Mazda 6

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 08.12.06  18:59

    « Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    V dřívějším příspěvku jsem uvedl dlouhodobou spotřebu 6.3l/100km. Zapomněl jsem ale dodat, že auto je bez FAP a jedná se o 89kW MZR-CD.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.06  11:20

    « Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Ak nie si totalny privrzenec dieselu, tak sa oplati benzin. Usetris nakupnu cenu, servisne naklady (diesel - vymena FAP, rozvody, mozno vstreky), poistku. Ano, ale stale su to odlisne motory ... Alebo sa mylim ? Mazdu nemam, ale pokukujem po nej :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.103.XXX] 07.12.06  23:03

    « Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Ve městě za 7 bych bral.A s O1 jsem běžně jezdil za 5,5.Nečekal jsem ,že M6 bude jezdit stejně,ale spotřebu jak benzinak taky ne.Jinak mrkni o pár přízpěvku dolů.Možná pochopíš co se řeší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Omron" [194.108.42.XXX] 07.12.06  14:44

    « Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Mám trošku dojem že jsme malinko "zblblí" marketingem škodovky zaměřeným na nadpozemsky nízkou spotřebu jejich TDI. Kdo nejezdí pod 5 l/100 km, je méněcenný. Je však potřeba mít stále na paměti, že máme vozy střední třídy s takovým a takovým výkonem a určitou, tomu odpovídající hmotností. A myslím, že nidko z nás nekupoval naftovou M 6 prvoplnánovitě kvůli nízké spotřebě. Jistě to bylo jen jedno z mnoha kriterií. Ostatní vlastnosti bohatě tento "handicap" vyváží. Dle mého názoru to však žádné mínus (spotřeba 7 l s převahou městského provozu) není. Toť můj názor. Mazdě zdar!
  • « 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 07.12.06  09:52

    « Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Radek M6: Mám stejný motor 2.0 DPF 105kW v Mazdě 5, což je z hlediska spotřeby o něco horší auto - o něco málo těžší a vyšší bedna. Od března jezdím v průměru něco přes 7 litrů, z toho poměrně dost připadá na každodenní poskakování po Praze. Nejezdím moc na spotřebu, když je potřeba tak tomu naložím, ale snažím se jezdit plynule a brzda není můj oblíbený pedál. Moje zkušenost je taková, že ve městě neušetříš, tam jde spotřeba nahoru i s lehkou nohou. Zato mimoměsto/dálnice, při plynulé jízdě na vyšší kvalt (motor krásně táhne od 1500 otáček) mi spotřeba přijde rozumná. Jak již zde bylo řečeno, PP kecá, i když po nastavení dle návodu někde tady už méně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.12.06  21:30

    « Bez nadpisu

    Radku: Drzim palce z tym dieslom! Nech Ti to dobre dopadne!
    .
    Kedze sa bavime o spotrebe, ja mam najazdenych cca 7800km (40% D1, 40% mimomesto, 20% mesto) a mam priemernu spotrebu 8.0 l/100 a to ju nijako velmi nesetrim fesandu >:-[] Ale da sa aj za cca 6,5 (vyskusane mimomesto). Spotrebu meriam dlhodobo plna/plna (aj na www.spritmonitor.de aj doma v Exceli ;) a najnovsie aj v mobile www.volny.cz/zaloudekjiri/spotreba). Inak spotrebu nejak neriesim ale uznavam, ze je dolezita na sledovanie, koli pripadnym porucham atd...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Win Diesel" [86.49.43.XXX] 03.12.06  14:11

    « Re: Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Radku,
    trysky v tom "nejedou". Vstřikovače ani tysky měněny nebyly, věděl bych o tom (z titulu své funkce).
    Někdo Tě pěkně houpe, houpe...
    Na druhou stranu, mohly by to zavinit, ale znovu opakuji, nic měněno nebylo ani seřizováno.
    Jediné, co se na systému common rail dá "seřídit", je řídící jednotka...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.06  09:36

    « Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Na seřízení to prý bylo u DENSO.Našli dvě mírně přidřené trysky(naftou to není),které vyměnili a provedli seřízení.Jinak mám pocit, že hlavní příčina leží v DPF,tzn.vstřikování nafty při regeneraci a hlavně zvýšený odpor ve výfuku.I když navýšení spotřeby o 1-1.5 ltr je trochu moc.Spotřeba ani moc neklesla po zajetí auta.Minulý týden jsem jezdil jen po městě za 8,6.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.06  23:08

    « Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Radku,
    střílej si z Tebe v servise...
    Na čerpadle common rail není nic k seřízení, absolutně nic. Prostě se neseřizuje.
    Nevím proč, ale vymýšlejí si, to Tě jen chlácholej, protože si stěžuješ na vyšší spotřebu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.71.XXX] 01.12.06  22:17

    « Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Jo,Jo.Auta krásný máme ,ale na 6,3 se nedostanu ani kdybych to auto tlačil.Uvidíme třeba na Mazda přijde.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "stax" [83.208.188.XXX] 01.12.06  21:53

    « Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Jo,jo! Máme krásný auta! A hlavně nemáme O2, kterou má každý, i když je to vůz hezký a kvalitní! Co se týče mé spotřeby, PP nevěřím, protože neměří přesně. Měřil jsem spotřebu nafty na 20.000 km, což je reprezentativní množství. Závěr 6,3l/100km, styl jízdy svižný, ale ne plyn na podlaze (to není ani potřeba).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.71.XXX] 01.12.06  21:18

    « Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Jde o M6 po faceliftu tedy 105kW.6st převodovka.FAP je jiná zkratka pro DPF čili filtr pevných částic.Spotřebu jsem měřil výpočtem spotřebovaných litrů ,měřených dotankováním doplna na změřenou vzdálenost.PP se liší průměrně o 0,2 ltr.Kvalita nafty je v pořádku ,tankuju pouze OMV.Při první reklamaci zjistili ,že nebyla dokončena regenerace DPF ,takže to pořád přidávalo naftu.Po opravě ,ale spotřeba neklesla.Pak přišlo na řadu seřízení čerpadla ,ale bez výraznějšího efektu.Spotřeba mi připadá opravdu nepřiměřená.Dostat se pod 7 ltr ,lze v podstatě pouze při velmi ekonomické jízdě mimo město,pod 6 vúbec.Tímto způsobem jsem byl schopen jet v oktávce za 4,5ltr.Čekal jsem ,že proti oktávce bude spotřeba vyšší o 1-1,5ltr. V testech např. uváděli ,že při sportovní jízdě měli 7,3 při normální 6-6,5.
    Je to škoda ,protože je to jinak prima auto.Nejsem hnidopich ,ale diesel mám protože najedu ročně cca 50-60 tis km.Ještě mě napadá jedno celkem přesné srovnáni.Cesta do Chorvatska s O1 za 5,7 loni ,letos s M6 za 8,0.Stejná trasa,dálnice ,vzdálenost ,3lidi a náklad.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Omron" [89.102.172.XXX] 01.12.06  19:14

    « Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Doufám, že je řeč o 100kW dieslu před fejsliftem. S tímto (sedan) mám dlouhodobou spotřebu dle PP 5,8 l/100 km. Z toho 80% meziměsto, 20% město, dálnice výjimečně. Rozhodně nejsem louda.
    Nemůže spotřebu ovlivnit kvalita nafty (v mém případě výhradně Shell)? A co je to FAP fakt nevím, prozraďte. Díky.
    Kluci, ale máme krásná auta :P , pokud se nepochválíme sami, nikdo to za nás neudělá!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.06  15:46

    « Re: Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Lubos1: No ... nemalo by to tak byt, ale teda .... ja neviem ... 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 01.12.06  13:55

    « Re: Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Lubos1: Lenze ty nemas DPF !
    To je pravda, ale DPF nemoze pridat na spotrebe 1,5 az 2 litre, teda ak je v poriadku. Preto si myslim, ze spotreba v poriadku nie je. Papierovo by mala byt spotreba nizsia o pol litra ako motory bez filtra, takze realna by sa moc lisit nemala.
    Radek M6
    tu spotrebu si meral aj klasickym sposobom alebo sa drzis len udajov podla PP? V Mazde 6 PP silne klame, aj ked opacnym sposobom, tzn. je otimistickejsi.
    Skus si na nejakej rovinke nastavit tempomat na napr. 100 km/h, prepni si PP na aktualnu spotrebu a porovnaj udaje s papierovymi, rovnako aj pri 130 km/h.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.06  13:40

    « Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Lubos1: Lenze ty nemas DPF ! :o
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 01.12.06  13:31

    « Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Ja si naopak myslim, ze to normalna spotreba nie je. Mam starsiu verziu tohto motora a cez 7l sa dostanem iba po ceste po dialnici > 160 km/h.
    Bezne mam okolo 6,5 a jazdim pomerne svizne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Majco" [194.121.90.XXX] 01.12.06  13:10

    « Re: Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Ochcavka je raz stredna trieda a inokedy nizsia trieda, ako to clovek kedy potrebuje :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.12.06  11:09

    « Re: spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    to je normalni spotreba, je nutny si uvedomit, z M6-ka je o dost vetsi nez OCtavka. Proste to tak je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Radek M6" [85.160.90.XXX] 01.12.06  10:13

    « spotřeba M6 2,0 MZR-CD FAP

    Jaké máte zkušenosti se spotřebou.Mám najeto cca 23 tis km r.v.3/2006.Spotřeba 7,2 mimo-8,5 město.Najezdím 30%město ,zbytek mimo.Seřidili mi vstříkovací čerpadlo.Dle mazdy je auto mechanicky vpořádku.Ale spotřeba zůstala.Podle referencí jsem čekal spotřebu 6-7 ltr.Jezdím meziměsto do 120 dálnice do 160.Při rychlé jízdě to ještě vyleze.Se stejným stylem jsem v oktávce jezdil za 5ltr.Něčekám ,že to bude stejný ,ale připadá mi to dost.Jestli není na vině slavný FAP a jeho regenerace.Pokud je to normální, tak příště budu hodně uvažovat o benzínu.Pokud víte odkud vítr vane tak dejte vědět.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…