Nová PANDA

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.06.06  01:04

    « Bez nadpisu

    Tak mám najeto dalších 1200km naprosto vpoho. Klima jede na plný pecky, spotřeba do 7litrů.
    to janik
    díval jsem se po těch dírách, cos o nich psal, ale já tam nic takového nenašel (kulaté díry??? Ale byla už tma). Na hever je tam takový podélný lem, který zapadne do žlábku na hlavě heveru. (já mám teda panenku - pantograf, svůj vlastní, jde z auta do auta, je to dědictví, které nikdy nezklamalo >:D ). Abych se přiznal, tak do té tašky s nářadím jsem nekoukal, ale něco tam snad je.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.06.06  20:09

    « Bez nadpisu

    @ jenik
    S tím olejem to nemusíš nijak přehánět, kdyby došlo k velmi dramatickému poklesu hladiny oleje pod minimum (nějaký únik blokem, prasklý pístní kroužek, netěsnost vany apod.) okamžitě je tento stav indikován červenou kontrolkou (olejnička). V případě, že dochází k úbytku postupně, projeví se to problikáváním této kontrolky v zatáčkách event. při prudkém brždění. Bohatě stačí kontrolovat stav oleje tak 1 - 2x v měsíci. Ostatní náplně - brzdová kapalina, chladící kapalina, voda v ostřikovačích zhruba stejně a stačí jen omrknout je-li hladina mezi ryskami min/max a zachovat se podle toho. Únik chladící kapaliny a pokles hladiny pod kritickou mez se ti projeví zvýšenou teplotou motoru, tzn. že ručička teploměru přeleze svou středovou polohu a nevrací se, event. stále stoupá až do okamžiku, kdy se rozsvítí červená v ukazateli teploměru. Pokles hladiny brzdové kapaliny (v některých výbavách také kritické opotřebování brzdových destiček) je indikováno také červenou kontrolkou (většinou stejnou jako indikace zatežení ruční brzdy - (!) v kroužku. Vyplatí se s sebou vozit 1L pixlu oleje, 1 balení brzdové kapaliny a 1 balení chladící kapaliny (pozor jsou různé barvy a nejsou slučitelné). Poradí ti v prodejně nebo servisu. Jo, a do ostřikovačů litrovku destilované vody v létě, v zimě nějaký modrý sajrajt, který koupíš u každé pumpy nebo v marketu.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.06.06  19:15

    « Re: Re: Olej v Pandě

    No to vím, ale přeci to nebudu kontrolovat každý den...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.06  19:04

    « Re: Olej v Pandě

    to sa musi individualne sledovat,aspon pri zabehu....a ked je malo oleja tak doliat
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.06.06  18:36

    « Olej v Pandě

    Dobrý den
    Mám dotaz na spotřebu oleje v Pandě 1.1 Aktive. Jak dlouho v ní olej vydrží, než se musí dolít? Má tady s tím někdo zkušenosti?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  21:41

    « Bez nadpisu

    @ panda_cz
    Servis IMOFA Praha-4, zatím plná spokojenost, mimo lakování (ale to dávají stejně jiné firmě). Tu klimu ti chválím, já ji taky dřív neměl a teď bez ní ani ránu. Dej vědět jaký má vliv na výkon a spotřebu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  19:54

    « Servis v Praze

    Máme v rodině 1.2 Dynamic. Až na otevírání kufru klíčkem a že nádrž je volně přístupná pohoda. Matka přesedlala z Matize a je maximálně spokojená. Motor super a spotřeba do 6,2l/100km a to jezdí popojíždečky do 10km. Já jsem s Pandou jezdil za 5,2l/100km. Opravdu příjemné auto.
    Jinak koupili a servisujeme kousek od Říčan u Prahy
    Autocentrum Roškota - Janoušek
    Křenice 91
    250 84 Křenice
    Tel: 323 603 646
    fiat.krenice@seznam.cz
    Dokonce Vám udělají kafe 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  19:05

    « Re: Servis v Praze

    Bravu po záruce jsem dával ke Kavčím horám, autoklempířství Šafář Říha. Neměl jsem důvod si jakkoliv stěžovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 19.06.06  17:53

    « Re:

    Mám na Tě dotaz. Máš také na Pandě pod předními dveřmi řidiče i spolujezce kulaté díry pro zvedák? Mě prodejce řekl, že to má každé auto
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  12:58

    « Bez nadpisu

    No, já jsem 2 majitel (dovoz z I), najeto měla Panda asi 15000km podle palubního compu, nehavarovaná, neškrábnutá. Najel jsem s ní za 2 dny asi 800km a maximální spokojenost. Kdysi jsem měl favorita, nebyl špatný, ale slušně reznul a měl své mouchy, najel jsem na něm asi 80000km. Pak jsem měl Twingo, to už bylo o něčem jiném, sice také ojetina, ale kromě malé žárovičky v blinkru a výměny brzdových destiček vůbec nic. Najeto cca 40000km, nedávno mi ho ukradli :-( Tak jsem se rozhlížel po něčem podobném, nemusím velká auta, a známý mi dohodil tuhle Pandu za 145000Kč. Hodně jezdím soukromě i služebně stejným autem a tyhle malé berušky mi vyhovují, všude se vejdou a zdaleka nepatří k brzdám provozu. Když jsem to kupoval měl jsem jedinou podmínku: klimu, už mě nebavilo se koupat 10 i 12 hodin denně ve vlastním potu. Poraďte mi nějaký servis v Praze nebo středních Čechách, Pandě bude v říjnu končit záruka. Díkec 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  12:50

    « Bez nadpisu

    Ač Fiaťák /mám Punto/ tak bych si dovolil nesouhlasit. Za konkurenci bych bral Hyundai Atos Prime - motorově tak nastejno, jízdní vlastnosti taky, zepředu dle mého vkusu hezčí, z boku zase vyhrává Panda. Atos má ale o dost větší kufr a hlavně jeho variabilitu.....Osobě bych se v kategorii mini rozhodoval mezi těmito dvěma
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.06  12:09

    « Re:

    Krome toho problemku co jsem psal nize jsme maximalne spokojeni. Panda se skutecne povedla a za ty penize nema proste konkurenci.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 19.06.06  11:40

    « Re:

    Já mám nejlevnější Pandu půjčil jsem jí jedné známé, která má Peugeota 206 a byla z Pandy nadšená. Vše prý jde lépe ovládat..řazení a tak
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.06  10:51

    « Bez nadpisu

    Ahoj všem Pandám,
    jsem zcela čerstvým majitelem Pandy 1,2 Dynamic, Black, Alu 14", klima, ovládání rádia na volantu, mlhovky, červené sedačky. Asi všechno, jo, je to mé 3 auto, první Fiat. Najeto asi 800km, jezdím hlavně sám, spíše město občas mimo po CZ, A, D a SK. Jaké máte zkušenosti s tímto autem???
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.06.06  23:04

    « Bez nadpisu

    @ ALL
    buďme na jenika hodní, je to úplný začátečník - jak řidič, tak Fiaťák >:D
    @ jenik
    Ciao,
    přechod byl opravdu rychlý >:D
    buď tady vítán!
    co týká těch děr, tak to bych ani neřešil. Pokud tam mají být gumové špunty, tak ti je dodá servis-prodejce. Záleží také od typu výbavy vozu, buď si je budeš muset koupit nebo ti je dodají v rámci záruky zdarma. Ale nelam si s tím hlavu, karosérie je pozinkovaná. Psal jsi také o oleji, jak a kdy měnit. Sice Fiat všude píše, že Selenia 20K vydrží 20.000km, ale já měnil ve 4.500km sám (mimo servis) a pak v 11.000km na roční prohlídce. Uznávám, přijde to dráž, ale Panda ti to vrátí na spotřebě. Co se týká zručnosti v jízdě, je to vše věc cviku. Čím víc budeš jezdit, tím to bude lepší. Dej si dozadu trojúhelník se zajíčkem (není za co se stydět, nikdo učený z nebe nespad') a za volantem se přestat bát. Dávej hlavně pozor na chodce a cyklisty a potom na ty "piloty", co pořád někam pospíchají, vyplatí se jim uhnout.
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 18.06.06  22:22

    « Otvory na podvozku Pandy

    Zdravím,
    teď jsem se díval pod svoje nové auto (Fiat Panda 1.1) a objevil jsem tam dvě chybějící gumové zátky, takže je tam díra, kde dokonce je videt až kov. Podle jednoho známého se pomocí těchto otvorů auto zvedá. Neměli by ale tam ty zátky vrátit. Jsou tam tyto díry dvě. Jedna je pod dvěřmi řidiče, druhá pod dveřmi spolujezce. Nevíte o co jde? Je to závada? Dík
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.06  22:13

    « Bez nadpisu

    @ cz_iceman
    Ciao,
    tak to začni ale hodně rychle honit, ať neprošvihneš záruku. Jinak, párkrát jsem s Pandou jel a super auto, vše padne do ruky, jen je na mě holt moc malé (mám Stilo MW) >:D , ale lepší polovičce se moc líbí, chtěl jsem ho koupit už letos na jaře, ale nějak nejsou lováky :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.06.06  13:41

    « Re:

    Ahoj No problem je ten ze se nikdy nevyjadrili pisemne, ale to je asi moje chyba. JInac Panda to je 1,2 Dynamic. Je to auto pro manzelku, ale rad s nim po meste jezdim i ja jak sem psal uz drive supr auticko za vice nez rozumny peniz.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.06  12:09

    « Bez nadpisu

    @ cz_iceman
    Tlačit, tlačit a znovu tlačit na servis, pokud máš písemně potvrzenou prohlídku s uvedením závady, která nebyla odstraněna, požadovat další prohlídku s uvedením závady (písemně) a co s tím dělali, pokud neodstraní ani potřetí, požadovat výměnu vozu pro neodstranitelnou závadu na výrobku. A při každé návštěvě servisu jim toto omlátit o čumák, event. pohrozit písemnou stížností na Fiat ČR. Chce to mít ale zdokumentované případy neúspěšných oprav. Jaký model máš?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.06.06  22:58

    « Nová PANDA

    Máme tohle supr autíčko rok a půl- naprostá spokojenost až na jeden malý problém. Asi po 6 měsících používání a cca 8 000 Km sem začal pozorovat sem tam při normálních rozjezdech silné vibrace celého vozu -pomohlo jen vymáčknutí spojky. Normálním rozjezdem myslím tak otáčky motoru mírně nad 2000, prostě pohodový rozjezd. V servisu už to bylo 2x ale na nic nepřišli a to sundavali převodovku z motoru. Průšvih je ten , že to dělá opravdu v nepravidelných intervalech. Jednou nám to udělalo i při zkušební jízdě s technikem ze servisu - jeho názor byl , že to odskakuje přítlačak od lamely protože jsou podle něj malé otáčky motoru. Jeho vysvětlení bych bral kdyby se to takhle divně chovalo pořád a už od začátku, ale není tomu tak. POkud je je to oki tak se dá bezproblému rozjet "téměř" z volnoběhu. Kolegové co se mnu v tom jeli a zrovna se závada projevovala tak jednomyslně tvrdili, že to je spojka. V servisu s tim , ale než se to projeví napořád nechcou nic dělat - a záruka za chvilku skonči.. co teď ?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…