Nová PANDA

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 26.06.06  12:23

    « Re: Re: Imobilizer

    No to snad nechces říct, že by autorizovaný prodejce Fiat prodával kradená auta. Já jsem žádný "Fait code" nedostal a ani v klíči žádné elektronické obvody nejsou
    Takže oprava, už jsem "Fiat code" našel, kartička byla u náhradního klíče. V tom klíčí je skutečně anténa? Kde se bere napájení?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.06  11:43

    « Re: Imobilizer

    Immobilizer "odpojuje" elektrické obvody auta, typicky zapalování. Pokud jsi k autu dostal modrou "kreditku" s nápisem Fiat Code a během startování ti bliká kontrolka "code", máš immobilizér. na kartičce je jednak kód, jak v případě poruchy pedálem plynu odstavit immobilizér, jednak kód pro doprogramování např. dalších klíčů.
    Nikdy jsem to nepotřeboval, bez této kartičky je ale auto při prodejí rázem podezřelé (že je kradené).
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 26.06.06  11:21

    « Imobilizer

    Zdravím,
    ještě dotaz. V návodu k použití Pandy 1.1 aktive vůbec není zmínka o imobilizeru. Dokonce ani v rejstříku na konci knižky. Ale podle prodejce by ho Panda měla mít. Nevíte jak se imobilizer projevuje? Zamyká to volant? Dík za radu. Mám normální mechanický klíček, který neobsahuje žádnou elektroniku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.06  09:13

    « Re: Proč se Panda nelíbí

    Že se někomu nějaké auto nelíbí, s tím se smiř :-) Důležité je, jestli to auto vyhovuje tobě, jestli jezdí tak, jak má, atd. Ty sis ho koupil, za své peníze.
    Že se nějaké auto někomu nelíbí... Já si dodnes nezvykl na záď Bravy, a to jsem ji 6 let měl (byla to nabídka, které nešlo odolat, nikoliv ve smyslu Luca Brasiho). Mohl bych tady uvést řadu aut, která se někomu nelíbila, ale proč bych to dělal.
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 26.06.06  08:32

    « Proč se Panda nelíbí

    Musím uznat, že se Panda v mém okolí moc lidem nelíbí. Jsou hezčí auta, údajně Peugeot 207. Je pravda, že zadní část vozu nepůsobí na první pohled lákavě, ale jde o zvyk. Znám i škaredější auta, třeba Kia.
    Jinak spotřeba Pandy 1.1 zatím super. S první plnou nádrží jsem zatím najel 320 km a je tam ještě 18 z 35 litrů. A to jsem jezdil hodně po městě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.06  18:58

    « Re: Jízda mez motoru

    S vypnutým motorem ti auto brzdí i zatáčí, ale nejdou posilovače. Brzdíš i zatáčíš výhradně vlastní silou.
    K roztlačování - může (za určitých okolností) "odejít" katalyzátor - to když se do něj dostane nespálený benzín, motor pak chytne, katalyzátor se zahřeje na na provozní teplotu a ten benzín se vznítí. Jak je to pravděpodobné, nevím, ale cena katalyzátoru není malá. Ale naposledy jsem nenastartoval a tlačil Š130 GL, jak Brava, tak Idea startují v pohodě.
    Když ti odejde baterka, startuje se přes kabely z baterky jiného auta.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.06  18:50

    « Re: Jízda mez motoru

    S vypnutým motorem ti auto brzdí i zatáčí, ale nejsou posilovače. Brzdíš i zatáčíš výhradně vlastní silou.
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 25.06.06  12:42

    « Jízda mez motoru

    Mám novou Pandu a byl jsem důrazně varován před jízdou bez motoru. Prý nejde točit volantem ani brzdit. Také se prý Panda nesmí startovat roztlačováním. Co je na tom pravdy?
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.06.06  21:35

    « Bez nadpisu

    Montážní otvor z automatické linky ve fabrice.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.06.06  21:22

    « Re: Re:

    Tak to zvedal to auto naprosty diletant jinak to neni mozny..
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 24.06.06  18:23

    « Re:

    No já jenom, že ty díry již byly používány a okolo nich je sedřená barva až na kov.
  • 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 24.06.06  10:51

    « Bez nadpisu

    to RRAAFF: mám najeto 80 tkm 1.2 dynamic a zatím, všechno funguje o.k.
    to jenik: každý auto potřebuje zajet, je to v návodu, 1500 lehkou nohou a potom můžeš co to dá, vubec se toho neboj, ať nezleniví. Tutela 75 ZC je v převodovce, tu nekontroluješ a nedolíváš. 20K selenia je v motoru stačí kontrolovat cca po 5.000 km a potom dolít do maxima cca 1 dcl. Díry pod autem jsou na hever, nic neřeš, auto ti neshnije a 20 let ho mít nebudeš. Pandám pandicím i pandistům zdar !
  • 00 Reagovat !

    foto RRAAFF1

    RRAAFF1 23.06.06  20:14

    « Bez nadpisu

    Snad již brzy by měl vyjít test Pandy v AutoTipu na 100tkm. Zatím má najeto kolem 80tkm a až na malé drobnosti jsou z ní překvapeni, jak je toto auto spolehlivé ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 23.06.06  17:39

    « Zajíždění Pandy

    Zdravím,
    je potřeba novou Pandu zajíždět?
    ještě mám dotaz. V návodu použití k Pandě 1.1. aktive v části o objemech provozních náplní je psáno, že kliková skříň a kliková skřín a filtr používá olej Selenia 20K. Jenže pak je tady ještě Mechanická převodovka a diferenciál, kde se používá náplň s názvem Tutela Car ZC 75 Synth. To se mají dolévat všechny nezávisle? Mně při prodeji řekli kontrolovat jenom olej pomocí vysouvací kovové tyčky. Tak nevím. Poradí někdo?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.06.06  14:41

    « Bez nadpisu

    @ Viktor & jenik
    s tou tvrdostí vody máš pravdu, ale jezdím něco přes 30 let a v létě jsem dával vždy vodu z vodovodu s pár kapkama Jaru (máte pak hebké ručky) a hadičky, motorky ani trysky se mi nepodařilo zanést. Spíš jsem měl modrobílé usazeniny po Ironu (asi po modré skalici ???), nikdy se mi ale ostřikovače neucpaly.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.06  13:49

    « Re: Destilovaná voda

    Zdvojený příspěvek - smazán.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.06  13:48

    « Re: Destilovaná voda

    Ta destilka je v návodu podle mě proto, že je zbavená rozpuštěných nerostů (a to úplně) a proto se nezanáší hadičky ("vodní kámen, to je prevít - ten vám sežral pračku"). Faktem je, že destilka je mírně agresivní. Pokud máš doma měkkou vodu (tj. ve varné konvici ani po 10 letech nemáš kamenolom, mýdlo se nesráží a do myčky na nádobí nepotřebuješ sůl), klidně lej do ostřikovače vodu z vodovodu.
    Jinak tvrdost vody by ti měl sdělit ten, kdo ti vodu dodává. Jestli máš vlastní zdroj, dá se tvrdost změřit.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 21.06.06  09:50

    « Re:

    No nevím, v návodu použití je napsáno, že do ostřikovače se má lít destilovaná voda...ale asi jde i obyčejná :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.06.06  09:45

    « Bez nadpisu

    to jenik
    Pandu mám asi týden, už měla najeto asi 15tis. km (viz. dřívější příspěvek), já na ní najel zhruba 3tis. km za 4dny. Olej jsem nedoléval, ostaní náplně mám také v normě, ale dochází mi kaplina v ostřikovačích, tak tam teď naleju litr vody z vodovodu a 3 kapky Jaru :-) bezvadně to odmašťuje sklo a ještě nepění.
    Teď odjíždím, budu až zase v noci nebo brzy ráno.
    to všem
    Hezké léto >:D :-! >:D :-! :D
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 21.06.06  09:10

    « Re:

    Kolikrát jsi už doléval olej a chladící kapalinu. Jak máš Pandu dlouho?
    Ty díry pod oběma předními dveřmi tak jsou a v autorizovaném servisu mi řekli, že slouží pro zvedaní auta. Stejně si ale myslím, že by tam mohli být zátky.
    Jěště mám dotaz...jsem z Jižních Čech. Nevíte někdo, kde je tady specializovaná prodejna Fiat?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…