Nová PANDA

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 07.05.11  20:42

    « Re: 200.000

    Poznáš to tak, že vyměníš ramena, vyměníš kosti stabilizátoru, dáš nové horní uložení a stále ti to na nerovnostech mlátí a cvaká, je vymlácené uložení hřebene řízení, stále to funguje, jen je auto hlučné na nerovnostech, prostě takovej diskomfort. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 07.05.11  12:51

    « Kdyby měla Pandu

    Výjezd z parkoviště a blondýna. Má si koupit Pandu. To snad dělala úmyslně...
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 30.04.11  19:51

    « Re: 200.000

    A jak pozná, že je řízení zničené? Mám najeto 107 tisíc a zatím nic nepozoruji. Doufám, že se to neprojeví tak, že řízení přestane fungovat úplně, a to při jízdě.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 29.04.11  17:54

    « Re: 200.000

    Spojka původní. Řízení je K.O. Původní výfuk ještě rok vydrží. Dívali jsem se do motoru a ten je O.K.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 29.04.11  08:05

    « Re: 200.000

    A to máš v Pandě původní spojku?
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 28.04.11  21:57

    « Re: 200.000

    Gratuluji...mne technik v servisu říkal, že při dobré údržbě vydrží motor Pandy 500 tisíc. Teď už si jenom představit co se pod pojmem "motor" skrývá. Určitě to nebude spojka a možná i převodovka po půl milionu začne blbnout.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 26.04.11  21:47

    « Re: 200.000

    Tak je to tady, jsem asi jeden z mála magorů co s pandou natočili 2 kila, snad to bude bez následků >:D 3 kila je nová výzva ! :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 24.04.11  17:38

    « Re: Re: Řazení jde ztuha

    No nevím, jestli celej WD 40 není jedem velkej podvod. Podobně jako "zázračná" additiva do olejů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.04.11  19:12

    « Re: Re: Řazení jde ztuha

    Já silikonový olej používám jen na gumu a plasty. Na ostatní věci(panty, čepy, táhla apod.) pak spray WD40, který je k tomu myslím vhodnější než onen silikon.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 20.04.11  21:08

    « Re: 200.000

    Pak to napiš. Já mám najeto 107 tisíc za necelých 5 let.
  • 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 20.04.11  18:34

    « 200.000

    tak jsem po roce, ježdění v kapě, opět přesedlal do svého ultra ekonomického vozu a meta se blíží, možná tento týden :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 20.04.11  18:32

    « Re: Re: Řazení jde ztuha

    se silikonem opatrně ! Jak ho dáš na přední sklo,tak funguje do chvíle než setřeš sklo stěračem, na skla jsou jiný věci.
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 19.04.11  15:46

    « Re: Řazení jde ztuha

    Koupil jsem ve spreji silikonový olej za 60 korun a pravidelně ho stříkám na různá místa pod kapotou. Silikon můžeš nastříkat na všechno včetně kovů, pryže, umělé hmoty, čepy apod. Dobrý je to třeba na bočnice pneumatik, ty pak krásně odpozují vodu. Pouze na sklo se to nemá údajně dávat,ale nijak to neškodí. Natíral jsem s tím gumy okolo skel a část se dostala na sklo, ale nic se nastalo. Naopak, voda se na skle nedrží.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 18.04.11  15:21

    « Re: Řazení jde ztuha

    pokud se to bude stávat častěji jeď do servisu, může se stát, že po zimě díky vysrážené soli může v kulise drhnout, auto máš v záruce !
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.04.11  21:32

    « Řazení jde ztuha

    Ahoj, tak mám svou novou Pandu 1.2 už skoro rok, najeto 8000 km, ale nějak ji ztuhlo řazení. Není to sice žádná tragédie, prostě nejde tak lehce jako původně. Párkrát se mi dokonce nepovedlo napoprve podřadit (z 3 na 2) - nešlo tam chvilku vůbec nic - pak vše naprosto normálně... Věděl by někdo, v čem může být problém? :-|
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 22.02.11  12:15

    « Re: Geometrie

    No to máš tak, pokud mám cestu do práce i z práce s převážně pravotočivými zatáčkami, tak to tak je. Samozřejmně pokud jezdíš zcela normálně po velkoměstě, tak musí být gumy ohoblovaný stejně, manželka na autě má gumy sjety naprosto přesně, ale styl jízdy je zcela neagresivní - styl pan klobouk, ale to jsem i rád, vozí děti.
  • « 00 Reagovat !

    foto Ma007

    Ma007 22.02.11  10:43

    « Re: Geometrie

    gtv6 - ja by som to v tvojom prípade skôr tipol tiež na zlú geometriu. Beriem že plášť extrémne namáhaný v jednom smere bude viac opotrebený, ale to dosiahneš na okruhu jazdou na hrane po dlhšiu dobu. V normálnej premávke sa tie rozdiely stierajú. Parkovanie, x-násobné rozbiehanie a zastavovanie na semaforoch dajú plášťom tiež zabrať. Ja to vidím na svojich autách, jedno behá a motá sa len po meste a druhé je určené na dlhšie trasy. Aj keď tým druhým jazdím agresívnejšie, aj tak mi plášte na ňom vydržia cca dvojnásobný nábeh ako na tom čo sa motá po meste.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 21.02.11  22:01

    « Re: Geometrie

    Tohle není záležitost servisní knížky, je to individuální, podle velikosti vymetené díry ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto jenik1

    jenik1 21.02.11  18:29

    « Re: Geometrie

    Dík, v servisní knížce není o seřizování geometrie ani slovo.
  • « 00 Reagovat !

    foto gtv6

    gtv6 21.02.11  18:27

    « Re: Geometrie

    Nevím, co máš namysli, ale u pandy je velmi pravěký podvozek, gumy o šířce 155, takže když mám většinu zatáček doprava a jezdím pravidelnou trasu, tak mám prostě venek levé gumy ohulenej víc - pravá je v pohodě. Žezání zákrut beru jako normální zábavu za volantem a u pandy je to docela *, protože na těch užovkách, je taková hravá, jen musíš dávat pozor na zadek, protože limit je na ostří nože. asi tak :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…