Grande Punto

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.07  13:48

    « Bez nadpisu

    neviem co sa tu tolko koncentrujete na porovnavanie s FII
    myslim ze oslovi inu skupinu zakaznikov >:D >:D >:D
    Ostanme radsej pri GP, verim ze na FII je samostatne vlakno
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 24.03.07  12:13

    « FII

    A to ještě od cca 110km/h je slyšet obtékající vzduch od zrcátek...
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 24.03.07  07:33

    « Re: Fabia II vs GP

    Jarous: Tím, co jsi napsal, jsi mi potvrdil můj dojem, že F2 nedělají prudké změny směru "dobře". Zkusil jsem se jednou ostřeji vyhnout kanálu a nebyl to nejlepší pocit. Asi za to může výše položené těžiště. A to byla F2 na 15'' slitinách, ne na základních plecháčích.
    A ještě jedna poznámka - zrcátka F2 vypadají pěkně vzhedem, ale není toho v nich moc vidět, je to sice možná pro mnoho lidí detail, ale myslím, že důležitý. GP je má lepší.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  22:23

    « Bez nadpisu

    To jsme na tom stejně >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.07  22:13

    « Bez nadpisu

    Mě Fabia i GP zajímají z jediného pohledu - designu. F II už jsem párkrát na Mladoboleslavské potkal a nelíbila se mi. GP potkávám raději, je to krasavec. Ale obě jsou už pro mě malá, takže je mi vlastně jedno, že je GP technicky lepší... ;-) :D
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  21:53

    « Bez nadpisu

    Já jsem taky částečně zklamaný,ale hodnotit budu až po důkladném seznámení,jsou tady totiž ti,kteří fábii vyzvedají do nebes,tvrdí že proti I je to velký skok a na druhé straně jsou ti,kteří tvrdí že je horší než I a škoda to tentokrát přepískla :?
    A teď komu věřit???
    Mnoho lidí taky odsuzovalo Roomster,ale mě překvapil,jezdí se s ním výborně a prodává se taky dobře,takže jak je nová fábia dobrá ukáže až čas ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto JTF

    JTF 23.03.07  21:50

    « Fabia II vs GP

    Protože mamka uvažuje o novém autě, v tomto týdnu jsme byli projet GP 1.2 Dynamic MY07 a dnes Fabia II 1.2(51kW) Classic. Musím jednoznačně konstatovat(a objevuje se to téměř ve všech recenzích), že FII je kvalitativně mnohem hůře provedené auto než FI (kterou mimochodem používám druhým rokem) a dojmem je GP dál. Interiér s těma dírama před spolujezdcem působí opravdu velice laciným dojmem a nezachránilo to ani vestavěné CD rádio, cena za toto provedení byla 288t.kč. A to má kličky na okna, 14" kola... Navíc pokud trochu "říznete" zatáčku Fábia se poměrně dost nakloní, více než moje současná. Jediné co může GP Fabii II závidět je kufr. Podle mě škoda nedokáže zopakovat úspěch, který měla s Fábií I. Stejně jako se to Fiatu nepodařilo s Puntem II, který tehdy také nebyl takový krok dopředu vzhledem k první generací.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  21:45

    « Bez nadpisu

    Ty zadní míry mě celkem překvapily,jinak pravda,GP vítězí :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 23.03.07  21:19

    « Re:

    TommyEngelo: Čirou náhodou tu mám před sebou na papíře technické údaje F2 od dealera a z auto.cz vytáhnuté GP:
    Míra pohodlí vpředu min/max (mm): F2: 858/1075 GP: 930/1130
    Míra pohodlí vzadu min/max (mm): F2: 621/864 GP: 610/860
    - v reálu je toho prostoru "za mnou" (když si nastavím sedadlo řidiče pro sebe a sednu si za něj) méně ve fabii.
    Šířka vpředu (mm): F2: 1380 GP: 1450
    Šířka vzadu (mm): F2: 1384 GP: 1430
    Rozvor (mm): F2: 2 462 GP: 2510
    Rozchod vpředu (mm): F2: 1420-1436 (podle kol), GP: 1467
    Rozchod vzadu (mm): F2: 1410-1426 (podle kol), GP: 1460
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.07  21:11

    « Sraz-léto

    Ještě jednou apeluji na Ty, kteří mají zájem o letní sraz. Ať se zapojí do diskuze [odkaz] . Poněvadž zde by to bylo nepřehledné a za chvíli bychom nevěděliů kdo má vůbec zájem. Když už jsme u toho, kdo by měl o sraz vůbec zájem?
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  20:52

    « Bez nadpisu

    :lol:
    Pokud mi budou ochotni v práci servisovat i GP,tak se mu nebráním ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.07  20:10

    « Bez nadpisu

    TOmmy kupuje ženě zásadně auto s tříválcem, takže Aygo vymění jedině za HTP nebo one-zovu Fabii 1,4... >:D >:D
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  20:03

    « Bez nadpisu

    Máš nějaký rozměry co se týče prostoru???Mě se zdá že na kolena je na tom zrovna lépe fábia 8-s
    PS:dík za tip,o GP budu určitě přemýšlet ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 23.03.07  19:56

    « Re:

    Už proto, že je v něm více místa (podle mě o dost hodně) a je lépe odhlučněno (srovnávám GP 1.2 v základní výbavě Active, 5D z června 2006 vs. F 8/2003 1.2 40 kW ve výbavě Classic Plus), mi v GP přišla lepší - pohodlnější sedadla. Ale ten prostor, ten hodnotím jako zásadní kritérium, tak proto "rozhodně". A proto F2 hodnotím i lépe, neboť má uvnitř toho místa více. Fabia I mi taky přišla o něco tvrdší než ta nová, takže i tím se GP pro pohodlnější cestování myslím hodí více. Tommy, kup manželce GP a už nad tím nešpěkuluj... ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  18:56

    « Bez nadpisu

    Proč rozhodně???Já uznávám že je na tom GP lépe,ale to "rozhodně" mi tam nesedí 8-s
    Zase takový rozdíl mezi auty nevidím,ale pravda,jel jsem v GP jen dvakrát,takže by to chtělo trochu bližší seznámení :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 23.03.07  18:53

    « Re:

    Znám jako řidič všechny 3 generace punta a po dnešku obě generace fabie. Hovoříme-li o jízdních vlastnostech a pohodlí, tak je GP lepší než fabia I rozhodně. A kdybych měl soudit podle těch testovacích jízd s GP a F2, tak je lepší i než dvojková fabia, i když ne nějak dramaticky. Což po nějakých 20 km s fiatem a 15 km se škodovkou lze ale srovnávat dost těžko.
  • 00 Reagovat !

    foto Tommy100

    Tommy100 23.03.07  18:17

    « Bez nadpisu

    le co se týše Fabie, je to opravdu jako bys si sednul z traktoru do pořádného auto, když porovnáš přesednutí z Fabie do GP. Exteriér nic moc, interiér to už vůbec ne
    To bych zase tak netvrdil,jel jsem v GP,ale že by to byla jízda nad fábii,to jsem teda nepoznal,lépe se cítím ve fábii :?
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 23.03.07  17:54

    « Re:

    No možná jsem divný, ale mi se to bez těch černých sloupků líbí... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto Giorgio

    Giorgio 23.03.07  17:30

    « Re: spolehlivost

    Nakopíruju sem svůj příspěveh z jiného tématu, když tu jsme u té fabie...
    Dneska jsem vyzkoušel fabii II ve výbavě Ambiente a s motorem 1.2 12V 51 kW.
    Takže dojmy: vzhled mě překvapil, a to pozitivně, auto není ani trochu fotogenické, ale například v černé metalíze na 15'' kolech je docela pohledné, odbourává se tím i trochu kontrast výška vs. šířka. Jakkoliv je uzší než předchůdkyně, vevnitř je podlě mě větší a nevyvolává pocit klaustrofobie.
    Šíleně masivní palubka mi ale docela vadí, navíc zpracování mi nepřišlo až tak precizní a dokonce si troufám tvrdit, že materiály byly lepší ve Fiatu Grande Punto s výbavou dynamic. Sedadla poměrně tvrdá, ale docela slušná, v GP podle mě jsou o něco lepší. Protože mám jen 176 cm, místa na nohy jsem měl dost, i když volant by mohl jít posunout ještě o něco výše, sedadlo jsem na výšku nestavil, bylo podle mě v horní poloze, což mi vyhovovalo. Výš bych ho ani dát nemohl, to už bych nestrčil nohy pod volant.
    Ve výbavě chybí teploměr chladicí kapaliny a palivoměr je digitální, to mi moc nevyhovuje. Naopak posilovač řízení je účinný po městě akorát. Podvozek je tvrdý, filtruje obstojně menší výtluky a běžně usazené kanály, plasty u nového auta nedrčí.
    Kabina je solidně odhlučněná. Motor 51 kW je dostatečný, na pětku v 90 km/h točí cca 2 900 otáček a uvnitř je poměrně ticho, to chválím. Zvenku se naopak zdál slyšet nad sympatickou úroveň. Akcelerace není nejhorší. Bohužel nelze jezdit na pětku po městě předpisově, pod 60 km/h se musí na čtyřku, jinak se to motoru nelíbí. Řazení dobré, ale čekal jsem o něco kratší dráhy.
    Kufr je na velikost auta akorát. Celkově ve mě fabia vyvolala příjemné překvapení, pokud jde o auto jako takové. Co ho podlě mě bude handicapovat (u nás možná měně než jinde, ale částečně určitě taky), je cena. Fiat Grande Punto v obdobné výbavě (de facto lepší) v 5D vychází oproti testovanému vozu o 35 - 40 000 levněji. Ty 3 kW výkonu navíc to nezachrání.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.03.07  16:11

    « Bez nadpisu

    Bez těch černých eklhaftů na sloupcích se mi GP nelíbí, vypadá o 10 cm vyšší. Asi jako novaá Fabka i s nimi... >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…