Grande Punto

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FIAT

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  21:38

    « Bez nadpisu

    to rybart: já čekal přesně 11 týdnů
    to tommy : mám 1.4 16V dynamic a zdá se mi ten motor dobrý
    fabie 1.2 HTP byla jediná možnost, mé tajné přání byla nějaká šestnáctistovka, ale dnešní motory jsou úplně něco jiného
    95 koníků v GP a výborný točivý moment na běžné ( a trošku sportovnější ) svezení bogatě stačí
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  21:37

    « Bez nadpisu

    vítej "puntičkáři" rybart, jaká to bude barva?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  21:35

    « Re:

    8V, nebo 16V? Jinak gratuluji k výběru ;)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  21:32

    « Bez nadpisu

    Zdravím,
    tak jsem vás tu delší dobu pozoroval a vybíral si nové auto. Během asi tří měsíců procházení všech možných testů a fór jsem dospěl k názoru, že nejlepší a nejhezčí je GPčko. Možná jsem ovlivněn tím, že to bude již třetí punto s kterým budu jezdit (první i druhá generace). Jak se říká - jsem "puntičkář" :D.
    Dnes jsem učinil objednávku na GP 1,4 Emotion.
    Tím pádem se asi na dva měsíce odmlčím a poté se ozvu s dojmy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  21:19

    « Re:

    Jj, udělej fotky a pošli je na grande_punto zavináč centrum.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  21:01

    « Bez nadpisu

    Ahojte,
    teď jsem přijel z Prahy a mám na svém GP první tisícovku. Zatím bez jakýchkoliv problémů. Ale to je snad u úplně nového auta samozřejmost. A opakovaně podotýkám, jsem z něj nadšen. Absolutně.
    A chci něco zopakovat. Vyměnil jsem GP za Fabii 1.2 HTP 47 kW. Novou jsem nechtěl a nechci.
    GP je sice ve stejné třídě, ale Fabii starou i novou ( a tu dvojnásobně ) překonává. Mě se zdá, že se nedají ani srovnávat. Jediné pozitivum fabie vidím ve "větší" kapse před spolujezdcem.
    A prosím, věnujme se GP a ne fabii, ta patří jinam.
    A teď několik postřehů z cesty ( dnes jsem udělal 860 km ). Sedadla jsou navýsost pohodlná, materiál potahů příjemný, palubní deska příjemná i pocitově, motor není vůbec slyšet a začíná se mrška rozjíždět. Ale já ho zatím šetřím.
    Počítač funguje dobře avůbec nevadí, že musím pořád chodit jedním směrem.
    Podvozek tvrdší ale ne nepohodlný, na 16" kolech výborná stabilita.
    Moc se mi to líbí.
    Přes víkend udělám fotky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:57

    « Re:

    To RadimG: Jo to by bylo v pohodě :!: :idea: S tímto parkováním mam taky trochu problémy :*)
    Jinak v Corse je ten samý MJTD jak v GP, akorát se jmenuje jinak.
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  14:48

    « Bez nadpisu

    jo dobrej nápad
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:46

    « Bez nadpisu

    GP: to porovnanie mozem napisat, ale kedze toho bude viac, tak az vecer.. dufam ze nevadi.. a mozno to spravim ako mini test a porovnanie a hodim to na Tommyho stranku :D
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  14:35

    « Bez nadpisu

    RadimG: jo taky jsem přehodnotil své předsudky (hlavně zkušenosti s hlučností a nekultivovaností TDi motorů u oktávek a 1.4 3 válec TDi u Fábky se kerýma občas jezdím mi naftu zprotivili) tohle je jiné kafe a italové to kafe umí ... ale jak se znám už bych se rozmlsal a šel bych rovnou do 1.9 multijeta :-D
    A co Corsa, ja se ti jezdilo, napiš víc postřehů, docela by mě to zajímalo jako srovnání ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:29

    « Bez nadpisu

    Tommy11: ta "nasa" to nastastie vzdala po 2 neuspesnom pokuse >:D
    ale musim sa priznat, ze tento typ parkovania nemam velmi v laske, tiez sa natrapim kym tam auto zasuniem :*)
    GP: nie som si isty, ale u nas nova fabia este asi nie je v predaji..
    ale mal som moznost vyskusat si novu corsu, diesel 1.3 neviem kolko koni a to bola parada >:D neviem ci su to tie iste motory ako v gpcku, ale bola to raketa >:D tiez som si vtedy povedal ze do dalsieho auta chcem takyto mensi diesel..
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  14:21

    « Bez nadpisu

    to video je síla :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:20

    « Re:

    Když už se mi to podařilo odeslat dvakrát :x tak alespoň pošlu další link na parkování [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:19

    « Re:

    Jo jo, včera sem se s ní byl projet. Na předním sedadle málo místa, levný plasty a horší zpracování, než u F1. Dvěma slovy - Krok Zpět!
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  14:13

    « Bez nadpisu

    Tommy11 ... jo za ty zrcadla jsem vděčný, z toho by si měla konkurence brát příklad ... BTW máte už "osobní" zkušenost s novou Fábkou? Co na ní říkáte? Já si jí byl prohlídnout, že třeba změním názor až jí uvidím naživo ale dojem byl stejný jak z fotek. Úzká, vysoká, nelogické zlomy na karoserii (A a C sloupek, zadní 5tihranné světla), předek a zadek jak z jiného auta, uvnitř velmi levně a stísněně působící interiér + přehnaná cena. No neměnil bych ani za nic. (prosím škodovkáře, nereagujte, tohle není diskuze o škodovkách)
    PS: jen tak pro zajímavost, nový Fiat 500, minivůz je o 2 cm širší než FábkaII, no totok ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:12

    « Bez nadpisu

    a ked sme sa uz tak do nich pustili.. >:D
    niekde som cital, ze zena ma k autu uplne iny vztah ako muz.. pre nu je to vec, prostriedok na prepravu z jedneho miesta na druhe.. dolezity je tvar a farba, ostatne ju nezaujima.. pre chlapa je auto prostriedok na dokazovanie jeho muznosti a nadradenosti >:D z toho potom vyplyva, ze kym chlap je do auta ochotny vrazat peniaze na doplnky a stale si ho "vylepsovat", ma teda k nemu nejaky "vztah", zenu nerozhadze ked s nim suchne a casto ju to ani nezaujima, proste tomu nepriklada dolezitost, pretoze to nezmenilo povodnu funkcnost (samozrejme ze sa tym myslia len nejake tie suchance a tuknutia na parkovisku)
    a potom som cital clanok kde pisali ze preco su pre poistovne zeny lepsie soferky ako muzi: zeny su opatrnejsie, jazdia pomalsie, jednoducho instinktivne chrania seba aj posadku a vacsinu havarii maju pri nizkych rychlostiach na parkoviskach, teda skody su nizke.. chlapi naopak jazdia rychlejsie, su ovela viac nepozorni a precenuju sa, co ma ale za nasledok kolizie vo vyssich rychlostiach a tym vacsie skody..
    ale ako kazdy z nas vie, je to uplne individualne a urcite sa to neda generalizovat
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  14:12

    « Bez nadpisu

    [odkaz] nevypadalo to takhle RadimG? >:D
  • 00 Reagovat !

    foto ironlionzion

    ironlionzion 29.03.07  14:05

    « Bez nadpisu

    ufff to jsou zážitky, no nechci to zažít
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  13:56

    « Bez nadpisu

    tak aby som ta potesil, napisem co som videl ja:
    v robote sedime na 3 poschodi a pod nami je parkovisko a v lete ked sa nudime tak pozerame von.. a raz sa tak snazila na jedno uplne krajne volne miesto zaparkovat zenska, odhad dobre cez 40, auto myslim ze toyota rav4 alebo nieco v tej velkosti, samozrejme cierna a ten chudak co stal vedla mal nejake tmavomodre volvo.. prvy krat mu ho otrieskala ked zastala vedla neho tak na 20cm a pokusila sa otvorit!!! dvere.. ked zbadala ze sa tadial nepretlaci, tak cuvla a skusila zaparkovat znova, ale to uz bola sila: zatocila volantom este viac ako predtym, svojim bokom sa tomu volvu obtrela o zadny naraznik a suchala mu bok svojim zrkadlom.. ked potom zacala vystupovat cez miesto spolujazdca, skoro sme vypadli od smiechu z okna >:D
    bohuzial sme ju neustriehli ked sa do auta vratila, ale to volvo tam stale stalo a viem si predstavit ako sa majitel musel tvarit..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.03.07  13:45

    « Re:

    A to ještě chtěla řídit pořád. Jednou se i urazila, že sem jí nenechal :-) Ale byla to naštěstí jen kamarádka ;-) No s couvánim máte asi pravdu. A asi taky proto tam jsou tak velká zrcátka.. >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…