FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 05.03.15  10:35

    « Re: Re: Re: Re: Derniéra ??

    Já osobně bych šel i do Ecoboostu 1,5. Nejsem už žádný divoch, na běžné ježdění by mi to stačilo.
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 05.03.15  10:33

    « Re: Re: Re: Derniéra ??

    DIM: kolaudoval jsem 2012. Dělám v IT pro jednu naši velkou firmu.
  • « 00 Reagovat !

    foto jack007

    jack007 04.03.15  22:14

    « Re: Re: Re: Derniéra ??

    v nemecku uz nabizeji mondeo biturbo nafta 154KW, opet jen s automatem i když aspoň powershift.

    Jenze ja uz si řekl, naftu ne. Jezdim spis couracky a prijde mi ze ten naftak bude trpet.
  • « 00 Reagovat !

    foto jack007

    jack007 04.03.15  22:13

    « Re: Re: Re: Derniéra ??

    Cau DIMe,

    taky jsem to chtěl letos vymenit, novy mondeo je hezky, ALE.....

    chtěl jsem ten Ecoboost 2.0 jenze s tim automatem to fakt nechci.

    Tak to vypada, ze bude asi něco jiného, jen nevim co, passat je moc drahej.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 03.03.15  15:06

    « Re: Re: Derniéra ??

    ...tak to ti nepřeji, pokud se nemýlím, tak jsi dostavěl relativně nedávno.....

    Ale do 1.6. ještě daleko !

    V jakém oboru se pracovně pohybuješ ??
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 03.03.15  12:05

    « Re: Derniéra ??

    jezdí, zatím, po STK v lednu, 12 let v provozu, bez ztráty desítky...
    Taky bych se rád poohlédl po něčem novém, ale 13.2 v pátek jsem se dozvěděl, že od 1.6. 2015 se se mnou v práci nepočítá, tak mám teď jiné problémy. Hypotéka bohužel nepočká ... :-(
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 27.02.15  13:41

    « Derniéra ??

    Tak přátelé, dotáhli jsme to na pěkných 12 244 příspěvků...... Tak pochopitelně , že už si není co říci !! .-)

    Všem nám to jezdí...a jezdí......

    Já už to letos a si vyměním, ale zatím pořád nic lepšího nevidím ! ( Tedy v této cenové relaci ) Možná si to nechám na takovéto domácí pojíždění manželčino ..

    Jestli tady ještě někdo z dobrých starých diskutérů zavítá, tak přidejte rozloučení !! :-)
  • 00 Reagovat !

    foto sybokcz

    sybokcz 06.11.14  12:28

    « 8 let s Mondeem

    Po dlouhé době také přispěji.
    Letos na podzim to bude 8 let co mají moji rodiče Mondeo kombi 2.0TDCi 96kW, auto samo je ročník 2004, euro3. 135000 km najeto (v 70tis WinDiesel sjel diagnostiku a odpovídalo to :-) ).
    Půjčuji si ho párkrát ročně na delší vzdálenosti a musím vyjádřit říct, že zatím spokojenost, možná je to tím, že se o auto snažím starat.
    Za těch 8 let proběhla výměna trojkombinace, kostí podvozku a 2x brzd. Olej měním po 20tis i s filtry. Co zazlobilo a zatím nevyřešeno je odejitý kompresor klimatizace. A vlastně někde jsou asi uvolněné drátky k reproduktorům, protože s každým hrbolem hraje jejich různý počet.
    Až s podivem na stav našich silnic je interiér tichý, nerozvrzaný a je slyšet jen uvolněné perko v samici od pásů :).
    Tak doufám, že bude sloužit bez nějakých problémů dál.
    Jsem zvědav na srovnání, švagr si koupil 2007 1.8TDCi, ale jel jsem v něm jen krátce, zhodnotím po delší cestě :).
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 01.09.14  10:04

    « Re: Spotřeba

    to ne, naftu z nádrže zatím odčerpávat nemusím...
    Docela mě trápí klepání pantů v předních dveřích, dá se s tím něco dělat? Dveře jsou docela v nich docela volné
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 29.08.14  15:00

    « Re: Spotřeba

    ..... a nedali tam to čerpadlo obráceně ?? :-) :-) :-)
  • 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 19.08.14  13:12

    « Spotřeba

    Po repasi vstřikovacího čerpadla mi docela klesla spotřeba, zpřesnil se údaj PP. Nejezdím brzda/plyn, ale taky se nijak neloudám a na poslední nádrž jsem ujel 1138km, tankoval 59,46l, což dává skoro neuvěřitelných 5,22l/100km.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 21.07.14  16:59

    « Re: po natankování nezhaslo hladové oko

    .... tak vidíš, jeden dotaz na foru a problém vyřešen :-)

  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 18.07.14  21:31

    « Re: po natankování nezhaslo hladové oko

    Po ujetí necelých 200km hladové oko zhaslo a začal se počítat dojezd....
  • 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 17.07.14  21:21

    « po natankování nezhaslo hladové oko

    Zdravím všechny z Chorvatska, v úterý ráno jsem natankoval na Makarské, palivoměr ukazuje plnou, ale nezhaslo hladové oko a PP ukazoval dojezd do nuly a na 0km se zastavil. Okamžitá spotřeba i průměrná funguje normálně. Co s tím? Spraví se to až ubude nafty v nádrži, při dalším tankování, mám odpojit napájení přístrojovky a ta se resetuje a bude ukazovat zase správně?
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 02.07.14  16:05

    « Re: nějak je tady klid...

    To znám.............. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 02.07.14  13:55

    « Re: nějak je tady klid...

    Zbavovat se 12 let starého udržovaného mondea za pár tisíc nemá smysl....na nové mám zálusk, ale teď mě drtí hypotéka na barák, to je lepší investice než auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 02.07.14  13:50

    « Re: nějak je tady klid...

    Nazdárek..... ale nahlédl jsem tady nějakou intuitivní náhodou !! 250 tis je moc pěkné číslo, to už snad ani nemá smysl se toho zbavovat, když se o to tak vzorně staráš...... Já mám pořád svoje 5 let staré ale je jako nové ! Tak nevím , co dál, asi budu čekat na příští rok : nové Mondeo, nový pasat, nový Superb........
  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 02.07.14  10:06

    « Re: nějak je tady klid...

    Čerpadlo je od včerejška na repasi u pana Walicy v Bohumíně, byl jsem sice objednán na zítřek, ale při cestě z Hlučína to spadlo do nouzáku a tak jsem to rovnou zavezl do servisu. Myslím, že 247450km není až tak špatná životnost pro Delphi z roku 2002, vstřiky jsou O.K. (repasované před 96830km). Vedu si přesné záznamy co, kdy a za kolik se na autě dělalo, taková profesionální deformace.... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 09.04.14  16:07

    « Re: nějak je tady klid...

    Klid jako v kostele..... ale stejně je to pěkný pohled 12231 příspěvků !! Pravdou je, že mě prostě auto jezdí a jezdí , skoro nic nepotřebuje, a mně připadá pořád jako nové - nic neklepe. neskřípe, projevy motoru a všeho se zdají také pořád stejné....Nicméně čas se zastavit nedá, tak asi pomalu dojde na nějakou výměnu.... ale vůbec netuším, co . Nový Superb ? Jenže Combi tak brzo zase asi nebude, a navíc nový model nebude zadarmo...... Nové Mondeo ? To ale bude stejná situace...... Passat ?? ..... no fakt nevím......
  • 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 27.03.14  16:07

    « nějak je tady klid...

    minulý týden mi spadl motor do nouzáku, klepání na 4. válci, po překalibrování trysky sice nouzový režim zmizel, ale studený motor škaredě klepal. Tak jsem raději zajel do Bohumína k p. Walicovi, před 5-ti lety mi dělal vstřikovače, teď překódoval všechny vstřiky a klepání ustalo. Vstřiky mají najeto něco přes 90tis., ale těsní a měly by ještě vydržet. Pomalu ale odchází čerpadlo, tlak paliva je na hranici...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…