FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.12.05  22:08

    « spotreba

    Cauky.Mam 2,2 TDCI akorat rok,najeto 28.000 Km.Co sen tyce spotreby myslim ze vsechny hodnoty co jste tu napsali jsou realne, a zalezi skutecne na stylu jizdy + samozrejme pocasi nalozeni atd.Vcera jsem jel po dalnici.V Hranicich jsem vzal plnou a v Plzni jsem po asi 410 km mel prazdno, no cca tolik kolik jsem mel pred natankovanim v Hranicich.Ani si nechci spocist to velke cislo v prepoctu na 100km.Ale je pravdea ze treba tuhle jsem jel trasu asi 60km dlouhou snazil se jet pomerne na spotrebu vysledek 5,1l/100 Km.
    Co se tyce sedacek: tez me v nich boli zada a i mou zenu co by spolujezdce.Jel jsem ve svagrovo Mondeu 2,2 TDCI asi pred mesicem kupovane ,sedacky v kombinaci latka a ted nevim myslim kozenka,jsou tvrdsi a rekl bych daleko lepsi nez ty moje.......zada mi z toho nebolela.
    Xenony: taky me problikavaji
    Predni sklo: myslim ze asi vsichni vite ze je pres nej o neco hure videt,hlavne v noci pri protijedoucich autech, a je velmi krehke, mam uz nekolik odstiplich kousku. :-(
    jeste jeden poznatek k me jizde po dalnici: skoro celou cestu jsem ječl spolu s novou octavii kombi oznacenou TD cervene I.Byl jsem trochu konsternovany.....zaboha jsem ji nemohl ujet a ani ona me, tak jsme jeli spolu >:D .
    No mysli ze to uz stacilo,zitra musim do servisu neco se mi vubec nelibi,jsem zvedav co mi reknou,dam vedet...Tak cau a Mondeu 3xzdar
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.12.05  14:10

    « Autobazar AUTOIN

    Doporucuji novy Autobazar Ford AUTO IN
    Prodej refentských a předváděcích vozů značky Ford plná záruka 3 roky !!
    Výkup vozidel za hotové
    Výkup vozidel protiúčtem i “ojeté za ojeté”.
    Prodej vozidel z předčasně ukončených leasingů

    Adresa URL:
    [odkaz]
    nebo
    [odkaz]
    Mimo to tet probiha vyjímečná prodejní akce na posledni předváděcí a referentské vozy, převážně řady Mondeo, prodloužená záruka, převážně managerské vozy Ford Motor Company s.r.o., s úsporou až do 500 000,- Kč.
    Akce trvá do 15. ledna 2006, nebo do vyprodání daných vozů.
    Berte to jako dobry tip.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.05  11:57

    « Re:

    ..........a když se to přestříká , tak taky :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.05  11:21

    « Bez nadpisu

    Kamos si kupil fixu ktora ma lakovu napln. su v sirokem spektru farby skuste sa po nich pozriet. ukazoval mi co to dokaze a bol som uneseny. Jednoduche a ucinne. No a v skutocnosti pokial sa to neprestrieka tak to vzdy vydiet viac alebo menej.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.12.05  10:37

    « Bez nadpisu

    Barvu jsem vybral cervenou - proste se mi na tom libi.
    Jinak korekcni tuzku mam taky a uz se parkrat vyplatila - napr. na destive dovolene mi udelal kaminek na dalnici hlubokou diru do strechy (anstesti na nenapadnem miste), takze provizorne zalakovat bylo jedine reseni jak se vyhnout korozi...
    Tak mi nekdo odrel blatnik a to slo taky docela dobre zamaskovat - je stejne z plastu, tak slo jen o to, aby to nebylo moc napadne.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 13.12.05  09:12

    « Re: Re: Barva

    DIM: Dikes, a neni teda lepsi se na to vybodnout? Ta ryha je tenka a nehluboka, ale co ta dirka vepredu, nebude se rozlejzat? Je to odloupnuty milimetr dva do sirky, nic velkeho, ale az na jakysi bily podklad.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.12.05  14:37

    « Barva

    Po vymene pulky auta (pojistovna, maestro s liazkou neda prednost) uz z puvodni Panther Black je modra STckova barva :-) a 18" na leto, vypada skvele! :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.05  13:57

    « Re: Barva

    Koupil jsem soupravu na opravu laku, je to takový lak na nehty , napřed řiďoučká barva, ve druhé ampulce lak........ Není to dokonalé, ale je to lepší než oprava " profíky ". Ti většinou místo rozleští na 20 ti násobek původního flíčku a pak ještě přestříkají zase s přesahem 250 %. Takže malá rýha je pak na přestříkání půl auta ..... Tím malým štětečkem můžeš piplat barvu fakt jenom do té rýhy a lakem taky nemusíš moc přetahovat.......tam už záleží jen na pokročilosti Alzheimera -)) V každém případě to je vždycky vidět :-((
  • 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 12.12.05  11:37

    « Barva

    Taky platinum... >:D
    Ovšem bral jsem auto z prodejny. Líbí, ale nejelegantnější se mi na mondeu zdá černá nebo jiná hodně tmavá. Což bych ale zase nebral kvůli špinění a bezpečnosti.
    Ovšem ta zlatostříbrná asi často taky není vidět zrovna dobře.
    Když jsme u toho, spravoval už někdo drobné úlomky laku nebo podpisy vandalů? Mám dírku vepředu (kamínkem) a 15 cm stopu po špendlíku nebo po čem na dveřích. Zvládnu sám? Co koupit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.12.05  11:09

    « Re: Re:

    Já mám takovou tu tmavostříbrnou ........zlatou má už kdekdo :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.05  09:50

    « Re:

    Tak tu mám taky. A zcela objektivně musím říct, že je nejhezčí. ;-) A stříbrné lyžiny, na nátlak prodejce.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.12.05  21:06

    « Bez nadpisu

    Když už tu řešíme takový ptákoviny, jakou barvičku jste si na svého mondíka vybrali?
    Já jsem moc vybírat nemoh, ale zlatostříbrná platinum se mi líbila a jsem spokojenej, že na ní není moc vidět škrábanečky a svinstvo jako na tmavých.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.12.05  09:14

    « Re: Re: Re: Re: Re: Jeste dalsi postreh

    Turbulence je svinstvo......ale když letíš dost vysoko, tak tam už nejsou :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  10:20

    « Re: Re: Re: Re: Jeste dalsi postreh

    a co teprve turbulence v kombinaci s turbem ... A ne ledajakým.
    Stejně mě ale tato diskuse utvrzuje v tom, že jsem koupil dobře. Když už řešíme aerodynamický tunel ... >:D
    Ahoj David
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.05  09:39

    « Re: Re: Re: Jeste dalsi postreh

    Neznám kombi, u kterýho by se nešpinily zadní dveře. Turbulence dělají své.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  08:53

    « Re: Re: Jeste dalsi postreh

    Tak si myslim, ze uz je jasno - napadlo me udelat takovy mensi testik. Jako v aerodynamickem tunelu. Auto umyte - jizda po dalnici cca 20min s drobnym destem - a je jasno. Prolisy na predni kapote se staci presne k okrajum predniho skla, kde dale postupuji z boku zpetna zrcatka. Je videt jak se voda staci presne stejnym smerem na zrcatka a tam se ty kapicky vody roztristi. Od toho ty necistoty presne v mistech kolem zrcatka. Jinak paradoxne vsechny skla na aute celkem ciste, vyjma dveri na kufru (kombi) - totalne spinave
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.05  15:07

    « Re: Jeste dalsi postreh

    Jo, špiní se .........a taky se špatně zevnitř odmlžuje právě ten přední spodní roh předního okna, takže právě před zrcátky........
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.05  13:46

    « Re: Vybava

    Asi ne - mam taky Ghia ;-)
    Neboj, ono se to casem zruznorodi s tim milionem verzi, co ma ted Mondeo v nabidce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.12.05  13:40

    « Re: Spotreba po Vidni

    jarda.suchy & olej: na zacatku doleval - musel jsem uz v 5000 km, celkem asi litr a pul do prvni vymeny. Mezi prvni a druhou vymenou oleje olej jeste vyrazne ubyval, ale nebylo nutno dolevat, ted uz nikam nemizi...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.05  10:46

    « Jeste dalsi postreh

    Urcite to neni subjektivni pocit - protoze v ostatnich autech (Octavia kombi I, Octavia II, Fabia kombi, Opel Vectra kombi) v kterych jsem minuly tyden jel, tento problem nebyl. Zrcatka a sklo u ridice a spolujezdce, je u Mondea neustale spinave od zaschle soli a necistot, to u ostatnich aut v takove mire neni. Nemyslim si, ze by to byl problem s vyhrivanymi zpetnymi zrcatky - u Octavie a Opelu jsou take - dokonce je mozne je nechat hrat permanentne - narozdil od Mondea - kde jsou zpetna zrcatka vyhrivana pouze v kombinaci s vyhrivanim predniho skla a to se po kratke dobe samo vypne. Jake s tim mate zkusenosti? Napr u Octavie kombi I - se bocni skla hned u zrcatek nespini vubec. Ma to souvislost s vnejsimi presahy karoserie, jejich zaobleni a skla?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…