FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 12.05.08  23:35

    « Re: Zmena je zivot

    DR: To´s mi to ale natřel... >:D Jsem hodně na silnici, a pokud mne, který rozhodně nejezdí pomalu, riskantním způsobem na cestě za Břehem do Zábřehu předjede 5-10 O2 a k tomu 3-5 Prassatů/Superblbů, budu si i nadále myslet své. Až Tě nějaký takový skvělý businessman stále nestíhající, kterého, jak říkáš, je třeba tolerovat - chudáčka, sejme, a Ty to přežiješ, případně třeba i na kolečkovém křesle, změníš názor.
    Kamaráde, přemíra tolerance způsobila v našem státě ten chaos, který tu je (nedílnou rukou se o to zasloužili všichni občané i politici), a největší na silnici.
    Práva blba v Superblbu končí tam, kde začínají má práva, a na ty si nedám šáhnout.
    Pokud mne náhodou hodláš podezřívat ze závisti, tak jsi vedle jak ta jedle.
    Howgh.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.08  23:33

    « O tom, jak jsem skvely ridic..

    DR: tak jo, neco o autacich a navic Ze zivota
    Dneska jsem jel z Mikulova do Vyskova a jak tak posloucham radio, slysim dopravni informaci o tom, ze na 206km D1 smerem na VYSKOV se tvori velika kolona z duvodu havarie v levem pruhu. Jelikoz jsem mistnich pomeru znaly, volil jsem jednoduchou objizdkovou trasu po statni ceste. Jake vsak bylo moje prekvapeni, kdyz jsem zjistil, ze dalnice je zacpana v opacnem smeru a tudiz jsem si objizdku mohl odpustit. No,i mistr radioman se nekdy utne. Protismer na statni ceste byl uplne zacpany temi, kteri z dalnice sjeli a to od Brna az za Rohlenku.
    Jel jsem asi 80km/h a v okamziku, kdy jsem mijel posledni auto protistojici kolony se mi pred ocima vynoril cerveny Forman, ktery prejizdel silnici napric-je tam takova nenapadna krizovatka (hned za Rohlenkou).Ridic me zrejme v rozcileni ze stavu ranniho provozu nevidel a vjel tam, jako by muj pruh ani neexistoval. Nasledoval losi test na hrane schopnosti mych i podvozkovych, kdy jsem ho objel zleva se smrti v ocich a minul jeho zadni cast asi o dvacet centimetru. Myslim, ze zarvani, ktere pak nasledovalo potom slyseli ridici az na ucpane dalnici. Kdyby jelo v protismeru auto, tak bych toho borce nabral zboku a byl by na sracku vcetne vsech jeho spolucestujicich. Az jsem se vynadaval tak jsem na klidnem miste zastavil, ubalil retko a popremyslel nad pomijivosti zivota..
    Musim pochvalit Olinu, ze to zvladla s bravurou, sice vim, ze mit na tachasku trochu vic, tak to asi uz neustoji a jsem si zcela jisty, ze v mene "sportovnim" aute bych sel po manevru zadkem do smyku. Fakt me podrzela! Taky se mi uz ponekolikate osvedcila zasada "furt ve strehu", kdy drzim volant obema rukama. Jet lazo plazo s jednou rukou dole na volantu tak bych si ani neprdl a napsal to sem az za mesic, co by me pustili ze spitalu. Jestli by me pustili..
    Toz tak.
    Co z pribehu plyne za ponauceni? Predevsim si davejte pozor na cervene Formany a snazte se jezdit aspon trichu jako ja. Uvidite, ze se vam nic nic nestane! S pozdravem Neohrozeny Mikes
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.08  22:25

    « Re: Zmena je zivot

    Ale ale, kam se poděl rozum a tolerance? Tak řidiči superbů jsou blci, pro jiného jsou to řidiči oktávek a fabií, nebo bílých dodávek, pro dalšího pražáci, brňáci, ženy - a blondýny zvlášť, staříci v klobouku .... A jsou všichni stejně špatní, nebo je nějaké stupnice? Je třeba pražák větší hovado, než ridič superbu? a co pražák ve vytuněném golfu III? A nebo brňák v superbu? A co blondýna v mercedesu CLK?

    Tak mě napadá, existuje vůbec nějaká skupina, která nikomu nevadí? Sorry, ale na rasismus a předsudky v jakékoliv podobě jsem alergický, stejně jako na hloupost.

    BTW, že se piloti služebáků "vytahují" na ostatní je podle mě poněkud tendenční interpretace. Blíž realitě bude, že prostě díky své skvělé práci lítají jak utržený vagón, nic nestíhají, rodinu vidí jen o víkendech a někdy ani to ne a tak se na silnicích snaží takhle dohnat čas. Aby nepřišli pozdě na obchodní jednání, aby se dostali dřív domů, atd. Nikdo z vás to nikdy neudělal?

    Nechcete se radši zase bavit o autech?
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 12.05.08  18:04

    « Re: Zmena je zivot

    Mohou být i výjimky, ale stačí sledovat. Nedávno mi to ukázal chlapík ve zbrusu novém SuperBlbu, to bylo tóčo. D5 na Plzeň, odbočka k letišti, z levéhu pruhu Superblb 2 asi tak 170, při odbočování do prava k letišti předjíždí mne i toho přede mnou samozřejmě pevná čára - vyneslo ho to do levého připojovacího pruhu, kde by se musel srazit s projíždějícím autem, kdyby tam nějaké jelo.
    A toto nám teď budou muset předvést desítky až stovky jemu podobných. """"Já mám služebáka SuperBlba 2 a musím Ti ukázat jak mi to jede""""....
    Takže říkáš že podle auta tohoto chlapíka a jemu mnoho podobných nemám posuzovat???
    Faktem je, že s Mondeem jsem já nikoho takhle prasit neviděl, alespoň si nepamatuji.
    Soráč, Dime, mne neukecáš. Jsem si poměrně jist ře velká řada lidí má podobný pocit a zkušenosti.
    Mimochodem, s bavorákem, to jo, ale s Mercedesem nikdo nijak výjimečně neprasí, nevšiml jsem si...
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 12.05.08  14:25

    « Re: Zmena je zivot

    Já už jsem jel i Multikárou i s Mercedesem !!! Tak teď nevím, co jsem to vlastně za chlapa !! :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.08  14:01

    « Re: Zmena je zivot

    To rozhodně. S přibývajícími zkušenostmi si začneš všímat dalších a dalších souvislostí a potom třeba Mercedesáře poznáš, i když jeho auto nevidíš. Výjimky potvrzující pravidlo jsou samozřejmé.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 12.05.08  11:31

    « Re: Zmena je zivot

    ......tak trochu jsem teď na rozpacích, přece jen sortovat lidi podle toho, v čem jezdí, už mám za sebou. Asi to přichází s věkem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.05.08  21:41

    « Re: Zmena je zivot

    Možná jsem se špatně vyjádřil, ale chtěl jsem říct, že 6ka nepřináší žádnou moc výhodu a že pokud Forester s dieselem zvládá 5ti kvalt tak je to lepší. Hlavně je důležité do jakých otáček motor táhne. 6ka má smysl jen u motoru který má nešťastně malý rozsah otáček, to znamená, že monent nevydrží ani do 4000ot. Taky si chci vyzkoušet Forester s dieselem, jakmile bude. :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 09.05.08  12:58

    « Re: Zmena je zivot

    Proti tomuto vozni mám vše.
    V tomto autě se vozí podobný typ lidí jako v Prassatech. Možná horší. Určitě horší.
    Promineš. Nic proti tobě osobně.
    Superblb = very sad story about czech mentality. :no:
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 09.05.08  11:21

    « Re: Zmena je zivot

    Máš snad něco proti embéčku v provedení Superb ?? :-) Pro jistotu v benzínu, ten je teď levnější ....:-)
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 07.05.08  20:15

    « Re: Zmena je zivot

    Super-kutil: A tady se právě pleteš. 5ka nebo 6ka, boxer diesel je tak tichý, že točíš (točit můžeš) a o motoru nevíš. A 5ka je dost dlouhá a 110 kW a 350Nm je celkem dost na to, aby dlouhou 5ku utáhli. Nenenenene, hluk není u boxeru dieselu vůbec žádný problém.
    Vezl jsem se se šéfredaktorem Autodieselu panem Vaculíkem a potom jsem řídil já, dávali jsme tomu fakt na frak, věřte nevěřte se stálým 4x4 to ukazovalo 6,6 l. No dobře, tak to proměřuje a žere to 7. Se stálým 4x4 je to prostě bomba, opravdu to mají u Subaru zmáknuté.
    Já se musím přiznat že čekám na Forestera s boxerem dieselem a potom možná půjdu do SUV. Ale doufám že ve Foresterovi už bude těch slibovaných 180 koní v Euro 5. 150 by to uvezlo, Forester přijde rovnou se 6kvaltem, ale já bych chtěl těch 180k. >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.05.08  15:19

    « Re: Zmena je zivot

    Asi před rokem jsem dělal anketu Mondeo nebo S-MAX oba stejný motor a čekal jsem vítězství S-MAXe. Ale nakonec to bylo skoro nastejno, S-MAX byl jen i pár procent žádanější.
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 07.05.08  15:09

    « Re: Zmena je zivot

    hope: podepisuju. Jinak zrovna o vikendu sem kamosovi rikal, ze bych ho bral asi klidne znova - priste uz asi nebudu mit na novy, resp. nebudu chtit platit propad ceny. Soucasne sem dostal za hooodne velkou slevu...dnes, kdybych vybiral, asi bych nadsene nasel nejaky malo jety z tech poslednich MKV. Nove je moc cerstve, drazsi, otresna palubka, ktera je tak otresna, ze by mi to asi vadilo.

    Nova Mazda 6 na prvni letmy pohled super, akorat kombi videne z dalky se mi zdalo jaksi male prave v te zadni casti, ale muzu se samozrejme dost plest.

    A dnes uz bych vzal asi kombik, i kdyz se mi nelibi. Kocarek je sakra velka polozka i do mondea, uprimne obdivuju hrace tetrisu v kratkych fabiich...
  • « 00 Reagovat !

    foto martin-z

    martin.z 07.05.08  13:52

    « Re: Zmena je zivot

    kutil: nevim jak to zvladam, prijemny mi to neni a proto ted mondeo chci mit aspon 5 let. Nejaky auto sem mel po sestre kdyz sem byl mladsi a neco sem si vybral a nasel sam, tak nejak intuitivne, ani nevim, vetsi pruser me mozna nahodou - minul.
    Pri vyberu mondea sem mel prioritu aby to byl 5ti stupnovej automat, ne moc slabej motor (puvodne sem chtel preplnovanej benzin 1,8T od koncernu), ne exot, ne velkej zrout.
    A vybiral jsem a spekuloval asi rok, cena a mnozstvi dostupnejch aut me nejak uz nasmerovalo..kdyz sem to moje videl a projel tak sem to citil jasne a ani sem nepotreboval nejaky prohlidky u automechanika a tak, proste se ridim pocity :-)

    hope:taky v tom nevidim paradox mit par stejnych aut po sobe, ja jen popsal jak to mam ja, kdyz nekomu to auto na 100% vyhovuje a chce jen treba novejsi nebo min jete apod. tak proc by nesel zase do stejneho.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.05.08  13:03

    « Re: Zmena je zivot

    martin.z: nevidím v tom žádný paradox. Nové a staré Mondeo jsou hodně různá auta. Stejně tak nový a starý Passat, stejně tak starý a nový SuperB.
    Pokud jsem nechtěl starého Passata kvůli podvozku, u nového s tím problém nemám. Pokud jsem nechtěl současného Passata kvůli TDi PD, za půl roku s tím možná nebudu mít problém, pokud jsem vyřadil Subaru kvůli žravému benzínu, dneska už to neplatí. Pokud jsem nechtěl SuperB sedan, dneska už mám „skoro liftback“ a za rok možná kombi ……….
    Pokud kupuju nové auto, koukám, co je nyní na trhu.
    Pokud hodnotím moje Mondeo, jsem spokojený, za stejných podmínek bych ho koupil znova. Kdybych dnes kupoval auto, nemůžu říci, že to bude určitě zase Mondeo.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.05.08  12:39

    « Re: Zmena je zivot

    martin.z: Jak to zvládáš měnit po 3letech. Já vždy mám takovou hrůzu z prodeje a koupě, že se snažím auto nechat co nejdéle. A taky když vyladím všechny mouchy, tak se ho nechci zbavovat. ;-)

    Podle čeho si volíš, kde nakupuješ? Nikdy se mi nestalo, že bych koupil ojetinu, která by neměla chybu.

    WinDiesel: U toho 6ti kvaltu mi vadí, že není jako další rychlost přidaná k 5ti kvaltu, ale že je vlastně do rozsahu 5ti kvaltu nacpáno 6 rychlostí. Takže to na dálnici stejně řve. Mě staré Mondeo točilo 4000ot na 5ku ve 160km/h, kamarádovi Renault točil na 5ku 4000ot už va 135km/h. Koupil tedy benzín s 6ti kvaltem v domění, že to na 6ku bude točit míň a ono je to podobné, na 6ku to točí 4000ot ve 140km/h. Z tohoto pohledu je lepší 5ti kvalt. 8-s

    Subaru už mě láká dávno, ale vadila mi spotřeba benzínu. Chtěl jsem Forester a 2.0 je trochu slabý a 2.5 zase už moc žere. Teď mají diesel, ale zase se mi nelíbí design nového Foresteru a taky pěkně ztěžkl a už není tak živý jako starý. Subaru nějak vyměklo. :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto martin-z

    martin.z 07.05.08  11:31

    « Re: Zmena je zivot

    krkovicka: nikdy nerikej nikdy, ale zatim jsem nemel nic vickrat, mel jsem auta vetsinou 3 roky a mondeo chci mit dyl protoze me nebavi ty nervy kolem prodeje a koupe noveho - i diky tomu ze moje auta byly vzdycky ojetiny tak pri prodeji uz pro me byly moralne zastarale a znova by me nebavily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.05.08  10:43

    « Re: Zmena je zivot

    martin.z: Nevstoupis ctyrikrate do stejne reky..Me 3Mondea a par let v diskusich stacily na to abych si mohl udelat obrazek o tom, ze Mondeo je dobre auto. Nicmene pokrok na poli bezpecnosti a techniky nezastavis, takze proc jako dalsi auto nezvazovat neco jineho nez tenhle evergreen?
    Az se ho budes jednou zbavovat, koupis si to same??
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 07.05.08  09:44

    « Re: Zmena je zivot

    martin.z: stejně si moc nepomůžeme, ale nemládneme tak chceme něco zkusit, a to Subaru bylo fakt hustý !!!!! Měli byste to všickni vyskúšať. To, jak si to klidně jede s 5 kvaltem 220, to je dobrý (5 kvalt je rozhodně sportovnější, 6 kvalt bude dálničnější a trošku úspornější)...
  • « 00 Reagovat !

    foto martin-z

    martin.z 07.05.08  09:10

    « Re: Zmena je zivot

    tohle je zajimava diskuze, vlastne vsichni se tak nejak rozhlizej kam by od mondea utekli, az nakonec Petr vymeni za subaru tak uz to bude komplet a pritom kdyz tu clovek napise nazor, ze tu zrovna nevladne obecna spokojenost s autem tak ho vsichni hned okriknou, ze ne ze je skvely a ze jsou spokojeni, jen proste jako dalsi auto uz ne :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…