FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
lordmystic 06.03.07 10:30
« Re: Re: A zase ta nafta
Cirkovský Martin: jenže OB se ti sepne jen při max. sešláplém plynu, ne při nízkých otáčkách kdy si jen hraješ s plynem - tam vůbec nemusíš nijak extrémě šlapat na plyn aby jsi to slyšel. A ten zvuk je sice o špatné naftě, ale současně bych řekl že i o načatém vstřiku. Mě se to také přímo úměrně měnilo s tím, jestli jsem měl načatý vstřik nebo ne. -
« Re: A zase ta nafta
Mám taky mondeo a byl sem tak chytrý,že sem si přečet návod atd a tam se mimo jiné píše,že moje i tvoje mondeo má tz.funkci OVER BOOSTER,což znamená,že při prudším sešlápnutím pedálu dojde na jistý čas ke zvýšení výkonu motoru přestavěním plnícího tlaku turba a to je ten ostřejší zvuk co slyšíš a je naprosto v pořádku.Žádná špatná nafta. Martin -
"-- skrytý --" 06.03.07 09:28
« A zase ta nafta
Včera jsem natankoval u OMV u D5 u Berouna Alpin Diesel a téměř okamžitě vyšší hlučnost a ostrý kovový klapot zejména na čtyřku mezi 1500 a 1900 otáček. Už při tankování tam šlo 2x více Stanadyne, po cca1OO km jsem tam šupnul ještě 2x běžnou dávku a trochu se to zlepšilo.
Jsem po výměně všech vstřiků, tak raději neriskuju a Standu liju do všech tankování. Mimochodem při přidání plynu mezi 1500 a 1900ot na čtyřku nejvíce je slyšet takové kovové zaklapání-zejména v kopci pod zátěží. Vím, že bych to neměl takhle podtáčet, ale vcelku dobře to signalizuje horší palivo. Dělá vám to taky?? Zkuste to- čtyřka zařazená, 1500 ot. v kopci a přidat-vsadím boty, že vám taky zaklape-pochlubte se, ať nejsem chudák sám paranoik. -
Jozef0351 06.03.07 08:43
« Re: Terénní auta
Trošku objektivity by ti nezaškodilo >:D Neviem čo ťa tak vytáča keď ti niekto siahne na diesel :-( Ja sa pri kúpe auta neriadiť európskymi štatistikami ale rozumom. Už som spomínal ako sa diesel predáva v Japonsku a USA ( myslím že to je väčší trh ako EU ) ale nemá to zmysel. Ty si nenecháš siahnuť na diesel a na TDCI. To je tvoj problém. Ja som spomenul štatistiku [odkaz] a tá hovorí že v ČR sa v triede SUV predalo 41,10 % benzínových áut. Je to trieda kde má podľa mňa diesel naozaj opodstatnenie a ten podiel sa mi zdá naozaj vysoký. S tým nič nenarobíš. To, že Subaru a spol. musia začať ponúkať diesle ak chcú predávať v EU je fakt. Či sa im to páči alebo nie. -
jack007 06.03.07 08:20
« Re: Re: Zkušenost s Mondeo 1.8 benzín a 2.2TDCI
to kutil ja mel taky problem tohle je muj prvni diesel, predtim same benzinove skodovky. V tech pokud si chtel alespon trosku jet, tak si musel mit minimalne 3500 otacek, jinak to jsou lemry. Trosku te nechapu s tou 6kou, sis myslel ze budes jezdit 200km/h pri 2000 otackach a spotrebe 6 litru? >:D Uz se to tu rikalo, v klidu si tam 6ku dame mezi mesto a jedem za 3.8 litru. Dalnic tu zas moc neni a stejne bys na nich mel jet 130 :-) S tim razenim mas tak na pul pravdu, pri rozjezdu to tam musis rychle nahazet, ale pak uz pod 4ku skoro nejdes. Tot me zkusenosti :) -
"-- skrytý --" 06.03.07 07:18
« Terénní auta
Josef:
Ty jsi člověče nějakej odborník na prodeje v ČR.
Ukaž, který teréňák se prodává dobře v benzínu!
Snad Patrol? Cha.
Nebo Landcruiser? Hi.
Či snad Pajero? Ho.
Tuareg? He.
X-trail? Che.
Actyon, Kyron, Rexton? HU.
L200, Navara, Pathfinder? Cho.
Murano nemá diesel vůbec v nabídce.
Subaru také ne, ale dnes v 10.30 v Ženevě Subaru představí diesel boxer. A to mi věř, že jakmile tento motor bude k dispozici, 70% a víc větších Subaru se bude prodávat v dieselu. A promiň, ale menší Subaru jsou sice 4x4 ale rozhodně je nepovažuji za "teréňáky".
Už jsem Ti jednou doporučil, abys vážil slova, než vypustíš nějakou ptákovinu. -
hil 06.03.07 02:36
« Re: Zkušenost s Mondeo 1.8 benzín a 2.2TDCI
To Kutil: No jo, musíš si zvyknout. S dieslem se jezdí jinak než s benzínem. A s turbodieslem zase jinak než s dieslem.
Já jsem spokojenej, i na okreskách 6 využiju a naopak 180kou a víc toho moc nenajezdím. Spíš si tak v klidu pluju po silnicích... :-)
Ani toho řazení není nějak moc, u benzínu jsem řadil daleko víc, naopak jsem zlenivěl a řadím míň než bych měl. :-) Většinou si vystačím od 4 nahoru.
Určitě bych už za benzín neměnil. -
Jozef0351 05.03.07 15:12
« Re:
Nákladní a terénní budou používat diesely nadále.
V nákladných autách to je jasné.
V terénnych autách má tiež diesel jednoznačne opodstatnenie. Ale paradoxne sa v danej triede v Česku predáva 1/2 benzínov >:D
Predávať sa bude to čo budú presadzovať výrobcovia. Zlepšovať benzínové motory nie je v ich záujme asi, FSI a pod. sú drahé na drahý benzín a niečo ako STI bude drahé takže asi ťažko to bude konkurovať cenou nafte. Golf 1,4 TSI je síce jednoznačne papierovo najlepšia voľba ale pochybujem že keby sa TSI uchytilo tak by bol stále lacnejší oproti TDI o 64 tis. Sk. Skôr si myslím že je to uvádzacia cena aby sa to predávalo a aby si otestovali či to bude fungovať. Ak by to tak ostalo tak diesle v osobných autách by asi naozaj skončili. Nechajme sa prekvapiť. VW môže za masové rozšírenie dieslov, možno opäť určí trend v Európe a zaplaví trh maloobjemovými TSI. Osobne by som mu bol vďačný :D









Add 2.2TDCI: Mám najeto cca 1000km a tak to ještě šetřím. Ale už za těch 1000km hodně motor zhlučněl, starty jsou neklidné a než se ohřeje, tak má výrazně vyšší spotřebu. Bohužel sem auto musel o víkendu vyhrabat ze sněhu, což mu nepřidalo, protože 1ka nestačila na pomalou jízdu a ve sněhu se dusila. Naštěstí pomáhalo ESP. Bohužel to mělo za následek, že začala nepřijemně skřípat DPH přepážka. Nevím zda se mi to jen zdá, ale proti MK II mi připadá MK V hodně fórové a např. kliky dveří jsou již teď mnohem volnější jak u MK II po 6ti letech. Vím, že nová konstrukce je kvůli bezpečnosti, ale kliky u MK II byly mnohem účelnější a praktičtější. Nevím, zda je to jen subjektivní pocit, ale oproti MK II mi auto více plave po silnici a nemám tak dobrý pocit kontaktu s vozovkou. Navíc každá nerovnost rozrezonuje celé auto.
Nemáte někdo trik, jak zamezit vrzání příčky? Je to při delší jízdě na zbláznění.
Také jsem ještě dnes zkusil ten zátah a opravdu kolem 1700ot to super zabere, ale vydrží to do 3000ot. a dál už to zrychlovat nechce. Pokud přeřadím na vyšší rychlost a otáčky klesnou na 1700ot. tak to zase začne zrychlovat. Jezdil jsem s Oktávkou s PD TDI a ta byla schopná ztrychlovat i nad 4000ot. Pokud se to nezlepší, tak je jediná záchrana chip. Tu 6ku bych bral kdyby ve 180km/h točila 2500ot. Tak má totiž ještě moment. Tak jak to je mi to připomíná benzínovou Lagunu, která točí ve 135km/h už 4000ot. a ve 180km/h kde by měla mít největší moment už motor točí takové otáčky, že je moment nedostatečný a motor je přetočený.