FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
Jozef0351 23.03.07 11:39
« Re: Re: Re: Re: Re:
No BMW je iná kategória, aj cenovo. Ale:
ST 166 kW, 0-100 6,8 s, max: 241 km/h
BMW325i 160 kW, 0-100 7,0 s, max: 245 km/h
BMW330i 190 kW, 0-100 6,3 s, max: 250 km/h
Myslím že minimálne by ST to BMW potrápil. Na okruhu by mal bavorák asi navrh ale na "rally" trati asi naopak.
Čo sa týka Octavie tak nepochybujem že v Autosalóne na Prime by došli k jednoznačnému záveru, že ak Octaviu RS tak jedine TDI >:D . Ale výkonovo je to jednoznačné. 7,3 s vs. 8,5 s, 240 km/h (predpokladám že obmedzená ) vs. 225 km/h. Myslím že je zbytočné sa zase hádať že papierové hodnoty sú v prípade benzínu nadhodnotené a v prípade nafty podhodnotené >:D Možno sa to niekedy zmení ale zatiaľ je v tejto triede diesel len do počtu. Sú to také kvázi šporťáky.Spotreba je nepodstatná v tomto prípade. -
lordmystic 23.03.07 09:50
« Re: Re: Re: Re:
Jsem myslel že Focus se děla jen ST 170... Ale mít přes 200hp a k tomu pořádně tvrdej podvozek a samozřejmě v benzínu, tak pak by to mohlo být skoro RS :). No ale na klasické trochu nadupanější sériove trojkové BMW to stejně nemá - jak v jízdních vlastnostech, tak výkonostně... -
"-- skrytý --" 23.03.07 09:48
« Re: Re: Re: Re:
Jozef35
Jasné že ani Octavia TDI nie je žiadny šporťák a s benzínovou verziou sa nedá porovnávať.
Auto tip16/06 Test RS 2.0TDi a RS 2,0TSFI na okruhu Sosnová.Naprosto stejný výsledek. Závěr testu TDi v jízdní dynamice nezaostává.
Těžší příď o 30kg. Celý okruh se dá jet na 3 stupěň bez řazení.
Spotřeba na okruhu 21,2L/33,1l. diesel/Natural 98.
Norm režim 6,1/8,4L. Otáčky 4 800/6 700.
Rozdíl v základní ceně 25 000Kč.779 900Kč/754 900Kč
Zas tak blbě bych to s tím TDi neviděl. >:D -
lordmystic 23.03.07 09:12
« Re: Re:
Jozef035: Jasně výkonově je na tom možná o krapet lépe, ale jsou to téměř shodná auta. Právě proto by ta Octavie neměla používat označení RS, což je označení pro sportovní auto. Myslím, že ST je nižší stupeň než RS a je to tak správně. Samozřejmě otázkou je ta cena, fakt docela úlet... -
Jozef0351 23.03.07 08:54
« Re:
Mám rád když sedím vysoko a u nového Mondea když chci být vysoko, tak se sedačka posune i dopředu. Když sjedu se sedačkou úplně dolů, tak odjedu i hodně dozadu a místo na nohy je. Ale jsem moc nízko.
Keď si taký kutil prečo si neskúsiš dať sedačku vyskoko a následne ju páčkou pod sedadlom posunúť dozadu? >:D
Ináč je pravda že aj ja som si strašne dlho hladal vhodnú polohu za volantom. Ale neviem čo máte s tým úzkym priestorom pre vodiča. Neviem o žiadnom súčasnom aute strednej triedy ktoré má miesta viac. Ja mám "problém" dotknúť sa kolenom stredového panela. Mám 186 cm / 100 kg >:D -
lordmystic 23.03.07 08:51
« Bez nadpisu
Jozef035: No je potřeba si neplést ST a RS, to je rozdíl. Ford nedělá ST jako nejostřejší verzi, ale jeko trochu sportovnější rodinné auto a tak je to třeba brát. To už si myslím, že TDI RS u Octavie je větší provar! Tam si hrajou totálně na něco co nejsou.









180 koní v benzínu a origo podvozek Octavie I RS v Brně na okruhu nic neukáže. ST paket u Mondea dělá i u TDCi divy. 4 krát ročně jsem v Brně na okruhu a tvrdím v motoru to fakt není. >:D
Je to syndrom gumové lano rovinky RS oblouk ST TDCi.
Úprava ST 18" kola 225/40/18, pružiny -35mm, zadní náprava + 40mm.
Škoda RS v benzínu je dobrá na letiště a prázdou dálnici jinak je k smíchu.
S OII jsem ještě nejel.
Nepřu se že benzín je božský ale je potřeba to posuzovat jako celek.
Pokud s težkým smradlavým ropákem objedu OI RS v Brně po cílové rovince vnější stopou tak něco není v pořádku. 8)
To že to jede 235 km/hod a chlemtá 98-100 oktanů fakt nepomůže.
14 dnů jsem sedlal předváděčku BMW 335d sedan v M paketu motor technologie Variable Twin Turbo 210 kW (286 k) a n 580 Nm již při 1750 ot/min.Prům spotřeba 8l. Cenovka po slevě za 1,2 M Kč. Netvrdil bych že nafta patří do kamen :*)