FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
superkutil 22.04.07 22:44
« Re: Kutil
A ještě plocha momentu. Je to plocha kterou ohraničuje momentová křivka. Je to jako součet velikostí momentu pro všechny otáčky. Tím se dá postihnout moment v celém rozsahu otáček. :-) Pokusím se udělat nějaký web s popisem a obrázky. Pro mě zkušenost s 2.2TDCI přinesla nemilé zklamání, že moment s rostoucími otáčkami rychle klesá a tak je rozsah otáček nepříjemně malý (např. oproti TDI). -
superkutil 22.04.07 21:09
« Re: Kutil
Ještě k momentu. Optimální by bylo kdyby byl moment stejný v celém rozsahu používaných otáček. Bohužel ani jeden z motorů to nesplňuje. Benzínový motor má malý moment v nízkých otáčkách a turbodiesel zase ve vysokých. Protože se ale běžně jezdí v nížších otáčkách, považuje se z pohledu velikosti momentu tudbodiesel motor lepši (s klesajícími otáčkami - např jízda do kopce momwent roste). Bohužel 2.2TDCI má prudký nárůst momentu v otáčkách okolo 1800ot ale již nad 2500 postupně a dost rychle moment klesá a už v 3500 má motor maximální výkon. Ostatní TD mají maximální výkon až v 4000ot. Proto je důležité u všech motorů sledovat nejen maximální moment a výkon, ale i momentovou křivku. Jednoduše lze říct, že důležité je, aby byl maximální moment v co nejnižších otáčkách a maximální výkon v co nejvyšších, protože pak je momentová křivka relativně plochá a je motor použitelný ve velkém rozsahu otáček. :-) -
superkutil 22.04.07 11:09
« Re: Kutil
Ahoj, tak se učím jezdit s 2.2TDCI. Už se mi porařilo mít po 35km průměrnou spotřebu 4,8litru, ale taky už se mi podařilo ji mít 8,4. Dlouhodobou průměrnou mám 7,4litru. Jezdím denně stejnou trasu. 5kom posouvání v zácpě a pak 30km po dálici 140km/h. A k tomu momentu a rozdílu benzín-diesel. U benzínu jezdím mezi 1800-6500ot. U dieselu mezi 1500-3500. Benzín měl v celém rozsahu přibližně stený moment. Diesel rychle naroste ale taky rychle klesne a tak je výrazný moment pouze od 1800-2500. Když předjíždím s benzínem a zrychlení je malé, mohu podřadit i třeba o 2 stupně dolů a auto vyrazí. U dieselu, když sešlápnu plyn a zrychlení nestačí, tak podřazení nepomůže, protože při podřazení jsou již otáčky ke 3000ot. a tam je již moment i po změně převodu malý. Jozef0351 se ptal na hodnotu max momentu a max výkonu. Tyto hodnoty bohužel nic neříkají o chatakteristice motoru. Max moment je největší moment, co motor dokáže. Výkon je moment x otáčky a max výkon je hodnota kdy je tato hodnota největší. Je ale potřeba si uvědomit, že se nejezdí při stálých otáčkách. Protože s motorem hýbe moment, tak největší zátah je při maximálním momentu. A tak by bylo nejlepší jezdit takovou rychlostí, kdy je moment maximální. Důležitějším parametrem je ale moment na kolech, který je moment motoru x převod od motoru na kola. Ten táhne auto. Maximální výkon je důležitý právě kvůli zpřevodování, protože říká do jakých otáček se ještě může motor točit. říká, při jaké rychlosti je moment ještě dostupný. Příště napíšu více o takzvané ploše momentu, což je nejdůležitější údaj motoru. -
lordmystic 22.04.07 07:44
« Re: to vica
No máš určitě také přední vyhřívané sklo a docela by mě zajímalo, jestli to nevadí tomu antiradaru. Pak také jak velký je ten antiradar v praxi a jáká je s ním manipulace a jestli moc překáží... Jinak mám už pět bodů a vždy jen za rychlost, tak hodně o něčem podobném také uvažuji :). -
"-- skrytý --" 21.04.07 23:38
« Re: to vica
jack007 souhlas, omezil jsem to jenom na noční hodiny. Přes den jsem jak beránek.Po jedné špatné zkušenosti, kterou jsem ustál na 2 body za fotku 158 km/hod (hodnej policajt ostatní včetně 227 smazal) jsem si koupil Valentine One detektor radiových vln a je klid. Funguje i na nové pušky m.policie. -
"-- skrytý --" 21.04.07 18:43
« Re: Repas vstřiků Hale
hil: Zkus to ve 2 hod ráno. Z Brna do Ol není kopec který se nedá vyjet alespoň 200 km/hod dle GPS. Jedině oblouk u Vyškova a v Prostějově se dá bespečně projet tak 190 km/hod. Jinak vpoho.Jediná nevýhoda je číhající modrý Pašík 2.8VR6. 17.11. jsem ho přehlédl a už jsem se vezl foto (z kopce)227 km/hod.Hoďku jem je pak ukecával.Hoši se projeli z PV do Vyškova. :-!









