FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
oleowr1 16.05.07 16:02
« Problémy s elektrikou
Včera jsem jel pro auto do servisu (neznačkového), měnili mi přední desky a kotouče, zdálo se však, že neodjedu. Po nastartování se vynuloval tachometr i denní počítač, rozsvítily všemožně kontrolky na palubce a motor chcípl. Mechanik mi tvrdil, že podobnou závadu viděl při špatném spínači brzdových světel??? Spínač byl O.K., ale nesvítila žárovka v LZ brzdovém, vyměnili jsme ji, ale závada trvala. Po asi 10 minutách se auto rozjelo, ale po ujetí asi 3km znovu - palubka jak vánoční stromeček chcípl motor, zastavil jsem vypl zapalování, po chvíli nastartoval a jel. Zopakovalo se to ještě 2x. Podobně mi to blblo cca před 2 měsíci, vytáhl jsem všechny pojistky a relátka v pojistkové skříňce v motoru, prostříkal Kontoxem a byl klid. Teď se asi vrhnu na pojistkovou skříňku pod palubovkou, konektory + výměnu žárovek v tachometru a otáčkoměru.
Když jsem kupoval Mondeo chtěl jsem udělat tlustou čáru za érou kutilství z dob 120-ky, Favorita a Sierry, ale ono to vypadá ještě hůř! -
jack007 16.05.07 13:36
« Re: PP a volnobeh
Superkutil no ono jde hlavne o to, ze PP nerozlisuje jestli stojis nebo jedes. Takze pokud stojim nekde v zacpe tak mi spotreba z 6,3 stoupne celkem rychle na 7,3. Jinak jezdim tento tyden na skoleni do Prahy z Mostu coz 100km a moje spotreba pri 160km/h tachometrovych byla 7.6l/100km a pri 150km/h 6,8l. Jezdim pres D8ku a s tempomatem. Mam 2.0 85KW. Most Kralupy kdyz se snazim jezdim za 5.5l/100km -
superkutil 16.05.07 11:42
« Re: Podvozek.
To jack007: Když vyřadím, tak mi průměrná spotřeba klesá rychleji než když brzdím motorem. Takže mě se vyplatí vyřazovat, protože i 6ka dost brzdí. Motorem brzdím jen z kopce. Je totiž otázkou, zda z mírného kopce pod lehkým plynem bude spotřeba nižší než při vyřazení a běhu motoru na volnoběh. Mě to teda na volnoběh žere hodně. To vidím při posouvání po Praze. -
superkutil 16.05.07 11:31
« Re: Podvozek.
Jezdím se služebním Passatem, Oktávkou II, Scenic Grand II, Fiesta, Polo a měl jsem Mondeo MKII. Mondeo MKII po silnici sice trochu plavalo, ale jinak nerovnosti zvládalo. Mondeo MK V po silnici poskakuje, jako když pevnou a vysokou bednu dám na malá kolečka. Je to jako by nefungovali tlumiče a pérování. Mimoto je Mondeo děsně těžký. Žádné z těch ostatních vozů se takto divně nechová (možná to dělá ESP). Mondeo MK V jsem bral podle zkušeností s MK II a automaticky jsem myslel, že to bude lepší. Navíc jsem měl MK II Trend o kterém mi tvrdili, že má sportovní podvozek a teď mám Ghia, což by mělo být měkké svezení pro managery a prďoly. ;-) Add schránka na brýle je super ale poněkud se v létě peče. Mapu mám protože nejezdím tak často neznámé kraje a taky už mám těch elektronických nesmyslů takhle dost a dobíjet baterky ještě u dalšího? Navíc jezdím v Praze a tam se musí vše cenné v autě ukrýt. A taky mapa mě stála 350,-Kč a slouží mi už mnoho let zatímco jakýkoliv GPS jde do tisíců. Nevydělávám tolik abych mohl rozhazovat. I když mě živí práce v IT a s moderními technologiemi jsem v denním kontaktu, tak papír je papír a kdybych mohl, prodám mobil, notebook, TV, odstřihnu internet a sednu si někde s knížkou. :-) -
martin.z 16.05.07 11:08
« Re: Podvozek.
Ja mam kombi 2,0 tdci 96kw r.v. 2004 na tacho 65 kkm, ale vzhledem k tomu ze je to dovoz z D tak nevim skutecne ujete km a uprimne jsem to kupoval s tim ze to muze mit bez problemu dvojnasobek.
Nevim ani jestli byly menene atd.
Kazdopadne za zkousku na stolici nic nedam a zvazim vymenu minimalne na predku -
cja 16.05.07 10:46
« Re: Podvozek.
to martin.z: V kombi 2.2 TDCI tlumiče 4ks + přední silentbloky + geometrie + práce , vč. DPH ve FORD servisu zhruba 15 000,- - bylo to při serv. prohlídce, takže jsem to přesně z toho nevydělil - byly tam i brzdy .... Ale doporučuji. Nevím co máš za motor, ale mě na 2,0i starší Mondeo 2001 vydržely přední 180 000 km a zadní jsem dělal ve 130000 - měřeno na stolici Sachs, takže doporučuji změřit . Je pravda , že 2.2 je těžší a na těch velkých kolech šly všechny 4 ve 100t km. ;-\










To že ukazuje PP počítač po zastavení něco jiného než před tím, je naprosto běžné a určitě souvisí s tím, jak je auto NAKLONĚNO v okamžiku startu, tím se zkreslí stav nádrže, protože se ten zbytek nahrne na jednu stranu.......Při jízdě by se to mělo pomalu korigovat.....pokud to ještě jede.
Už jste to někdy někdo dojeli na sucho ?? Není problém to pak nahodit ?? TDI od VW je v tomto obrovský problém se zavzdušněním....