FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
lordmystic 18.05.07 13:11
« Aditiva
No ve Ford Hale tak před rokem říkali že s aditivama opatrně. Min. týden už oba hlavní servisní technici i šéf opravářů svorně doporučovali aditivovat, ovšem asi také netušili, že Standa nebude to pravé ořechové... Opravdu si to každý asi musí přebrát sám a rozhodnout se sám jestli tam něco lejt nebo ne a kde tankovat. Každej si to platí sám ty opravy... -
cja 18.05.07 12:55
« Aditiva
Nikdy jsem žádná aditiva do nafty nedával, vstřiky odešly - lidi co aditiva dávaj - vstřiky taky na odchodu - má to vůbec smysl . není to jenom populismus a další vytahování peněz pro státní rozpočet. Dokonce ve Fordu, známý, mi doporučil, nic nedávat, že je to spíš kontraproduktivní - něčemu to pomůže a někde to zase ublíží. Asi je spíš lepší vyhýbat se naftě z JZD, jako jeden co si koupil Titanium( to není na tebe DIMe) za 1,1 mega a pak tam lil co mu kdo nechal a v 80t km mu odešly vstřiky naráz ( mě o 20 t později), a dávat naftu - kromě Shellu ?, od různých výrobců. ;-) -
"-- skrytý --" 18.05.07 11:41
« Re: spotřeba, aditiva
Já musím říct, že opravdu nevidím rozdíl v tom, když je plyn na podlaze a nebo jen sešlápnutý o něco. Spíš jde o to, jak rychle na něj šlápnu a není důležité, jestli jsem na podlaze nebo ne.............
Včera jsme se z nostalgie projel svou starou Octávií 1,8 T . Má přes 200 tis. pořád jako nová, a ten benzín je taková lehce šumící symfonie.....
Dnes jsem četl, že bude nové 1,8 TSI ve VW na místo toho 2,0 FSi , takže já bych to viděl tak za dva roky na Superb Combi 1,8 TSI !!!!!
Ohledně těch aditiv : a pro kterou naftu to platí ??
-
lordmystic 18.05.07 10:33
« Re: spotřeba, aditiva
superkutil: No to máš pravdu. Také se mi zdá, že s novým sw v řj mi auto lépe reaguje na méně sešláplý plyn než když ho narvu na podlahu. Ale vím, že dřív mi to takhle nedělalo, auto šlo plynuleji za plynem, ale zase umíralo o něco dřív a teď mi to točí víc... Tak nevím.









