FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
superkutil 02.06.07 19:48
« Re: levný okruh
To bude ono! ESP je dobré, ale chtělo by to vypínatelné ASR. Tím, že vypnu ESP, tak jde auto do boku. Takže na sněhu a ještě s TDCI nic moc. Je mi jasné, že plno mých negativních pocitů, je nejen přechodem ze starého Mondea na nové ale hlavně přechodem z benzínu na TDCI. Musím říct, že mi někdy TDCI připadá super, velký zátah, ale jindy když chci předjet do kopce, tak motor duní ale nezrychluje a podřazení nepomůže. Obdivuji ty, co mají Mondeo TDCI 85kW. To si nedokážu představit. Jinak auto už trochu celkově změklo, nechá si líbit zátah od 1500ot a zabírá i nad 3000ot. Spotřebu mám dlouhodobě 7,5 a už to neřeším. O slibovaných 6,5 si nechávám jenom zdát. Je zajímavé, že S-MAX s 1.8TDCI 92kW spotřebu 6,5 zvládá i když je těžší. Věřím že čip vše vyřeší, trochu klesne spotřeba bude o pár koníků v kopci víc. Podvozek je super na hladkém asfaltu, na nerovnostech poskakuje a vše se hodně přenáší dovnitř. Mnohem víc jak u konkurence. Taky mě překvspilo, jak auto po 8tis.km uvnitř hodně drnčí. -
"-- skrytý --" 01.06.07 23:21
« Re: VIF ?
Ano zapadlo a proto jsem ho jiz dvakrat na plnou nadrz zkusil. Vysledek je docela zajimavej. Minimalne na poslech a pri zavrenych okynkach, je motor jeste tissi nez se STANDOU - overim jeste decilomerem na mem zkousecim useku. Druha vec je, ze jsem mel do nedavna za to, ze prave tichost motoru dela mazivostni slozka nafty, aditiva. V Autodieslu pisou, ze lidskym uchem slysitelny hluk motoru urcuje hlavne cetanove cislo a ne kvalita mazani nafty-aditiva !!! Jinak davkovani VIFu je velice prijemny. Vicko ma tak 5 cm dlouhe dute hrdlo do ktereho se krasne po odsroubovani nalije presna davka a vleje do nadrze, aniz bych se tim smradlavym mazutem poblemtal :-)) Tak uvidime. Jak rikam, pocitove to je tissi a hladsi, otazka je co to dela skutecne v motoru? -
cja 01.06.07 15:45
« Re: levný okruh
to krkovička: Vím je to ASR, ale tohle Mondeo má tzv IVD - samostatně nelze vypnout(ESP) - u Mondea 93 bylo TCS - tam šlo vypnout samostatně - a samozřejmě máš pravdu - pokud na sněhu problém rozjíždím se na volnoběh :-) Zkrátka na sněhu do kopce vypnu a lechtám plyn a nahoru se tak doškrabu ;-) -
lordmystic 01.06.07 11:51
« Re: levný okruh
superkutil: S tím podvozkem jsi fakt ustřelil, kvůli podvozku jsem si Mondeo kupoval, protože ve své třídě je ten podvozek na nejvyšší úrovni! Nějaké Octavie, Passaty atp. se s tím nedají měřit. ESP nemám, jezdím ostře, vychutnávám si driftování naplno. Dojíždím totiž staré letní gumy a není mi jich líto, tak zkouším co auto dá. A okruh je ideální místo pro otestování komplexních schopností auta. Starty a rovinky to není ono, ostré zatáčky jsou zase průser že si auto můžeš rozbít a ohrožuješ ostatní. Tak asi proto proč na okruh.
PetrT.: No docela se děsím že jsem vyhodil zbytečně 22k když by to šlo jak koukám nyní určitě za polovic :(. Ale prej byli ty vstřikovače totálně zničený (divili se že jsem tam vůbec dojel), tak se utěšuji tím, že by asi stejně nešli opravit... -
"-- skrytý --" 01.06.07 11:41
« Re: Nešťastná elektronika....
To tlačítko mi na minulém Mondeu odešlo taky.....tehdy to vyměnili v i s přístrojovkou v záruce. Ono to tlačítko neodešlo úplně, po troše trpělivosti to nakonec to denní počítadlo vynulovalo. Takzvaný studený spoj nemusí být jenom přímo na tištěném spoji, může to být v konektoru, nalomeném drátu - prodtě nějaké místo s větším přechodovým odporem - a navíc v autě se můžou objevit různé bludné proudy od jiných třeba špatně ukostřených spotřebičů...........
Pokud jim to předvedeš, tak stejně nic nevyřešíš...... -
"-- skrytý --" 01.06.07 11:14
« Re: levný okruh
ESP jizdu na snehu umi. To co ti ztezuje rozjezdy je ASR, ktery je spolecne s ESP vypinatelny tlacitkem.Pokud ti zacnou prokluzovat kola, omezi ridici jednotka otacky na hodnotu pri ktere moment na kole je pneumatikou udrzitelny-pak se to teprve muze rozjet. Supr kroutak nasich agregatu uplne vocpoda ti tudiz situaci ztezuje- auto se pohybuje vicemene stale na hranici zdechnuti a nejede. Resenim je bud mit kvalitni gumy, retezy nebo to hodne dobre umet s plynem a spojkou. U Mondea rozjezdy nikdy nebyly pohodove, ale vesmes tim trpi vsechny turbodiesely.S benzinem jsem tento problem nikdy nemel-nastup vykonu se dal uz od volnobehu krasne davkovat.
ESP ocenis az kdyz jedes z kopce:) -
superkutil 01.06.07 09:52
« Re: levný okruh
To cja: Letní mám 205/50 17" Pirelli P6000. Proti starému Mondeu mám pocit, že sedím v hrozně vysoký bedně. Při losím testu auto sedí dobře, ale na nerovnostech odskakuje. To bych řekl, že staré nedělalo. Určitě má nové Mondeo tužší karosérii a to by mělo být dobře. U 18" kol by se na českých silnicích bál, že je někde bouchnu. Nejezdím výrazně rychle, ale nerad brzdím a zrychluju a tak projíždím zatáčky ostřeji. Jak jsi to myslel s tím sněhovým ESP? V zimě jsem byl na horách a tam je takový malý kopeček, který staré Mondeo vyjíždělo bez jediného problému. Naopak kamarád s Lagunou to měl horší. Letos kamarád s Lagunou vyjel bez problémů, já s Mondeem a ještě jeden s Focusem 1.8TDCI jsme tam pálili gumy a nic. Nakonec jsem to musel vycouvat. Pak jsem jel jiný kopec a dokud bylo ESP tak to nějak jelo. Sice to ubíralo pořád na plynu ale jelo. Když jsem ESP vypnul, tak jsem zapadl nadobro. Malý Fiat Ritmo to bez problémů vyjel. Věřím, že se starým Mondeem bych to vyjel taky. Proč to ESP neumí jízdu po sněhu?









