FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
"-- skrytý --" 04.06.07 12:54
« Re: levný okruh
Vcera mi ríkal švagr, že měl půjčené Mondeo tdci 5 kvalt jako náhradní vozidlo(nevím jakou výkonovou variantu..Říkal, že o proti jeho 2,2 tdci to vubec nejede.2,2 je pry ve srovnání s tím raketa.(400 NM je 400NM, pocitoveje to musí byt vyrazný rozdíl).
-
cja 03.06.07 14:43
« Re: levný okruh
To kutil: Jezdíš pneu 205/50/17 - spotřeba 7,5 l na 100km - takovou spíš 7,2 l mám spotřebu s 225 - což obnáší vyšší valivý odpor a tudíž i spotřebu - v zimě jezdím 205/55/16 a i při zimním provozu spotřeba asi 6,5l na 100 - včetně boxu na lyže na střeše. Nejezdím pomalu, spíše svižně v okolí limitů pro ČR. Myslím, že ta spotřeba co uvádíš je spíš o tom , že asi jezdíš výrazně svižněji a nebo máš těžkou nohu. ;-) -
"-- skrytý --" 03.06.07 09:55
« Re: VIF ?
Omyl, kutile, 96kW v novém Mondeu bude, ale je to jiný motor. Původní motor PUMA prošel vývojem a ve verzích 2,2TDCi a 2,4TDCi se dodává pouze do užitkových vozů (Ford-->PSA). Nové Mondeo bude používat motory DW10B (PSA-->Ford).
Taže papírově stejné hodnoty 96kW, ale úplně jiné motory.
Po 1,8TDCi (motor Ford Lynx) a 2,0TDCi (DW10B 96 a 103kW)přibydou ještě 2,0TDCi (DW10C 110kW) a 2,2TDCi (DW12, 125kW) -
lordmystic 02.06.07 20:25
« Re: VIF ?
No také jsem vyzkoušel VIF. Dávkuji to 2x tolik co je na obalu (v Autodieselu dávali o polovic víc) a vyjde mě to na 0,65kč/l, tedy mnohem méně než standardní dávka standy. VIF by měl mít o něco vyšší cetanové číslo, ale na výkonu se to fakt poznat nedá, ohledně zvuku také ne (alespoň já to nepoznám, minimální rozdíl). Ale jsem zase klidnější, vím že mazivost by teď měla být úplně v poho, navíc při tomto větším dávkování!
Nový sw do řj: Už jsem to tu psal, že mi vyměnili při výměně vstřiků i nový sw v řj. Nevím fakt jestli je to možné, ale před nahráním mi auto např. na trojku při max. akceleraci náhle vadlo při 4200 ot/min, nyní točí plynule do 4650 ot/min a až zde naráz zvadne! Zdá se mi to fakt divné, ale je to paráda.









