FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
"-- skrytý --" 05.06.07 15:43
« Re: Rozdíl ve spotřebě 2.TDCI a 2.2TDCI
Ja myslím , že taky ne.Když se budu opravdu snažit,bude prazdná silnice,obecně ideální podmínky, tak trasu Strakonice Budejovice by se možná dala projet se spotřebou dle PP odhadem4,6-4,7.Ale musel by se clověk opravdu hlídat a nešlapat na plyn.
Někdy to zkusím -
lordmystic 05.06.07 15:06
« Re: Rozdíl ve spotřebě 2.TDCI a 2.2TDCI
Nevím jak moc jsou průkazné a přesné hodnoty z PP, ale osobně mám s 2.0 TDCi rekord Strakonice-ČB (65km) tam za 3,9 a zpět za 3,8. To jsem se hodně snažil. Přítelkyně se nesnažila, ale jela svou klasickou opatrnou jízdu a jela to za 4,2 l/100km. Dá se dostat na podobné hodnoty s 2,2 TDCi? Ale záleží na gumách, mám 16/205. -
"-- skrytý --" 05.06.07 12:56
« Re: Rozdíl ve spotřebě 2.TDCI a 2.2TDCI
S 2,0Tdci jsem nejezdil.Rekl bych, že 2,2 je v velmi náchylná na styl jízdy.Osobní rekord na trase Horažďovice Humpolec při sněhove kalamitě (cca asi120km) 4,8l/100km dle pp.Jemná prace s plynem a žádné velke rychlosti,jelo se jen po snehu,silnice zacpane od kamionu.V podstate jsem jel rychlostmi dle pravidel silničního zakona s minimem akcelerací. -
superkutil 05.06.07 11:51
« Rozdíl ve spotřebě 2.TDCI a 2.2TDCI
Procházel jsem testy a všichni se shodují, že 2.2TDCI má výrazně vyšší spotřebu jak 2.0TDCI. Může to být jen objemem nebo je to i ŘJ? Papírově je rozdíl jen 0,1litru, ale ve skutečnosti skoro litr. I když jedu hodně klidně s otáčkami 1500-2200, tak mám spotřebu 6,5litru. Přitom jsem jezdil s S-MAXem 1.8TDCI, hodně ostře a spotřeba byla taky 6,5litru. Proč si ta 2.2TDCI bere tolik? -
cja 05.06.07 07:16
« Re: levný okruh
kutil: jezdil jsem s Mondeem 2,0 TDDI , mělo 85kW a 280 N.m. krouťák,5ti kvalt, sice jenom chvíli, ale nějaký problém s pocitem nedostatku jsem neměl , vím , že 2,2 TDCI je jinde, ale to si myslím je jasné hned a každý to nepotřebuje nebo nechce :-| , taky je to samo o ceně - ale jak píši i menší motor a konstrukčně starší není žádný propadák - kamarád ho má pořád a něco jako vstřiky zatím neřešil :-) -
jack007 05.06.07 06:10
« Re: levný okruh
kutil mam 6ti kvalt, ono jde o to jak moc rychle chces predjet a hlavne koho (BMW urcite ne) :-). Kdyz se chystam predjizdet, tak si drzim otacky kolem 2tisic a turbo mi proste pomuze. Jinak vetsinou jezdim otacky v rozmezi 1500-2200 a spotrebu mam kolem 6,3. Kdyz na to slapnu tak 7,4. -
superkutil 04.06.07 22:09
« Re: levný okruh
To jack007: Máš 5ti kvalt? Máš či nemáš čip? Když já mám 400Nm a 6ti kvalt a běžně stačí točit motor od 1500-2500ot a přitom při předjíždění mi výkon nestačí, tak si nedokážu představit verzi s 280Nm. Přitom zrychlení z 0-100 je jen o 2sec horší.










Nejmensi spotrebu jsem mel pred par tydny, kdy se auto spravovalo- za ctrnact dni se raficka nehla ani o milimetr!