FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
lordmystic 13.07.07 11:48
« Re: Spotreba
cja: zapoměl jsi k té spotřebě připsat jaké máš kola, tady hodně záleží na šířce.
hil: když je chladněji tak mám také horší zvuk. PetrT tu psal o jinak poskládaných předvstřicích kvůli té nízké teplotě (asi studená nafta má horší spalování tak se spaluje trochu jinak) a ten motor není tak kultivovanej. jinak u TDCi všech je docela problém ta vyšší hlučnost za studena a hlavně na neutrál a v nízkých otáčkách - ten motor už je takovej. -
hil 13.07.07 11:19
« Re: Mě všechno funguje jak má
lodrmystic: Jasně. Myslím, že mám výkonu u 114kW dost. I když někdy ho není nikdy dost :-).
Ale už spíš hledím na to, aby motor něco vydržel.
To mi připomíná: Mám najeto 50000 a ráno při studeným startu začal být motor dost hlučný. Co to dělá? Po ohřátí už je to celý den OK. -
cja 13.07.07 09:46
« Re: Spotreba
Spotřeba HR a zpět 2,2 TDCI 4 lidi v autě(2 děti) , zavazadla průměrná rychlost okolo 100km/h - 1800 km a spotřeba tam 6,1 l/100 . zpět vzrostla na 6,6 l/100 - vše dle PP - přepočtená spotřeba byla 6,96 l/100 - neřeším to , ale jen jsem chtěl přispět co to žere mě. Klima a odvětrání sedadel zapnuto celou dobu - jo a taky světla ráádio :-) -
lordmystic 13.07.07 07:24
« Re: Mě všechno funguje jak má
hil: o tom aby ti to jelo 55 na 4 to samozřejmě není. pokud si chceš občas s autem užít sportovní jizdu tak si přečipuj, pokud tě tohle nebere, nemáš co řešit. každej ať si dělá to co chce, potřebuje, může a uzná za vhodné. to že někdo napíše že to nemá cenu chipovat, je jen a jen dle jeho situace a potřeb, ostatní to vidí třeba jinak. -
martin.z 12.07.07 23:18
« Re: deštový senzor
kde ze to mate to nastaveni citlivosti destoveho senzoru?
Já mam tedy jinou modifikaci a sedi to i s navodem k autu, packa na prave strane volantu ma jednu vratnou polohu dolu na manualni jednorazove setreni a asi 3 nebo 4 pevne polohy nahoru. Prvni je automat a pak uz jen rychlejsi a rychlejsi cyklovani.
to kafe:
to tam jako mas na ty pacce celkem 8 poloh nebo ta packa ma na sobe jeste nejake kolecko nebo posouvatko??
ja tam mam pevnych poloh v kterych to pri prepnuti zustane maximalne 4 a jinde nic.
Nakonec hlavne, ze to jezdi a nesere se to.. -
hil 12.07.07 22:43
« Mě všechno funguje jak má
2,2, Kombi 2006
Senzor na déšť v pohodě. Nastavení citlivosti funguje.
Na 16 gumách (Turanza 205/55) je jízda pohodlná, žádný drncání se nekoná. To se konalo s původníma elektronama 18 225/40. Tak jsem je schoval až to budu prodávat.
Kdybych chtěl řezat zatáčky, tak si koupím sporťáka a ne kombi.
Výkon mi stačí (114kW), průběh momentu taky.
No a to, že po přečipování můžu jet na 4 55km/h mi taky nepřijde nic moc. Motor z toho asi moc nadšenej není. Takže úspora pár korun na naftě se může jinde pěkně prodražit










Kutile, já jsem Ti chtěl jen říct,že jedině plynový pedál je pro mě při jízdě "ovladač" kroutícího momentu, otáček a rychlosti. A když na něj více šlápnu, tak to taky víc jede´..........:-)