FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 31.08.11  14:09

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    Info mám na 1,6HDI/TDCI 82kw - osmiventil, přepracovaná hlava, mokrá monovložka dole zalitá v bloku nahoře přesahuje, kde je přímo napojená na kanál v hlavě, tím je dosaženo nejúčinější chlazení v rovině spalování. Odlišný úhel vstřikovačů a odlišné proudění plynů a průběh spalování, komprese 16:1, odolnější písty, odpojitelná vodní pumpa - jen HDI (TDCI ji ponechal spojenou s klínovým řemenem), přesnější řízení EGRu - týká se jak silnější verze 82kw,tak i 68kw, liší se jen turbem VGT a dvouhmotou + overboost. Slabší verze bosh soleonid 1600barů, silnější continental 1700barů a piezoelektrické ventily se sedminásbným zdvihem. Systém continental je autoadaptabilní a za jízdy zjišťuje odchylky od požadovaných parametrů spalování.(něco jako audi Q7 clean diesel nebo opel motor 1,3CDTi ecoflex) K úspěšnému provádění autokalibrace je třeba čas od času motoru dopřát souvislé brzdění motorem.Automobilka ručí 160tis km na udržení homologovaných hodnot emisí. HDI stále používá aditivum ke snižování teploty spalování pro vypálení fitru, TDCI 1,6 už aditiv nepoužívá, jen dovstřik do výfuku. Některé větší motory TDCI mají vaporizér a nafta se vstřikuje přímo do filtru, což vylučuje ředění oleje naftou. No jinak dobře odstupňovaný šestikvalt, ale od volnoběhu se mu moc na rozdíl motoru euro4 moc nechce, norma euro5 ho víc přidusila, pak už je rozdíl v tom krouťáku znatelný a převodovka nemá chybu.

    Ecoboost nevím, jel jsem v tom, ale na rozdíl od dieslu mi připadá takový vlažný. Možná ten krouťák tam někde má, ale kvůli velkému rozsahu otáček přichází tak nějak pomalu, takže pocitově o ničem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 31.08.11  11:36

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    Máte nějaké informace o 1.6TDI? Tak sem s nimi. Ten motor mě zajímá! A nemáte něco k novým Fordím 1.6 Duratorq TDCI 85kW a 1.6 EcoBoost 118kW [odkaz]

    Jinak na Mondeu 2.2TDCI 114kW mám najeto 140tis.km a vstřiky jsou původní. Ale po startu hodně bíle kouří a otáčky hodně kolísají. Po zahřátí je to dobré, jede perfektně a spotřeba je podle PP 5,5litru.
  • « 00 Reagovat !

    foto stirecek1

    štíreček1 31.08.11  11:13

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    Wine adresa je stirecek7@seznam.cz
    díky za info ohledně té 1,6TDI. Kdybys měl i motory 2,0 PSA budu rád

    Co se týká těch vstřikovačů delphi, moc si polepšili po instalaci kvalitních čerpadel, problémy vstřiků ustaly. No já doufám, že i ten bosh mi vydrží alespoň do doby než auto vyměním :-) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 30.08.11  14:42

    « Re: Něco pro Superkutila - auto jeho snů a potřeb

    Dojde ropa, potom voda a potom dojde na nás. Konec hlášení :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 30.08.11  14:30

    « Re: Něco pro Superkutila - auto jeho snů a potřeb

    Jako větší hrozbu vidím strmý nárůst spotřeby nafty a benzínu v rozvojových zemích. Příbuzný hodně cestuje - Indie, Malajsie a tam v těch končinách a říkal, jak se za poslední 3 roky výrazně zvýšil počet automobilů. Jak Indové začínají cestovat. Prostě se v rozvojovém světě začíná zvyšovat životní úroveň a to je největší nebezpečí pro naši planetu. Až budou chtít víc jak 10 litrů vody na osobu a den, tak dojde ropa a pak voda... Konec katastrofického hlášení.... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 30.08.11  11:47

    « Re: Něco pro Superkutila - auto jeho snů a potřeb

    .....Čína taky nebude chtít věčně pracovat za tři hrsti rýže . Také se budou vymýšlet různá omezení a certifikace, které nebude moci splnit ... nejenom technicky, ale také např. co se týče bezepečnosti práce, nebo podílu energie z recyklovatelných zdrojů , nebo minimální výška pracovníků na lince..... Pak se čína nas...., a začne zbrojit...... Konec katastrofického hlášení.... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 30.08.11  10:10

    « Re: Něco pro Superkutila - auto jeho snů a potřeb

    Jo pánové, až začne Čína vyrábět kvalitněji, tak celá EU i USA půjdou s ekonomikou do háje. Ekonomové to ví a jen se děsí a neví co s tím. Mám kamaráda co dováží z Číny a říká, že se kvalita za poslední rok strašně zlepšila a ceny zůstávají tak na 20-25% evropských cen. Dováží vše možné, od elektroniky po stroje. Ale hlavně říká, že v Číně je elektronika o které se nám jen sní. Jen není na vývoz, je jen čínsky. ;-)

    Jinak, pokud se vrátíme do EU, tak by se mi líbil Ford Maverick nebo Mazda Tribune s TDCI. Nebo třeba [odkaz] a to v přepočtu vyjde asi na 650tis.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 30.08.11  10:07

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    Ten EGR, to je hrozná sviňárna. Mě odešel 2x a vždy to bylo tím, že se na dráhu snímače polohy dostala voda a on přestal ukazovat. Vyměnitelný monoblok tak za 300Kč a ti * od Forda mění celý EGR za 8500Kč. Dobrej vejvar! ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 29.08.11  15:40

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    štíreček1: zpaměti to nevím, ale mohu Ti poslat popis motoru a systému, stačí mi připomenout e-mail......
    Tvoje poznámka je pravdivá, pro dieselservisy je to špatná zpráva, ale ještě takových 4-5 let nebudou mít problém .............. a potom se uvidí. Probíhá tam dost velká boj mezi značkami, třeba před 10 lety to bylo v prvovýrobě 90 ku 10 pro Bosch, dnes je to 40 ku 30 ku 20 ku 10 (Bosch - Continental - Delphi - Denso) - což bude určitě znamenat veliké problémy pro dieselservisy zaměřené pouze na značku Bosch.
    Dnes je např. koncern VW zásobován 3 značkami - 1,2 / 1,6 / 2, 0 Delphi - Continental - Bosch (větší motory také Bosch) - rozdělení je asi tak 5% Delphi, 45% Continental a 55% Bosch. Jenže Delphi vezme od příštího roku 2,0 TDI - což znamená radikální změnu absolutně na všech úrovních - tedy pro servis v ČR. Nicméně, systémy Delphi jsou nyní opravdu velice bezporuchové - poučili se kluci řádně - takže to také nemusí znamenat nic - dovedu si představit že vůz půjde do šrotu s originálním původním vstřikováním.
  • « 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 29.08.11  14:43

    « Re: Re: škubání kolem 2000ot/min

    SHELL dávám teď taky, jsem s ním spokojený, i projev motoru se mi zdá subjektivně lepší...... Ale když dám kola na střechu a naložím to,. tak to stejně při 130 km/h na dálnici to žere - jak se říká - i trávu kolem cesty :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…