FORD MONDEO 2,2 TDCi .

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto oleowr1

    oleowr1 10.01.08  15:59

    « Re: Superb.

    kutil: tady nedosažitelnou maximalku nedořešíš. Musíš na brzdu, protože není normální aby 96kW 2,0TDCi bez problému dosáhl 200km/h a ty se 114kW stěží.

    Pro maximální rychlost je nejdůležitější výkon potřebný pro překonání odporu vzduchu. Křivka odporu vzduchu se určí podle polynomu 3 stupně s emiricky určenými konstantami dle tvaru karoserie a velikosti čelní plochy a koeficientem cx, ostatní odpory stoupají minimálně nebo vůbec.

    Maximální rychlost na rovině není téměř vůbec závislá na okamžité hmotnosti vozidla - s větší hmotností mírně roste valivý odpor. Těžší auto má jen horší akceleraci. Okamžitá hmotnost ovlivňuje však maximální rychlost dosažitelnou do kopce, protože proti pohybu působí síla F=sin(fi)*m*g.

    Ve 3. semestru jsem dělal na PMD85 (možná si někdo pamatujete) semestrální práci "Matematický model automobilu", jestli někde najdu výpisy z BASICU (hlavně vzorce), zkusím je předělat třeba do Excellu. Model simuloval Škodu 120, měl jsem k dispozici empirické polynomy pro odpor vzduchu, výkonové charakteristiky, spotřebu v závislosti na využitém výkonu a otáčkách, převodové poměry. Dokázalo to vypočítat dost věcí a kupodivu se to moc nelišilo od skutečnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.01.08  15:46

    « Re: Superb.

    Ano, je to přesně o tom, co ty hodnoty říkají. Pokud jsou to nějaké teoretické nebo laboratorní hodnoty, tak k čemu je výrobce uvádí.

    Jen mě překvapilo, že staré Mondeo 85kW jelo 200km/h a nové 114kW jede taky jen 200km/h.

    Odpověď Krkovičky se mi líbila, je podobná chování FMC, které mi řeklo, že vibrace ve 160km/h nebudou řešit, protože v ČR se jezdí maximálně 130km/h.

    Zkoušel jsem na několika km dlouhé rovině maximálku a nad 200km/h to nejde. Z kopce ano ale ne nad 210km/h. Maximální rychlost hodně vypovídá o aerodynamice auta, o výkonových ztrátách atd. Vzhlem k tomu, že rychlost roste se čtvercem výkonu (příkonu), tak pro těch pár km navíc je potřeba o hodně větší výkon.¨

    Mondeo 2.2TDCI jede pěkně, ale příště budu volit slabší motor. Leda bych někde našel 6ti válec za rozumné peníze. >:D

    Mondeo je dobrá zkušenost a určitě není špatné. Je možná dost drahé, ale stojí za to. A dnes už vidím, že rozdíl proti MK II je hodně výrazný. Ale i dnes je MKII dobré a hodně nadčasové a nemusí se vůbec stydět protože je schopné i dnes konkurovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto sybokcz

    sybokcz 10.01.08  13:11

    « Re: Superb.

    kutil: maximalka stejne jako spotreba se meri v laboratornich podminkach, maximalka mozna ne, ale pouziva se na ni auto, ktere prakticky nema zadnou vybavu, jede jenom ridic apod. Pak taky ac seriovka tak kazdy motor tahne trochu jinak.
    Pokud vim tak pises, ze jezis plny, coz taky asi bude mit na maximalku vliv. Pro me je maximalka cislo, ke kteremu by se auto melo blizit ze zdola nebo seshora, ne abyse zastavilo presne na 214. Pokud si se k tomu cislu aspon blizil tak bych to bral jako OK.
    Jinak pokus o maximalku: viz krkovicka :).
  • « 00 Reagovat !

    foto cja

    cja 10.01.08  13:07

    « Re: Superb.

    kutil opakovaná odpověď: dřív jsi neměl GPS, takže jsi to napřesno změřit nemohl - možná se pletu
    moje auto jede po D dálnici dle tacho i 240 a dál už to neleze nemá kam - toť předchozí majitel mého současného auta, protože jsem jej znal a vím co jezdil a kam, tak nebyl důvod mu nevěřit.
    Klamání spotřebitele - já na takovou rychlost nemám srdce, tak ji ani nepotřebuji, nehkedě na to ,že bych na to měl raději jiný nástroj :-) , mě baví více pružné zrychlení a to bych řekl, že je famózní, samo když jsem přesedl z 2,0i , tak mě připadalo ještě o chlup lepší, ale je pro mě stále dostatečné. Stejně tak nemám pocit, že by mě Ford klamal spotřebou, laboratorní podmínky navozovat nechci - abych zrychloval z 0 - 50 km/h 37 s to jsem mohl jet rovnou na kole a ne autem, takže to taky neřeším.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.01.08  13:02

    « Re: Superb.

    Kutil: Otazkou hlavne je, na co maximalni rychlost pokouset, kdyz se stejne vic nez 160km/h bezne nejezdi. Dulezitejsi mi prijde zrychleni v oblasti 100-160km/h a tam 2.2TDCi myslim uspokojuje i tebe,ne?
    Ja se obcas svezu v Nemecku 180km/h, ale atakovat maximalku me nikdy nenapadlo. Neni to bezpecne ani uzitecne.
    Jestli to chces videt na GPS, tak si najdi nejaky dlouhy tahly kopec a rozjed to. Mozna se to vyhoupne az na konec tachasku.
  • « 00 Reagovat !

    foto cja

    cja 10.01.08  13:00

    « Re: Superb.

    zase jsem napsal odpověď a sorry admini, ale někam to zase zmizlo a chvíli jste byli trošku nedostupní, že by šotek?
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 10.01.08  12:28

    « Re: Superb.

    sybokcz: Mě jen jde o to aby to co Ford píše odpovídalo skutečnosti. Takhle by za chvilku mohl psát maximálku 300km/h a spotřebu 2litry. :-) Pokud napíšou 214km/h, tak by tato rychlost měla jít dosáhnout. Zatím se mi u všech aut podařilo maximálku přesáhnout. Je ale otázkou, co vlastně údaj maximální rychlost znamená. Trochu to zavání klamáním spotřebitele. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto sybokcz

    sybokcz 10.01.08  11:47

    « Re: 2.2 TDCi

    Ted jsem googlenim zahlid i 129kW :).

    No je mozne ze bude vice variant, ale nemyslim si ze by to bylo zrovna 125kW a 132kW, pac to neni takovy rozdil. Nez kutil namitne 96 a 103 v mondeu, tak to je kvuli automatu :). Nicmene pockam si na oficialni tiskovou svodku.
  • « 00 Reagovat !

    foto WinDiesel

    WinDiesel 10.01.08  11:43

    « Re: 2.2 TDCi

    Bude to jako u Toyoty. Stejný motor 2AD má Avensis ve 110 kW a Corolla Verso a RAV4 ve 100 kW. Avensis má tedy víc. Tedy Mondeo by mělo být zvýhodněno.
    Na druhou stranu, jak Avensis, tak RAV4 a Corolla Verso mají 130 kW jako nejsilnější verzi. Někdy je ta logika výrobců dosti nepochopitelná.
    Třeba to, že v západní Evropě je k dispozici i RAV4 s 81 kW..... To je sotva na uvezení.
  • 00 Reagovat !

    foto sybokcz

    sybokcz 10.01.08  11:03

    « 2.2 TDCi

    Abych byl konecne on topic :), dle noveho AutoTipu v dubnu prijde Mondeo, S-Max a Galaxy s motorem 2.2 TDCi. Vykony jsem videl uvedeny dva, nevim ktery bude oficialni: bud puvodni 125kW nebo 132kW (tedy puvodni biturbo, abych byl presny).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…