FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
"-- skrytý --" 14.10.08 09:52
« Re: kupuji mondeo
Ještě k těm rozvodům. Mondeo má (bezúdržbový, nebo hodně dlouho bezúdržbový) řetěz, takže tam to je v pohodě. Na druhou stranu zase má jakýsi kladkostroj (trojkombinace), který má nelibý akustický projev cca. po 50 tis. km a stojí cca. 9 tis. Kč v autorizovaném servisu.
Také se mi líbí tvá naivita, když myslíš, že u nejméně 4 roky starého auta dle stavu tachometru poznáš, kdy co měnit.
Moc jsi se o autě nerozepsal, ale pokud je to z D a min. 4 roky staré, tak klidně počítej s nájezdem nad 200 tisíc, tedy jsi už za průměrnou životností vstřiků.
Pokud ti to už stojí v CZ bazaru, tak asi nejlepší je si zjistit nejbližší Delphi servis a tam to odvést na diagnostiku. Zaplatíš do 2 tis. oni ti řeknou na kolika procentech jsi a na základě této informace z prodejce vymámíš další slevu, neboť se jedná o skrytou vadu. Jenom asi nesmíš, na cestě k Delphi servisu natankovat ;-) -
impaler 14.10.08 08:35
« Re: kupuji mondeo
Mno, abych blize odpovedel na tvuj puvodni dotaz. Ne kazdy z nas ma 2,2, to za prve. Za druhe v pohode automaticky to rozhodne neni, proto ta auta jsou tak levna.
Na druhou stranu PetrT., alias WinDiesel, je zdejsi odbornik, ktery nas ujistuje o existenci tychz problemu u jinych znacek. Ja mu to verim, vsichni ne. Cili hledej ke vstrikum jeho prispevky.
Dale, mondeo ma hromadu vyhod a s tema vstrikama to neni tak zakonite spatne. Jenze nas je malo a mame jeden auto od novoty s malym najezdem (treba ja 2,0 96 kW, tri a pul roku a 76 tisic km, zadny problem), jiny uz ojizdi druhe nove a ctvrte vstriky...
Tankujem dobrou naftu (Shell, Benzina, OMV), protoze nam WinDiesel tvrdi, ze se to vyplati. Stejne tak menime, aspon ja, palivovy filtr nejpozdeji po tech dvaceti.
Na ojetem bude zalezet, jak se k nemu chovali. Diagnostiku vstriku si v par vybranych, nikoli nutne Fordich servisech muzes nechat udelat, ale bude te to stat penize. Radsi bych s tema petadvaceti navic pocital na vstriky, nekdo se toho auta z nejakeho duvodu zbavuje a tohle byva asi casto duvod. Ale to je spekulace. Taky prej hnijou dvere zespod a podobne. :-) -
impaler 14.10.08 08:23
« Re: kupuji mondeo
pacias: strucne - projev trochu snahy a cti si toto vlakno. Neda se prepsat do jednoho prispevku. Obcas se tady objevi tazatel tveho typu a neni nase schvalnost, ze malo odpovidame. Kutil to mysli dobre, ale po svem. Opakuji, cti si zpet, informaci je tu hodne, taky hodne balastu, to uz tak je. Vyhledavani funguje blbe, aspon ja to s nim moc neumim, ale fakt nemuzes cekat, ze ti budem potvrzovat nebo rozmlouvat volbu konkretniho auta.
Vstriky - to se tady doctes asi lip nez nekde jinde, jenom si to musis vytahnout z toho ostatniho.
Jestli se spokojis s tim, ze eurotrojka je v pohode, tak nam pak nenadavej. To je jako dotaz, jestli je lepsi televize Panasonic nebo Samsung, jestli sou blondynky v pohode a tak...
Muzes mit v merku super auto za dobre penize, ale to nikdo z nas neposoudi. Co by se dalo rychle napsat - jestli te nedockavosti svrbi prsty nad mondeem TDCi z roku 2002-2003 za super cenu, tak si radsi dej panaka a zacni cist. Neni to bez rizik. -
superkutil 13.10.08 08:55
« Re: prosím o jakékoli rady
Mám 2.2TDCI EURO IV, prý oproti EURO III mám lepší zrychlení a vyšší spotřebu. Jinak by ty motory měly být stejné. Údajně je 2.2TDCI velmi povedená a nemá problémy 2.0TDCI. Mě ve 40000km odešel EGR a jsou prý vyběhané kladky(?). Pozná se to tak, že po nastartování motor hodně drnčí. Ale po ohřátí je super. Je sice žravější jak 2.0TDI a má měnší zátah, ale zase je tišší.
Aditivum používám VIF a jsem plně spokojený. Bez VIFu byly problematické starty (nafta Shell), motor cukal a bíle kouřil. S VIF bez problémů a nafta se dá brát jakákoliv. Osobně jezdím na Lukoil (bývalý Jet). Se Shell jsem spokojený nebyl, respektive nevidím rozdíl. Doporučuje se často měnit palivový filtr (po 15000km).










ja bych ke vstrikum, trojkombinaci jeste pridal setrvacnik, korozi, horsi lak (vic trpi na kaminky a ruzne drobne odirani), nekultivovany projev za studena viz. nerovnomerny volnobeh, hlucnost a kourivost. Pokud nejezdis dlouhe trasy tak bych o tomhle typu dieselu vubec neuvazoval..