FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
WinDiesel 31.07.09 18:27
« Re: tankovat BIO-NAFTU?????????
Ty jsi snad provokatér? Vždyť na bio jezdíš, v kažé nádrži máš od 3 do 5 % biosložky.
A co vlastě myslíš tím bio ? To jako řepkový olej ? Tak to šetři na nový motor. Z daňových důvodů je původní 30% směs MĚŘO a nafty dnes dražší než normální nafta.
O jakém tady bio mluvíš ? Prozraď ? :-) -
superkutil 31.07.09 07:57
« Re: Rozloučení
lordmystic: Spotřeba ji po těch 200tis.km cca 7 litrů a zvuk 6ti válce je impozantní. :-)
Nevím jaký má průběh, jen vím, že mi Superb 2.5TDI bez problémů ujede. Jinak já si po výměně EGR ventilu nemohu na motor stěžovat. ;-) Snad jen ranní drnčení nějakých plechů (prý snad trubka od turba).
Škoda, že Mondeo nemá nějaký 6ti válec TDCI, třeba 2.7HDI. Ten 2.2TDCI 129kW je na tak skvělý podvozek málo. -
lordmystic 30.07.09 07:22
« Re: Rozloučení
Poruchovost 2,5TDI u Audi byla obrovská, byl to asi nejhorší motor co se vyrobil, měl hrozný průběh výkonu - kam se tvé Mondeo hrabe Kutile - a navíc se s téměř 100% jistotou zadírala čerpadla a odcházeli další součásti. Tento motor jak tak čtu na audiklubu je ještě horší než první modely CR u Fordu. U tohoto motoru nepomohlo dokonce ani pečlivá starost o motor, prostě hrůza. Paradoxní na tom ovšem je to, že se jich prodalo strašně moc, ona by to byla totiž pro takto velké a těžké auto jako A4-A6 ideální spořivá motorová volba, tuším že to mělo 110-130kW a solidní spotřebu. -
"-- skrytý --" 28.07.09 10:58
« tankovat BIO-NAFTU?????????
zdravíčko mněl bych dotaz mám lancii ale to je nepodstatný je to diesel 2.4 jtd... chtěl bych vědět jak je to s bionaftou?? ...známý mi říkal že když chci vzít bio naftu musím uplně dojet normální naftu jinak to spolu zreaguje a je to v prd*li...ví někdo co je na tom pravdy????a další věcvi doporučení atd....za každou teakci budu rád dík:) -
"-- skrytý --" 28.07.09 10:57
« tankovat BIO-NAFTU?????????
zdrasvíčko mněl bych dotaz mám lancii ale to je nepodstatný je to diesel 2.4 jtd... chtěl bych vědět jak je to s bionaftou?? ...známý mi říkal že když chci vzít bio naftu musím uplně dojet normální naftu jinak to spolu zreaguje a je to v prd*li...ví někdo co je na tom pravdy????a další věcvi doporučení atd....za každou teakci budu rád dík:) -
Moik 28.07.09 09:01
« Re: Rozloučení
Motor mi klapal ještě doma, jak jsem vzal ve Slovinsku plnou, to spíš bude tou naftou jak Audinou...
SK:
Kola normálně na stojáka, bez předního kola, sklopená jedna sedačka, dvě zůsztaly, mezi kolem a děckem je dostatek místa, interiér v pohodě, mám takovej starej hadrovej koberec na tři pruhy. Stejně jsem je vozil v Excortu i ve Focusu 3dv, jedině do C-MAXe se tak nevešly ;-)
No o bezpečnosti mluvím radši před hozením na střechu, kola mám aspoň pořádně přitáhnutý ke straně a dolů za oka stahovákama... -
oleowr1 28.07.09 08:46
« Re: Rozloučení
kutil: vrátil jsem se z Chorvatska a Slovinsku jsem se vyhýbal, takže Mondeo bez problému :-) Ten kousek Maďarska Kormend-Letenye, ale nikomu nepřeji. Jinak nedávno kamarádce na A6 praskla přední náprava, prý je z hliníkové slitiny a stává se to. Bylo to naštěstí při vyjíždění z garáže, ale i přes to "ZLATÉ VSTŘIKY!!!".
Cestou do Chorvatska mě překvapila nízká spotřeba Mikulov - Vodice + popojíždění po okolí 5,55l/100km. Asi pomohla repase vstřiků na jaře a hlavně jel jsem přes noc bez klimy. Tankoval jsem při 1010km na denním počítadle na OMV u Zadaru a do nádrže vlezlo po víčko 56l. Zpátky to bylo za 6,4l/100km (musel jsem tankovat před Vídní), bylo to prakticky pořád s klimou a víc jsem na to šlapal.











Já jsem naopak ve Slovinsku normálně tankoval u OMV !! Neudělal jsem nějakou dietní chybu ?? :-) Ulomil jsem plast pod sedadlem řidiče( tam kde je elektrický přepínač výškového nastavení ). Asi už je opravdu nejvyšší čas na změnu.