FORD MONDEO 2,2 TDCi .
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD
-
WinDiesel 01.06.10 16:57
« Re: Zámek dveří
No ještě aby Audi nebylo o těch 500 tKč lepší !!!!! Vždyť musí mít náskok díky technice !!!!!
Mimochodem >:D
Zpětná vazba od zákazníků - viděl jsem systém který používají značky Mazda, Toyota, Subaru a Mitsubishi. Říkají tomu i-ROS, je to plně elektronicá webová aplikace:
Day 1 - zákazník přijíždí do servisu s problémem, servis vyplní i-ROS, ten odešle urgentní info do příslušné výrobní továrny konkrétního dílu a zároveň je automaticky generovaná objednávka dílu
Day 2 - díly dorazily přes noc, problém je vyřešen. Přijíždí TNT a nakládá vadné díly.
Day 3 až 5 - díly jsou doručeny do výrobní továrny dílu a problém se řeší, díl se, pokud je tam konstrukční problém, vylepšuje, nebo se přenastavuje výrobní linka v případě výrobního problému.
Souběžně se informují o problému všichni odpovědní pracovníci jak na straně výrobce vozidla, tak na straně dodavatele dílu.
Takže to Subaru asi jo, ne?????????????? -
DIM 01.06.10 16:56
« Re: Zámek dveří
Ty ale vůbec nečteš, co píšu !!!! :-) Já jsem psal, že jsou užitkově srovnatelné ! Lidi si kupujou AUDI , když na ně mají, protože jsou AUDI lepší ale taky dražší. A nebo když chtějí honit image bohatého a úspěšného.....
Z bodu A do bodu B tě odveze jakékoliv auto, co je na trhu...... -
superkutil 01.06.10 16:40
« Re: Zámek dveří
Dong1: No to většinou je tím, že z prvovýroby mají žárovky menší svítivost, zatímco ty co jsi pak kupoval byly s vyšší svítivostí a tím i náchylnější na otřesy. Proto odcházejí dříve. Problém je komplikovanější, ale pro zjednodušení: odpor vlákna žárovky je při svícení vyšší a tak je problém proudový náraz, než se rozsvítí a pak napěťové impulzy během jízdy. Proto je dobré napájet každou žárovkou stabilizovaným proudovým zdrojem. Ten je ale drahý a tak se nahrazuje předřadným odporem s kondenzátorem nebo zenerkou pro ochranu proti napěťovým špičkám.
DIM: Kdyby byly Mondeo a A6 srovnatelné, tak si lidi nekupují A6. Prostě všechna auta nás dovezou z jednoho bodu do druhého, jen některá trochu pohodlněji a bezpečněji. >:D Když vezmu, jak musím rvát volant Mondea, když vyjíždím z řady, tak neznám druhé auto, které by mělo posilovač tak slabý. -
Dong1 01.06.10 15:36
« Re: Zámek dveří
kutil: Ty predradne odpory bych mozna i dobastlil, ale ja je tam nechci. Ale je fakt ze sem se zatim nedostal k tomu to pichnout na multimetr.
Jinak 1x za pul roku je i docela unosne (a odpovida to vesmes deklarovane zivotnosti 250-400h), ja spis poukazoval na to, ze zarovky z prvovyroby vydrzely 2 roky a z druhovyroby (byt stejny vyrobce/typ) vydrzi jen pul roku (ve stejnem aute). -
superkutil 01.06.10 15:04
« Re: Zámek dveří
Dong1: Ty H7 jsou hodně citlivé na přepětí. Zkus se zeptat u Opelů na přepěťové (předřadné) odpory, dávali je mezi kabeláž a halogeny a pomáhalo to.
DIM: Nová A6 stojí v dieselu 1,2mil a Mondeo 700tis. To mi nepřipadá 3x. Ale jak jsem psal, technicky má A6 z roku 1996 některé věci dotaženější jak Mondeo z roku 2006. Doba pokročila a Ford zaostává. Jsou to drobnosti, to je jen o tom dělat auto pro lidi. Třeba navinovací síť mezi sedačky a kufr. To prostě Ford v ČR nenabízí, přitom v Německu ano. To není o ceněn vozu, ale to je o tom, že v každé zemi EU se nabízí něco jiné. Když jsem viděl autosalon Ford v Norsku, tak to byla paráda, jak u Audi nebo Mercedesu a v ČR ti to připomíná spíš garážisty. Proč?
Nejhorší je, že u Forda nejde absolutně žádná zpětná vazba od zákazníka k výrobci. Prostě když něco dělá blbě, tak to najdeš u stejného vozu vyrobeného po 5ti letech taky. 8-s -











No dobře , nedodáváme přímo.... a nebo jsme tak dobří.
Také mám pocit, že právě horší dostupnost a cena náhradních dílů u japonských aut je považována za nevýhodu..... ale třeba už je to jinak. Jak jsem také slyšel, právě u Fordů se teď čeká na mnohdy banální díly i týdny !!