Reklamace nového vozu - jak správně postupovat !?
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Renault
-
"-- skrytý --" 25.10.05 08:29
« Bez nadpisu
Tom69: kedze Ti ten zapas este asi bude dlho trvat, tak mozes zatial zabijat nudu testovanim.
Elektrikar si, vyznas sa, takze bez siahodlhych detailov: vytiahni poistku posilnovaca a skus co a ako to robi - ked bude tahat nadalej, je to geometria/pneumatiky. Ak nie, je to posilnovac. Podla toho sa zariad a skoc do Rakuska a diskutuj na danu temu.
Pozor, najprv vyskusaj, ci Ti odomkne volant, detaily uz nepamatam. Zamok je sice v bloku posilnovaca, ale myslim, ze je napajany samostatne. -
"-- skrytý --" 25.10.05 08:25
« Bez nadpisu
Miro, necakaj technicku odpoved od niekoho, kto robi sluzby zakaznikom...
Myslim si, ze ten list je taka predbezna vyzva na pravnicky suboj, podla toho chapem, ze medzi Tom69 a zamestnavatelom p. Zaleskej uz nejde o opravu auta, ale o znesnie pripadu zo sveta. Akurat ze prenechali iniciativu na Tom69, nech sa vyjadri, ze co a ako to vlastne chce urobit a oni len budu hovorit moze-nemoze.
Vidim ten zapas na zopar dlhsich setov, takych 5 minimalne... -
« Re: Dnesni odpoved Renault CR
hmmm, tak v tomto momente by som na miu pni vybuchol. Ta odpoved je vlastne co za dielo ??? Mne aspon neustale navrhovali, ze nech pristavim auto a urcite h opravia, ale toto ? No sprosta tenisova partia hodne nudna :-) Ale nasvecovalo by to mozno k tomu, ze to tahanie je u niektorych kusov neopravitelna zavada. Inac neviem preco uz nenavrhli konkretny postup. Vymenime toto, ak nepomoze vymenime toto, bla bla bla. -
"-- skrytý --" 24.10.05 17:24
« Dnesni odpoved Renault CR
Vážený pane Vratný,
reagujeme na Vaši korespondenci týkající se vozidla Renault Megane II.
Velmi nás těší, že v oblasti reklamací disponujete potřebnými znalostmi, protože tím je naše vzájemná komunikace podstatně zjednodušena. Ze skutkového stavu, který jste popsal ve své elektronické korespondenci, plyne, že jste uplatnil reklamaci u prodávajícího.
Proto i Vám je zřejmé, že vzhledem ke konstrukci příslušných zákonných ustanovení je zde dán právní vztah mezi Vámi a prodávajícím, který je primárně založen kupní smlouvou a sekundárně zde může vzniknout i závazek vyplývající z odpovědnosti za vady prodané věci, případně z jiného typu odpovědnosti. Žádáte-li zásah třetí osoby do takového právního vztahu, musí zde být dán právní důvod takového zásahu. Společnost Renault ČR vždy plní své povinnosti ve vztahu ke kvalitě svých výrobků a v souladu se svou filozofií vychází vstříc svým klientům. Proto se nebrání vyjít vstříc i Vám a pomoci při řešení Vašich problémů. Abychom v této věci mohli jednat dostatečně efektivně, sdělte nám prosím svou konkrétní představu zásahu naší společnosti do shora popsaného právního vztahu. Protože, jak jste sdělil, se věnujete reklamacím profesionálně, jistě bude mít Vámi navrhovaný zásah i potřebnou oporu v zákoně. Věříme, že tímto způsobem budeme moci společně dojít k řešení, které Vám bude vyhovovat.
Co se týče informací, které jsou z Vaší iniciativy zveřejňovány ohledně naší společnosti, věříme, že jejich cílem není poškození dobrého jména naší značky, či případně nekalosoutěžní jednání, proti kterému by společnost byla nucena se bránit, pokud by byly naplněny podmínky pro zákonný postup v takovém případě.
S pozdravem
Kamila Záleská
služby zákazníkům -
"-- skrytý --" 24.10.05 16:55
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
Kdepak, prodejce potvrdil zavady a ted si dava na cas. Absolutne nekomunikuje. Jeste ma cas na odpoved zhruba 10 dnu. Pokud to nestihne, prekrocil lhutu 30 dnu a tim by to bylo vsechno jednoduse resitelne. Pocitam ale, ze prijdou se zdrzovaci taktikou jako jsou soudni znalci a podobne, takze ja uz mam v rukavu pripraveny zname novinare, abychom udelali reklamu jak zastoupeni Renault tak i prodejci, protoze jsem poucen z mnoha predchozich pripadu :!: -
"-- skrytý --" 24.10.05 16:22
« Re: Re: Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
Nejake dopisy uz s Francii probehly. Zkusenost je takova, ze panove ve Francii zaslou dopis, ze vse je v rukach mistniho dovozce a oni zasahnou pouze v pripade, bude-li se to tykat celeho koncernu. A dovozce rekne, ze je to v rukach prodejce a prodejce rekne tak si to dejte k soudu a kolecko zacina znovu a znovu >:-[] -
« Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
autorizáky budou u všech značek zhruba to samý ... výhoda škodovky je myslím v tom, že lze najít v každé větší díře nějaký malý servis nebo opravdu schopného kutila (nějaký známý známého), co jim rozumí, než u nějaké méně obvyklé značky ... pravda, Renault není žádná exotika, ale pořád jich je zlomek co Škodovek, a tím i možností ... -
« Bez nadpisu
Viděl jsem opět moc pěknou reklamu na Renault reklamační oddělení. Tato značka přece nemá žádné závady a technik je tak jen specialista na skládání papírových ptáčků......nikdy mi nepřipadala tak zábavná, jako teď v podtextu tohoto fora.
Tuto reklamu jsem o víkendu viděl po delší době ,třeba ji vyštrachali a nasadili jako reakci na tuto kampaň..... >:D
P.S. Určitě to není klamavá reklama, pouze jemná nadsázka ;-) -
petrumr 23.10.05 21:44
« Re: Re: Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
já nepracuji ve značkovým servisu-todle znám od kamošů co tam dělají já dělám převážně ty větší auta.U nás je jiný přístup k zákazníkům-majitel nechá klíče na vrátnici a mistr řekne klíče sou tam a co je stym tak je tam někde lístek.Zákazník potom když si přijde,jde za mnou pokecat co a jak a až potom to jde zaplatit.Já bych vynechal nějakýho technika a šel bych přímo za mechanikem nebo napsal lístek na palubku já si vždy odškrtnu co sem udělal aby se na nic nezapomnělo.Když se někomu něco pokazí třeba v zahraničí a chce radu tak volá mě a né nějakýho technika-ty technici mají kravatu a školu,ale autům vůbec nerozumí oni můžou mít třeba vut obor atomové elektrárny(kámoš u MB).Prostě tak chodí život.Jak tady někdo psal-já dělám hodinově,ale ve značkovým dělají v ukole a tam mají vše předepsaný co a jak. :'-( -
"-- skrytý --" 23.10.05 21:02
« Re: Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
Mily priteli, muzes se nam pochlubit ve kterem servisu jako technik pracujes. Protoze jestli timto stylem premysli kazdy automechanik ve znackovem servisu, nedivim se, ze to tam pak vypada jak to vypada a zakaznici odjizdi spokojeni >:-[] :'-(
PS: myslim, zes nam ve svem prispevku priblizil nazory druhe strany a od ted uz se nicemu nedivim :roll: -
petrumr 23.10.05 19:27
« Re: Re: Další zkušenosti s Renaultem
jsem tady,nechápu proč je to dvakrát a chce vyměnit auto kvůli takovým maličkostem.Když se zpomenulo přístup k zákazníkům jako majitelům auta tak já to řeknu po pravdě-když přijede někdo s autem a naříká,že auto chce vyměnit tak mechanik co má plat 10 000Kč tak si řekne, kde na to nahrabal a nechá ho at prijede příště.To VIN je už v celostátní databázia všechny servisy ví na čem sou.Výměna by sedla jestli by stejná věc se pokazila více jak třikrát a to se stejná věc nepokazí nebo to nikdo nedosvědčí,že tam něco neudělali.Klub má podporovat značku a né stěžovat a zatracovat.Tohle je stejné jak s tym doktorem co měl to Volvo a stěžoval si na všechno a když si plácli na výměnu :roll: tak chtěl jen peníze a né Volvo.
hmm, toto som neskusal. Vies kde presne tu poistku najdem ? V poistkovej skrinke, ale ktora to je :-)