C-MAX

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    16.09.05  22:30

    « Spotreba

    To FIDO: Ahoj, clovece, ty to musis teda kalit. Ja at jezdim, jak jezdim, nad 6,2 se nedostanu. Nejezdim tedy primo brzda plyn, ale svizne ano. Mel jsem ted nekolik cest do prahy, tak jsem MAXe na D11 /jak je ten peknej povrch na zacatku/ trochu prohnal. Docela slusne to akceleruje i pri 190 km/h. Maximalku jsem dosahl kolem 210km/h, pak uz jsem nechtel riskovat, motalo se prede mnou par tiraku. No, to jsem trochu odbocil, s timhle testem a zbytkem dalnice kolem 150km/h, jsem neprelezl 6,8. Pocitadlo jsem na zacatku dalnice vynuloval. Jeste pro zajimavost, pri 200 km/h to na 6ku toci kolem 3700ot/min, coz je jeste dost pod jejich maximalnima otackama. Jo a jeste jeden testik z prazdne dalnice, zkousel jsem pri rychlostech kolem 150km/h, jak se auto chova pri prudsim uhybnem manevru a sedi to opravdu perfektne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.09.05  10:39

    « C-Max

    Zdar šohaji,
    tož já mám Maxíka od prosinca loňského roku. Zatým žádný problém /najeto 43 tis. km/ až na ty gumy jak vržů. Též sem to blbec zkúšál se silikonem, ale prd to pomohlo. Tož na základě Vašich rad to zkusím odmastit a použit neco od Sonaxu.
    Tož sa chlapi fšeci mějte,
    a radši nigde nehavarujte,
    nech nedostanete od policajtů žádnú taxu,
    a v klidu bez problémú sa proháňáte v C-Maxu.
    Zdar
    Zdenda
  • « 00 Reagovat !

    foto fi-do1

    fi.do1 15.09.05  13:44

    « Re: RE: hvízdání

    Ti mi prislo taky a musel jsem je 3x urgovat aby mi to objednali...
  • 00 Reagovat !

    foto fi-do1

    fi.do1 15.09.05  13:36

    « C-MAX

    Nazdárek,
    taktéž jsme majitele Maxika, mam ho 06/04 a jsem celkove spokojenej. Priznam se ze hlavne diky motoru 2.0 TDCi, je to fakt perfektni motor, dejchavicny Passaty s 1.9 TDI nemaj sanci. Hodne s nim jezdi manzelka, ktera je mala, takze ma z auta super vyhled. Akorat teda spotreba se ani zdaleka nepriblizila udajum vyrobce, mam furt kolem 8,5 - je pravda ze mu permanentne na krku. Jeste mam Mondeo a to je proti C-Maxu lenoch (stejny motor). NEMATE NEKDO ZKUSENOST S CHIPEM, pripadne kde se da sehnat jina mrizka na predni spojler? Videl jsem ji u jednoho nemce a vypadalo to spickove!! Mimochodem jsem mel jednu kuriozni prihodu s Maxikem, kdyz mi pri razeni 3 zustal radici paka v ruce :-))) a rychlost tam zustala, pretženy lanko nebo co ... :-)
    Tak hodne stesti s Maxikkama!!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.09.05  22:33

    « RE: hvízdání

    to spacirka: take to slysim, je to jak pise Petr od posilovace rizeni, ale ja ho slysim pouze kdyz zatocim volantem, jinak ne. Jeste infomace pro vsechny C-MAXare - byl jsem na vymene gumove pruchodky pro hridel zadniho sterace, udajne tudy muze protekat voda do motorku sterace. Pisi to proto, ze mi informace FORD Motors prisla postou jako obycejny dopis a vzhledem k mnozstvi reklamnich novin jsem obalku malem vyhodil. Mam MAXe 10/2004 2.0 TDCi GHIA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.09.05  14:16

    « Re: C-MAX -Lupaní v b sloupku a vrzání dveří

    to vsem:Jak jsem psal drive, mam auto vyrobeno 15.7.2004 a koupeno 27.8.2004 a takoveto problemy opravdu nemam.Vysoky ton od motoru je el.posilovac rizeni a hukot od brzd nemam zadny(najeto 36000km a na dalnici v SRN dostavali brzdy casto zabrat).Jak rikam, jsem max. spokojen a po prehrati SW nemam zadny problem.To celni sklo, jak nekdo psal, se mi nezda, ze bude chyba vyrobce, protoze moje predni sklo schytalo takovejch ran od kaminku na dalnicich a porad je o.k.Aby prasklo, tak to uz musi bejt asi poradna rana.A ze by odeslo krutem karoserie tak to se mi taky nezda, to by melo problem vice aut.P.S.Mozna se kazda karoserie chova jinak, podle toho co je v ni ulozeno za motor(kazdy ma jinou hmotnost).Ja mam celkem lehky 1,6TDCI, ale to jen spekuluji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.09.05  12:57

    « C-MAX -Lupaní v b sloupku a vrzání dveří

    Musím se připojit ke všem co si stěžují na lupání, tikání a vrzání ozývající se z prostoru B sloupků. Auto je roku 2004 koupené v lednu 2005 a má najeto 14000 km. V zimě bylo vše Ok. S oteplení se začalo, při přejezdu nerovností a někdy i v zatáčkách, ozývat silné lupání z prostoru B sloupku karoserie a to jak na straně řidiče, tak i na straně spolujezdce. Na dotaz v servisu, zda nemají předpis výrobce na odstranění závady, odpověděli kladně. Po provedení úpravy přešlo lupání v tikání. (pozor pouze zase při vyších teplotách). Po postupném dolaďování již nelupeme netikáme jenom nám vržou gumy a drnčí rozpínací plast pod úpeněním horního kotvení bezpečnostního pasu. Potěšení pro letošní ročník - dle sdělení výrobce, bude model 2005 konstrukčně upraven. Všem z roku 2005 gratuluji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.09.05  07:52

    « Bez nadpisu

    to OndraD:
    Brzdy som si zatial nevsimol, ale svisti mi motor. Ked idem okolo nastartovaneho motora je pocut, taky vysoky zvuk. Je to aj u Vas??
    Na brzdy budem davat pozor.
    8-s spacirka
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.09.05  18:24

    « Prasklina skla

    To spacirka: zdravim, s necim podobnym jsem se nesetkal, ale podle mo to spise vypda na nejakou vyrobni chybku nebo zlomyslnost. Budu mit MAXe rok a dostal jsem do predniho skla dve takove rany, ze jsem predpokladal, ze to nemohlo vydrzet a vydrzelo. P.S. Take vam pohvizduji brzdy na prednich kolech?
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.09.05  10:06

    « C-max - predne sklo

    Zdravím maxíkov!
    Mám zhruba mesiac nový C-max, najazdených asi 3500 km, a už tu mám prvý problém: Prasknuté predné sklo. Najprv v ľavom rohu dole a potom postupne to ide do stredu. Teraz asi 25 cm. Mal už niekto tento problém? Je možné, že som naozaj chytil nejaký šuter, bez toho, že by som niečo počul? Bol nejaký zlomyseľník?
    Jednoducho v nedeľu večer tam nebolo nič a v pondelok ráno puklina. Vie mi niekto poradiť, kde sa dá zohnať čo najlacnejšie predné sklo?
    Ďakujem za každú odpoveď!
    spacirka
    :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.09.05  23:03

    « Bez nadpisu

    Ja nemel naladu s tim neco delat,ale urcite za to muze ten silikon.Zkusim to taky nejak sundat dolu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.09.05  20:44

    « Vrzani dveri u C-MAXE

    Zdravim C-MAXaky. Me dvere take vrzou, je to vsak zanedbatelne, pouze na vyraznych nerovnostech, kdy se karoserie krouti. Byl jsem s tim v servisu a dela to na 100 procent styk dveri a karoserie, konkretne ty gumy. Ze zacatku to bylo OK, pak jsem auto umyl nejakym samponem a zacalo to mirne vrzat. Jel jsem do servisu a tam mi poradili, protoze o tom nemeli informace, at to prejedu silikonem :x . No pak to bylo naprosto desny. Nyni po odmasteni je to opravdu zanedbatelne a to jsem tomu odmasteni moc nedal. Odmastil jsem to technickym benzinem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.09.05  09:43

    « Bez nadpisu

    OK.Jsem z Prahy.Nekdy to podniknem a udelam si vylet.Mam volne pouze vikendy.Tak zkus neco navrhnout.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.09.05  08:03

    « Re:

    to pavel krat:No neni to problem, ja jsem z Litvinova takze pokud se sejdem nekde na pulce mezi tvym bydlistem tak nemam problem.Ja jsem auto kupoval v Bruselu a zatim vazne spokojenost, ale nechce se mi verit, ze ve fabrice v Nemecku se to "rozdeluje" na auta co jdou na "zapad" a "vychod".Myslim, ze kvalita by mela byt stejna :!: :?: a ze si bohuzel kapnul na auto, ktere delala spatna smena.Napis kde bydlis a domluvime se, zatim cus.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.08.05  23:59

    « Bez nadpisu

    Hele,C -Max je moje druhe auto.Vetsinou ho pouzivam na dlouhe vzdalenosti.Najedu s nim minimum.Mam ho presne rok a najeto teprve 15 000km.Tak se neboj.Verim, ze mas good vyrobek a lepsi servis.Fakt me to auto sere.Budto to posrali v servisu, nebo je to smejd.Pristi auto fakt nebude Ford.Docela bych rad se s tebou nekdy setkal a ukazal o cem pisi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.05  06:23

    « Re:

    to Pavel Krat:Kolik mas najeto?Ja mel auto 27.8. presne rok a najeto 35000km+nejake drobne, tak se ptam, protoze jestli mas vic, tak me mozna podobne problemy teprve cekaji :-( .Ale verim tomu, ze snad ne a ze si uz auto tzv."sedlo".
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.08.05  23:01

    « Bez nadpisu

    Diky za radu.Zkousim co se da,ale nic.Bylo naprosto perfektni a byl jsem nadsen.Je pravda, ze se mi ten problem objevil presne od doby, co jsem auto privezl ze servisu.Neco mi tam klepalo a pro jistotu jsou prostrikany vsechny gumy silikonem.Bylo mi jasny, ze to nemeli delat.Umyval jsem to mydlovou vodou,ale nejde se toho zbavit.No nic ,schvalne zkusim jeste to od toho sonaxu.Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.05  10:42

    « Re:Vrzani v C-maxu?!

    No to si delas *, ne!Nikdo kdo sem na tema C-max prispival, tak nepsal zadne problemy s vrzanim.Je videt, ze se opakuje stara pravda, ze neni kus jako kus, bohuzel zrovna ke tve smule.Jestli mohu poradit, tak zkus tesneni dveri natrit pripravkem pro osetreni pryze od firmy Sonax.Podobny problem jsem mel kdysi u Fiatu Brava a kdyz jsem to jednou za mesic natrel, tak bylo ticho.Hlavne tam nedavej silikonovej olej nebo neco jineho, lepi se na to prach a pak je to jeste horsi.Jo, a natri oboji, jak tesneni na dverich tak i na kastli.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.08.05  22:11

    « Bez nadpisu

    Cago.S netem nejsem kamarad,ale nejak sem se sem dostal.Mam C Maxe rok a je to jeden velky problem.Zpracovani katastrofa.Nejhorsi, ze mi dost drsne vrzou gumy okolo dveri a nikdo nevi co s tim udelat a jak mi poradit.Kazdy pohyb vozu pres nerovnost je hruza.Neskutecne vrzani.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.08.05  20:08

    « C-MAX

    Ahoj vsem.Tak dnes je to rok co mam meho "maxika" :-) a mohu konstatovat, ze po ujeti 35000km jsem maximalne spokojen.Jak jsem jiz zminoval drive, po prehrati softwaru jsem nemel s autem sebemensi problem a tento stav trva do teto chvile.Dlouhodobou spotrebu mi PP ukazuje 5,8l takze i s timto jsem spokojen(moc ho nesetrim).Nikde nic nevrze a neklepe(uvidime jak se bude chovat ted v zime) a co se tyce komfortu, tak o tom je zbytecne mluvit.Jeste posledni poznamka k barve vozu.Puvodne jsem barvu co mam nechtel(vybrala ji manzelka-hodne svetla zelenkava "Vitro"), ale ted, po rocnich zkusenostech jsem za ni rad, protoze i po jizde v desti neni na aute temer nic videt :-) .Tot vse a at vam vsem ostatnim "maxici" slouzi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…