Alfa Romeo 156 2,0 JTS

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo

  • « 00 Reagovat !

    foto zmulin

    zmulin 25.10.06  16:58

    « Re:

    Huml ,než sem to dopsal,tak už zase provokuješ.Počkej až přiletíš!!! :D
  • 00 Reagovat !

    foto zmulin

    zmulin 25.10.06  16:56

    « Bez nadpisu

    Tuhle Alfu mam ve sportwagonu s výbavou Progression.Kupoval jsem jí lehce jetou-32 000km.Původní majitel ji měnil za to samý v dieselu,bo začal jezdit pracovně větší dálky,tak začal řešit spotřebu.
    Závady:-podle servisky výměna tacho při 25 000
    -pokud častěji sklápím sedačky,tak se rozsvítí kontrolka ABG-na chvíli pomůže vymazat chybu v servisu,ale navíc doporučuju prostě ten konektor vzít a stáhnout izolačkou,pak to přestane.
    -v 50 000výměna př. horních ramen.Cena zhruba 5 000 za obě origo i s prací.Běžně vydržej stejně max 60-80 000,protože máme hrozný silnice.Já ve vysoký rychlosti najel do neoznačenýho frézování vozovky,takže sem byl rád,že sem si nepřekous jazyk a neměl hranatý kola.
    -na diagnostice s osciloskopem se vadná váha vzduchu poznat dá.Nejlepší je si objednat repasi.Stojí zhruba 5 000,- a většinou stejně posílaj místo repasí díly nový,protože jiný prostě nemaj.
    -olej mi to celkem taky žere,ale záleží na tom,jestli to honim,nebo ne.Můžu najet třeba 5000km a nic a pak mi bouchnou saze a po 1000km dolejvam 1,5L.Vada je tam spíš konstrukční,protože i kdyby náhodou chtělo čidlo hlásit,tak je prostě pozdě,protože je spíš špatně umístěný(nevim podle jakejch údajů hlásí,ale nikomu spíš vůbec nehlásí)
    Jinak motor JTS je v podstatě to samý jeko TS,jenom prostě v hlavě motoru nebylo místo,tak druhou svíčku nahradili přímym vstřikem(zjednodušeně řečeno),takže jestli měl nějaký neduhy,tak mu zůstaly.Já zatim ale nic nezaznamenal.Většinou bych závady spíš přičítal hodně špatnýmu zacházení a opomíjení údržby,
    Pokud to hlásí návštěvu servisu na kontrolu,stačí v menu najet na údaj o km do serv. zastávky a dlouho podržet +a- .Naskočí automaticky další zastávka po 20 000km.
    Pokud vim,tak Opel používá pouze motory JTD a naopak motor v Alfě 159 3.2JTS má blok z Holdenu,takže GM.Malý benzíny byly ve spolupráci s Fiatem pouze vyvíjený.
    Nazdar du na pivo ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Ted

    Ted 25.10.06  16:49

    « Bez nadpisu

    ale jinak spolehlivy auto :)
    to jsem musel, to uznejte chlapi... :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.06  15:52

    « Re: pro gonzaless

    Zdar. Už jsem to vyřešil - po 15měs :-) - byla to vadná lambda sonda! Vše už je OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.07.05  21:49

    « Re:

    Motor Fiat to nebyl.Fiat vyrábí např.motor 1.3 JTD ve společném závodě s Opelem v Bielsko bialej. V nové Cromě používá Fiat motory Opel, Alfa Romeo v současnosti zavádí do výroby nové motory pro Euro 4.Stávajíci TS a JTS této normě nevyhovují. Fiat tedy jiným dodává pouze motory naftové /Opel,Suzuki.atd./ a licence na naftu. V roce 1986 byl Fiat první na světě, který začal sériově montovat přeplňované dieselové motory do aut. /Croma/ ...Jinak všechny motory Alfa Romeo jsou kvalitní,včetně 1.6,ale tento se do ČR nevozí. Je důležité sledovat olej, měnit ozubený řemen buď po 2 letech nebo 80 t.km a bohužel ten Bosch a čidla ABS a debilmetr. Také se kroutí brzd.kotouče,ale to je o stylu jízdy a občas vržou ramena....na nové Alfy Romeo /159-září,Brera-konec roku/ se připravuje 3 letá záruka vč. servisu zdarma.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.05  18:01

    « Bez nadpisu

    Suhlasim, avsak mal som pozicanu Astru 1,6 TwinPort a motor bol made in FIAT ... :!: , takze by som sa necudoval keby vychadzal z tej AR 1,6 a samozrejme sa mozem mylit 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  16:24

    « Bez nadpisu

    Gonzales, Marpi: Jak jsem psal níže: pokud na Makarónským autě něco zlobí, je na tom vždy napsáno BOSCH - Made in Germany. Nejčastěji se takto definovaná závada týká debimetru, tedy zařízení na zjišťování množství nasávaného vzduchu. Poruchu debimetru však nelze zjistit jinak, než jeho výměnou za nový (teda metoda pokus-omyl). Nový stojí cca 8.000 Kč. pokud závada pomine, je vinen debimetr, pokud ne, je závada jinde. Pozor, ani nový debimetr neznamená dobrý - takovou preciznost od fy Bosch čekat nelze!
    Dále se závada může týkat zanesení škrticí klapky. U porvních kusů (od 97 do března 98 ) se bezplatně v rámci záruky měnila ŘJ z důvodu kolísání volnoběhu.
    Další možné příčiny by již měly být identifikovatelné prostřednictvím motortestu: lambda, rezistor škrticí klapky, příp. svíčka či kabel.
    Podle mně to bude ten debimetr.
    Poruchy debimetru se týkají všech aut, která jsou jimi vybavena, a to přesto, že se často jedná o auta zánovní. Na Škodovky a VW se dodávají repasované destičky do debimetrů za cca 2500,- Kč, ale zatím se mi v ČR nepodařilo sehnat repasi na AR.
    leon: Fiat dodává motory se systémem Common-Rail údajně velké spoustě značek, jejich konkrétní souhrn není uváděn a primárně nesouvisí s fůzemi, ale s tím, že FIAT má na tento systéím nejen patent, ale také jej umí vyrobit nejlépe (spousta těch motorů se vyrábí v Austrálii, kde se také nyní dělají motory JTS). Motory TS ani JTS ale nikomu neposkytují a nesdílejí je ani koncernové značky (ani Lancia je nemá). Model 159 už bude mít všechny benzinové motory JTS (od 1.9 přes 2.2 po 3.2 V6). Jejich výhodou je hlavně velký moment v nízkých a středních otáčkách, solidní výkon a hlavně neuvěřitelně nízká spotřeba paliva (vzhledem k dynamice; např.: 156 2.0 JTS se 165 k motorem si i při velmi dynamické jízdě řekne v průměru o 8,5 l/100 km, přičemž TS se za stejných podmínek nedostane pod 10, jako většina srovnatelných motorů).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  14:41

    « pro gonzaless

    nejak jsi to resil, nebo resis?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  13:56

    « Re: Opel

    Ano, dieselové motory tyto výrobci, resp. značky sdílejí, ovšem benzínové rozhodně ne! TwinSpark (dvě svíčky na válec) a TwinPort (dvě různě dlouhé větve sání) jsou úplně jiné motory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.07.05  13:55

    « Re: pro magic

    Mám stejný problém s 2.0 TS, r.98: po nastartování studeného motoru se po přidání plynu jakoby dusí, a to i po lehkém přidání plynu. Přestane to po cca 15s a potom už se dá motor i lehce protůrovat. Po zahřátí je to Ok...
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.05  13:31

    « Opel

    Pani, len tak mimochodom, nedavaju sa tieto motory aj do Opel-ov ? Mam pocit,ze diesel-e urcite teda 1,9 (JTD = CDTI), benziny tiez (TwinSpark = TwinPort), ale co sa tyka tej JTS tak nie som si celkom isty, ale pri tej globalizacii by som sa vobec necudoval.
    Ja osobne by som zatial priamo vstrekovany benzin nekupoval :?: a je jedno akej znacky (VW, AR, ...) pockal by som na druhu generaciu, ak bude ... 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  11:47

    « pro magic

    nedavno jsem sedel v jedne 156 1,8 1998, ale pri pridani plynu to vypadalo jaky by se dusila, po zahrati motoru vse ok. nevis co to byva?
    dik
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  11:41

    « pro magic

    muzes mi tedy prosim duporucit rocnik a motor pro co nejmin problemovi nakup 156
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.05  09:32

    « Re: JTS

    Je to chlapi přesně, ale obráceně. První věc - TS (TwinSpark) a JTS (Jet Thrust Stoichometric) je úplně jinej motor. TS 16v ve 156 v případě nákupu ojetýho auta s neznámou minulostí NEDOPORUČUJU. Zatímco nákup jetý V6 nebo JTD nemusí být žádný problém (pochopitelně záleží na konkrétním kousku a jeho stavu), u TS 16v je problém podstatněj. Cca 30-40 % vozů na našem trhu dříve či později (ale většinou do 150.000 km) vykazuje závadu na uložení kliky mezi 2. a 3. válcem. Přesné důvody této chronické závady motorů TwinSpark 16v mi není znám. Teorií jsem slyšel několik. Asi nejpravděpodobnější se mi zdá ta, že policajt Bosch na hladinu oleje v motoru zásadně neukazuje to, co má, a pokud ten motor trošku žere olej, majitel to nepozná. Odveze auto do servisu a tam ho kolikrát ani neupozorní na to, že z auta vypustili polovinu oleje, než mělo být, nebo ho na to upozornili a protože auto jezdilo bez problémů dál, zapomnělo se na to. Motory JTS (zatím) žádnou chronickou závadou netrpí, jsou spolehlivý (lze-li o motoru s elektronikou Bosch o spolehlivosti hovořit) a podstatně míň chlastají, cena 156 2.0 s motorem JTS je ale mnohem vyšší. Možná by se dal realizovat takový nákup přes servis, kde vědí, jaká je historie toho auta a jestli z něj vypouštěli 2 l oleje. Problém je trochu v tom, že u aut z r. 97 a první poloviny roku 98 se to nehlídalo, protože tato závada nebyla známa (on TwinSpark byl vždy považován za super spolehlivý až skoro nezničitelný motor, což v případě 8v mohu potvrdit).
    JTS, JTD a V6 jsou naprosto v pohodě, pokud jsou na nich nějaké problémy, jsou v podstatě totožné s ostaními auty a týkají se především elektroniky Bosch. Tu ale používají téměř všichni Evropští výrobci (včetně neprávem vychvalovaných VW, Audi nebo BMW) a tak jsou kecy o větší poruchovosti AR nesmyslné.
    Jinak mám obecně pocit, že jako Češi žijeme v nějakém historickém omylu. Podsouváme Němcům naprosto nespravedlivě nějakou preciznost (nesetkal jsem se s ní) a naopak Italům přisuzujeme poruchovost (nezažil jsem větší perfekcionismus). Já to moc nechápu. Vynecháme-li sportovní historii (Audi, Porsche...to všechno se sotva dovleklo do cíle, častěji to kleklo cestou), Audi A6 je asi nejhorší sračka hned po BMW M5, jaký znám a přesto slyším, jak snobáci vykládají, že by Alfě nevěřili a kupují ty Audiny, který stráví 1/3 svýho života v servisech - a nikomu to nevadí ...????? :shock: :shock: :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.05  19:23

    « JTS

    [odkaz] Tady máš odkaz na něco málo techniky mototru 2.0JTS. Jen nevím, jestli jsi takový fajnšmekr italštiny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.05  20:18

    « JTS

    Kámoš má Sportwagona 2.0JTS rok a bez problémů (r.v. 2002). Koupil ho bouraný a jediný co s ním má je, že se mu hlásí palubní počítač, ať se dostaví do servisu. A jelikož to nenabádá ihned, tak to bude k pravidelný prohlídce. Auto je na toto naučený z fabriky. Vlastně jednou se mu hlásil ihned do servisu a diagnostikou zjistili zoxidovanou kostru ř.j. motoru. Maličkost!!! Sám mám 2.0T.S. a taky bez větších problémů. A mám 99. Teď vyměním rozvody, variátor časování ventilů, těsnění pod hlavou (když to bude vše rozebraný) a jedu dál. Záleží taky na tom, kdo to auto měl před Tebou a jak se o ní staral. Nejdůležitější u Alfy je olej a vlastně všechny náplně, které doporučuje Alfa. Čili Selenia. Pak je vše o.k. Motor je totiž vysokootáčkový. Jinak jsme jeli spolou delší trasu (v každém voze dvě osoby) a bylo vidět těch 11koníků oproti mně navíc. Větší zrychlení a ne tak časté podřazování při ostré akceleraci. Jen je ten motor JTS trochu složitější (např. čtyři lambdy apod.).
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.05  19:10

    « Bez nadpisu

    Na netu jsem četl o tom JTS a nebylo to moc lichotivý,ale už si nevybavuju kde to bylo.Taky jsem si ji chtěl koupit jako jetou,ale po přečtení té recenze jsem to "nerisknul" a mechanik v alfě mě to taky nedoporučil.Sám jsem měl 156 2.0 T.S,až na ty všemožný závady super auto.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.05  12:27

    « Bez nadpisu

    Jasně že jel a byl jsem naprosto nadšen. Ostatně Alfy znám z doby před před 15 lety (33 boxer 4x4) a jízda v nich byla vždy naprosto fascinující. Měl jsem ted 4 x za sebou německý auta. Do dvou jsem sypal tak nějak prachy a dvě byla naprosto bezporuchová. Ale je fakt, že dvě z nich jsem kupoval starší. Alfa mě hrozně láká, ale potřebuji auto každý den, a tak zvažuji. Nerad bych furt trčel v servisu, a tak se ptám na zkušenosti. Zatím jsem nenašel nikoho, kdo by měl 2,0 JTS motor.
    SAM
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.05  10:52

    « luckhash

    Na pověsti nedej, alfa je poruchová stejně jako jakákoliv jiná značka. Němce dokonce v dnešní době překonává. Takže keci a spolehlivosti VW a poruchovosti italu nikdy neplatili a ikdyby tak u r. 2003 to neplati ani zhola....Každopadně jestli si ve 156 někdy jel, tak ani nemužeš váhat..
    Kdo neřídil nepochopí(když ho teda na první pohled neuchvatí ty tvary)
    CAf a cuore sportivo
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.07.05  19:38

    « Alfa Romeo 156 2,0 JTS

    Stojím před rozhodnutím. Koupit lehce jetou Alfu 156 2,0 JTS z roku 9/2003. Facelift, plná výbava. Zajímavá cena. Ale? Jsou to krásná auta, ale prý to moc nevydrží? Má někdo zkušenosti s tímto vylepšeným modelem a i motorem? Sypou se převodovky a elektronika? Nebýt těch pověstí, šel bych do toho hned.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…