FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  08:54

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    yoyo: bubny vzadu mam aj ja, v podstate mam rovnake (aj rovnako stare) auto ako misoo, az na ten jeho tuning :-) a veru rucnou zadne kolesa nezablokujem . ale inac brzdy funguju skvele, EBD obcas vyrazne pomoze ked ti na vyjazde po 6km tuneli skoci do cesty ovca ako mne :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  08:38

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    vela zabavy urcite bude. tak ako kazdy rok, ked nasnezi 5 cm v BA, bude chaos a cestari prekvapeni... :-) jj, uz sa tesim i ja.

    misoo, otazka na teba - predpokladam, ze mas zadne bubny - dokazes zablokovat zadne kolesa rucnou pocas jazdy? (neskusaj to ale v 100ke)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  22:48

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    ano, su argumenty proti vacsim gumam, no u mna nehraju az taku rolu, takze jednoznacne idem do 17. ak kondor jazdis vacsinou po horach, tak ti budu asi vhodnejsie mensie kolesa, to je fakt.

    no este sa predsa vyjadrim k tym jamam. podla mna sa jamy v zime vytvaraju len postupne a kym sa stihnu vsetky vytvorit, tak uz bude polka zimy a kym ich zas vsetky zaplataju, tak mame leto. takze si ich uziju rovnako zimne aj letne. aspon u nas to tak je urcite.

    kazdopadne prajem vsetkym vela km bez nehod a vela zabavy na zimnom povrchu ! ja sa uz velmi tesim ! >:-[] :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  21:56

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Tak som predsa len zmenil názor a objednal 15" Continental TS810 spolu s diskami, presvedčili ma argumenty viacerých z Vás aj keď pôvodne sa mi zdalo najlepšie riešenie zobrať iba pneumatiky, ako mi radil aj misoo, ale najviac u mňa zavážil fakt, že veľkú časť zimy trávim lyžovaním na horách, kde je toho snehu podstatne viac ako v mestách a cesty sú tam dosť rozbité. Ešte raz vďaka za Vaše názory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  21:02

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no, myslim, ze rozdiel v sirke pneu na beznych osobnych autach necitit. napr. 215 vs. 195... ale tiez mam na zimu mensie, tym padom uzsie. a disky lahsie.
    ohladom skladnosti... pneu bez disku sa podla mna tazsie a horsie skladuju. nesmu lezat na boku, ale stat na dezene a i to sa musia pretacat. pneu s diskom poukladam na seba a mam celu sezonu po starosti. :-)
    ale pravda, ze blavacka zima je celkom ina ako na vrchovine, takze i to jazdenie moze byt drochu viac drsnejsie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  19:53

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Já mám na léto sice jenom 16-tky plechače, ale na zimu jsem včera obědnával 15-tky včetně plechových disků. Vybral jsem Dunlopy Winter Sport 3D, komplet vyšel za 10800,- včetně nasazení na disk a vyvážení. Na auto už si je nasadím sám.
    Já se rozhodoval takto:
    Vzhled: U mě až tak nehraje roli, ikdyž fordí 16-ti palcové poklice se mi líbí. Na p15-ky dokoupím jen nějaké levnější, na zimu to stačí.
    Rozměr: Jak už psal Krkovička, užší pneumatika je na sněhu výhodnější, vyšší zase pohodlnější a lépe se vyrovnává s dírama.
    Cena: 15-tky s disky vyjdou o chlup levněji než samotné 16-tky.
    Vyvážení kol: Jak jsem psal výše, při koupi pneu a disků v jednom obchodě mi je nazují a vyváží - nemusím do servisu. A dělat každý rok geometrii, nevím nevím, zdá se mi to trošku zbytečné. (stějně mám fofika jen 2 měsíce :-) ).
    Skladnost: Nechápu jak jste misoo a kondor došli k tomu, že 17-tky bez disků jsou skladnější než 15-tky, Rozměrově jsou prakticky totožné, takže ti na zemi, stojanu, nebo stěně budou zabírat stějně místa. (navíc jsou ty 17-tky o chlup širší)
    Manipulace: No jo, je to problém zvednout 15-tkové kolo s plechovým diskem :yes: :yes: :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:38

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    misoo: Telefonicke objednavani v CR zatim asi nefunguje jak ma- jak napadne prvni snih, hned je tam plno poradi neporadi:)

    Jeste jeden postreh- pneumatika s nizsim profilem na dirach neskutecne trpi. Predloni jsem asi po tisici jarnich kilometrech na male nenapadne dire procvaknul gumu(udelala se na boku boulicka a 5tis bylo v pr.deli)Podobnych nestastniku znam vic.. Velka kola si dam zpet az po zime, kdyz silnicari zaplatuji ty nejhorsi diry- do te doby se nemusim bat ani o gumu ani o rafek.
    A pokud zalezi i na penezich, tak 18" a 16" nebo treba 17" vs 15" dela klidne 8tis rozdil v cene obuti

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  17:24

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Krkovicka: s tym hromadenim snehu som sa zatial nestretol ani v kopcoch. treba viac brzdit, sneh sa potom roztopi >:D ale aj tak jazdim v oblasti kde je sneh skor vynimkou ako pravidlom, takze mna sa toto netyka.
    do servisu sa vopred telefonicky objednavam, cakanie nepoznam ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:14

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Ok, ešte to zvážim, to hromadenie a mrznutie snehu ma ani nenapadlo, to musí byť riadne otravné pravidelne sledovať a čistiť disky,dík za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:03

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    kondor: nektere "alu" maji nehezkou vlastnost a sice, ze se v nich hromadi snih(brecka), ktera muze zmrznout a hezky si zavibrujes. Dpoprucuju to jeste zvazit. Neni zadna sranda kazdych 40km vystupovat kopat do kol nebo stourat smetackem mezi loukotema:)
    Lepsi jizdni vlastnosti mizi na snehu a ve vyjetych kolejich, kde sirsi guma neni vyhodou. Pokud mas stejny rozmer letnich i zimnich, tak je to ovsem sumak.
    Posledni nevyhoda je zavislost na pneuservisech- starosti s porizenim zimnich kol jsou ve srovnani s cekanim ve frontach 2x rocne, uzitecne stravenym casem..Navic, vyvazit zimni kola si muzes klidne uprostred letni sezony:)
    Imyc je nanic.

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  16:54

    « autoservis Ford

    takže dneska jsem byl ve Fordu v Jihlavě a byla to hodně rychlá oprava. Přijel jsem, borci na to koukli a ptali se kolik mám najeto, já říká že 60 - 14O tisíc (60 je tachometrovejch a 140 beru jako maximum za 2 roky provozu), koukli do svýho chytrýho počítače a řekli mě, že se rozvoďák dělá po 24O tisících (to jsem našel na ford etis taky, ale nechtělo se mě tomu věřit) a že je zbytečný ho teď dělat, takže u mě mají plus do budoucna, že jim nejde jen o prachy. No a čeština do toho nahrát nejde, takže se omlouvám těm, ve kterých jsem vzbudil naději, no tak mi tam aspoň přehodili angličtinu, který hovím víc než italštině. Dokoupil jsem tažný oko za 218 korun. Ještě jsem se bavil s mechanikem ohledně zimních good year ultra grip 7 a zrazoval mě od nich, že prej se hodně sjíždí a moc nevydrží, tak nevím, byl jsem pro ně už rozhodnutej.

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  16:31

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    kondor: staci to raz za cas prebehnut wapkou, nic hrozne. ak mas disky s kvalitnou povrchovou upravou bez hlbokych skrabancov, tak to teoreticky ani netreba umyvat. ale radsej to sem tam prebehni a nezabudni vhodit aj druhu desatkorunu a prebehnut cely podvozok auta, tomu sol skodi viac ako dobrym diskom ! :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  16:06

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Vďaka za Vaše postrehy, rozhodol som sa zobrať iba gumy, misoove argumenty sú mi najbližšie, lepšia manipulácia a najmä lepšie jazdné vlastnosti a ešte to auto na alu diskoch aj lepšie vyzerá. Na plechy by som musel zháňať matice a aby to pekne vyzeralo aj puklice, neviem koľko stoja originál ford ale vo VW si niekedy pýtali za kus 1.000,- Sk a neznačkové puklice na disky nepasovali, čiže konečná cena by bola asi rovnaká len by som mal s tým viac starostí. Jediné mínus vidím v tom, že tie alu disky budem musieť v zime častejšie umývať od soli.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  15:48

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    tak jasne, ked by som uprednostnoval pohodlie pred sportovostou a vzhladom, tak mam cely rok male plechace a nemam ziadny problem :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  15:43

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    >:D :yes: tak potom aj ja chcem taku pracu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  15:43

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Misoo: Co clovek to nazor..Ja bych si na zimu nikdy letni disky nenechal protoze vic nez na vzhledu auta mi zalezi na pohodli a to na vytlucenych zimnich cestach na kolech s nizkoprofilovymi gumami jaksi nezazijes.
    Nez si ku*rvit nablyskane elektroony o ledove zmrazky a sul, tak tam radeji dam bud plechace nebo nenablyskane elektrooony a pekne mekou zimni gumu.
    Navic se celou zimu muzes tesit az zase na jare prezujes na sportaky:)

  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 16.10.07  15:41

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no ved toto.. musim zostat v praci o 10 min dlhsie aby som dohnal stratu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  15:38

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    hej hej, asi to bude zalezat od konkretneho rozmeru. ja som pozeral len 205/50/17 a tam je to tak ako som pisal.
    PS: vidis vidis, prerobil si 104,- SKK >:D ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 16.10.07  14:56

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no neviem zalezi asi od konkretnych pneu..
    ja som kupil Dunlop WinterSport 3D 195/65 R15 T 91 za 2050 SKK, na aaa-pneu.sk su za 2024 SKK
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  14:49

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    najlevnejsipneu.cz su priblizne o 1000/ks drahsie ako v aaa-pneu.sk
    (v aaa-pneu.sk su ceny v SKK, kdezto nejlevnejsipneu.cz su v CZK !)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…