FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  09:31

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Caute pani,
    len chcem doplnit moj nazor. Mam mondeo na 205/55 R16. Na leto mam origos AL. disky ford, na zimu jednoznacne prezuvam cele kolesa, nielen pneu. Menej trpi disk aj pneu, naviac netreba stale vyvazovat ako pri prezuvani pneu na disku(co tiez nieco stoji).
    Na zimu pouzivam zhodny rozmer ako v lete. Nedavam nensie kolesa. Za jediny dovod prechodu na mensie/uzsie povazujem pravidelnu jazdu po neutlacenom snehu (no a to na nasich cestach zas az tak casto nieje) Naopak, uzsia pneu znamena dlhsiu brzdnu drahu na vsetkych typoch ciest a aj zhorsenie jazdnych vlastnosti. Kedze najviac najazdim na udrziavanych cestach moja volba je jasna, 205/55R16 aj na zimu.
    Rozmyslal som ake disky na zimu a opat bolo rozhodovanie prekvapivo lahke. Kupil som 16 Al disky Dezent A. Predajca mi spravil akciu na 3500Skk/. Keby so si kupil plechy, tak za tie dam 2200 skk, naviac sroby a puklica a som takmer na cene hlinikaca. Okrem toho ma hlinikac niekolko vyhod:
    1. vzhladom na odlisne uchytenie na naboji neprenasa tolko hluku do interieru --a na zimnych cestach je to citelne
    2. vyvazenie kolesa je presnejsie. Pozrite si ake male zavazia ovplyvnuju vyvazenie kolesa. Pri plechoch (naviac aj s puklicou)je ovela viac miest, kde sa spina drzi a tazsie sa vystrieka vapkou
    3. Lahsie cistenie brzd. kotucov, u plechov takner nemozne
    4. auto vyzera pekne cely rok, naco mam pekne kolesa na leto ak pol roka jazdim na plechoch?

    Samozrejme ze neide o vyrazne zlepsenie jazdnych vlastnosti... ale ani cenovy rozdiel nie je velky. Ja som ho napocital na necelych 3000 skk co pri 16 nie je vera. Pri 15 je rozdiel urcite este mensi. Takze ja odporucam ponechat rovnaky rozmer na zimu aj leto, menit cele kolesa a aj na zimu Al disky s jednoduchym tvarom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  07:10

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Krkovicka...Hovoris mi priamo z duse :yes: Naprosty suhlas.
    Este by som doplnil pre Misoo-a,ze aby sa v zime modlil,aby mu nevybehol nejaky chytrak, nepresvihol nejaku zakrutu,alebo si neskratil cestu cez nejaky pätnik,lebo zhanat po zime novy plechac za 1500 je v pohode,alebo zhanat 17"hlinikac z Mondea Executive v cene cca 8000 skk je myslim hodne bolestiva vec.
    O krase v zime aj tak nemoze byt ani reci,lebo mame vsetci tak zaspinene auta,ze je uplne jedno ci mame hlinikace,alebo plechace.
    Takze ja osobne tiez radsej na zimu plechy.
  • 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 17.10.07  19:35

    « matice na plech disky

    dnes som bol kupit 20 matic na plechove disky ,kupil som ich v Prešove v Builte vysli ma na 1008 SK myslim si ze dost predrazene (dosť slabe slovo) :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.10.07  14:15

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    niekde som cital, tusim na f-f.cz ze sa daju pouzit aj matky z felicie. neviem ci je to blbost, alebo je to naozaj tak, no ja by som taketo veci nerobil a s kolesami sa nezahraval... co ak by mi prdlo koleso na dialnici v plnej rychlosti ?? toto by som neriskoval...
    ... hold cena za disky+gumy sa vie vysvihnut ...

    lomo: bubny mi hrdzaveju, no zatial iba tam dolu v strede. neni mi to vidno, tak to neriesim. ak by sa to rozsirovalo, natriem to. daj potom vediet ci ti to vo forde uznali a natreli
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 17.10.07  13:30

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no vyklikal som na ford-focus.cz ze niekto kupoval tie matice za 14 CZK / kus, cize dufam ze aj u nas sa budu dat tak podobne zohnat :-) lebo 50 SKK / kus by ma nasralo :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  13:16

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    vidis, to si si uz mohol rovno kupit nejake lacnejsie elektrony za tie peniaze :-)

    pytat 1500 Sk za 4 kusy plastu, uff..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  12:07

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Len pre zaujimavosť, matice na plechové disky ma budú stáť 1.000,- Sk (50,- Sk kus) a puklice maju vo forde za 1.500,- Sk sadu, takže ďalšie výdaje, ktoré by som nemal keby som nechal alu disky, ale rozhodol som sa tak, ako som sa rozhodol a myslím, že správne.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 17.10.07  11:06

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    inac po tom co pisal kolega Moritz som zistil ze som prerobil aj 2 litre :-( (gumy + disky)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  09:48

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    ozaj a tebe tie bubny hrdzaveju ? mne uz zacali korodovat teraz aj na rohoch, za chvilu idem na druhu garancku, tak dufam, ze nebudu namietat proti tomu aby ich natreli
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.10.07  08:59

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    yoyo: daju sa, ale ide to ovela tazsie a treba to potiahnut ako vladzes az na doraz. na snehu pohodka, no na asfalte je to uz problem. skusil som to dokopy asi 3x a nemalo to aj tak idealny ucinok. neviem ci je to tym ze su tam bubny, alebo konstrukciou rucnej a maju to vsetky focusy... skusim to zistit ;-\
    lomo: presne tak, brzdy funguju inac super, skoda len ze to vyzera blbo... treba zvolit "plnsie" disky ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  08:54

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    yoyo: bubny vzadu mam aj ja, v podstate mam rovnake (aj rovnako stare) auto ako misoo, az na ten jeho tuning :-) a veru rucnou zadne kolesa nezablokujem . ale inac brzdy funguju skvele, EBD obcas vyrazne pomoze ked ti na vyjazde po 6km tuneli skoci do cesty ovca ako mne :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  08:38

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    vela zabavy urcite bude. tak ako kazdy rok, ked nasnezi 5 cm v BA, bude chaos a cestari prekvapeni... :-) jj, uz sa tesim i ja.

    misoo, otazka na teba - predpokladam, ze mas zadne bubny - dokazes zablokovat zadne kolesa rucnou pocas jazdy? (neskusaj to ale v 100ke)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  22:48

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    ano, su argumenty proti vacsim gumam, no u mna nehraju az taku rolu, takze jednoznacne idem do 17. ak kondor jazdis vacsinou po horach, tak ti budu asi vhodnejsie mensie kolesa, to je fakt.

    no este sa predsa vyjadrim k tym jamam. podla mna sa jamy v zime vytvaraju len postupne a kym sa stihnu vsetky vytvorit, tak uz bude polka zimy a kym ich zas vsetky zaplataju, tak mame leto. takze si ich uziju rovnako zimne aj letne. aspon u nas to tak je urcite.

    kazdopadne prajem vsetkym vela km bez nehod a vela zabavy na zimnom povrchu ! ja sa uz velmi tesim ! >:-[] :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  21:56

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Tak som predsa len zmenil názor a objednal 15" Continental TS810 spolu s diskami, presvedčili ma argumenty viacerých z Vás aj keď pôvodne sa mi zdalo najlepšie riešenie zobrať iba pneumatiky, ako mi radil aj misoo, ale najviac u mňa zavážil fakt, že veľkú časť zimy trávim lyžovaním na horách, kde je toho snehu podstatne viac ako v mestách a cesty sú tam dosť rozbité. Ešte raz vďaka za Vaše názory.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  21:02

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no, myslim, ze rozdiel v sirke pneu na beznych osobnych autach necitit. napr. 215 vs. 195... ale tiez mam na zimu mensie, tym padom uzsie. a disky lahsie.
    ohladom skladnosti... pneu bez disku sa podla mna tazsie a horsie skladuju. nesmu lezat na boku, ale stat na dezene a i to sa musia pretacat. pneu s diskom poukladam na seba a mam celu sezonu po starosti. :-)
    ale pravda, ze blavacka zima je celkom ina ako na vrchovine, takze i to jazdenie moze byt drochu viac drsnejsie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  19:53

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Já mám na léto sice jenom 16-tky plechače, ale na zimu jsem včera obědnával 15-tky včetně plechových disků. Vybral jsem Dunlopy Winter Sport 3D, komplet vyšel za 10800,- včetně nasazení na disk a vyvážení. Na auto už si je nasadím sám.
    Já se rozhodoval takto:
    Vzhled: U mě až tak nehraje roli, ikdyž fordí 16-ti palcové poklice se mi líbí. Na p15-ky dokoupím jen nějaké levnější, na zimu to stačí.
    Rozměr: Jak už psal Krkovička, užší pneumatika je na sněhu výhodnější, vyšší zase pohodlnější a lépe se vyrovnává s dírama.
    Cena: 15-tky s disky vyjdou o chlup levněji než samotné 16-tky.
    Vyvážení kol: Jak jsem psal výše, při koupi pneu a disků v jednom obchodě mi je nazují a vyváží - nemusím do servisu. A dělat každý rok geometrii, nevím nevím, zdá se mi to trošku zbytečné. (stějně mám fofika jen 2 měsíce :-) ).
    Skladnost: Nechápu jak jste misoo a kondor došli k tomu, že 17-tky bez disků jsou skladnější než 15-tky, Rozměrově jsou prakticky totožné, takže ti na zemi, stojanu, nebo stěně budou zabírat stějně místa. (navíc jsou ty 17-tky o chlup širší)
    Manipulace: No jo, je to problém zvednout 15-tkové kolo s plechovým diskem :yes: :yes: :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:38

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    misoo: Telefonicke objednavani v CR zatim asi nefunguje jak ma- jak napadne prvni snih, hned je tam plno poradi neporadi:)

    Jeste jeden postreh- pneumatika s nizsim profilem na dirach neskutecne trpi. Predloni jsem asi po tisici jarnich kilometrech na male nenapadne dire procvaknul gumu(udelala se na boku boulicka a 5tis bylo v pr.deli)Podobnych nestastniku znam vic.. Velka kola si dam zpet az po zime, kdyz silnicari zaplatuji ty nejhorsi diry- do te doby se nemusim bat ani o gumu ani o rafek.
    A pokud zalezi i na penezich, tak 18" a 16" nebo treba 17" vs 15" dela klidne 8tis rozdil v cene obuti

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 16.10.07  17:24

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Krkovicka: s tym hromadenim snehu som sa zatial nestretol ani v kopcoch. treba viac brzdit, sneh sa potom roztopi >:D ale aj tak jazdim v oblasti kde je sneh skor vynimkou ako pravidlom, takze mna sa toto netyka.
    do servisu sa vopred telefonicky objednavam, cakanie nepoznam ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:14

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Ok, ešte to zvážim, to hromadenie a mrznutie snehu ma ani nenapadlo, to musí byť riadne otravné pravidelne sledovať a čistiť disky,dík za radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.07  17:03

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    kondor: nektere "alu" maji nehezkou vlastnost a sice, ze se v nich hromadi snih(brecka), ktera muze zmrznout a hezky si zavibrujes. Dpoprucuju to jeste zvazit. Neni zadna sranda kazdych 40km vystupovat kopat do kol nebo stourat smetackem mezi loukotema:)
    Lepsi jizdni vlastnosti mizi na snehu a ve vyjetych kolejich, kde sirsi guma neni vyhodou. Pokud mas stejny rozmer letnich i zimnich, tak je to ovsem sumak.
    Posledni nevyhoda je zavislost na pneuservisech- starosti s porizenim zimnich kol jsou ve srovnani s cekanim ve frontach 2x rocne, uzitecne stravenym casem..Navic, vyvazit zimni kola si muzes klidne uprostred letni sezony:)
    Imyc je nanic.

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…