FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 22.10.07  19:24

    « Re: Kleber

    Podobne som bral minuly rok na Citroena v akcii kleber 205/55 R16 zimaky. A jedna rada, tieto ich super akcie nebrat. Na nete mas za tie prachy daleko lepsie gumy. Napriklad ja som mal ponuku za 14 litrov na Fiestu gumy(mozno to bolo 12, uz si nepamatam), tiez klebre a tiez od Fordu, presiel som net a za 12 200 kupil komplet Michelin Alpine 3(viacmenej to najdrahsie co sa da) aj s diskami. Len mi ich zle vyvazili, takze mi to v pneu znova museli komplet prevazit...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.10.07  18:56

    « Kleber

    Chlapci,
    dnes jsem měl ve schránce leták od firmy Ford CARent a mj. tam byla nabídka kompletních kol pro Fordíky se zimním obutím.
    Pro Focuse tam nabízejí kompletní kola s pneu Kleber Krisalp HP 91T rozměru R15 195/65. V ceně je, kromě uvedené pneošky, plechový ráfek + poklice + obyčejný ventilek, závaží dle potřeby. Kola jsou namontovaná, vyvážená a nahuštěná. Cena za 4 ks je 11 990,-. Nabízejí i možnost obutí jinými pneu než výše uvedené, ale to už asi bude o trochu jiné ceně. Ty Klebery asi nic moc, což? Máte na to někdo nějaký názor nebo zkušenost s touto značkou? Děkuji za případné reakce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.07  16:39

    « Re: podávám hlášení

    nazdárek, tak já žádným cukáním nedisponuju, jediný co se u studenýho motoru projevuje je zvýšená hlučnost, která při zahřátí opadne (to je ale přirozené), jinak ta spotřeba je pěkná, já se zatím pohybuju mezi 7,0 - 7,5 litry, je pravda, že jezdím hodně město a ještě pořád tomu občas dávám, časem si to sedne
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.07  07:28

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Asi je to ozaj iba o design-e :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.10.07  07:27

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Chcel,ale tie stali dohromady 4 kusy 7 000,boli doskriabane a ani zdaleka sa nevyrovnali krasou tymto tvojim nadheram.Tychto by mi luto nebolo,ale tvojich je na zimu ozaj skoda.
    Na predchadzajucom aute som mal 15 hlinikace,ale tie boli k autu a velmi sa mi nepacili,tak preto som ich nicil v zime.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  21:34

    « Re: podávám hlášení

    Nazdar Focusaci 2.0 TDCickari. Taky mam jeden kousek doma. R.v. 2006. Najeto 33 t km. Nedavno mi menili EGR ventil - motor startoval na min valcu a dusil se, pri jizde najednou zacal kourit a dusit se. Po vymene zadny problem. Chci se zeptat - pozorujete u motoru nez se poradne zahreje mirne cukani pri otackach pod 2000 na 3 a 4 stupen? Jinak jsem maximalne spokojeny. Dlouhodobe jezdim okolo 6 - 6.5 l/100 (50% mesto 50% mimo)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  19:18

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    LOL >:D

    ...ale stale prevladaju u mna tie "zle vlastnosti"
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  19:11

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Chrani plechac pred vnikanim snehu a necistot do kola (brzd)
    Navic se na nich da sankovat..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  19:01

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    pani, poniektori tu pisete o pukliciach. naco su? mozno mam len mylny nazor - ale myslim si, ze je lepsie byt bez nich ako s nimi. v pneuservise je vyvazovane koleso, puklica nie; vidavam vela poskodenych puklic, teda staci iba trosku obtret chodnik a je to tu... a potom velakrat dumam nad puklicami, ktore su zle nasadene, pripadne zle vyrobene, lebo vela aut co predbieham/ma predbieha tak im tie puklice tak divno opisuju kruh...
    maju len funkciu skraslovania?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.10.07  11:31

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    zirafak: nechcel si pred par dnami kupit na zimu podobne 17 hlinikace ako mam ja ? ;-) modlit sa sice neviem, ale nejaku modlidbu pre hlinikace sa rad naucim, mozno to budem potrebovat
    >:-[]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  09:31

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Caute pani,
    len chcem doplnit moj nazor. Mam mondeo na 205/55 R16. Na leto mam origos AL. disky ford, na zimu jednoznacne prezuvam cele kolesa, nielen pneu. Menej trpi disk aj pneu, naviac netreba stale vyvazovat ako pri prezuvani pneu na disku(co tiez nieco stoji).
    Na zimu pouzivam zhodny rozmer ako v lete. Nedavam nensie kolesa. Za jediny dovod prechodu na mensie/uzsie povazujem pravidelnu jazdu po neutlacenom snehu (no a to na nasich cestach zas az tak casto nieje) Naopak, uzsia pneu znamena dlhsiu brzdnu drahu na vsetkych typoch ciest a aj zhorsenie jazdnych vlastnosti. Kedze najviac najazdim na udrziavanych cestach moja volba je jasna, 205/55R16 aj na zimu.
    Rozmyslal som ake disky na zimu a opat bolo rozhodovanie prekvapivo lahke. Kupil som 16 Al disky Dezent A. Predajca mi spravil akciu na 3500Skk/. Keby so si kupil plechy, tak za tie dam 2200 skk, naviac sroby a puklica a som takmer na cene hlinikaca. Okrem toho ma hlinikac niekolko vyhod:
    1. vzhladom na odlisne uchytenie na naboji neprenasa tolko hluku do interieru --a na zimnych cestach je to citelne
    2. vyvazenie kolesa je presnejsie. Pozrite si ake male zavazia ovplyvnuju vyvazenie kolesa. Pri plechoch (naviac aj s puklicou)je ovela viac miest, kde sa spina drzi a tazsie sa vystrieka vapkou
    3. Lahsie cistenie brzd. kotucov, u plechov takner nemozne
    4. auto vyzera pekne cely rok, naco mam pekne kolesa na leto ak pol roka jazdim na plechoch?

    Samozrejme ze neide o vyrazne zlepsenie jazdnych vlastnosti... ale ani cenovy rozdiel nie je velky. Ja som ho napocital na necelych 3000 skk co pri 16 nie je vera. Pri 15 je rozdiel urcite este mensi. Takze ja odporucam ponechat rovnaky rozmer na zimu aj leto, menit cele kolesa a aj na zimu Al disky s jednoduchym tvarom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.07  07:10

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Krkovicka...Hovoris mi priamo z duse :yes: Naprosty suhlas.
    Este by som doplnil pre Misoo-a,ze aby sa v zime modlil,aby mu nevybehol nejaky chytrak, nepresvihol nejaku zakrutu,alebo si neskratil cestu cez nejaky pätnik,lebo zhanat po zime novy plechac za 1500 je v pohode,alebo zhanat 17"hlinikac z Mondea Executive v cene cca 8000 skk je myslim hodne bolestiva vec.
    O krase v zime aj tak nemoze byt ani reci,lebo mame vsetci tak zaspinene auta,ze je uplne jedno ci mame hlinikace,alebo plechace.
    Takze ja osobne tiez radsej na zimu plechy.
  • 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 17.10.07  19:35

    « matice na plech disky

    dnes som bol kupit 20 matic na plechove disky ,kupil som ich v Prešove v Builte vysli ma na 1008 SK myslim si ze dost predrazene (dosť slabe slovo) :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.10.07  14:15

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    niekde som cital, tusim na f-f.cz ze sa daju pouzit aj matky z felicie. neviem ci je to blbost, alebo je to naozaj tak, no ja by som taketo veci nerobil a s kolesami sa nezahraval... co ak by mi prdlo koleso na dialnici v plnej rychlosti ?? toto by som neriskoval...
    ... hold cena za disky+gumy sa vie vysvihnut ...

    lomo: bubny mi hrdzaveju, no zatial iba tam dolu v strede. neni mi to vidno, tak to neriesim. ak by sa to rozsirovalo, natriem to. daj potom vediet ci ti to vo forde uznali a natreli
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 17.10.07  13:30

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    no vyklikal som na ford-focus.cz ze niekto kupoval tie matice za 14 CZK / kus, cize dufam ze aj u nas sa budu dat tak podobne zohnat :-) lebo 50 SKK / kus by ma nasralo :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  13:16

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    vidis, to si si uz mohol rovno kupit nejake lacnejsie elektrony za tie peniaze :-)

    pytat 1500 Sk za 4 kusy plastu, uff..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  12:07

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    Len pre zaujimavosť, matice na plechové disky ma budú stáť 1.000,- Sk (50,- Sk kus) a puklice maju vo forde za 1.500,- Sk sadu, takže ďalšie výdaje, ktoré by som nemal keby som nechal alu disky, ale rozhodol som sa tak, ako som sa rozhodol a myslím, že správne.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 17.10.07  11:06

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    inac po tom co pisal kolega Moritz som zistil ze som prerobil aj 2 litre :-( (gumy + disky)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.10.07  09:48

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    ozaj a tebe tie bubny hrdzaveju ? mne uz zacali korodovat teraz aj na rohoch, za chvilu idem na druhu garancku, tak dufam, ze nebudu namietat proti tomu aby ich natreli
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.10.07  08:59

    « Re: Ešte raz disky na zimu.

    yoyo: daju sa, ale ide to ovela tazsie a treba to potiahnut ako vladzes az na doraz. na snehu pohodka, no na asfalte je to uz problem. skusil som to dokopy asi 3x a nemalo to aj tak idealny ucinok. neviem ci je to tym ze su tam bubny, alebo konstrukciou rucnej a maju to vsetky focusy... skusim to zistit ;-\
    lomo: presne tak, brzdy funguju inac super, skoda len ze to vyzera blbo... treba zvolit "plnsie" disky ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…