FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 15.11.07  15:20

    « Re: již zítra je ten den !!!

    vsetko najlepsie k narodkam, fakt super darcek, lepsi si neviem ani prdstavit >:D prajem ti vela stastnych km a nech fofo poslucha ;-)
    a nezabudni mrknut na www.ford-focus.cz, tam je toho asi tak 50x viac ako tu :yes: :-! ;-)
    PS: aquarius je supr farba :-!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.11.07  15:16

    « již zítra je ten den !!!

    Již zítra se stanu členem vašeho klubu!!!Jedu si pro nového Focusíka kombi v barvě Aquarius, 1,6 100k, už se na něj hrozně těším. A ještě k tomu mám zítra narozeniny, to je teda dárek. >:D

    Děkuji za spoustu podnětných názorů v této debatě, hrály velkou úlohu v mém rozhodování pořídit si právě tohle autíčko.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.11.07  16:48

    « Re: starty a gumy

    Cau, jojo, koukni se do vlakna 2.0 TDCI - poku mas tento motor. Me to delalo taky - najdes tam plno postrehu. Nakonec se ukazalo, ze to delal zadrhavajici se EGR ventil. Po vymene je klid a motor slape jak hodinky >:D .... klepu na drevo... Jaky mas roky vyroby? 2.0 TDCi 2005-a cast roku 2006 meli problem s EGR. Pokud Ti to dela jen obcas bude problem presvedcit servis at to vymeni na zaruku (pokud to v zaruce jeste mas). Ja jeszdil s tim problemem tak dloho az to delalo porad. Nebylo to nic prijemneho - zvlast kdyz to blblo na krizovatce...Prijel jsem do servisu, nechal to tam, projeli to, malem nedojeli...tim bylo vse vyresene..vymena EGR ventilu na zaruku (cena by pry byla cca 7000-8000 tis - nevim jsetli s nebo bez DPH). Kdyztak napis na 2.0 TDCi.Pevne nervy.
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 13.11.07  05:18

    « Re: starty a gumy

    jestli máš motor- 2.0tdci- tak se jukni do vlákna s tímto názvem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.07  09:45

    « Re: starty a gumy

    to antonio: no já právě jezdím jenom na omv a palivovej filtr (origoš) jsem nechal měnit hned po koupi, udělá to ještě jednou a půjde k doktorům, musím přiznat, že mě to trochu dělá vrásky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.11.07  00:15

    « Re: starty a gumy

    andrew ja by som to videl na nekvalitnú naftu, vyjazdi to a natankuj si Shell, OMV alebo podobne. Jurki a neznačkové obchádzaj z ďaleka.
    Mne sa to stalo dávnejšie. Odvtedy už tankujem iba Shell a všetko ide OK.
    Predpokladám, že ti to robilo keď bola vonkajšia teplota blízko k nule (mrzla voda v nafte) a mal si studený motor ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.07  07:25

    « Dotaz - hlavice radici paky

    Prosim Vas, nevite nekdo jak je u FoFoII pridelana hlavice radici paky? Mam 1.6 74kw, obyc hlava se stribrnym vrskem.
    Chci ji vymenit, ale tuhle stavajici zachovat kdybych to chtel vratit do puvodniho stavu.
    Za pripadnou odpoved diky
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 06.11.07  18:25

    « Co se u nas muze stat

    Taky jsem jako vetsina z vas menil kola s letnimi pneumatikami za kola s pneumatikami zimnimi na svem Focusu Kombi 2.0 TDCi.
    Jake vsak bylo moje prekvapeni, kdyz jsem zjistil, ze na jednom z kol jsem nemel 5-ti parskovy disk z lehke slitiny, ale 7-mi paprskovy navic s jinou pneumatikou nastesti stejneho rozmeru 205-55 R16. Stoprocentne vim, ze na jare bylo vse v poradku. Od te doby jsem mel auto jenom jednou v servisu a to koncem brezna v autorizovanem servisu na pravidelne rocni prohlidce. Parkuji doma v garazi a venku pres noc jenom malokdy snad s vyjimkou dovolene a mam pojistne matice na vsech kolech. Zmineny autorizovany servis tvrdi, ze se u neho zamena kol pri oprave nemuze stat. Ja si to sice nemyslim, ale taky nemuzu nic dokazat. Jenom jsem rad, ze se mi za cele leto nic nestalo, protoze jsem jezdil bezne rychlostmi nad 160 km/hod. Asi budu muset prehodnotit svuj nazor na rychlou jizdu, ktera je bezpecna take za predpokladu, ze je auto stoprocentne v poradku. V dnesni spolecnosti se ale na to jak videt nelze spolehnout.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.07  16:44

    « starty a gumy

    no tak jsem v pátek nazul ty ultra gripy a hle, dneska po ránu jsem jezdil po Vysočině na sněhu, s gumama zatím velká spokojenost, byl jsem prekvapenej, jakej výkon jsou schopný přenést, jinak bylo srandovní pozorovat "letní" jezdce
    mám dotaz: během 2 měsíců se mě po druhý stalo to, že jsem po krátké ranní jízdě a krátkém zastavení startoval a motor nastartoval ale silně kolísaly volnoběžný otáčky (250 - 1000) a nechtěl jít moc do otáček, tak jsem motor zhasnul a po druhý to udělalo podobně, ale když jsem přidal víc plynu, tak se vytočil a bylo po problému, podotýkám, že nesvítila žádná kontrolka atd., má někdo podobné zkušenosti nebo nevíte co to je? díky
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 02.11.07  14:06

    « Re: Duratec - MOIK

    mkovesi: je to opravdu věc osobních preferencí v dané době :-) Souhlas. Před dvěma měsícema bych ještě mluvil jinak, někdo tomu říká subarovirus :-)

  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 02.11.07  07:39

    « Re: plech disky a pneu

    a sakra.. no keby si sa ozval skor :-)
    teraz uz nic..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.07  20:56

    « plech disky a pneu

    Ahoj, předem se velice omlouvám, vím, že tu není bazar. Jen kdyby měl někdo zájem o 4ks nových plechových disků obutých do 1 zimu jetých Pirelli Winter (super vzorek 8mm). Plecháče jsem před měsícem koupil na C maxe 1,6 TDCI a nakonec jsem ho vrátil a vzal 2,0TDCI, kam R 15 nedám. Jsou použitelé na FF II. nebo C max. Rozměr 6Jx15 / 5x108 / 63,3 / ET 52,5. Cena 8.500,-Kč. jan.kubec@seznam.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.07  18:08

    « Re: Duratec - MOIK

    Ked sa na to pozriem, tak:
    1. Je zaujimave, ze s C-MAX jazdis so spotrebou aku vyrobca udava v meste a na kombiku liter pod nim, je otazne ci na rovnakych trasach, dalej spotreba kombika je s rovnakou motorizaciou nizsia (aj papierovo) ako spotreba C-MAX. Ja mam na C-MAX zatial (28000 km) priemernu spotrebu 5L/100km.

    2. O tom asi nema vyznam debatovat, aj diesel aj benzin ma svoje vyhody/nevyhody

    3. Podobne ako v bode 1. aj papierovo to plati Kombik/C-MAX.

    4. Ja nemam pocit, ze ked pridam viac, tak mi viac nejde, po 4000 otacok mi taha krasne, ale nie kazdy turbo diesel ma taku peknu krivku ako 1.6 TDCi /80kW...

    Samozrejme kazdy ine potreby. Ja mam teraz prvykrat turbodiesel a som spokojny.
  • 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.11.07  07:01

    « Re: Duratec

    Moik: myslim ze neni co rozoberat, ja plne suhlasim!
    To subaru verim, mal som tu cest vo forresterovi 2.5t, ten zvuk, ten zatah, ta istota a lahkost pohybu...paraaada... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 29.10.07  22:42

    « Re: Duratec

    No kombíka kvůli rodině. A benzína kvůli pohodlí. Uvažoval jsem následovně:
    1. Reálně jezdím s Maxem za 6,3 cca s Kombíkem v benzínu za 7,5. Tento rozdíl mi nemůže při mém nájezdu do 30 000km vynahradit rozdíl v ceně ani 30k za FAP v mém MAXikovi a ani žádnou další opravu motoru - vstřiky, turbo, čerpadlo...takže údaj spotřeba je IMHO nedůležitý.

    2. Absolutní pohodlí - naskočí na půl ototčení, auto nevibruje, jede od nízkých otáček - rozjezd ve městě je lineární a každý ford snese 60kmh na pětku bez vibrací. Je daleko tišší.

    3. Jede prostě líp - musí se na to honit, ale věřte nebo ne 50-100kmh udělá 1,6 benzín Focus o fous rychleji jak 1,6 MAX - jezdím s oběma. Navíc do města ideální a na 130 na dálnici výkonově stačí i ta 1,6

    4. Řazení - někde musím s benzínem řadit daleko víc, někde zase daleko míň - zatáčkovitou trasu, kde dobržďuju třeba ze 100 na 65 jedu s benzínem na pětku, s dieselem už musím řadit. Naopak pětka v 80 kopec s benzínem musím řadit, s dieselem ne. Pro benzín hovoří ještě lineární průběh a taky, že čím víc přidám, tím víc jede...

    Budu rád, když moje názory rozeberete. Posledních 120000km jsem najezdil s turbodieslama, před tím samo benzín. Nebráním se dieselu, ale podle výše uvedeného bych radši benzín a nejradší turbobenzínek.

    Osobně bych radši 1,8i než tu 1,6 85kW, nejlíp 2.0 ale kvůli pojistce asi ne.

    A jestli chcete vědět, co mě zlomilo, tak Subaru Forester 2,0X s LPG, co jsme koupili pro ženu.

    Uf jsem se rozepsal :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.07  10:01

    « Re: pneu, aux, a iné

    boli to 91V tusim urcite 240km/h...

    inac zvuk Ti-VCT sa mi celkom pozdava, hlavne ked to niekde na okreske pri zatazenom aute pri predbiehani vytocis na trojke na 120km/h :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.07  08:44

    « Re: pneu, aux, a iné

    antonio ma pravdu, co sa dizlu tyka.

    lomo, aky mali tie pneu rychlostny index? ak boli do max 240 kmh alebo vyssie, tak to mohlo byt i tym. je tam makksia zmes. ale mozno vseobecne tie pneu maju makku zmes, lepsie drzia na ceste no rychlejsie sa zjazdia.

    trochu som sa cez vikend blaznil a mal som moznost pocut fofoII 1,6 85kW za jazdy z vonku a poviem vam, zaujimavy zvuk z toho vyfuku pri vytocenom motore ide. tazko ho opisat, nie je to nic dunive, ale take rychle bublanie az prskanie...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.07  08:39

    « zjazdenie pneu

    ked uz sa tu bavime o tom zjazdeni pneu, tak som vcelku prekvapeny ako som rychlo zjazdil tie Continental SportContact2 co tam dal ford od vyroby. po cca 33 tisic km je dezen uz len cca 3.7mm. Mali ste niekto tieto pneu a kolko vydrzali ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.10.07  07:27

    « pneu, aux, a iné

    Myslím, že pneu by mali mať na behúni farebné pásiky (niečo ako značka kvality, 1. triedy,..).
    Moje Ultra Grip 7 majú asi 20 000 km (minulú zimu)a sú skoro ako nové. A to minulá zima bola veľmi teplá a bez snehu. Predchádzajúce Ultra Grip 6 mi vydržali 2,5 zimy (u mňa = 50 000 km). Takže andrew teš sa na príjemné a dlhotrvajúce zvezenie.

    AUX
    to je pravda, nikto to nespomenul, ale naozaj je problém zavrieť "kastlík", keď je tam rovný jack 3,5mm. Treba si kúpiť zalomený jack.

    Moik ...benzín+ kombi? Zrejme potrebuješ kombi, lebo potrebuješ niečo prevážať (batožinu, ľudí)...To budeš mať s dieselom jednoduchšie (nemusíš vytáčať motor, aby si sa rozbehol, predbehol a pod.) A odmenou Ti bude spotreba. Moja je 6,2 l (80%mesto, 1.8 TDCi 85kW). Ale cestu do Zurichu a späť vieš urobiť za 5,2 l normálnou jazdou bez obmedzovania sa.
    Verím, že som benziňákov nenahneval...ale hovorím z vlastnej skúsenosti 9 rokov som jazdil na benziňákoch, ale už sa k tomu nevrátim :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.10.07  20:50

    « Re: Duratec

    1.6 74 kW v C-maxu, 30 tkm s průměrnou spotřebou 7.1 l/100.

    Proč budeš muset vyměnit Maxe za kombíka? A proč benzín?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…