FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.11.07  22:26

    « rozteč kolies

    Ľudia povedzte mi prosím akú rozteč má Ford Focus 2005!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.11.07  20:45

    « Německá plechovka

    Chlapci, obdržel jsem jako jeden z diskuzních příspěvků tento :

    Milý pane... také jsem čerstvím majitelem FOFOII, mám combi, 1.6 Collection. Najero necelých 4000km. V autě je při jízdě hluk jak kdyby nemělo boční okna, motor řve jak dravá saň, a od rychlosti zhruba 130km/hod není v kabině slyšet vlastního slova ani sony rádio s MP3. Před tím jsem měl MEGANE II SEDAN a to byla léčba tichem oproti této německé plechovce. Z Hlučnosti jsem vělmi zklamaný.
    S dodatkem,že je to příspěvek pro další diskusi.
    Můžete poradit, co odpovědět? Děkuji.
    P.S.: Přepošlu to ještě k diskusi na fórum Ford Focus.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.11.07  13:05

    « Re: Unikající kapalina do ostřikovače

    ako hovoris... neda sa nepreliat alebo sa netrafit... :-)
    ja si vzdy radsej vyrobim lievik z nejakej PET flase...
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 18.11.07  11:17

    « Re: Unikající kapalina do ostřikovače

    A neprelili ste trochu? Me se to stava jen kdyz ucmrndnu vedle, pak mi po chvili vytece prelit kapalina podbehem. Ta nalevka je strasne mala...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.11.07  10:42

    « Re: Unikající kapalina do ostřikovače

    Pajakk, a vytiekla ti vsetko kvapalina? lebo nejake to deci utecie vzdy aj mne... nemylsim, ze to je chyba
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 18.11.07  10:26

    « Re: Duratec

    To Moik: Kdysi jsem jel s C-MAX 1.6TDCI (nevím zda to bylo 66 nebo 80kW), ale žádné žihadlo to nebylo. Těď jsem měl možnost se svézt s C-MAX 1.8TDCI a bylo to opravdu příjemné. Ale nový C-MAX ho myslím už nenabízí. Ten 1.8TDCI 92kW co je v S-MAX má nádherné parametry, ale připadal mi dost hlučný.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 18.11.07  10:17

    « Re: Sedadlo.

    K tomu sedadlu: mě vrzalo přední sedadlo dost nepříjemně. Když jsem ho spustil do nejnižší polohy, byl klid.

    Opravil jsem to jednoduše: vysunul jsem ho úplně nahoru a olejem ve spreji namazal.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 18.11.07  10:15

    « Re: Duratec

    TO Superkutil: teď honem nevím, jestli jsem psal, že Mondeo 1,8 bude jezdit za 7,5, souhlasím, že to zní dost nereálně.

    Možná jsem myslel Focuse 1,6 nebo 1,8. Ale každopádně, mluvíš přesn o tom, co já, co se rozdílu dieselu a benzínu týče.

    Já jsem teď postavil Maxíka na prodej (abych neztratil tolik výkupem) a jezdím Focusem 2003 1,8TDCi a tenhle motor (i když jsem si o něm vždycky myslel, že je zastaralej) mě velice příjemně překvapil - IMHO je lepší jak 1,6TDCi. Rozdíl ale může udělat i o dobrých 200kg lehčí Foc jak Max.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.11.07  20:30

    « a znovu servis

    gratulujem, KennyT! :-) nech dobre a dlho sluzi.

    mne sa vyskytol z nicoho nic dalsi problem. v aute som jazdil po dlhsej dobe ja a prave mne sa zasa nieco poondilo... pocas jazdy zacalo nieco od motora hrozne piskat/bzucat a boli citit jemne vibracie vo volante a pedaloch. moja dignoza - servo. piskot bol zavisly od otacok motora a tiez ked som tocil volantom, tak sa menil.
    servis v blave opravil, umyli auto i motor, asi aby sa nezaspinili, kois v banovciach je predsa len od MA daleko... blavakom sice oprava trvala dva dni, ale bol som celkom rad, lebo ma chceli povodne objednat o 2 tyzdne... takto uz auto beha, neplatil som nic.

    mensia zaujimavost - 2 rocna zaruka mi konci 9.12.07. este, ze sa to rozsypalo teraz a nie o par tyzdnov.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 17.11.07  20:10

    « Re: Duratec

    To sybokcz: Aha, s tím turbem jdi to špatně pochopil. Turbo mi zabírá v 1800ot, ale když šlápnu na plyn tak chvíli trvá než zabere (není to otázka otáček ale turboefektu) a nechci to točit nad 4000ot. A po přeřazení zase chvíli trvá než zabere. Ale jinak mi pro pohodovou jízdu TDCI vyhovuje a na sportovnější jízdu si vezmu benzínovou Fiestu.

    S těmi motory si myslím, že při stejném stylu jízdy a stejné hmotnosti vozu je stejná spotřeba. Pokud ale srovnám třeba motor v S-MAXu 1.8TDCI 92kW/320Nm a 2.0TDCI 103kW/320Nm, tak slabší má spotřebu okolo 6,5 ale silnější 7,5. Přitom třeba 1.6TDCI 80kW v C-MAXu má spotřebu vyšší jak 2.0TDCI pokud se s ním jezdí stejně.

    Jen jsem chtěl říct, že Ford po tom co neměl žádný pořádný diesel má nyní dieselů přebytek, že se v tom jeden nevyzná. :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.11.07  20:02

    « Unikající kapalina do ostřikovače

    Dnes jsem doléval do ostřikovače nemrznoucí směs a jaké bylo moje překvapení, když po chvilce začala kapalina téct zpod pravého podběhu . Před tím jsem normálně doléal a nic . Měl někdo podobné problémy ?? Nevím, co to může být, jestli prasklá hadička, nebo trhlinka v nádržce na kapalinu ..........
  • « 00 Reagovat !

    foto sybokcz

    sybokcz 17.11.07  17:04

    « Re: Duratec

    Aaa TDCi se resi vsude... (superkutil obzvlast). Nevim jak jsi prisel na to ze cekas na 3500 nez zabere turbo. V 2.0 TDCi (96kW) najizdi turbina pri 1800, v 2000 jede celkem naplno. Nemel jsem nikdy problem s rozjizdenim (krome toho, ze si myslim ze jednicka je trosku kratsi). Naopak ocenuji ze tam da za 4 a jedu vsude. Btw. jezdim dlouhodobe za 6.2.

    S tema motorama: 1.6 TDCi (66 a 80 kW) jsou PSAxFord, 1.8 TDCi je ciste Ford, 2.0 TDCi Mondeo 2001-2007, 66, 85, 96 kW - Fordacky motor. Momentalni Mondeo, S-Max, Galaxy ma 2.0 TDCi 103kW - to uz je tez PSAxFord (naladen na 103 kvuli VW resp. jako prima konkurence). Pokud je S-Max, Galaxy, Mondeo vybaven automatem je tam ten samy motor jen se snizenym vykonem na 96kW (asi kvuli automatu). O ty 1.8 moc nevim, ale 85kW mel focus I, myslim ze hodavaj i do focus II. IMHO ho inovovali (proc se zbavovat dobryho motoru, kdyz uz se zaplatil) a davaj do S-Maxu, Mondea, Galaxy.
    Ad tvoje otazka jak je to mozne. To je o naladeni o nicem jinem, pri hledani optimalniho vykonu a tociveho momentu se stava, ze zvysujes vykon ale klesa ti tocak, je to o nalezeni optima.

    Co se tyce spotreby, nemam moc srovnani, ale zastavam nazor, ze pokud bude pohanet auto dva motory s ruznymi objemy, ale stejnym vykonem a podobnym tocivym momentem, budou mit obdobnou spotrebu (cetera paribus, samozrejme).
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 16.11.07  23:46

    « Re: Duratec

    To Moik: Měl jsem Mondeo 1.8i a teď mám 2.2TDCI a i když staré Mondeo mělo jen 85kW (mělo o 100kg míň) a nové má 114kW, tak zase takový rozdíl ve zrychlení a mrštnosti to není (pokud používám plný rozsah otáček a nejezdím s oběma mezi 2000-3500ot (jak to někteří dělají). Navíc se u TDCI musí stále řadit. TDCI je na to najet na dálnici a jet rovnoměrnou rychlostí. Ale na to vyrazit, vytočit motor na 6000ot a rychle řadit to není. TDCI motor se hůř roztáčí a řazení jde ztuha. Je prostě na klidnou jízdu. Ale třeba 1.8TDCI v S-MAXU nebo 1.6TDCI se už chovají více jako benzín. U TDCI při předjíždění než to zabere (roztočí se turbo), tak už je tam 3500ot a abych řadil. TDCI je prostě o stálém řazení.

    Schvaluji Forester, také na něj mám spadeno i za cenu vyšší spotřeby. A bude mi stačit i ta 2.0 s redukcí (potřebuju jí).

    Akorát nechápu jak dosahuješ u 1.8i spotřeby 7,5litru, protože já jsem jezdil za 9,2litru a pod 8 jsem se nedostal. S 2.2TDCI jsem v průměru na 7,1litru, ale když se snažím, tak se dostanu pod 5litrů.

    Kdysi mi někdo říkal, že objem u dieselu nenahradíš. Jak to je? Máte někdo zkušenost se závislostí spotřeby a objemu u TDCI.

    V poslední době je v TDCI dost zmatek, jsou motory 1.6TDCI 66 a 80kW a 1.8TDCI 85kW/240Nm ale taky 92kW/320Nm a 2.0TDCI 85, 96kw/330Nm, 104kW. Jak je možné, že 1.8TDCI má max moment 320Nm a 2.0TDCI má taky 320Nm a jiná 2.0TDCI má výkon 96kW/330Nm a jiná 2.0TDCI má výkon 104kW ale moment jen 320Nm.

    Co je tedy lepší, větší objem nebo menší objem?
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 16.11.07  18:55

    « Re: ESP

    no sak popis normalne co sa stalo a co to vlastne spravilo :-)
    ja som teraz mesiac bez auta, tak to nemozem vyskusat
  • 00 Reagovat !

    foto nitrion

    nitrion 16.11.07  18:49

    « ESP

    tak toto je pomocka ktoru by malo mat kazde auto ,konecne som zacitil ake to ma reakcie a co to spravy s autom do teraz som o tom len pocuval ale jazdit s tym cez zimu to je pecka .nikdy viac auto bez ESP
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 16.11.07  01:27

    « Re: již zítra je ten den !!!

    oo gratulujem.. krasna farba :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto lulipin

    lulipin 15.11.07  20:50

    « Re: již zítra je ten den !!!

    taky předem gratuluju
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 15.11.07  18:49

    « Re: Sedadlo.

    mne vrzga zadna lavica ked tam niekto sedi... je to sice len raz za uhorsky rok, ale pri najblizsej prehliadke (5/08) to dam koisovcom. uvidime co s tym bude a dam vediet ;-)

    inac asi pred pol rokom sa mi hybala sedacka, tak trochu akoby na stolicke bola jedna noha kratsia. bol som s tym v blave a nic, koisovci mi to opravili a vybavene :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.11.07  18:41

    « Re: Sedadlo.

    ...a vies ze aj mne, hlavne rano ked si sadam a uhniezdim sa tak zavrzga, ale ked nakopnem motor potom to uz nevnimam lebo to uz nieje pocut. Som zvedavy kto a ako nam poradi... :-(
  • 00 Reagovat !

    foto DIM

    DIM 15.11.07  16:06

    « Sedadlo.

    Vrže mi sedadlo !!! :-( Tak co teď ??
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…