FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.11.07  19:30

    « Rozdíly v odhlučnění

    Dost by mě zajímaly rozdíly v odhlučnění verze Ghia (viz. Moikův příspěvek pode mnou) a verzí ostatních.Víte o tom někdo něco konkrétního?
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 20.11.07  15:43

    « Re: Německá plechovka

    Jestli mě Focus něčím nepříjemně překvapil, je to hluk od kol. A jjich výměna nepomohla. Připadalo mi to až nepatřičný ke zbytku toho auta. Souhlasím, hluk o kol a aerodynamický svist a vlstně i od motoru (TDCi) :-) je vysokej.

    Ghia je na tom o poznání lépe - je totiž líp odhlučněná - vlastní zkušenost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.11.07  15:35

    « Re: rozteč kolies + peľový filter

    Ad hlučnost: Moje řeč u mě je to ještě umocněno tím, že poměrně dost často jezdím i s naším druhým mazlíkem Š 125 a jednou za čas proženu i tříválec tátovýho Wartburgu, a když pak přesednu do Fofíka tak se cítím jako v nebi.
    Pokud to vezmu trochu s nadhledem, tak moje rada pro ty, kteří mají problémy s hlukem apod. by zněla : "Kupte si jako druhý vůz nějakou starší ojetinu a možná Váš problém už nebude tak palčivý" :-) :-) :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  22:35

    « rozteč kolies + peľový filter

    zirafak11 ďakujem za rozteč, teraz už len zháňať nejaké speedline. Inak dnes som menil peľový filter a poviem Vám sranda no. Videl som už všetko, ale že sa musí dať dole plynový pedál tak to som nečakal. Ešte že sa to nemení každý deň. Ta hlučnosť, ja mám tiež 205/55 R16 Bridgestone Turanza, ale mne sa zdá ta hlučnosť celkom normálna resp. taká ako aj u iných v tejto triede. Kašlite na to, Gronholm to má za cca 30 000 000 a na hlučnosť si nesťažuje.
    Pred mesiacom by som ani len nepomyslel na nejaký focus a jazdil som na netakých autách a teraz ho mám doma a som nadmieru spokojný. Kedže mám rodinu tak som inú voľbu ani neriešil, keď to vezmem z tej stránky, že po troch kombi čo sme mali v rodine som chcel aj nejakého kraťasa. sport + rodina +- 7,2 l/100 = Focus
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 19.11.07  20:25

    « Re: Německá plechovka

    ale ma hlbsi dezen..
    no to je jedno
    a misoo nieco oblepoval
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 19.11.07  20:20

    « Re: Německá plechovka

    mam pocit že hlučnost pneu závisí na druhu . zimní směs je měkčí než letní a proto je tišší. to je můj dojem. rozměr na to zase tak velký vliv nemá
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  19:40

    « Re: Německá plechovka

    Rád by som sa spýtal ohladne tejto hlučnosti , či už niekto oblepoval focusa2 tlmiacou hmotou, či to pomáha a kde je to najlepšie lepiť ?
    vďaka
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 19.11.07  16:42

    « Re: Německá plechovka

    ja som sa pytal na pneu a rozmery lebo v tom moze byt nieco.. moje letne 17-ky su hlucnejsie ako zimne 15-ky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  15:41

    « Re: Německá plechovka

    Jo a abych nezapomněl... nejvetší utrpení z hlediska hlučnosti je to na mokré silnici a za deště. Pánové to je šum, svist...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  15:35

    « Re: Německá plechovka

    Plný souhlas. Ať to srovnám s čím to srovnám... je to prostě hlučné. Neberu názory jako že špatné pneu a podobně... Megane II sedan co jsem měl před tím = léčba tichem (na stejných zimních pneu - nechal jsem si je..)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  15:31

    « Re: Německá plechovka

    kazdoapdne je to subjektivne vnimanie, ale mne sa tiez zda focus velmi hlucny (mam tivct). ak porovnavam v ramci segmentu - mal som cez leto na sluzobke Jettu TSI DSG (celkom prijemne zvezenie) a to sa neda s mojim focusom porovnavat. motor v jette bolo pocut, len ked som poriadne pritlacil a podvozok bol utlmeny ovela lepsie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  08:39

    « Re: Německá plechovka

    Člověče, budu strašně rád když mi všichni budete psát že je to normální u aut - uklidnil bych se že jsem nekoupil špatně... ale skutečně nejedná se o pazvuky, ale o hlučnost, celková intenzita... a pod.. Díky. Možná motor Ti-VCT bude trochu míň hlučný ale od kol a aerodynamiky to bude stejné... Jel jsem ve více focusech 2... ne jen ve svém...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  08:31

    « Re: Německá plechovka

    Okolie ma povazuje az za prehnane citliveho na zvuky,pazvuky a hluk v aute,ale mne Focus 2,teda aspon GHIA X Ti-VCT nepripada ani nahodou hlucna a po akustickej stranke je celkovo velmi dobre spracovana.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  08:28

    « Re: rozteč kolies

    5x108
  • « 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 19.11.07  07:33

    « Re: Ford Focus ll 2,0 TDCi

    geniusss: Gratuluji, je to urcite nejlepsi volba. Mam kombi s timto motorem uz treti rok, najeto 45000 km, prumerna spotreba kolem 7 l/100 km. Ta stabilita pri rychlosti do 180km/hod je vynikajici. Ja ale jezdim vetsimou mezi 150-160 km/hod. Co se tyka hlucnosti, zavisi dost je na kvalite povrchu silnice. Pokud se jede po dokonale rovnem povrchu je naproste ticho i pri 150km/hod. Problemem teto motorizace je dnes u nas jedine cena.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  07:17

    « Re: Německá plechovka

    Hlučnost vysoká na nižší střední třídu a auto vyrobené v roce 2007... to FOFOII nikdo neodpáře... Nicméně kromě jíszlivé poznámky o "německé plechovce" za kterou se omlouvám všem co mají své FOFO rádi a fandí značce, jsem nic špatného na FOCUS II nenapsal.. Jinak spokojenost, zklamala mě hlučnost. Tečka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  07:15

    « Re: Německá plechovka

    Zdravím, jsem autorem toho nešťastného komentáře ke hlučnosti FOFOII kombi... Pneu letní 205/55 R16 Bridgestone Turanza, zimní 195/65 R15 Firestone Winterhawk... V podstatě není moc rozdíl v hlučnosti... Pořád dost vysoká... Jinak proti ostatním parametrům a zejména kvalitě zpracování FOFOII nemám nic... Nejsem žádný protifanda, ostatně to mám doma, že...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.07  06:55

    « Re: rozteč kolies

    Jestli myslíš rozchod kol, tak u FoFo II je o 40mm větší než u FoFo I, takže 1530mm (+/- 10mm), ještě jsem to neměřil. Ale když jsem si před týdnem dělal koleje pro vjezd do garáže, tak jsem počítal s 1530mm a vše je OK.
    Rozvor všude najdeš, ale rozchod se nikde neudává, to je pravda.

    S pozdravem

    P.Shark
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 19.11.07  01:56

    « Re: Německá plechovka

    heh. no na ford-focus.cz je viacej vlakien ktore sa venuju hluku v aute.. tak ho odkaz tam..
    zaujimalo by ma aky ma rozmer pneumatik
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.11.07  23:28

    « Ford Focus ll 2,0 TDCi

    Takže, asi pred dvoma týždňami som si kúpil Focus 2,0 TDCi a poviem Vám som milo prekvapený aký to má super podvozok. Veľa ľudí mi to ospevovalo, ale až toto som nečakal. Šoféroval som veľa aút (medzi nimi aj subaru impreza ), ale z tohto autíčka som veľmi milo prekvapený. Je pružné celkom rýchle na naše cesty ako stvorené, ale čo ma najviac prekvapuje je, že pri rýchlostiach od 150 - 180km/h je auto oveľa pokojnejšie ako oveľa vačší konkurenti. Neviem ako sú na tom 1,6-ky a 1,8-ky TDCi ale tento motor s týmto podvozkom si podľa mňa rozumejú báječne. Ak to mám porovnať s octaviou 2,0 TDi 103 kw, tak je to obrovský rozdiel aj po motorovej stránke a o podvozku ani nehovorím. Čo sa týka hlučnosti, tak nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nebavíme sa tu o BMW, alebo Volvo a pod. Ja som s hlučnosťou spokojný a aj keď, tak je min. taký hlučný ako aj zmieňovaná octavia aj to neviem. Spotreba??? No neviem ja mam 8,1, ale rýchlostný priemer asi tak okolo 90 km/h, ale taký nedeľný šofér to zmákne aj za 6,9 l/100 Takže ak niekto váha nad kúpou Ford Focus ll tak určite je to správna voľba a 2.0 TDCi je pre rodinu tak akurát. 1,6-ky sú podľa mňa dosť slabé a aj keď to niekomu stačí, tak na služobne cesty to asi nebude a 1,8-ky - no neviem, ale už 1,9-ky TDi sú už dosť slabé a každý to chce len chipovať. Toto sú moje prvé dojmi z tohto zatiaľ v celku fajn vyzerajúceho autíčka. Som už len zvedavý koľko to vydrží takto, keď ešte nič nebúcha a plasty držia. S pozdravom čerstvý užívateľ.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…