FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 23.11.07  16:17

    « Re: Celkova kvalita a kvalita spracovania Focus II

    nekde asi soudruzi udelali chybu ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  15:35

    « Re: Celkova kvalita a kvalita spracovania Focus II

    Problem s cvrlikanim zadneho bezpecnostneho pasu som mal aj ja. Nakoniec som zistil, ze to cvrlikanie vydava mechanizmus tlacidla pre odklapanie zadneho sedadla.
    Ten zelezny uchyt, o ktory sa operadlo uchycuje, sa trelo o pliesok v operadle a vydavalo to pisklavy zvuk. Jedno vstrenutie WD40 to vyriesilo. :-)
    Terazmi pre zmenu zacal skripat spojkovy pedal ;-\
    Ad. vypracovanie:
    Vo vsetkych Focus2 som si vsimol, ze medzera medzi palubnou doskou a zatvorenymi dverami je na lavej strane vzdy asi o 1cm vacsia ako na pravej :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  14:37

    « Re: Celkova kvalita a kvalita spracovania Focus II

    Asi si mal iba smolu, ja som v Summite kupoval tiez v 6/2007 ale benzin 1.6 Ti-VCT a rok vyroby 2007, najazdenych asi 7000 km a ziaden z tvojich problemov som nezaznamenal, motor si ticho pradie a pazvuky, ktore popisujes sa mi zatial vyhybaju. Jedina pomoc je reklamacia.
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 23.11.07  13:57

    « Re: Celkova kvalita a kvalita spracovania Focus II

    Mam fiestu 1.4 TDCi 07, teraz kupovanu. Ono HDi su vseobecne tichsie, ako TDCi u Forda. Presne ti neviem povedat preco, ale je to tak. Uznavam vsak aj to, ze tvojmu kolegovi to nehuci a tebe hej. Celkom by ma zaujimalo ako si to zabiehal, a ako to zabiehal tvoj kolega...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  11:49

    « Celkova kvalita a kvalita spracovania Focus II

    Zdravim pani, chcel by som Vas poziadat o Vase postrehy na celkovu kvalitu a kvalitu spracovanie najme interieru Vasich Focusov - ste s nou spokojni?

    Ja sa musim hned na zaciatku priznat, ze mam zmiesane pocity, ale skor prevladaju tie negativne.

    Mam Ford Focus Combi 1.6 TDCi, vybava Trend+, rok vyroby 2006, kupeny ako novy v Summit motor SK 06/2007, zatial mam najazdenych cca 9.000 km. Auto je kupene ako firemne, rovnake ma kolega a na jeho aute sa takmer ziaden z mojich problemov neprejavuje.. Na aute jazdim len ja a neberiem ho ako "spotrebak", spravam sa k nemu od zaciatku slusne..

    Od zaciatku prevazdky mam odpozorovane tieto zle vlastnosti:

    - mimoriadne hlucny motor (tieto motory by mali byt velmi tiche, ja mam vsak traktor.. Kolegove auto je o 100 % tichsie, ma krasny zvuk, radost jazdit... pri nizkych rychlostiach ani motor nie je pocut, moj motor je pocut uz od pomalej jazdy velmi silno a v akomkolvek spektre otacok - aj ked je motor plne zahriaty)

    - raz za cas (nepravidelne, ale za akychkolvek podmienok - teplo, dazd, zima, mraz) motor pri starte nenaskoci.. Namiesto startovania sa ozve hrozny skripavy zvuk, pri ktorom vzdy nadskocim a trpnem... Druhy start je vzdy uplne v poriadku... Technik v summit moto par razy nastartoval, ale kedze sa zavada neukazala, tak len pokrcil ramenami, ze nevie :-(

    - kvikajuci (vrzgajuci) komponent niekde na pravej zadnej naprave , v summit moto premazane, ale raz za cas pri prejazde nerovnosti pocutelne...

    - interierove pazvuky - hruza :-( niekde v mechanizme uchytenia vodicovho bezpecnostneho pasu takmer nepretrzite cvrlikanie, cvakanie, pukanie - aj pri uplne hladkom povrchu, staci, ze auto trochu pruzi a ide ma roztrhnut.. kedze to je cca 15 cm od vodicovho laveho ucha tusite asi preco... Detto pravy zadny bezpecnostny pas, tam je to este ovela vyraznejsie, ale nemam to pri uchu tak som sa zmieril, ze mi v kabine vzdadu cvaka, klepka, puka atd...

    Pardon na tak dlhy vylev, len som chcel vediet, ci mate podobne problemy aj vy, alebo som chytil extra odflaknuty kus vozidla... Myslite, ze podobne problemy budu ochotni riesit aj v ramci zaruky? (ten motor, to pukanie a kvikanie)

    dakujem za vsetky odpovede.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  08:26

    « rizeni

    A to me tak napadlo, ze jsem nikdy nejel ve focusku s tim elektro mechanickym posilovacem. Tak kdo muze porovnavat, zajimalo by me to..Jedine co vim ze v octavce je to hruza a je to uplne mrtve rizeni :no:
    Ale zase zpetne nemutu souhlasit s kvalitou odhlucneni..Octava je odhlucnena podstatne lip od kol i aero ..ale porovnanvam Octavu elegance a fofo trend collection..takze asi jabka a hrusky ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  08:21

    « jeste k tomu hluku

    taky se mi zdal byt focus celou dobu co jsem do nej usedl trochu hlucny....teda hlavne motor 1.6 16V ..jinak na dobre dalnici se to i celkem da..aero šum a hluk od gum je v normalu...
    Horsi je to na spatnem povrchu.Treba na vyfrezovane ceste je to dost hlucne, a jaksi i citit ve volantu - za to jsem ovsem rad protoze Focusek bez elektro posilovace, ale z klasickym starym hydraulickym je asi jedno z nejcitlivejsich aut. Ve volantu proste citim vse co chci..a to je pak jine svezenicko..Jako jedno z mala predokolek me v kazde zatacce unasi kdyz mu pridavam vic a vic a on kvili a kvili a pritom ho presne vedu >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.11.07  06:10

    « Re: 17" kola

    kasi...predaj sa sem asi velmi nehodi,ale neva :-) :-)
    Ked vsak uz chces teda aspon niekomu spravit radost,skus dat aspon nejaku rozumnu cenu,lebo za 950 eur predavat disky/aj ked su zachovale a ozaj nadherne/ je skutocne,ale skutocne uplne mimo.Nechcem si ani predstavit,v akom budu stave gumy po 20 000 km.
    Za podstatne lepsie peniaze sa daju kupit uplne nove 18" aj s novymi pneu,tak skus byt trosku realnejsi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.07  22:38

    « 17" kola

    Prodám 17" kola s 5 paprsky a frézovaným povrchem (D2YBR), originál Ford, jsou z mého FF II sport. Mají jeto zhruba přes 20 000 km, jsou jako nová, bez jediného škrábance, prodám i s gumy. Cena 25 000 kč. Při rychlém jednání možná nějaká sleva. Důvod prodeje je ten, že kupuji 18" :-). Kdo bude mít zájem, ať se ozve na můj mail kaazet@atlas.cz, pošlu foto, když bude třeba. Jsem z Prahy. Díky.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 22.11.07  16:51

    « Re: Ghia

    mne sa tiez moje avetko zda tiche, nemam s tym ziadny problem. samozrejme pokial mu nenalozim nad 3000 ot. >:-[]
    tiez som zabiehal do 1500km som sa snazil otacky pod 3-4000 a rozne rezimy. no bohuzial brzdy sa mi nepodarili tak pekne zabehnut, hned na prvej jazde, auto mohlo mat tak 10km som musel prudko zabrzdit 8-s no na brzdach sa to nastastie nijako neprejavilo, takze ok :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.07  06:29

    « Re: Ghia

    Som rad,ze zopar z Vas zdiela moje pocity z odhlucnenia. :yes:
    Antonio....a co konkretne ti vadi,ze je komfortne naladene?
    Ak podvozkom,tak to sa da vyriesit montazou sportoveho pruzenia z original Ford prislusenstva.
    Alebo su to ine veci?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.11.07  06:26

    « Re: Zajíždění nového motoru

    Je pravda,co ti povedali,ale tiez som do 1500 km jazdil s autom stylom,ze som zhruba kazdych 200 km zvysoval rychlost a otacky motora a nechaval ho pracovat v roznych rezimoch,aby sa naucil a zvykol.
    Po 1500-vke uz musel ukazat,co dokaze.
    Pneumatiky zabuhnutie aspon 500 km a brzdy nenamahat do tiez cca do 1500 km,ale to uz pisal mehturt.
    Vsetko hlavne z rozumom a auto sa odvdaci dlhou,bezproblemovou prevadzkou ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.07  19:55

    « Ghia

    Ja mám Ghiu 1.8 TDCi combi a mám to tichučké. Dokonca aj ten motor je tichší ako 2.0 TDCi a 1.6 TDCi (osobná skúsenosť ušami muzikanta!). Pravdou je aj to, že to je komfortne naladené..až mi to niekedy vadí.
    V čase mojej kúpy nebola verzia Titanium v akcii. (Kúpil som Champion X = Ghia + doplnky).
    VW-pozitív človek pochválil veľmi tichý diesel oproti VW dieslu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.07  19:39

    « Re: Rozdíly v odhlučnění

    Moja reč!!! Ja si tiež na hlučnosť nesťažujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 21.11.07  18:04

    « Re: Zajíždění nového motoru

    ja osobne som si precital co je napisane v knizke - tam tusim konkretne kilometre a otacky nepisu, len nieco o brzdach a pneumatikach.. ze netreba prudko brzdid
    a tusim prvych 1500-2000 km som s tym jazdil do 4000 otacok, potom uz co to da :-) (ale nie, ja som zase mierny vodic, ale sem tam mu dam tych 6000 :-) )
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.07  14:00

    « Zajíždění nového motoru

    Chtěl bych se zeptat, jak je to se zajížděním nového auta.
    Mám motor 1,6 16V, prodejce mi tvrdil, že nemusím motor šetřit, že je už z výroby připraven na jakýkoli provoz.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.07  09:56

    « Re: Rozdíly v odhlučnění

    Tak to si pis,ze GHIA ma ine odhlucnenie.Ved je vlastne s verziou TITANIUM najvyssia,rozdiel je iba v tom,ze GHIA je ladena do komfortna a TITANIUM do sportova.Cenovo su zhruba rovnake.
    Preco by potom verzia GHIA bola v zaklade o tolko drahsia,ako trebars TREND?Urcite nie iba doplnkami a vybavou,ale aj kvalitou pouzitych materialov/interier,vytlmenie,atd/
    Pracujem v automobilke 12 rokov/Nieje to sice Ford/,ale velmi dobre viem,ze je sakra rozdiel medzi vybavou zakladnou a spickovou.
    Uz som to pisal aj na inom fore....
    Mne FOCUS 2 Ti-VCT nepripada absolutne hlucny a po akustickej stranke je velmi dobre odhlucneny.
    Nechapem,ake auta ste jazdili,ked sa Vam Ford zda hlucny,ale moj hlucny nieje a to so uz jazdil auta inych,o hodne zvucnejsich znaciek a tried a viem,ze Ford sa rozhodne nema za co hanbit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.07  06:20

    « Re: Rozdíly v odhlučnění

    Tak to by bylo ještě víc tristní. Kdyby ford dával jiné odhlučnění do vyšších výbav. To jsem ještě nikdy neslyšel u žádné jiné značky. Ale stejně mám takový pocit že když jsem na zkoušku jel předváděčkou Ghia, až teď po nekolika tis. zkušenosti s mým FOFOII tak že to bylo prašť jak udeř.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 20.11.07  20:52

    « Re: Rozdíly v odhlučnění

    moj kamarat ktory sa stazuje na hluk ma prave Ghiu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 20.11.07  19:55

    « Re: Rozdíly v odhlučnění

    Ještě to doplním...
    Myslím si, že Ghia není jen lépe odhlučněná, má i jiné odpružení, je o poznání měkčí a komfortnější a taky má jiné plasty v interiéru. 3dv. verze obvykle mají podvozek tužší a mají sedačky s výraznějším bočním vedením (ne příplatkové sportovní).

    Já sám mám Maxe Ghia, Focuse 1,6TDCi Trend, táta jezdí Focusem 2.0TDCi 3.dv a máma 1,6TDCi Titanium s CVT :-) (o předchozích verzích Focuse to platilo stejně)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…