FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.07  18:29

    « Re: Spodní kryt motoru

    Tak se omlouvám, ten seznam prodejen Elitu už jsem našel.Považujte tedy můj dotaz za bezpředmětný. Ahoj.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.07  18:24

    « Spodní kryt motoru

    Chlapci,
    chtěl bych si pořídit spodní kryt motoru. Firma Elit ho na FoFo II vyrábí a prý docela pasuje. Problém je v tom, že se nemůžu dostat na jejich internet.stránky - momentálně nefungují, pořád mi to vyhazuje nějakou chybu.Nevíte, čirou náhodou, kde mají kamenné prodejny? Díky za ev. pomoc.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 11.12.07  14:57

    « Re: volant

    Ondro/Antonio: tak som volal p. Krausovi. povedal mi, ze alcantarou neobsiva, ze to je umelina, ze to nevydrzi. tak ma teda preorientoval na brusenu kozu. ze sa zvykne obsivat umelou kozou, ale tu nema, to by musel kupit za 12 tisic nejake minimalne dane mnozstvo. dal mi kontakt na chlapika co ma brusenu kozu, ale je to az v kosiciach, takze nic :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  23:34

    « Re: podvozky, podvozky

    Svatá pravda!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  23:04

    « add

    za uznávam mala byť čiarka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  23:03

    « Re: podvozky, podvozky

    uznávam malé autá majú lepšie jazdné vlastnosti, nemajú previsy. To som prehnal.sorry
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  23:02

    « remeň

    FF1 má remeň, mení sa po 160 000 km. cenu neviem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  16:57

    « Re: podvozky, podvozky

    Ford Focus I (r.v. 2003 - 2004) ma prevodovy remen, alebo reataz? Po kolkych km sa musi menit remen ak ho ma a kolko to cca stoji?
    dik.
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 10.12.07  16:13

    « Re: podvozky, podvozky

    neříkám ,že neni lepší taky ho mam ....... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.12.07  13:08

    « Re: podvozky, podvozky

    ani nie, ale musis uznat, ze podvozkovo je fikus urcite lepsi nez priemerny
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 09.12.07  19:38

    « Re: podvozky, podvozky

    teda snesu hodně , ale srovnávat podvozky aut rozdílných tříd to už je snad trochu moc ;-\
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.07  21:00

    « podvozky, podvozky

    no vidíte, a ja som mal pocit z Astry, že je lepšia ako octavia. Astra má iba torznú priečku, ale bola oveľa tvrdšia ako octavia. No Focus je len jeden!

    Naozaj Octavia má horší podvozok ako bráchove Polo alebo známeho Corsa! urobil som si názor. A nechávam každému jeho názor. Užívajte si to čo má kto rád. Niekto blondýnky, niekto brunetky, niekto vyšportované upravené slečny, niekto kypré "pohodlné" matriošky.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 06.12.07  11:16

    « Re: volant

    Ondro: diky za kontakt, dnes mu skusim zavolat :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.07  10:16

    « Re: Ghia

    podvozok focusu je podla mojho nazoru pre zabavu, citit vozovku, kolko si mozem dovolit, ked to prezeniem v zakrute rychlostou, staci sliapnut na brzdu, podvozok ma rezervy a nehrozi predbehnutie predku zadkom :-)
    naopak octavia sa mi zda viac pohodlnejsia, najma pri priamej jazde a priecnych nerovnostiach. hovoril som o 15" kolesach, 195/65 pneu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.07  10:04

    « Re: Ghia

    nuz moja manzelka ma Focus II 1.8TDCI Kombi a ja jazdim na VW Touran 1.9TDI a musim povedat ze fokus ma hlavne lepsie riadenie je to citelne ale zeby bola Octavia II a tym padom aj moj touran hnus to asi tazko... ved je to podvozkovo aj s fokusom najlepsie v triede ....
    Ked som isiel kupovat manzelke kombik ona chcel a Astru ale ja som chcel Octavku alebo fokus a musim povedat ze urcite oproti astre je tam rozdiel citelny !!! voci oktavke uz menej....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.07  09:48

    « Re: Ghia

    No neviem. Okrem môjho Fosusu 2.O TDCI máme v rodine aj Octavia II 2.0 TDI a nemá až taký super podvozok ako Focus, ale určite to nie je hnus ako to opisuješ. Neviem ako je na tom 105 k verzia Octavie ale malo by to byť to isté. Naša octavia je obutá na 205/55 R16 a môj Focus taktiež, ale ak to mám zrovnať na ceste 1. triedy tak ak sedia v jednom aj druhom aute rovnaký blázni ani Focus ani Octavia sa od seba veľmi neutekajú. Pravda je že, ak sa bude jazdiť na ceste 2. a 3. triedy tak má Focus určite navrch, ale určite nie je pravda že Octavia je podvozkovo na tom zle. Opisoval som tu verziu combi. Pozdravujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.12.07  13:11

    « Re: zajíždění mototru

    ahoj..děkuji za odpověd..vím že se to tu už určitě muselo někdy probírat,ale přesto jsem se opět zeptal. s těma otáčkama jsem si to myslel. snažím se to zatím moc nevytáčet...jen parkrát jsem se podíal k 3000 otáčkám a poznal jsem jak teprve pak to začne brát...ale zatím si říkám do zajetí neblbnout a pěkně si jej vychovat..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.12.07  08:51

    « Re: zajíždění mototru

    pirrri, bolo toho tu uz dost popisane, ako "zajíždět motor"... takze len v skratke - k motoru bud extra dobry, obzvlast kym sa zahreje na prevadzkovu teplotu.
    nevytacat, nepodtacat, nejazdit stale konstantou rychlostou (dialnica) ani stale v meste... cize treba menit rezim a sposob jazdy. to bolo myslene tym castym radenim v prirucke.
    s otackami je to cca tak, ze do 1500 km nepresiahnut 3000 ot/min, do 3000 km 4000-5000 ot/min. potom by to uz malo byt ok. a motor pripraveny na vytocenie :-)
    ak by si predsa len nevydrzal a vytocil ho vyssie i teraz, pripadne dal plny plyn, zabit by si ho nemal, ale budes sam citit, ze sa mu to nepaci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.07  18:57

    « Re: volant

    Čaute všetci. Obšitie volantu robil kedysi dávno (7 rokov dozadu
    )jeden pán na Kramároch v Bratislave. Teraz mám kontakt na p. Krausa z Bratislavy (ružinov) 0903/425332, ktorý obšíva volanty. Či robí výstupky pre ruky neviem na 100 %, zato mám odozvu, že jeho práca je dobrá. Poradí Vám aký typ kože je lepší - tenšia hrubšia, veľmi záleži ako sa vodičovi potia ruky - málokedy (kamión v protismere) alebo skoro stále. Vtedy je lešie zvoliť kvalitnejšiu kožu kvôli agresívnemu potu. Okrem volantov obšíva aj radiace páky čo je tiež celkom fajn.

    Môj volant (FF I) je podľa mňa, zatiaľ to najlepšie čo som držal v sériovom aute. Oproti FF II je veniec ešte hrubší. Teraz mám najazdených 149 000 km a volant je v hornej časti trochu nahlodaný - pot spravil svoje. Vyleštený zatiaľ nie je.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.07  14:59

    « Re: volant

    no, po 90.000 km je volant u mna uz hladucky...avsak nesmyka sa. honosny nazov synteticka koza... najviac vsak je vylestena lava cast. vidno, ze je to manual :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…