FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 21.12.07  09:58

    « Re: opozdeny plyn

    Nech si to přečipovat od BitPower a díra zmizí. ;-) Možná to bude o trochu víc papat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.12.07  09:29

    « Re: plyn

    Vdaka za postrehy, budem sa musiet naucit :-). Len som bol prekvapeny , pretože to tak je aj na neutrál také opozdené.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 21.12.07  08:36

    « Re: plyn

    nevola sa hento "turbo diera"?
    inac podobne nieco sa stava aj mne s benzinovym motorom ked je este studeny, pri nizkych otackach trva kym zaberie.. konkretne ked vychadzam od domu na cestu, vela krat sa mi stalo ze som chcel rychlo vyrazit pred prichadzajucim autom ale ked som sa pohynal s malymi otackami tak to chvilku trvalo kym som sa rozbehol
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.12.07  22:35

    « Re: plyn

    antonio: trefne napisane >:D :yes:
    johny b sk: nemam diesla ale jazdil som co to. podla mna je to uplne normalne. len neviem presne ci ide o nastavenie elektroniky, alebo sa da to "oneskorenie" pripisat reakcnej dobe zopnutia turba. kto vie, nech povie ! celkom by ma to zaujimalo ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.12.07  22:11

    « plyn

    ano, tiež som sa na začiatku musel učiť rýchly rozjazd. sprava prichádza auto, naraz pustíš spojku a stlačíš plyn....nastane 1-2 sekundy slimačie tempo...ideš zošedivieť, auto sa blíži... a potom zatiahne turbo, hodíš tomu autu trochu sadzí, urobíš obláčik a zmizneš brutálnym zrýchlením.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.12.07  21:13

    « Re: opozdeny plyn

    ok :-) zvyknem si, ale mas aj ty taky opozdeny plyn? ked stlacis plynovy pedal idu ti tiez otacky nahor az po chvilke? ja nechodim tiez pod 1600 len ked idem z jednotky na dvojku mam na jednotke takmer 3000 otacok a po preradeni na dvojke nejakych 1250 :-) takze sa snazim pomahat spojkou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.12.07  20:31

    « opozdeny plyn

    johny B, mám ten istý motor. zvykni si. ja to tiež stále hovorím kolegovi čo má benzín, že sa mu lepšie robia "odpichy" z križovatky. chce to radiť pri vyšších otáčkach ako benzín. 1100 otáčok je primálo, chce to aspoň 1600.čau
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.12.07  16:08

    « opozdeny plyn

    Zdravim,
    mám nový focus 1,8tdci nabehané asi 1450km a všimol som si, že plyn je trošku opozdený. Chcem sa spýtať či je to normálne. Pri stlačení plynu zareaguje až tak po sekunde-dvoch. Až potom otáčky idú nahor. Je to veľmi o zvyku pretože na benzíne som nič podobné nezaregistroval a hlavne pri radení dvojky keď auto pri 20Km/h točí asi 1100 otáčok sa mu snažím pomôcť spojkou. Veľmi tažko sa to však triafa kvôli tomu opozdeniu.
    Neviem či si mám len zvyknúť alebo kontaktovať predajcu.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 20.12.07  02:17

    « Re: volant

    hehe >:D
    asi to spravim tak, ze rano necham odmontovat volant v summite ba a auto riadne zamknem a zoberiem volant na ocalunenie a vecer pridem s volantom a nech mi to nahodia a bude.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.07  12:28

    « Re: volant

    misooo ked vsetko zlyha, karbobruska to vyriesi :-!
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 19.12.07  10:56

    « Re: volant

    cauko, tak bol som u p. Krausa a videl som vzorovy volant. musim povedat, ze je to fakt ako original a vyzeralo to uplne super. koza je jemna, nie az taka ako som zazil na boxsterovi, ale rozhodne daleko lepsiea ako na beznych kozenych volantoch :yes: :yes:
    ale je tu jeden problem. treba mu doniest uz demontovany volant a to netusim ako by som spravil... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.12.07  13:32

    « Re: vnitřní kryt motoru

    [odkaz]
    tam najdete viac.odporucam hlavne ten spodny kryt,kvoli cistote motora,ale aj koberec pod prednou kapotou ma svoj vyznam.vypada to estetickejsie a motor stratil taky cinkotavy zvuk.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 18.12.07  08:52

    « Re: vnitřní kryt motoru

    zirafak11
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.07  15:45

    « vnitřní kryt motoru

    Tak zdravím po delší době...
    Vím, že už jsem se tu na to ptal, ale nejak se to ztratilo ve vlaknu nasi diskuze :-)
    Nekdo tady psal ze si dal kryt zevnitr motoru-odhlucneni na 1.6 benzin...
    tak jestli by mi pls nemohl rici kde to kupoval a dat nejake zajimavejsi pozvatky co se tyce hluku, prace a dalsich aspektu.
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.12.07  00:10

    « Re: volant

    caf ondro: ale nie, skor je to tak, ze ma odhovaral od toho alcantaroveho/bruseno-kozeneho. dokonca aj sam kois mi povedal, ze brusena koza sa za kratky cas vyderie a tiez mi odporucil klasicku kozu. povodne som chcel taky drsny, ale 2x rocne sa mi to nechce menit. asi pojdem do tej normalnej koze, len sa chcem este vopred na to pozriet, uz som s nim dohodnuty tento tyzden. ma tam vzorkovnik, tak si kuknem aspon ten material. a robi aj z perforovanej koze, tak by som si dal tie boky asi tou perforovanou a zbytok normalnou, tak ako to je v ST >:D
    dam vediet co a ako !
    PS: uz som to tu raz pisal, ale pre istotu: da sa kupit od fordu aj origos volant ST, stoji 12000 skk >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.07  12:47

    « WRC krídlo

    Ľudia neviete kde sa dá zohnať WRC krídlo na Focus II. Ja to nikde nemôžem najsť. Robí sa to vôbec???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.07  10:03

    « Re: remeň

    rozvodovy remen nie je drahy. teraz som zistoval cenu vo Forde v BA a je nasledovna: 1250 Sk - rozvodovy remen, 2554 - samodopinacia klapka, to mas spolu 3804 Sk. k tejto cene si prihod este 2500 za nove tesnenia + praca (4 hodiny - 4 * 890) a vysledna suma za celu vymenu bude 9864 Sk s DPH.
    Ja mam bohuzial smolu a moj FFI zacina pekne zrat olej. Na 3000 km to bolo 1,2 litra oleja co je sialene. Vo forde sa skor priklanaju k simeringom na ventiloch. teraz ma caka vymena rozvodoveho remena tak pri jednej robote budu rovno menit aj simeringy - resp. uvidia kde je pes zakopany. Ja bohuzial nemam ani potuchy kade olej unika lebo motor je uplne suchy a pod vanou nie je ziadna mlaka. Dam potom vediet. Simeringy stoja 90 Sk za kus, cize 90 * 16 = 1440 Sk za ventily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.07  09:55

    « Re: volant

    Cau Miso: Tak to ma teda mrzi. :-( Tento chlapik inak obsiva volanty pre Hyundai. Bracho robi na importe a pokial ma zakzanik poziadavku na kozou obsoty volant tak to davaju robit prave jemu. Podla toho co si napisal mi to pripada tak, ze ta chcel asi slusne odmietnut. Skusim este ine kntakty cez bracha. Snad sa to podari
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.07  18:42

    « Re: ABS

    ty rázy jsou normální jeto od toho jak ABS přepouští tlak v brzdové soustavě >:-[]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.07  10:01

    « ABS

    Zdravím ,
    nikdy před mým Focusem II jsem neměl auto s ABS. Teď v zimě, když jsem to chtěl vyzkoušet :-) jsem byl překvapený zpětnou reakcí v podobě rázů do brzdového pedálu ( úplně mě "kopal" do nohy :-( ) . Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti - popř. je-li tahle reakce normální .
    Díky za názory, zkušenosti, postřehy, odpovědi .
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…