FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  22:37

    « foto

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  22:36

    « foto

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  22:34

    « foto lakťovej opierky - originál

    našiel som foto origoš lakťovej opierky...urobte si názor o jej využití:
    [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  20:33

    « lakeť a iné

    a ešte k lakťovej opierke. ja mám originál čo bola k výbave Ghia...je na *...teda nič do nej nedáš. odklopíš vrchnú časť a dáš tam max. kľúče od bytu. odklopíš spodnú časť a dáš tam 4 desaťkoruny!!! vážne! to musím na fotiť a hodiť sem.
    rozšírenie záruky...ja som nad tým neuvažoval - mal som predtým a máme doteraz Focus 2003 1.6i 74kW a nič sa nepokazilo. teraz má cca 145000 km a začína papať olej - vraj simeringy. ale beriem to ako opotrebenie. oprava nie je až taká drahá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  20:30

    « Re: Trafil ma Focus :)

    čau Dreede, vlastním 1.8 TDCi čierna metalíza kombi :-) Som veľmi spokojný. vrzgoty nejaké boli ale na všetko sa nájde liek (mazivo, skrutkovač, apod). tento motor je výborný a predpokladám ho kupuješ preto prečo ja - v akcii je to najsilnejší diesel (2.0 TDCi nerobili v akcii a na objednávku vyjde pekne draho). 1.6 TDCi je zase pre veľa ľudí slabá (ešte tá prvá verzia 109 koní bola vraj fajn, ale teraz predávajú iba 90 koňovú). Keďže si si už objednal, tak nemá zmysel ti písať veľa vecí, uvidíš sám...ale úprimne môžeš sa tešiť. Ja mám pocit, že sa akurát dlho zohrieva, má liatinový blok (1.6 TDCi aj 2.0 TDCi =hliník). je to aj tým, že jazdím krátke jazdy (do 10 km)...takže stále studený motor (=vyššia spotreba 6,5 litra v lete, teraz 6,7 a neužijem si motor, lebo mi je ľúto ho vytáčať, keď je studený). ale keď ho zohreješ, tak si užiješ 280 Nm, motor sa dá krásne točiť až do 3800 ot (má to zmysel... v porovnaní s TDI VW) a spotrebu 5,5 až 6,0 l. mám najazdený 46000 km a zatiaľ žiadnu závadu. Blahoželám k skvelému výberu a farbe :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 27.12.07  19:52

    « Re: Trafil ma Focus :)

    No spýtal som sa priamo ženskej pri výbere doplnkov, že čo stojí stredová lakťová opierka, pozrela sa do papiera a povedala cenu. Nič bližšie k tomu neviem. Predpokladám, že to je origoš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  19:06

    « Re: Trafil ma Focus :)

    cierna je najpredavanejsia farba na fofoII :-) patrim tiez k ciernym :-)

    otazka na teba Dreede ohladom laktovej opierky - je to nejaky original? alebo ako vyzera? lebo ta u mna potrebuje nejake super lepidlo a vela casu na rozobratie, co znamena kompletne rozobratie stredu, na co cas a asi ani nervy nemam.... :-/ obycajne sekundove drzia cim dalej, tym menej...
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 27.12.07  16:50

    « Re: Trafil ma Focus :)

    yoyo,misoo: Ďakujem za postrehy. Dnes všetko dobre dopadlo a na papieri sme si s fofom povedali svoje prvé áno >:D Jediné nad čím teraz dumeme, je rozšírenie záruky na 4 roky za 13 800.- a predná lakťová opierka za 4 500.- ... pekne sa nabaľuje tá výbava :-)

    Už to začalo... včerajšie obavy už vystriedali návaly nedočkavosti na čiernu krabicu :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  09:36

    « spotreba TP

    viete mi poradit, co urobit, aby mi v TP prepisali spotrebu? podla udajov na strankach fordu (.sk, .at, .de) je spotreba 1,6 TiVCT v meste 8,7, mimo 5,4, kombinovana 6,6. ja mam este stare udaje, kde tusim mimo mesta bolo 5,1 a kombinovana 6,4. potrebujem to pri nahrade nakladov od zamestnavatela...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.12.07  09:15

    « Re: Trafil ma Focus :)

    Dreede, ja patrim prave k tym, ktorych popisuje misoo. na 307 vsetci nadavali, pisali, ako sa kazi, ake je to hrozne auto. nam na 307sw ako vsetkym sem-tam buchla predna naprava, vraj kosticky stabilizatora a v zime jemne rezonoval pri 2.000 otackach kablik za radiom. inak auto nenechalo nikdy v stichu. ani ked sa pokusilo posunut strom.

    a detto fofo. teraz ma nieco cez 91.000 km, auto dva roky. citit trochu uz nervoznu prednu napravu, mozno to bude tlmicmi, mozno to iste, co 307ka... uvidime. auto jazdi a jazdi a jazdi a zboznuje zakruty. nic nehrkoce, nerezonuje... skoda len tych odkladacich priestorov. ked som na tom vela jazdil, tak som velmi postradal vacsiu schranku vo dverach, apson na 0,5 pet flasu. ale za volantom sa nesmie pit ani jest, takze.... ;-)

    na 1,8 tdci som par kilometrov najazdil. jedina skoda, ze nema 6. prevodovy stupen. ale do detailu ti o nom neprezradim nic viac, ako to co som sem uz napisal. na to som na nom jazdil iba malo. prenecham to na inych, napr. antonio by vedel viac povedat.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 26.12.07  22:36

    « Re: Trafil ma Focus :)

    Dreede: ak mas rad soferovanie, je fofo podla mna lepsia volba ako ceed. 1,8 diesel som tusim ako jediny z fofo nejazdil a diesle nemusim takze nemam presny prehlad, ale ten tah tam budes mat urcite, na to sa spolahni ;-)
    a vrzgajuce plasty sa mozu vyskytnut v kazdom aute. ale vies ako to je, do roznych for ludia vacsinou pisu ked maju problemy, takze sa moze zdat ze sa to vyskytuje casto, ale neni to tak. je ovela viac spokojnych co nemaju potrebu niekde pisat a len si jazdia. ktovie ako by to vyzeralo na takom fore ceed-u :-)
    PS: cierna je dobra ! >:D ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 26.12.07  21:32

    « Trafil ma Focus :)

    Ahojte ľudia.

    Pokúsim sa vám priblížiť moju ošemetnú situáciu. Potrebujeme kupovať nové auto(kombi) a už pár mesiacov som mal vyhliadnutý Ceed 1.6crdi EX. Kamarát ho má v plnej TX výbave s týmto motorom, viezol som sa v ňom, je tichý, výbava bohatá, nič nevŕzga. Má na nej nabehaných už 17 tis km a šlape ako hodinky. Mal som už aj vykalkulovaný leasing a objednané konkrétne auto až.... Až kým som sa minulý týždeň nezastavil vo forde. To auto mi tak trochu učarovalo. Cítim v ňom trochu menej voľnsti ako v Ceede, nemá toľko odkladacích schránok, nemá mp3, nemá niektoré veci čo Ceed SW má, ale aj tak ma niečo viac ťahalo k fofovi... Bohužial som bol celé Vianoce na chate bez internetu. Včera som prišiel domov a prečítal 2000 príspevkov tu na auto.cz .... preštudoval som aj ford-focus.cz a ostal som trochu zhrozený z tých klepaní, vrzgotov a podobných problémov. Doteraz som mal mazdy 323F ktoré šlapali ako hodinky bez poruchy. Teraz jazdím opel vectru 2.0 benzín a opla už nikdy v živote nechcem vidieť :-) Na druhej strane ale neviem čo môžem čakať od Ceeda, predsa len je to nové auto, ktovie aké chyby vyplávajú na povrch. Jediná vec čo ma držala, bola záruka 5 rokov na motor, resp. 150 tis km. Otázne je koľko by som preplatil na servisných prehliadkach kvôli "super" záruke.

    Zajtra je ten deň, kedy mám ísť záväzne objednať fofo vo výbave Collection X a čiernej metalíze čakajúce v nejakom sklade. Po týchto dvoch úmorných dňoch spracúvania faktov som sa nakoniec rozhodol pre fofáča. Dúfam, že som sa rozhodol správne :-)

    Po tom čo som čítal o motore viem, že to bude ťažké presedlať z 2.0 benzínu, ale nie som typ čo rád točí auto aby dobehol koktávku 2.0tdi kde "iba" pridá plyn. Diesel sa mi vlastne ani neoplatí finančne, ale vyhovuje mi ten ťah, ktorý prichádza skôr.

    Som zvedavý ako to zajtra dopadne, mám zmiešané pocity. Asi 2 mesiace rozmýšlam nad jedným autom a zrazu mi padne do cesty meteor s menom Focus a všetko zmení ;-\

    PS: Neviete mi niekto zhodnotiť dynamiku 1.8tdci v porovnaní s inými motormi? Veď z ciest už musíte mať kopec skúseností ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.07  14:59

    « Jednání s pojišťovnou.

    Pro odlehčení Vám ve stručnosti popíši jednání s pojišťovnou.
    Jelikož to bude rok, co mám Focuse, tak jsem vyrazil na pojišťovnu tzv. přepsat smlouvu - jednak na vyšší spoluúčast a taky na podstatně nižší hodnotu auta. První konflikt nastal, když mi řekla, že záleží na mně, na kolik si auto pojistím, že oni mohou maximálně doporučit. Tak jsem ji na základě zkušenosti z bouračky s Feldou řekl, že jsem platil pojistku na auto za 250 tisíc (já blbec) a v okamžiku bouračky to likvidátor ocenil na 80 tisíc. Tudíž dle mě musí mít nějaké tabulky a hodnoty. Tak se podívala do počítače a řekla cenu asi o 30 tisíc menší než byla nákupní. Tak jí říkám, že si asi dělá ze mě legraci, že každý, kdo se pohybuje v této branži ví, že první rok je největší pád ceny, že v mém případě to odhaduji tak na 80 tisíc dole. Vzápětí přiznala, že se spletla a udala cenu nižší o 70 tisíc. Říkám budiž. Teď vyjela předběžnou kalkulaci a mě málem omyli. Cena byla skoro stejná, přitom mi naběhlo dalších 5% na havarijní, vyšší spoluúčast! a nižší hodnota auta. Vzhledem k tomu, že jsem spěchal, tak jsem jí řekl, že přijdu k večeru a ať to přehodnotí. Telefonoval jsem na jejich linku s dotazem, zda zdražili od letošního ledna havarijní pojištění. Prý ne, ale záleží to na typu , .... blabla. Říkám, že auto je to pořád stejné a ..., a nakonec jsem to vzdal.
    Naštěsti k večeru již ta cena byla odpovídající tomu, co jsem si on-line spočítal na jejich stránkách. Ale ten její kec, že si mám sám určit cenu auta, ten mi zní ještě dnes v uších. Jinak mi jeden známý řekl, že i tak to přeplácím, že ten pád po roku je opravdu skoro těch 100 tisíc.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.07  14:23

    « Re: Vibrace

    děkuji za radu, zástěrky mám nyní už taky namontovány od první garančky a je docela možné, že ten problém s vibracemi bude i zde. Mrknu na to. Taky jsem si jednu dobu myslel, že je to nějaká z těch "volně ložených částí" nad předními koly třící se při jízdě o blatník (je tam takovej mrňavej kousek něčeho jako "molitan", který asi má za úkol utlumit ty nepatrné vibrace přenášené na karoserii), ale i toto mi bylo ústeckými odborníky vyvráceno.
    Co se týče spotřeby léto až 4,7 ale teď už 4,9 l. Trošku přituhlo a tak uvidím co to udělá včilka. Je jízda půl na půl město/dálnice a samozřejmě lehká noha.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.07  12:34

    « čelné sklo

    priatelia už mám nové čelné sklo :-) tónované aj s vyhrievaním, senzorom svetla, dažďa..tak ako predtým (Champion X).
    pred výmenou som si všimol, že som mal "odšklebené" tesnenie v hornej časti skla (pri pohľade zvonka. možno to spôsobovalo nejaké zvuky...ale pri mojom hlasnom posluchu hudby som to nepostrehol.

    zároveň teraz v zime stále častejšie sledujem efekt "udus sa svojimi sadzami" - niekto to tu popisoval..ráno pri úplne studenom motore sa prvých 30 sekúnd po naštartovaní do interiéru šíria dieselové pachy....potom to zmizne. niekto písal, že to je nejaké tesnenie veka, kde sa nalieva olej, iný zase, že to je príruba výfukového potrubia.

    pozorujem o trochu vyššiu spotrebu teraz v zime - mesto cca 6,7. na jeseň to bolo cca 6,2.

    prajem veselé vianoce
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.07  12:28

    « opozdeny plyn

    opozdený plyn: myslím, že v našom prípade (1.8TDCi) nejde o turbo dieru. keď mám neutrál, šlapnem na plyn (napríklad až na podlahu >:D ) a trvá cca 1 sekundu, kým začne motor zvyšovať otáčky!...a toto spôsobuje zo začiatku zlý odhad pri rozbehoch (skape motor, pustenie spojky ešte pri malých otáčkach 1200 ot/min a potom čakanie na nebeské turbo pri 1800 ot/min).
    Myslím, že majitelia tohto motora mi to teraz potvrdia.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 22.12.07  23:01

    « Re: Vibrace

    franto : mal som presne rovnaky zazitok s plastovymi vibraciami nad urcitou rychlostou (u mna to bolo tusim 80kmh). a robila to nedobre uchytena zasterka za prednym kolesom. povodne su tam dva sroby a jeden mi nejako uletel. potom som tam dal nejaky co som mal doma a opat ticho jak v hrobe. :yes:
    geniusss : bratranec ma ten motor co ty, vacsinou ma 6l priemer aj v zime, ale jazdi dlhsie trasy, takze za studena v meste nevie. zajtra rano skusi prvy kilometer za studena, dam vediet.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.12.07  22:28

    « Vibrace

    Zdravím všechny focus-áky. Chlapy, lóni jsem si pořídil 1,6 TDCi-čko. Musím uznat, že jsem byl až do nedávna maximálně spokojen do těch 30000, ale teď, jako by ta třicítka byla zakletá. Při jízdě rychlostí vyšší jak 90 km se z přední, zřejmě, podvozkové části ozývá nepříjemný zvuk něco jako vibrování plastových částí. Myslím si, že to souvisí s náporem vzduchu, ale nemohu přijít na to odkud to je. Byl jsem s tím už u "ústečáků", ale moc mě zrovna s tímto problémem prozatím nepomohli. Nejprve mi tvrdili, že to je gumovým těsněním, které se k mému překvapení odchlíplo na horní části čelní skla, ale bohužel nebylo, poté že je to držák výfuku, který prasknul, prý výrobní vada, dnes mám sice novej prý jinak konstrukčně řešenej, ale problém bohužel přetrvává. Nemáte někdo podobnou zkušenost s těmi vibracemi? Je to fakt k n.....í, když to člověk musí při jinak velmi pohodlné jízdě poslouchat. Díky a hezký Vánoce Vám všem focus-ákům.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.12.07  22:26

    « Sakra vysoká spotreba!!!

    Ľudia, odkedy prituhlo a trochu nasnežilo, a teraz to myslím úplne vážne mám po meste na mojom Focuse II 2.0 Tdci spotrebu včera 10,6 l/100 a dnes 11,7 l/100 pri priemernej rýchlosti čo ukazuje palubák 26 km/h. Neviete mi niekto napísať či je to v poriadku, alebo či s tým niečo je??? Mne sa to nezdá, to by som mal asi tak rekord pri všetkých dieseloch čo som mal. Aj keď zvážim to že nechodím najpomalšie tak keď som to dnes ráno zresetoval tak mi to večer ukázalo 11,7/100 a to sa mi zdá veľa.

    pozn. uvádzaná spotreba je po meste!
    ak máte nejakú skúsenosť, tak sa podeľte pozdravujem
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.12.07  01:53

    « Re: opozdeny plyn

    zdravim vas. konecne som sa dostal ku cafe.auto.cz, a vidim, ze sa tu riesia zaujimave veci...

    oneskorena reakcia na plyn - pocul som, ze to je tym elektronickym pedalom, co sa mi zda smiesne. skor naopak... i ked, dnesna elektronika :-/ pamatam si vsak i ja, ze ked 307SW bolo novucicke auto, tak regoval na plyn strasne zle.pri rozjazde bolo treba viac plynu, alebo nechat spojku chvilu v zabere. casom to pomizlo.
    jazdim i na 1,8 tdci, ma si 10.000 km, takze vcelku malo nabehane, no uz je to lepsie ako o jednu nulu menej. pri rozjazde je treba dat viac plynu, inak zdochne. a to, co popisujes, johny, to je turbo diera. nez vyfukove plyny roztocia turbinu, tak to trva. skus sa normlane rozbehnut na jednotku, zarad dvojku, pusti plynovy pedal, az pokym to nepojde same a potom pridaj. nemusis az na podlahu, ale stlac tak do polovice pedal. uvidis, ako sa hrrrroooozne pomaly bude rozbiehat a okolo 2000 nastane peklo :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…