FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 05.01.08  16:20

    « Re: Servisní prohlídka

    No najeto mám 60000km, psal jsem to. První serviska mě na FOcuse stála 2000 a nějaký drobný, druhá potom okolo 5000 už na Maxovi a ta třetí teďka ty 2000 bez daně.

    Např olej mi účtovali po 180kč/l bez daně!! To mi přijde hodně dobrá cena.
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 04.01.08  21:35

    « Re: Servisní prohlídka

    jj , je to spravne...ja si nevsiml ze jednotkove ceny sou bez 19% DPH a celkova je s :*) takze jeste + 1147,20 Kc

    ...akorat by me zajimalo, sem totiz myslel, ze za praci je pouze 5% dan a ja mam zapocitano 19%

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.08  19:46

    « Re: Servisní prohlídka

    Dong1: v tvojom servise maju nejaku zaujimavu matematiku, ked som to spocital, tak mi 7185 Kc nevyslo ani omylom :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mates2

    mates2 04.01.08  17:59

    « Re: Servisní prohlídka

    2Moik
    kolik máš najeto , že ti měnili destičky ???
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 04.01.08  09:18

    « Re: Servisní prohlídka

    Z toho si nic nedelej na Fabii staly obycejny sterace (set tusim Pal) 670Kc ...i kdyz ten litr se mi taky uz zda docela dost :-)
    Jinak sem nasel fakturu za moji servisku:
    1,6TDCi 1.prohlidka po 20tis. km (3/4 roku)
    pal. filtr vymena 0,4h 207,60 Kc
    rocni udrzba 1ks 973,80 Kc
    Kontrola palivovy system 0,3h 155,7
    pyl. filtr vymena 0,4h 207,6 KC
    + material:
    olejovy filtr 373 Kc
    zatka do vany 218,10 Kc !!
    vzduch. filtr 504 Kc
    Olej Formula E 4,5l 1134 Kc
    pylovy filtr 906,10 Kc
    palivovy filtr 1358,06 Kc

    Celkem: 7185Kc

    To ujde ne?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.08  22:10

    « Re: Servisní prohlídka

    Ano, ta cena za práci se mi opravdu zdá hodně a není to pro mě běžná cena. Kdybych nepotřeboval záruku, tak se to dá udělat u normálního soukromníka asi tak za 1900,- . A to že mají 1x dražší kapalinu do ostřikovače než jinde je normální zlodějna, protože by to měli spíše mít o cosi levnější, jelikož berou v daleko větších objemech z velkoskladů.
    Ještě že existují mladí kluci, kteří koupí i diagnostiku, přitom mají rozumné ceny a dá se jim věřit.
    Když jsem se ptal po ceně stíracích lišt, tak jsem si ihned v normálním obchodě koupil raději 2 gumičky á 80,- a vyměnil pouze vlastní gumičky. Borec byl velmi udivený, že nechci "set" od Valejo na Forda, za lidových 1000,-. No nekup to. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 03.01.08  19:58

    « Re: Servisní prohlídka

    Tyjo chlapi, já platím 450Kc/hod a serviska po 60k mě stála 2400Kc . Navic pak za dalsi dva tisice menili zadni desticky. Pak jen zadarmo opravili vrzající sedadlo.Cely to trvalo 2hod a dobre jsem si popovidal s technikem, u auta jsem chvilku byl pokecat s mechanikem. Mám 1,6TDCi
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 03.01.08  19:57

    « Re: Servisní prohlídka

    Smazáno.Vložil se omylem 2x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.08  09:27

    « Re: Servisní prohlídka

    no kvapaliny dolievaju vsetky, 50 korun co si zaplatil za vodu do ostrekovaca ti moze byt ukradnute pri tej cene za servis

    a hodiny za servis - to je bezna cena, taxa je rovnaka pri triede auta, a je jedno ci je 10 rocne alebo nove, u mna to bolo naposledy tusim 800 Sk za hodinu co je zhruba to iste ako tvojich 600Sk akurat ze za prehliadku po 20tisic som platil cca 5000 Sk co sa mi zda dost viac
  • « 00 Reagovat !

    foto Dong1

    Dong1 02.01.08  21:30

    « Re: Servisní prohlídka

    Jen 2860Kc? Ja sem za prvni prohlidku TDCi po 20000 platil neco pres 7000Kc (pravda menili mi vsechny filtry vcetne palivoveho).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.01.08  16:03

    « Servisní prohlídka

    Tak jsem dnes byl na 1. servisní prohlídce, protože Focuse mám právě rok. Pocity mám trochu rozporuplné. Na jedné straně jsem byl potěšen cenou - 2860,-, protože jsem očekával o něco vyšší cenu, na straně druhé jsem jsem si myslel, že bude dražší spíše materiál. Naúčtovat si 1,6 hodiny po 600,- u nového auta, kde ještě není co řešit mi přijde trošku síla. Samozřejmě to bylo krajně neosobní, u auta jsem nebyl a že by mechanik, který to dělal přišel alespoň říct co a jak, tak to vůbec. Hlavně, že dolili 0,5 litru do nádržky ostřikovače, samozřejmě za cenu 2x vyšší než v obchodě. Že jsem měl v autě asi 2,5 litru vlastní kapaliny, to neřešili. Trochu mi to připomíná první garančku ještě s Feldou, kdy měl borec tendenci mi vrtat do nastavení trysek na ostříknutí předního skla. Ale u toho jsem byl, tak jsem ho stihnul včas zabrzdit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.12.07  11:08

    « Re: pozor na Ford Focus 2

    nechce sa mi (dnes) browsovat po ruskych a kadejakych weboch, ale co sa tyka toho peloveho filtra,jeho vycistenia a nastriekania antibakt. sprayom, tak ak by niekto hodil link na vymenu filtra tak no probl. si myslim. Spray si zaobstarat nebude probl. a raz 2x do roka si kazdy najde cas. Nech je rok 2008 pre Vas a Vase rodiny lepsi, zdravsi, uspesnejsi a menej nervoznejsi (servis a pod...),ako ten co nas opusta!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.12.07  10:45

    « Re: pozor na Ford Focus 2

    margman, v tvojom príspevku je cítiť hnev, ktorý poznáme všetci pri neochote servisu.
    Odhliadnuc od toho, je môj Focus 2 (1,8 diesel) výrazne tichší ako predchádzajúci Focus 1 (1,6 benzín), perfektne tlmí prejazdy nerovnosťami a vonkajší hluk (vďaka dvojitým tesneniam).
    To len aby to tu bolo vyvážené.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.12.07  10:20

    « Re: pozor na Ford Focus 2

    margman: Poviem to rovno. mozes za to vdacit servisu. :-( . kebytotiz boli poriadny tak by ti v ramci udrzby premazavali tesnenia na dverach ( aj na kufry) a takyto problem by si nepoznal. vsteko je to o udrzbe. Smradlava klima je bol pre mna a Antonia celkom tvrdy oriesok. V drvivej vacsine to posrali v servise lebo nemenili pelovy filter, na ktorom sa mnozili bakterie. v lete sme klimu pouzivali aj tak, ze tesne pred vypnutim motora som vypol klimu, otvoril okna a naplno pustil kurenie - dosiahnes tym vysusenie peloveho filtra, v ktorom sa ti drzi vlhkost ked chladis. velmi ucinny je aj dezinfekcny spray, ktorym by ti mali opat v servise dezinfikovat klimu (vobec to nerobia iba ked ich na to upozornis) Klima mi prestala smrdiet potom co som ju prestal pouzivat na kratkych vzdialenostiach. Ak som v aute bol dlhsie ako 30 minut tak som ju zapinal a vtedy nebol problem. Vacsinu smradlavych klim ale sposobi zaneseny pelovy filter, kde sa vytvoria bakterie. Chod do Fordu reklamuj to - trvaj na vymene peloveho filtra a nech ti poriadne dezinfikuju klimu. vela zdaru
    :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.12.07  21:09

    « Re: Trafil ma Focus :)

    Dreede, iny som nenasiel. zatial. a po uprave je ta tmavocervena krivka. svetlocervena je pred...
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 30.12.07  19:47

    « Re: Trafil ma Focus :)

    yoyo: Dali sa dokúpiť aj zadné zásterky. Predné boli u mňa jasná voľba... Čierne autá som už mal 2, takže na to som zvyknutý.

    Ten graf výkonu je už ale po úprave...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.12.07  18:32

    « Re: Trafil ma Focus :)

    predne zatierky setria aj zadne lemy blatnikov :-) a cierna sa menej spini. rozumna volba....
    krivka vykonu motoru [odkaz]
    ale neviem, ci je to novy alebo stary focus.

    margman, na smradlavu klimu je lepsie podla mna vymenit filter, nez "dezinfikovat". filter stoji tusim okolo 1200 skk, uz si nepamatam presne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.12.07  13:13

    « pozor na Ford Focus 2

    Mám Ford Focus dva roky.Je uvnitř výrazně hlučnější než předchozí verze.Co je ale nejhorší od 8 měsíce mi zapáchá klimatizace,nepomohly ani dvě dezinfekce během 14 dní,dovozce
    i prodejce si ze mě dělají srandu že nic nesmrdí a že je vše v pořádku.Naví mi ted ještě zamrzá kufr takže se nemůžu už 14 dní pořádně dostat dovnitř.Nedoporučuji tento model !!!
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 28.12.07  14:51

    « Re: Trafil ma Focus :)

    antonio: No to zahrievanie mi ani veľmi nevadí, viac sa bude jazdiť medzimesto. Navyše stará vectra sa zahrievala kurevsky dlho >:D Spotreba bude hádam ok. No mám pár kamarátov čo robia v servisoch a vraveli, že u fordov zvyknú odchádzať čerpadlá... Ale to okolo 150tis km a to tá záruka aj tak nepokryje. Každopádne ale suma 14tis nie je až taká horibilná ak zoberiem do úvahy, že mi má po 2och rokoch odísť také čerpadlo a pod. K motoru, tak to si ma potešil, že sa dá točiť,lebo na ceede napríklad to cez 3500 nemalo vôbec žiadnu cenu tlačiť. Ale svoje robí aj sprevodovanie. Nevieš mi približne povedať koľko km/h sa asi dá na jednotlivých prevodoch? Resp. nikde na nete som nenašiel graf priebehu kruťáku a výkonu nieto ešte sprevodovanie :-)

    Na vectre som na 2ku pri 6600 dal 110.... 3ka 165 ... Vtedy som predbiehal z 3ky a kľudne celú kolónu bez radenia do 140 a zaradil sa s rukami na volante. Ale spotreba...

    K tej lakťovej opierke... hmm tak neviem akú myslela ona za 4500.-

    Každopádne dík za postrehy. Ešte som sa chcel spýtať, dokúpil som iba predné zásterky, lebo si myslím, že zadný plast sa moc neobúcha. Aké sú skúsenosti? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.12.07  09:01

    « Re: foto

    lebo tato, co ukazujes, antonio, podla jedneho uja prijimacieho technika stoji 12.000 sk.... ked som sa pytal v suvislosti so zlomenym klbikom, viditelnym na fotke c. 58 alebo 59.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…