FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  20:28

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    Vymlouvají se na bezpečnost zákazníka. Neoficiálně také říkají, že by zákazník těžce nesl, když na něco musí vzít kladivo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  20:15

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    Mě by zajímalo, proč se servisy brání té přítpmnosti u auta. Jednak ne každý na tom trvá - znám řadu lidí, kterým je to šuma fuk a nevidím v tom až takový problém, z hlediska organizace. A rozhodně bych měl potom k nim větší důvěru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  19:42

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    V Auto Activity ve Žďáru jsem auto kupoval a v květnu tam pojedu na garančku.Doufám, že tvůj brácha nebyl jen vyjímkou potvrzující pravidlo a že budu s prací tohoto servisu také spokojený. Samozřejmě budu se snažit, aby mně umožnili být u prohlídky. Pak kdyžtak poreferuji na Moje auto, jak to probíhalo. Pokud by se zde našel někdo, kdo má s tímto servisem nějaké zkušenosti - napište .Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  16:06

    « Re: otazocka

    ...to jako na funkci rostlinaře.... >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  13:07

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    No už jsem volal do Ford Rašíno v Brně a tam nemají s přítomností u servisky problém. Jsem tam objednaný tak potom poreferuji. Auto mám staré necelý rok, takže bude ještě dlouho v záruce a budu navštěvovat značkový servis. Ale pana Urbánka ve Stránecké Zhoři znám a byl jsem tam s Octavkou na doplnění a vyčištění klimy a byl jsem spokojený. Můžu doporučit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  12:32

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    Já příště (cca květen) zavolám do Žďáru do Auto Activity a poptám se na průběh prohlídky. Když se mě nebudou pozdávat, v Brně jsou servisy tři. Švára měl cca před rokem ve Žďáře na opravě FoFo1 s poruchou zapalování a byl s nimi spokojen. Když mají kampaňové prohlídky, tak inzerují, že u prohlídky můžeš být. O Brně nevím nic. Pokud auto není v záruce, tak doporučuji pana Urbánka ze Stránecké Zhoře. Dva roky osobní zkušenost, maximální spokojenost. Druhý švára za ním taky spokojeně jezdí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  11:24

    « Re: otazocka

    Ahoj, mně jde to tlačítko na vyhřívání skla naprosto hladce a téměř neslyšně.Přirovnal bych to např. k tlačítkům na kalkulačce nebo klávesnici PC. Rozhodně nejde o nějaké cvaknutí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  09:10

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    Díky za info. Chtěl bych se ještě zeptat jestli nevíš o nějakém vstřícnějším servisu řekněme do 100 km od Velkého Meziříčí
    Děkuji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.08  08:59

    « Re: otazocka

    Presne to je to co myslim :), taky podivny zvuk to vydava, ale len ked sa nato zameriam tak to pocujem.

    Vdaka za odpovede.

    Este jedna mala otazka, ked zapnete alebo vypnete vyhrievanie zadneho okna pocujete zvuk tlacidla. Teda mne to pocut ako ked stlacim spinac, divim sa preto, pretoze som to predtym nepocul a vyhrievanie predneho okna to nerobi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.08  20:30

    « Re: Přítomnost u servisní prohlídky

    Ahoj, s TipaF mám malou zkušenost. Když jsem vyfasoval loni v dubnu nové Mondeo, v pohodě mě aktivovali automatické rozsvěcování světel a zamykání auta po rozjetí. Pak jsem v září byl na prohlídce ve 20tkm a vše také zdánlivě v pořádku. Za pár týdnů ve 21,5tkm jsem přezouval letní gumy, které na předku rychle ubývaly, na zimní a zjistil jsem, že mají na vnějšku 3mm a vnitřek je totálně smetený!! Tak jsem jim volal, jestli není špatná geometrie. Bylo mě řečeno, že to možné je, ale geometrie je na záruku jen do 1. prohlídky. Když jsem začal zpochybňovat provedení prohlídky, že ji mechanik odflákl a nevšiml si toho rozdílu, tak mi řekli, ať přijedu, že to nějak udělají. Chtěl jsem jít k autu, abych viděl měření. Přijímací technik mě slíbil, že mě k němu vezme. Pak jsem se díval, jak si mechanik auto hned odvezl a až po 40 minutách mě technik vzal na dílnu. Auto stálo na heveru a mělo sondy na kolech. Technik se rozplýval, jak je ta geometrie perfektní. A prý jsem měl podhuštěné některé kola, které před tím neutekly ani o ň a od té doby také ne. Jejich závěr byl, že za to můžou pneumatiky Continental, které se blbě sjíždí a častá jízda v ostrém rejdu (jezdím 50% rovně po dálnici). Po rozjetí byl volant takový vláčnější ve středu, hůř se vrací do rovné polohy, jakoby na něj působila menší síla. Při diskuzi před odjezdem mě bylo řečeno, že při celé servisní prohlídce nemůžu být u auta, ale že tam se mnou technik na chvíli zajde. Protokol s body, které mechanik prochází také nedávají (na rozdíl od mého předešlého Opela). Můj závěr (za 40 min. údajné dohuštění kol zvednutí na heveru a přisazení sond, nebo seřízení geometrie?) je takový, že jim nevěřím a nerad bych příště odjížděl s polovinou nového oleje a starým palivovým filtrem. Raději se poohlédnu jinde, i když přijímací technici jsou slušní a ochotní.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.08  17:53

    « Přítomnost u servisní prohlídky

    Ahoj pánové, mám jednoduchý dotaz. Pokud jdete se svým autem na servisku, můžete být u toho? Nebo vás do dílny nepustí? Koupil jsem vloni Focus ST a čeká mě první prohlídka a rád bych byl u toho. Jdu k Ford TipaF v Třebíči tak se podělte o své zkušenosti prosím. Ať vím jak to chodí i jinde popř. jestli máte někdo zkušenost i s tímto servisem.
    Díky moc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.08  15:42

    « Re: otazocka

    tak s tou klimou ti myslim poradim. mi to dela taky.ale teda nemuzu rict, ze to je hluk.Jen kdyz nemem pustene radio a je ticho a zamerim se na to, tak slysim jak se tam neco zpousti. neboli asi stejny problem jako ty.a dela to mysliim i kdyz klimu vypnes, zase na chvili.
    Ale ted pozor.Ten samy zvuk pozoruju i u Civicu - a tem klukum japonskym ja teda verim.
    Myslim, ze to bude neco s tlakem v kompresoru klimy,ale ze to nema vliv na fci
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 18.01.08  13:46

    « Re: otazocka

    Ahoj, podobne problemy s vyhrievanim skiel po nastartovani ani s hucanim klimy nemam.
    Ten dazdovy senzor ale funguje divne aj mne, to s tym kedy ma stierat a kedy nie si z knizky nepametam, pouzivam len 2 polohy toho kolecka - ked stiera pri malom mnozstve vody, a ked az pri velkom. Vecsinou to stieranie so senzorom ale nepouzivam, zda sa mi ale ze ked ho mam zapnute funguje tak, ze ked je uz maly dazd tak sa snazi utriet to okno do sucha, a teda stiera castejsie ako treba; ked prestane prsat tak stiera rychlo, aby to utrel do sucha a potom sa vypne, ked je ale velmi maly dazd, tak sa zda ako keby stieral rychlo aj ked je malo vody na skle. Tiez to riesim tak, ze ked sa mi ta intenzita stierania nezda, tak stieranie vypnem a potom zapnem; alebo ako vravim senzor nepouzijem a sem tam tuknem do packy smerom dole, co je 1 zotretie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.08  12:26

    « Ford Focus II

    Mám FF Kombi 1.8TDCi vo výbave Sport, rok výroby 06/2006, je čipovaný z 85kW na 105kW. Po čase sa mi začalo stávať, že pri naštartovaní studeného motora (jedno, či v zime alebo v lete), a preraďovaní z 1. na 2. a z 3. na 4. mi samovoľne vyskočia otáčky približne o 250-300 vyššie. V autorizovanom servise mi povedali, že to robia skoro všetky fordy (najmä mondeo), a že treba vymeniť celú riadiacu jednotku. Mám ale aj informácie, že to môže mať na "svedomí" čidlo spojky, alebo aj "sytič". Ak máte s takouto "závadou" skúsenosti, budem rád, ak sa podelíte reakciami, prípadne riešením tohoto problému. Ďakujem, Braňo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.01.08  12:21

    « Ford Focus II

    Mám FF Kombi 1.8TDCi vo výbave Sport, rok výroby 06/2006, je čipovaný z 85kW na 105kW. Po čase sa mi začalo stávať, že pri naštartovaní studeného motora (jedno, či v zime alebo v lete), a preraďovaní z 1. na 2. a z 3. na 4. mi samovoľne vyskočia otáčky približne o 250-300 vyššie. V autorizovanom servise mi povedali, že to robia skoro všetky fordy (najmä mondeo), a že treba vymeniť celú riadiacu jednotku. Mám ale aj informácie, že to môže mať na "svedomí" čidlo spojky, alebo aj "sytič". Ak máte s takouto "závadou" skúsenosti, budem rád, ak sa podelíte reakciami, prípaden riešením tohoto problému. Ďakujem, Braňo.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.01.08  23:29

    « Re: otazocka

    johny: aut. stierace nemam, ale okna a klimu hej. to co popisujes sa mne nestava, vsetko funguje tak ako ma. co poznam chalanov co maju aj aut. stierace, tak sa vobec nestazuju. vyzera to na nejaku centralnu poruchu elektroniky. rozhodne by som s tym siel do servisu, nech ti to poriadne pozru. nenechaj sa odbyt typickym pre nase servisy : "to tak ma byt" !! ;-)
    drzim palce, daj vediet ako si pochodil
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.01.08  21:30

    « otazocka

    Zdravím,
    po dlhšej dobe mám zase nejakú otázočku.
    Mam focus ghia-x 1.8tdci a rad by som sa spýtal na pár veci ohľadne funkčnosti niektorých vecí. Najazdil som asi 3500km a všimol som si že občas po naštartovaní sa mi samovoľne zapne vyhrievanie zadného skla, aj keď pri vypínaní motora nebola zapnutá. Číže občas naštartujem a hneď kontrolka vyhrievania svieti. Ako je to možné?
    Párkrát sa mi to stalo aj s vyhrievaním predného skla.

    Ďalšia otázka je na dažďový senzor. Po prvé funguje úplne naopak ako je popísané v knižke, číže keď ma stierať pri malom množstve vody tak stiera až pri veľkom a naopak. Na toto som si už zvykol a je to ok, ale bežne sa mi stáva, že keď nechám senzor zapnutý večer a ráno aj keď prší naštartujem senzor nič, nereaguje. musím ho vypnúť a zapnúť a aj to niekedy reaguje opozdene. Neviem si naň vôbec zvyknúť, keď je málo kvapiek, napríklad je mokrá vozovka a okno sa špiní pomaly neje žiadna funkcia, ktorá by to automaticky stierala, senzor nato nereaguje. Číže musím pracne stále stierať sám. Dnes sa mi napríklad stalo že pri rovnakej intenzite dažďa, senzor bol v jednej polohe reagoval dobre, stieral optimálne a po vypnutí a zapnutí začal stierať bez prestávky , číže reagoval úplne inak ako pred malou chvíľkou. JE TOTO V PORIADKU?

    Nakoniec by som sa rád spýtal či aj vám pri štarte hučí klíma, teda vydáva také zvláštne zvuky akoby sa niečo vo vnútri prístrojovky nastavovalo.

    Ďakujem vopred za reakcie a ospravedlňujem sa za chyby, pretože som to písal tak trochu v rozčarovaní.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.08  11:21

    « folie

    detto...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.08  11:20

    « folie

    "chyba pri zapise do DB"
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.08  11:18

    « folie

    prekvapila ma informacia, ze u vas cesku mozu byt folie na prednych bocnych sklach s priepustnostou 70% a nebude u danych folii problem nikde v europe...
    klik sem [odkaz]

    doteraz som si myslel, ze predne bocne nemozu byt polepene nicim. ani bezfarebnou bezpecnostnou foliou.
    bratři češi, su zverejnene informacie pravdive?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…