FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 25.02.08  09:00

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    tak tak, logicky aj moralne by to mali uznat aj nieco "po". bohuzial de-jure je oficielne najsilnejsi argument... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.08  08:45

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    jasna vec. len ako si i ty spominal, ak je to "ich vinnou", aspon z polovice by sa mali podielat. je to o ludoch, na akeho prijimacieho technika narazis....
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 24.02.08  23:35

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    mesiac pred je v pohode, to je jasna vec. ale ked uz mas den po, tak uz ti nepomoze ani prd. tu uz len dobra vola servisakov... :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.02.08  22:53

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny, tak to nejako musis obkecat. otca som sa pytal, neplatil nic. ani za pracu. ani naplne. sice auto bolo mesiac pred ukoncenim 2-rocnej zaruky... :-/
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 24.02.08  13:01

    « Re: vrzání

    Mali ste pravdu, cvrlikal ten kovový mechanizmus zachytenia ľavého zadného sedadla. Kus vazelíny pomohlo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 22.02.08  11:48

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny: obcas sa stane, ze servis uzna zavady ktore su evidentne sposobene konstrukcnou chybou aj nieco po skonceni zaruky. ale tu uz zalezi cisto na servisakoch, pretoze nie su povinni. za pokus nic nedas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.02.08  11:16

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    Takze znackovy servis Fordu si za to zinkasuje 9000Skk. :'-(
    Za jednu tlakovu hadicu a 1.7 hodiny prace sa mi to zda dost.
    Zaujimalo by ma ci niekto z Vas vie ci ta konstrukcna chuba na FFII 04-05 je niekde oficialne spomenuta. Ak by to tak bolo, stalo by za uvahu ziadat opravu za prijatelnejsiu cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.02.08  06:38

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    Znamemu sa stalo presne to iste...vytiekol mu olej cez prasknutu hadicu.Bola to konstrukcna chyba v umiestneni hadice,ktora prichadzala do styku pravdepodobne s remenicou,ktora ju predrala.
    Vyskytovalo sa to u prvych modelov od 2004-2005.
    Nejadna sa o nic vazne,len sa vymeni hadica a naleje novy servo olej.Zvlastne vsak je,ze sa ti dalo v pohode krutit s volantom,lebo znamemu neslo otoit vobec a do servisu ho museli dotiahnut.Ak mas motor Ti-VCT,tak mas EHPAS posilivac.
    Cenu opravy 7000 skk!!! v neautorizovanom servise.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.08  23:32

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny, toto mal otec na svojom aute... zacalo to prave, ked som ja bol za volantom. nic prijemne. co vsak robili, to ti teraz nepoviem, ani kolko to stalo. ked s nim zajtra budem, dam ti vediet, pozriem fakturu.
    mam vsak taky pocit, ze menili len nejaku hadicku a ze to nebola velka polozka...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.08  10:11

    « Porucha posilovaca riadenia

    Zdravím,
    moj Ford je dva mesiace po zaruke a vcera po nastartovani sa popri zvuku motora objavil divny piskavy zvuk, ktory zosilnel pri najmensom pohybe volantu. V servise mi oznamili ze vytiekol olej
    zo systemu posilovaca riadenia. Pri jazde do servisu som vsak nepotreboval ziadnu zvysenu silu na tocenie volantu. Volantom sa dato tocit uplne lahucko. Mal niekto z Vas takyto problem a ak ano co Vam povedali v servise o pricine a kolko Vas stala oprava?
    Mam 1,6 85kW focus. Viete niekto aky je tam posilovac. Ci elektro-hydraulicky(EHPAS) alebo iba hydraulicky?
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 20.02.08  10:22

    « Re: vrzání

    Vyskusam, dakujem pekne za rady :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 18.02.08  16:41

    « Re: vrzání

    Hej, mne to tiez robilo, uchytenie operadla lavice v lavo vzadu. Ja som tam nieco z toho oblepil paskou, uz necvrlika.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.02.08  13:32

    « Re: vrzání

    Zdravim Dreede. Mne to robilo tiez. V mojom pripade to bola pruzinka v tlacidlu na zadnom sedadle, ktorym sa klapa operadlo. Skus sa povozit so sklopenymi sedadlami. Ak to pomoze, tak na to odporucam pouzit WD40 :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 16.02.08  09:48

    « Re: vrzání

    Ahojte. Tak môj fofo už má 1450km a čo ma zaskočilo je cvrlikanie, ktoré sa objavilo v interieri. Mám pocit, že saderie zozadu ale občassami zdá, že vpredu... Je to doslova cvrlikanie pri prechádzaní nerovností ako keby sa kov o kov drel. Nemáte s tým niekto skúsenosti? ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto BOBB

    BOBB 13.02.08  19:53

    « Re: vrzání

    Servis ve Valašském Meziříčí,ale moc se jim to nelíbilo.Taky jsem už s nima zkončil,hrozně se zkazili.
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 12.02.08  20:28

    « Re: vrzání

    2 martink: kde jsi to servisoval? dela mi to taky a moc me to nebavi. ale uz to vydrzim do dubnove garancky.
  • « 00 Reagovat !

    foto BOBB

    BOBB 12.02.08  20:01

    « Re: vrzání

    Zdar,zusím poradit. Měl jsem asi podobný problém u C-MAXE.Nejdřív se to projevilo ve sloupku na straně řidiče po čase i u spolujezdce.Sundal jsem plasty ze sloupku,jsou přichyceny kovovýma sponama.Myslel jsem si ,že je to ono, ale bohužel.Pak jsem jezdil bez plastů jen s pásem a pořád nic.Nakonec jsem zjistil ,že to vychzí od bodových svárů pod těsnící gumou dveří.Ve fordu přidali dva bodové svary(na každé straně jeden)a zatím je klid.Vše na záruku.To hledání byl běh na dlouhou trať.
    Zatím čau
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.02.08  12:04

    « Re: vrzání

    To bude asi uchytenie bezpecnostneho pasu. Treba to uchytenie raz za cas poposuvat. Resp. najst polohu kde to nerobi. Mne to tiez robilo, uz teraz nie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.02.08  11:37

    « Re: vrzání

    Radu bohuzel nemam, ale mam ten samy problem. V servisu mi bylo receno, ze vse je prichyceno jak ma a nevidi co by meli opravovat. Tak jsem zvedavy na vyreseni Tveho problemu.P.S. Na reklamaci to urcite je. Taky mne to vadi kdyz mi furt neco cinka u ucha.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.02.08  15:33

    « vrzání

    Chtěl bych poprosit o radu:

    Mám tři měsíce starého FF II, všechno klape na jedničku, až na jednu věc a to: Při přejetí jakékoli, i minimální nerovnosti nebo pokud jedu na okresce nebo dálnici s hrubším povrchem, tak se mi vedle hlavy pořád ozývá zvuk asi jako když vám vedle hlavy sedí cvrček a cvrliká a cvrliká... Tento pazvuk vychází snad někde z oblasti uchycení bezpečnostího pásu.Nevím jestli nejsem přecitlivělej,ale u nového auta by se snad takové věci neměly objevovat. Zajímalo by mě jestli jste někdo měl podobný problém a jestli šlo tuto závadu reklamovat. Díky předem za odpověď
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…