FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 27.02.08  12:35

    « Re: pneu

    manco: michelin energy som mal predtym na C4. tie su podla mna dost tiche na kazdom povrchu. ale zas moc makke na moj vkus, v zatackach je to prilis gumene a nepresne. UG7 som mal zimne na C4 a tie boli makkost sama ale tiche boli tiez. (moderne zimne gumy uz niesu vobec hlucnejsie ako letne) hej, na hrubsom asfalte kazde viac hucia, no tie energy len minimalne a P7 o dost viac.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  12:19

    « Re: pneu

    misoo: diky. doteraz mam michelin energy a na to ze su letne, podla mna hucali dost vzdy (len neviem, ci je to iba gumami alebo zlym odhlucnenim - mam dost maly rozdiel medzi letnymi a zimnymi UG7 co sa tyka hluku). Na hrubom budu hucat asi kazde, nie ?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 27.02.08  11:17

    « Re: pneu

    manco: P7-ky som mal v 205/55/16 a bol som s nimi velmi spokojny. jedinu nevyhodu mali pri jazde na hrubsom asfalte - boli trosku hlucnejsie, ale nie nejako prilis ze by to vadilo. inac su to sportovo ladene gumy t.j. su tvrdsie, drzia velmi dobre na suchu a aj na mokru. vobec som nerozlysoval ked bolo mokro. aquaplaning neznama vec. tie gumy vrelo odporucam !
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  10:12

    « pneu

    Pani, potreboval by som poradit. Budem uz potrebovat nove letne pneu a rozmyslam nad Pirelli P7. Mate s nimi skusenosti, su v pohode ? Mam len 15" disky a nemienim investovat v poslednom roku do auta nejake extra prachy za vacsie disky.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 26.02.08  10:20

    « Re: Re: škola šmyku

    no ved, v pachfurte su kadejake srandy, ale v piestanoch je len nejaka "mokra handra" na zemi a to je vsetko... alebo sa mylim? ondro: co vsetko tam maju ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.08  23:35

    « Re: Re: škola šmyku

    ja som bol v pachfurte, cez mercedes benz, ale s fofom. pred rokom, dvomi??? uz si nepamatam :-) je to urcite lepsie, ako parkovisko, lebo na parkovisku si sice vyskusas co a ako, ale vzdy si na to pripraveny. a tu bola pohybliva plosina, ktora ti poslala prednu alebo zadnu napravu doprava alebo dolava, nikdy si nevedel co kam a akou intenzitou. mna vtedy dost sokovalo predlzenie brzdnej drahy s ABS. vozidlo bez ostalo stat omnoho skor. hoci som uz predtym zazil v zime, ako mi 307ka dorbe drzdila an snehu ale ked som o nieco malinko pritlacil na brzdovy pedal, akoby ma niekto zacal tlacit - aktivovalo sa ABS a brzdny ucinok v haji...

    vsetci to vieme, ale ked pride do tuheho... hlava hovori pusti brzdu, pusti brzdu, otoc volant, pusti brzdu.... ale telo neposlucha. verim, ze takato skola jednych nauci, druhym dokaze, ze to vedia a urcite by som ju zaradil do autoskoly.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 25.02.08  22:38

    « Re: Re: škola šmyku

    ja sa uz chystam treti rok, ale vzdy sa ukaze nieco "vhodnejsie" kam nasypat tie prasule... 8-s
    takze vravis ze sa to oplati ? nebude stacit ked sa pojdeme niekde vyblaznit na sneh ? tam si tiez mozem vyskusat vyhybacie manevre... :-)

    daj vediet potom s tymi banovcami, drzim palce ;-) inac ak nahodou narazis na takeho dost anti-asertivneho prijmacieho technika, tak si z neho moc nerob, hlavne ze technici su jak od matela !! ;-) :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 25.02.08  21:56

    « Re: škola šmyku

    hej hej, chystame sa viaceri..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.08  18:19

    « škola šmyku

    Všetkým, ktorí majú radi jazdu v aute a občas aj to bláznenie vrelo doporučujem šklu šmyku cez spoločnosť MaxCars v Piešťanoch. nedavno som obsolvoval tento kurz spolu s Antoniom a boli sme nadmieru spokojní. Za cenu 4100 Sk/osoba vas naucia vyhybat sa prekazke na suchu - tu bolo krasne vidiet ako je Focus tvrdy v porovnani s ostatnymi autami >:D , vyhybacku na smyklavej fólii, brzdenie, prejazd zakruty po fólii a samozrejme hodiny s autom. kurz sa robi na letisku v Piešťanoch. Je to vážne parada. Pokiaľ by ste chceli naučiť športovú jazdu, je to drahšie, so svojim autom 7500 Sk/osoba a s autom BMW 12 500 Sk/osoba. Poviem na rovinu - auto dostane slušne zabrať o pneu ani nehovorim. konečne som si mhol natrénovať prudké vyhýbačky bez toho aby som skončil na strome. Vrelo odporúčam. :yes: :yes: :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.08  18:18

    « škola šmyku

    všetkým, ktorí majú radi jazdu v aute a občas aj to bláznenie vrelo doporučujem šklu šmyku cez spoločnosť MaxCars v Piešťanoch. nedavno som obsolvoval tento kurz spolu s Antoniom a boli sme nadmieru spokojní. Za cenu 4100 Sk/osoba vas naucia vyhybat sa prekazke na suchu - tu bolo krasne vidiet ako je Focus tvrdy v porovnani s ostatnymi autami >:D , vyhybacku na smyklavej fólii, brzdenie, prejazd zakruty po fólii a samozrejme hodiny s autom. kurz sa robi na letisku v Piešťanoch. Je to vážne parada. Pokiaľ by ste chceli naučiť športovú jazdu, je to drahšie, so svojim autom 7500 Sk/osoba a s autom BMW 12 500 Sk/osoba. Poviem na rovinu - auto dostane slušne zabrať o pneu ani nehovorim. konečne som si mhol natrénovať prudké vyhýbačky bez toho aby som skončil na strome. Vrelo odporúčam. :yes: :yes: :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 25.02.08  09:00

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    tak tak, logicky aj moralne by to mali uznat aj nieco "po". bohuzial de-jure je oficielne najsilnejsi argument... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.02.08  08:45

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    jasna vec. len ako si i ty spominal, ak je to "ich vinnou", aspon z polovice by sa mali podielat. je to o ludoch, na akeho prijimacieho technika narazis....
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 24.02.08  23:35

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    mesiac pred je v pohode, to je jasna vec. ale ked uz mas den po, tak uz ti nepomoze ani prd. tu uz len dobra vola servisakov... :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.02.08  22:53

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny, tak to nejako musis obkecat. otca som sa pytal, neplatil nic. ani za pracu. ani naplne. sice auto bolo mesiac pred ukoncenim 2-rocnej zaruky... :-/
  • « 00 Reagovat !

    foto dreede

    dreede 24.02.08  13:01

    « Re: vrzání

    Mali ste pravdu, cvrlikal ten kovový mechanizmus zachytenia ľavého zadného sedadla. Kus vazelíny pomohlo >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 22.02.08  11:48

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny: obcas sa stane, ze servis uzna zavady ktore su evidentne sposobene konstrukcnou chybou aj nieco po skonceni zaruky. ale tu uz zalezi cisto na servisakoch, pretoze nie su povinni. za pokus nic nedas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.02.08  11:16

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    Takze znackovy servis Fordu si za to zinkasuje 9000Skk. :'-(
    Za jednu tlakovu hadicu a 1.7 hodiny prace sa mi to zda dost.
    Zaujimalo by ma ci niekto z Vas vie ci ta konstrukcna chuba na FFII 04-05 je niekde oficialne spomenuta. Ak by to tak bolo, stalo by za uvahu ziadat opravu za prijatelnejsiu cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.02.08  06:38

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    Znamemu sa stalo presne to iste...vytiekol mu olej cez prasknutu hadicu.Bola to konstrukcna chyba v umiestneni hadice,ktora prichadzala do styku pravdepodobne s remenicou,ktora ju predrala.
    Vyskytovalo sa to u prvych modelov od 2004-2005.
    Nejadna sa o nic vazne,len sa vymeni hadica a naleje novy servo olej.Zvlastne vsak je,ze sa ti dalo v pohode krutit s volantom,lebo znamemu neslo otoit vobec a do servisu ho museli dotiahnut.Ak mas motor Ti-VCT,tak mas EHPAS posilivac.
    Cenu opravy 7000 skk!!! v neautorizovanom servise.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.08  23:32

    « Re: Porucha posilovaca riadenia

    barny, toto mal otec na svojom aute... zacalo to prave, ked som ja bol za volantom. nic prijemne. co vsak robili, to ti teraz nepoviem, ani kolko to stalo. ked s nim zajtra budem, dam ti vediet, pozriem fakturu.
    mam vsak taky pocit, ze menili len nejaku hadicku a ze to nebola velka polozka...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.08  10:11

    « Porucha posilovaca riadenia

    Zdravím,
    moj Ford je dva mesiace po zaruke a vcera po nastartovani sa popri zvuku motora objavil divny piskavy zvuk, ktory zosilnel pri najmensom pohybe volantu. V servise mi oznamili ze vytiekol olej
    zo systemu posilovaca riadenia. Pri jazde do servisu som vsak nepotreboval ziadnu zvysenu silu na tocenie volantu. Volantom sa dato tocit uplne lahucko. Mal niekto z Vas takyto problem a ak ano co Vam povedali v servise o pricine a kolko Vas stala oprava?
    Mam 1,6 85kW focus. Viete niekto aky je tam posilovac. Ci elektro-hydraulicky(EHPAS) alebo iba hydraulicky?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…