FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.03.08  20:42

    « Re: Re: škola šmyku

    tek ten nater je mi hned sympatickejsi ako folia :-) :yes: a co kvalita asfaltu ? treba si zobrat nahradne gumy ? >:D
    oproti parkovisku je tam fakt vyhoda, ze ked to prezenies, tak neskoncis v strome, alebo v susedovom plote :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  18:32

    « Re: Nový Focus

    Novy Focus mi ucaroval uz na prvych fotkach. Podla mna velmi vydareny facelift >:D . Urcite ho pojdem vyskusat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  18:29

    « Re: Re: škola šmyku

    Caf Misoo. V Piešťanoch majú približne 50 m dlhy rovny usek kde nie je folia ale specialny nater, ktory polievaju. Folia sa im vraj krcila a farba im vydrzi viac. Na tomto useku skusaju brzdenie v priamej trase, vyhybaci manever z nateru na asfalt a spat na nater - dokaze to celkom rozhodit auto ak zle brzdis, vyhybacku bez brzdenia. potom maju druhy nater v zakrute. Zakruta je pomerne ostra. bezpecne ju prejdes priblizne v 50 km/h ale ak ides rychlejsie ak sa ti auto krasne smykne a ide prec. Podla moho nazoru za tu cenu - priblizne 4000 Sk sa to oplati. Vyhoda je v tom, zeinstruktor stoji pri prekazke a vysielackou ti hlasi co si urobil dobre a co zle. Mozes si vyskusat prejazd vo vyssich rychlostiach a pod. Na parkovisku to nie je zle - sam sa chodim dobre vyblaznit, problem je vo velkosti plochy. Tu sa tafolia stale rovnako smyka a to je vyhoda a siroko daleko nic nestoji, nic sa nestane ked to prezenies ako ja ked mi v zakrute uletela puklica. Okrem smyklaveho nateru robis vyhybacku na suchu - obzvlast super a potom klasicky slalom medzi kuzelkami na suchu.
    Takze tak
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  22:46

    « Re: Nový Focus

    Co som cital tak vybava titaniumX je skoro to iste ako GhiaX za tie iste peniaze, len ghiax ma o nejake veci viac. Takze som tiez milo prekvapeny z cien noveho focusa. Skoda len toho strieborneho stredneho panelu. Ja mam ten isty dizajn klimy a radia a je to v ciernej farbe a myslim ze to vyzera krajsie ako je to teraz. Inak vyzera pekne, pojdem sa asi povozit :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  22:14

    « Re: Nový Focus

    uz sa to tu velmi vela krat preberalo a nemozem to zatial posudit, ale najviac kladnych reakcii som pocul na servis Auto Kois v Banovciach, pripadne v Trencine. Tak skus tam. Mozno potom aj zmenis nazor. Ja sa tiez chystam na garancku a idem radsej tam. Pripadne, ina situacia je v Cechach. Tam si Ford drzi nie len trh, ale aj servisy. Je tam zdrava konkurencia a chyby si servisy nedovoluju, lebo by prisli o zakaznikov. Takze u mna je to Banovce alebo nieco v CZ, asi v Brne. Za tie naklady na cestu to stoji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  21:37

    « Re: Nový Focus

    mkovesi: mozno este skusim na svoju poslednu fordacku garancku ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  20:45

    « Re: Nový Focus

    Nitru si neskusal? Ja mam s nim zatial dobre skusenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  17:12

    « Re: Nový Focus

    no jo... mne uz je to suma fuk, ja teda uz forda asi nekupim. Ani nie tak kvoli tomu, ze som chytil poruchovy hlucny a rozvrzgany kus ale hlavne kvoli servisom a ich spravaniu. V jednom nemenovanom vam daju termin opravy o mesiac, potom nieco opravia ale casto nieco ine pokazia a potom zapru este aj nos medzi ocami, v druhom z cloveka urobia maleho chlapca co nicom nerozumie a uz ked nieco opravia tak po svojom (ved takto vam to musi stacit) a nemam chut stale hladat normalny servis...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.03.08  16:37

    « Re: Nový Focus

    tak potom pohoda nie ? mame nizsie ceny, cize si ESP mozme priplatit :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  10:39

    « Nový Focus

    Tak páni, na Slovensku skončil pravek a od dnes sa predáva Nový Focus. ceny ma príjemne prekvapili. Sklamal ma ale prístup k nám ako krajine východného bloku! zatiaľ čo v iných krajinách (možno vo všetkých okrem Slovenska) je ESP štandardnou výbavou, na Slovensku je za príplatok. Klasika...
    Neviem nikde zistiť, či sú v najvyššej verzii xenóny a či sa vôbec dajú prikúpiť.
    Odhliadnuc od týchto chybičiek máme najnižšie ceny v európe.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 28.02.08  08:14

    « Re: vrzání

    Nevím jak v SK ale v Čechách ceny aut nepadají tak rychle dolů, alespoň ne těch ověřených. Bohužel trochu cenu sráží neseriózní chování autobazarů které stáčejí kilometry a falšují doklady. Bohužel česká vláda nedokáže definovat stáčení km jako trestný čin a pořád ještě neexistuje centrální evidence historie a servisu vozidel.

    Přesto je v ČR pokles ceny po 3letech na 65% prodejní ceny, zatímco ve státech EU je to na 45% prodejní ceny.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  21:44

    « Re: vrzání

    3
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 27.02.08  21:29

    « Re: vrzání

    Kolko ma rokov ten tvoj Focus Manco?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  20:33

    « Re: vrzání

    pani, kolko si planujete podrzat svojich focusov? Ja mam s mojim tivct 90000 km a uz zacinam rozmylsat kolko sa este oplati pockat aby to este bolo predajne... Uz teraz podla eurotax-u padla cena mojho na nejakych 42% povodnej ceny :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 27.02.08  15:17

    « Re: vrzání

    chlapi, to je skoda, ze sa vam usli take nepodarky... stava sa aj v lepsich rodinach, verte tomu !
    inac som tiez v chladnych dnoch "objavil" klepotanie - u mna zadne dvere na kufri... neni to nic prijemne, ale na to co mi focus odovzdava mu to rad odpustam ! ked bude teplejsi vikend chystam sa to vytlmit a bude pokoj. ani to nedavam na zarucnu opravu, lebo viem presne co tam klepoce, tak je mi pohodlnejsie to jednoducho rozobrat a opravit ako sa hadat s nejakym servisakom... ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  13:59

    « Re: vrzání

    doggy: som na tom podobne s tymi vrzgotmi a cvrlikaniami :-( tiez som sa na focusa tesil - od prveho momentu, kedy som sa viezol po fabrike v predprodukcnom kuse urceneho na crash-testy a ostal som sklamany.
  • « 00 Reagovat !

    foto BigFoot007

    BigFoot007 27.02.08  13:25

    « Re: vrzání

    No natrafil si na ozaj nevydareny kus...Sem tam ma clovekj stastie a sem tam nestastie...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  13:23

    « Re: vrzání

    co sa tyka vzgania a "cvrlikania" je to des.. osobne by som za kvalitu spracovania focusov niekomu odtrhol obe ruky.. mam asi velku smolu, uz som to tu davnejsie spominal, ale na mojom FFII 1.6 TDCi (cca 13.000 km) sa mi deju tieto veci:

    - hlucny motor - traktor.. ziaden iny moderny turbodiesel takyto zvuk nema, viezol som sa v 3 identickych motoroch, vsetky tichucke, moj je hlucna haraburda - odpoved servisu, vsetko OK
    - vrzganie zadnej napravy, asi nejaky cap, pri prejazde nerovnosti to vydava skripavy zvuk, pri brzdeni detto, klapoce, buchoce, jedna katastrofa - v servise premazali, pomohlo to na cca 5.000 km a teraz je to to iste
    - vrzganie v interieri - kapitola sama o sebe - cvrlikanie uchytenia pasu u vodica, cvrlikanie, klapot a buchot uchytenia praveho zadneho pasu, vrzganie sedacky vodica skoro pri kazdom rozjazde, brzdeni, vrzganie spojkoveho pedalu
    - obcasny skrat pri starte - auto namiesto startu spusti hrozny skripot, uplny priserny zvuk, auto nenastartuje. opakovany start uplne ok..

    Ja som sa na Focusa hrozne tesil, ale mna auto jednoznacne sklamalo.. vozenie je v poriadku, ale tieto veci, co sa mi deju po par tisic kilometroch, som na blbej fabii zazival tak po 60 - 70 tisicoch... a to bola kraksna o polovicu lacnejsia..
    Dalsieho forda si jednoznance nekupim
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 27.02.08  13:00

    « Re: pneu

    manco: no tak to je smola, ale cudujem sa ze mas hluk, lebo u mna je hluk od pneu minimalny. potom uz len nejako vytlmit podbehy, alebo vatu do usi ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.02.08  12:42

    « Re: pneu

    misoo: takze sa toho hluku od kolies nezbavim, sakra :-( ;-\ Niekedy si pripadam ako by som mal v podlahe dieru... Prechod na hruby asfalt znamena hodne vyrazne zvysenie hluku vo vnutri aj pri Michelinoch a ked to bude este horsie s P7, tak uz fakt neviem :(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…