FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 06.03.08  22:18

    « Re: Vykon 1,6Ti-VCT

    Výkon je moment x otáčky. Na brzdě se měří moment a výkon se počítá. Neplést moment a výkon a maximální moment a maximální výkon. Maximální moment udává v jakých otáčkách je moment maximální >:D ale neříká nic o průběhu momentové křivky. Maximální výkon je místo kde je násobek momentu a otáček největší. Ve své podstatě říká do jakých otáček je moment ještě dostatečně velký (za maximálním výkonem moment prudce klesá). Moment hovoří o tom jakou silou působí motor na auto (udává zrychlení) a výkon udává sílu v závislosti na rychlosti. Převodovka funguje jako násobič momentu zatímco výkon nemění. Pro posouzení motoru je nutná alespoň momentová křivka. Max moment a výkon nestačí.

    A co se týče dieselů, tak ty mají velký TM v nízkých otáčkách díky turbu a max moment mají v nižších otáčkách protože moment klesá s otáčkami rychleji jak u benzínu.

    Vezmi si takový TSI a podívej se na momentovou křivku.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 06.03.08  20:08

    « Re: Vykon 1,6Ti-VCT

    Ten točivej moment ukazuje, že výkon byl dosažen až ve vyšších otáčkách - možná kvůli tomu filtru?

    Jinak motor o stejném výkonu ve stejných otáčkách má vždy totožný točivý moment - diesel benzín 1,4 3,0 cokoli. Vyšší TM dieselů je způsoben tím, že motor dosahuje max výkonu v nižších otáčkách, tak usuzuju, že tady to bude naopak. Pak jsem někde četl, že na brzdě se měří točivý moment, výkon se dopočítává podle konstanty.
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 06.03.08  09:30

    « Vykon 1,6Ti-VCT

    Tak vcera som bol zmerat vykon na vykonovej brzde. Seriovych 115k je uz 120,9k (pravdepodobne KN filter). Krutak vsak nedoshoval spicku 155Nm, ale iba 140,9Nm. Zato pekne vyrovnane od 2400 do 6200 ot. neklesne pod 93% !! Takze spokojnost :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 05.03.08  12:01

    « Re: Nový Focus

    ten plys tiez nemusim, mal som to na C4 a v lete to doslova svrbelo, fujtajbl !! ale co som videl vo fofo (ghia), tak je to o inom a je to celkom v pohode. ma to vyhodu, ze sa na tom clovek az tolko nesmyka v zakrutach, takze ta to podrzi a ani nepotrebujes bocne vedenie ! :-) osobne vsak povazujem za idealne sedacky z brusenej perforovanej koze (prirodna alcantara). ale tie latkove co su vo fofo sport, tak tie su tiez super. moze to posobit trochu chladnym dojmom, no zato su po takmer dvoch rokoch uplne ako nove. fakt kvalitka ! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.08  09:19

    « Re: Nový Focus

    no mne sa zasa ten plys ci aky fras to je vobec nepaci, posobi to podla mna strasne lacno (asi ako "luxusne" navleky na sedadla do skody 120 za 500 Sk), klasice potahy alebo kombo koza naboku/potah sa mi paci viac

    dost dobry upgrade je stredova opierka, konecne sa da posuvat a je v nej aj vela miesta, aj odkladacich priestorov v interieri je viac.

    tiez multifunkcny display na palubke je poriadne vylepseny, konecne to je vacsie a citatelnejsie nez ten stary krpaty alfanumericky

    ale inak podareny facelift, aj ked vidiet, ako tu uz niekto napisal, ze sa blizi doba, ked sa predne svetla budu tahat az po celne sklo... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 05.03.08  07:19

    « Re: Nový Focus

    neznasam veci co elektrizuju, a ten velur/mikroplys vo Forde vyzera celkom dobre, ale elektrizuje jak svina, furt dostanem kopanec ked vystupujem z auta ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.03.08  23:31

    « Re: Nový Focus

    v prospektoch vyzera zaujimavo... ak uvidite fotky z neho, vsimnite si, ze na nich maju rozsirovacie podlozky, pripadne tie fotky upravili...
    a tiez som nenasiel v ponuke velur/mikroplys ako potah sedadiel... nedokazem si pomoct, ale latkove potahy su mi take studene...
    ale inak, facelift podareny, az na tie "skoropochromovane" gombiky na palubnej doske... to ja nemusim... ;-\
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 04.03.08  07:59

    « Re: Nový Focus

    hej, hej, s tou spotrebou by to bolo horsie.. kolegovia maju 1.8 v mondeach a je to dost zle; ale to auto je aj tazsie
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 04.03.08  01:12

    « Re: Nový Focus

    ja som to kedysi skusal, prosil, uplacal... a nic... >:D
    inac ta 1,8-ka neviem, podla mna nic extra, vykonovo je len o malo lepsia ako nase tivct, no spotrebu ma takmer ako dvojliter... 8-s
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 02.03.08  21:52

    « Re: Nový Focus

    hej, ceny su velmi pekne.. auto ako moje (ale trochu silnejsie, 1.8 benzin) je o 6 litrov lacnejsie ako ked som ho kupoval (v auguste), jediny rozdiel je ze mam 17-ky, a teraz su v tej akcii len 16-ky.. ale to by sa dalo podla mna dohodnut u predajcu
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 02.03.08  20:42

    « Re: Re: škola šmyku

    tek ten nater je mi hned sympatickejsi ako folia :-) :yes: a co kvalita asfaltu ? treba si zobrat nahradne gumy ? >:D
    oproti parkovisku je tam fakt vyhoda, ze ked to prezenies, tak neskoncis v strome, alebo v susedovom plote :yes:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  18:32

    « Re: Nový Focus

    Novy Focus mi ucaroval uz na prvych fotkach. Podla mna velmi vydareny facelift >:D . Urcite ho pojdem vyskusat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.08  18:29

    « Re: Re: škola šmyku

    Caf Misoo. V Piešťanoch majú približne 50 m dlhy rovny usek kde nie je folia ale specialny nater, ktory polievaju. Folia sa im vraj krcila a farba im vydrzi viac. Na tomto useku skusaju brzdenie v priamej trase, vyhybaci manever z nateru na asfalt a spat na nater - dokaze to celkom rozhodit auto ak zle brzdis, vyhybacku bez brzdenia. potom maju druhy nater v zakrute. Zakruta je pomerne ostra. bezpecne ju prejdes priblizne v 50 km/h ale ak ides rychlejsie ak sa ti auto krasne smykne a ide prec. Podla moho nazoru za tu cenu - priblizne 4000 Sk sa to oplati. Vyhoda je v tom, zeinstruktor stoji pri prekazke a vysielackou ti hlasi co si urobil dobre a co zle. Mozes si vyskusat prejazd vo vyssich rychlostiach a pod. Na parkovisku to nie je zle - sam sa chodim dobre vyblaznit, problem je vo velkosti plochy. Tu sa tafolia stale rovnako smyka a to je vyhoda a siroko daleko nic nestoji, nic sa nestane ked to prezenies ako ja ked mi v zakrute uletela puklica. Okrem smyklaveho nateru robis vyhybacku na suchu - obzvlast super a potom klasicky slalom medzi kuzelkami na suchu.
    Takze tak
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  22:46

    « Re: Nový Focus

    Co som cital tak vybava titaniumX je skoro to iste ako GhiaX za tie iste peniaze, len ghiax ma o nejake veci viac. Takze som tiez milo prekvapeny z cien noveho focusa. Skoda len toho strieborneho stredneho panelu. Ja mam ten isty dizajn klimy a radia a je to v ciernej farbe a myslim ze to vyzera krajsie ako je to teraz. Inak vyzera pekne, pojdem sa asi povozit :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  22:14

    « Re: Nový Focus

    uz sa to tu velmi vela krat preberalo a nemozem to zatial posudit, ale najviac kladnych reakcii som pocul na servis Auto Kois v Banovciach, pripadne v Trencine. Tak skus tam. Mozno potom aj zmenis nazor. Ja sa tiez chystam na garancku a idem radsej tam. Pripadne, ina situacia je v Cechach. Tam si Ford drzi nie len trh, ale aj servisy. Je tam zdrava konkurencia a chyby si servisy nedovoluju, lebo by prisli o zakaznikov. Takze u mna je to Banovce alebo nieco v CZ, asi v Brne. Za tie naklady na cestu to stoji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  21:37

    « Re: Nový Focus

    mkovesi: mozno este skusim na svoju poslednu fordacku garancku ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  20:45

    « Re: Nový Focus

    Nitru si neskusal? Ja mam s nim zatial dobre skusenosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  17:12

    « Re: Nový Focus

    no jo... mne uz je to suma fuk, ja teda uz forda asi nekupim. Ani nie tak kvoli tomu, ze som chytil poruchovy hlucny a rozvrzgany kus ale hlavne kvoli servisom a ich spravaniu. V jednom nemenovanom vam daju termin opravy o mesiac, potom nieco opravia ale casto nieco ine pokazia a potom zapru este aj nos medzi ocami, v druhom z cloveka urobia maleho chlapca co nicom nerozumie a uz ked nieco opravia tak po svojom (ved takto vam to musi stacit) a nemam chut stale hladat normalny servis...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 01.03.08  16:37

    « Re: Nový Focus

    tak potom pohoda nie ? mame nizsie ceny, cize si ESP mozme priplatit :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.08  10:39

    « Nový Focus

    Tak páni, na Slovensku skončil pravek a od dnes sa predáva Nový Focus. ceny ma príjemne prekvapili. Sklamal ma ale prístup k nám ako krajine východného bloku! zatiaľ čo v iných krajinách (možno vo všetkých okrem Slovenska) je ESP štandardnou výbavou, na Slovensku je za príplatok. Klasika...
    Neviem nikde zistiť, či sú v najvyššej verzii xenóny a či sa vôbec dajú prikúpiť.
    Odhliadnuc od týchto chybičiek máme najnižšie ceny v európe.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…