FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.04.08  01:21

    « Otevírání kufru

    Tak jsem dneska přišel k autu (kombi), chci otevřít kufr a ono nic. Jen při zmáčknutí spínače tam lehce cvaklo a kufr se neotevřel. Totéž při pokusu o otevření pomocí DO. Nestalo se vám to taky někdy? Existuje nějaký jiný způsob, jak otevřít dveře kufru? Co může být v háji?
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 14.04.08  21:45

    « Re: trasenie volantu pri brzdeni

    na moje.auto ho dám jakmile nafotím :-)

    Když nemáte ty adaptipvní, máte někdo zkušenosti s přestavbovou sadou na xenony?? Svítí jako originál bi-xenony?

    Na minulém autě jsem bi-xenony měl(C-MAX) a docela mi to teď chybí
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.08  22:03

    « Re: trasenie volantu pri brzdeni

    Pokud máš na 95tkm původní kotouče tak už budou asi sjeté a bude to chtít nové. Já mám se sjetými kotouči takovou zkušenost, že rozvibrují volant spíš při slabém přibrždění. Vibrace při silnějším přibrždění by taky mohl způsobovat unavený silenblock na ramenu přední nápravy, i ten by měl možná jít vyměnit jako samostatný díl. Případně by to mohli být tlumiče, jejich účinost se dá změřit a dle toho rozhodnout o výměně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.08  19:44

    « trasenie volantu pri brzdeni

    pani, potreboval by som poradit - v poslednej dobe sa mi pri prudsom brzdeni trasie volant. pneu mam nove a pri jazde je volant stabilny. mam najazdenych 95000km, budu to zvlnene kotuce ? Je to pri 95tkm bezne ?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 11.04.08  23:07

    « Re: Tak patřím sem

    gratulujem, dobra volba, pochval sa na moje.auto.cz ;-) :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.04.08  21:02

    « Tak patřím sem

    Tak a je to tady. Ode dneška jsem přesídlil do tohodle fóra, zatím si to teda užívám.

    Focus kombi Ghia 2.0TDCi

    Máte někdo ty adaptibilní světlomety??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  17:06

    « Re: DR vs. superkutil

    johny_b_sk: ano, máš pravdu. Děkuji za připomenutí. Kdybych se zase někdy neudržel, tak do mě prosím šťouchni.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  16:40

    « DR vs. superkutil

    Myslim, ze nie je potreba to dalej rozoberat. Plati to pre oboch.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  14:25

    « Re: Nový Focus

    Aby se auto dalo zařadit do N1, musí platit následující vzorec

    P-(M+N.68)>N.68, kde P-největší technicky přípustná hmotnost naloženého vozidla v kg,M-provozní hmotnost,N-počet míst k sezení s výjimkou řidiče. Pokud výše uvedená nerovnost není splněna, pak se vozidlo se vozidlo nemůže zařadit mezi N1.

    To je celé.

    Některá auta to splňují pouze v tom případě, že jsou homologovaná jen jako čtyřmístná - např. právě ta fabie.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  13:56

    « Re: Nový Focus

    Jo, to mi uteklo, myslel jsem že se dá dát přepážka jen do kombi protože vím, že se poslanci hádali, že krátká verze auta nic neuveze. Nu což, asi i poslanci přišli na to že ušetří a nebo konečně někomu došlo, že podnikatel nemusí být vždy řemeslník stěhující materiál a potřebující kombi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  12:14

    « Re: Nový Focus

    odpocet jde udelat i na novou kratkou fabii a spousty jinech hatchbaku. ja nechapu v cem je zadrhel ....
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  11:32

    « Re: Nový Focus

    Ty jsi fakt.... Já se ptal proč jde u auta na odkazu (blbě jsem ho označil jako sedan) udělat odpočet DPH a ty mi píšeš, že ne na všechny auta s přepážkou se musí dělat odpočet DPH. Na Focus hatchback odpočet jde udělat a já se ptal proč? A tvoje odpověd? Úplně mimo píšeš něco o tom, že u přepážky odpočet být nemusí a pak už jen napadání a urážky. Přečti si po sobě co píšeš a zamysli se nad tím.

    Ostatním se omlouvám, měl to být jednoduchý dotaz na odpočet DPH.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  11:22

    « Re: Nový Focus

    kutile, vzdávám se. Máš pravdu, nebudeme se dohadovat o slovíčka. Sedan je vlastně hatchback a ty jsi génius >:-[] Počkej 100 let, bude z tebe další Jára Cimrman, ale tahle doba tě prostě nemůže ani pochopit, natož po zásluze ocenit.

    A upřímně se ti omlouvám. Není pravda, že něco nepochopíš. ty chápeš všechno. To jen my ostatní nechápeme tebe.- ale na tvá slova vždycky dojde, jen to pár století trvá ;-)

    Víc už to nebudu komentovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  11:10

    « Re: Nový Focus

    DR: No a že PepeCarrita pochopil co jsem myslel. Stačilo se podívat na ten odkaz. No nic, nechci to řešit, odpověď jsem nedostal, akorát se tu s tebou dohaduju o slovíčkách. Přečti si svoji první rekci na můj příspěvek a uvidíš, že místo odpovědi mě napadáš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  11:03

    « Re: Nový Focus

    kutile, celá debata o přepážce a DPH začala tvými slovy, cituji: "Od kdy se dá na sedan udělat odpočet DPH? Ten Focus z testu má totiž přepážku. [odkaz] "

    Žes to vlastně všechno "myslel" úplně jinak jsi nám laskavě vysvětlil až teď, tak se prosím zklidni a už neotravuj.

    BTW, já na tebe nemám žádné narážky, to jsou jen předpovědi blízké budoucnosti, které se navíc v krátkém čase obvykle i naplňují
    >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  10:54

    « Re: Nový Focus

    Zákon říká:

    Podle nových právních předpisů může být výchozím vozidlem osobní automobil s uzavřenou karoserií se společným prostorem pro cestující a pro náklad (typu osobní kombi, kombi) v provedení s max. dvěma řadami sedadel. Vozidlo musí být vybaveno:

    - posuvnou přepážkou za druhou řadou sedadel, která umožňuje posuv do prostoru vzniklého sklopením druhé řady sedadel a dočasné zvětšení prostoru pro přepravovaný náklad nebo speciální výbavu. Požadavky na technické parametry vlastní přepážky jsou shodné s požadavky kladenými na přepážku určenou pro skříňová vozidla kategorie N1,
    - prostor pro náklad a speciální výbavu musí mít případná boční okna v tomto prostoru zajištěna proti snadnému poškození (pokud je okno pevně umístěno v karoserii postačuje bezpečnostní folie),
    - prostor pro speciální výbavu musí mít vhodný počet úchytů pro připevnění následně doplněné speciální výbavy.

    To DR na Focus hatchback lze udělat odpočet DPH a já se ptal jak je to možné. Nechytej mě za slovo a odpusť si stálé narážky. Není každý vševědoucí jako ty.

    A mě ta stupidní přepážka ubírá při poloze vzadu 10cm a při poloze vpředu 20cm z délky kufru auta, tak že když chci odvézt nějaký materiál, tak ji musím vyndavat. Je to ale asi jen problém Fordu, u jiných značek je i s přepážkou využitý celý prostor kufru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  10:53

    « Re: Nový Focus

    kutile, tys z přítomnosti přepážky vyvodil závěr, že je u toho auta možný odpočet DPH. Navíc jsi dokonce psal o přepážce v sedanu!!!! Já jsem ti na to odpověděl, že to nemusí být pravda, vysvětlil proč a vyjádřil názor, že to stejně nepochopíš. A zase jsem měl pravdu. Kddo si co dá nebo nedá do auta je čistě jeho věc, viděl jsem nehezké video, co dokáže pár krámů z kufru natropit při nehodě za škodu na posádce auta. Ne každá přepážka vypadá tak, jak ty popisuješ, ale to jsem ani nečekal, že by tě napadlo. Já už jsem těch přepážek viděl opravdu hodně.

    Už to prosím neřeš, nebo se v tom zamotáš ještě víc a skončíš zase u momentu a kvantové fyziky. Tohle fórum si IMHO zaslouží něco lepšího.
  • « 00 Reagovat !

    foto mehturt

    mehturt 07.04.08  10:32

    « Re: Nový Focus

    odpocet DPH sa da aj u inych HB, konkretne viem ze Kia Ceed
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  09:33

    « Re: Nový Focus

    Duplicita zápisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  09:31

    « Re: Nový Focus

    DR: Ale u toho hatchbacku je přepážka a s ní i odpočet DPH. Můj dotaz nebyl proč je tam přepážka ale jak je možné že se na krátký Focus dá udělat odpočet DPH. Myslel jsem, že pro odpočet DPH musí auto splňovat podmínky ohledně nosnosti a že jde odpočet jen u kombi. A nevím DR, proč se do mě pořád navážíš. Jen jsem se ptal.

    A co se týče přepážky, tak pokud jsi nějakou někdy viděl, tak si nejsem jistý, zda by v případě nehody nebyla spíše na obtíž, protože je hodně těžká a drží jen na 4 šroubech M6. A jestli jsi ji někdy viděl, tak víš, že ubírá v autě hodně místa a že by si jí tam bez odpočtu DPH ani nikdo jiný nedal. Samozřejmě že existují přepážky od výrobce, ale s temi nelze uplatnit odpočet DPH, ale ty zase nezabírají místo v kufru a přitom chrání posádku proti předmětům z kufru. Např. přepážky v Německu nejsou za zadní částí opěradel, ale jen v prostoru mezi horní hranou opěradla a střechou vozu a jsou mnohem lehčí než ty české.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…