FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 19.04.08  00:01

    « Re: z C-MAX do Focusu

    No dolů na zem jsem se vracel rád, to je asi hodně subjektivní. Ve Focusu se nesedí zase nějak nízko. Jezdím ještě FOresterem a tam se mi sedí fajn - v Maxovi jsem měl pocit, že jsem jak na empairu a když se Maxík zakýval, bylo to tam nahoře poznat :-)Absolutně jsem si nezvykl na tunel, kterej vytvářel pohled dopředu - to je na S-Maxu ještě horší...

    Focus má širší kufr(i než Mondeo) a má ho i delší jak Max. Asi i na litry je větší.

    Napiš mi prosím jednu vlastnost Maxe nebo S-Maxe, kterou reálně využiješ oproti Focusu/Mondeu pro 2 děti.

    Já už Mondeo měl, pro mě to není, to auto mi nějak nesedlo právě tím posazem a výhledem, Focus II je IMHO mnohem lepší auto, na dálnice na okresky, možná ne tak komfortní.

    Když auto pro rodinu, tak starou Galaxy, kde se daly otáčet přední sedačky a kam v poho dáš 2a2kola a bagáž. Lepší na to je Vito nebo Multivan. Ale já zatím řídím moc rád na to, abych jezdil takovýma autama :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 18.04.08  11:25

    « Re: servo

    mao: tusim nieco podobne mal Victor, robi to vraj servo a tusim to tak ma byt. ale nie som si isty. skus kontaktovat jeho.
    edit: tak nic, uz sa mi to akosi mota... jemu to mechanicky vrzga, nepiska... sorry :*)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.04.08  08:32

    « servo

    zdravim, pred casom mi zacalo piskat servo (1.6, benzin, 50.000km), ale len v krajnych polohach. Akonahle pootocim volant len o mali uhol 10°-15°, piskanie prestane. Ked stojim, v krajnej polohe piska, ked pridam plyn piskanie v krajnej polohe prestane, taktiez ale piska ked parkujem (volant vytoceny, pridany plyn, polama jazda - piska). Pozeral som stav servo kvalapiny, vsetko je OK.
    Neviete co by to mohlo byt? Nestalo sa to niekomu.
    Dik za odpoved.
    Martin
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 18.04.08  07:53

    « Re: z C-MAX do Focusu

    Ptal jsem se proto, že většinou když se člověk naučí na vyšší posaz, tak už do nižšího nechce. S tím kufrem mě překvapuješ, očekával bych u C-MAXe objemově srovnatelný s Mondem. Naopak rozdíl mezi Mondeem a Focusem mi připadá akorát v kufru, prostor pro posádku mi připadá stejný.

    Nevěřil bych, že Focus má větší kufr jak C-MAX. To myslíš objemově či jen plochou kufru?

    Uvažoval jsem o MAXovi, ale o S-MAXovi. Tam toho prostoru je až až. Zajímavé že pro rodinu s 2ma dětmi doporučuješ více Focus než C-MAX, čekal bych to opačně. Kamarád má Renault Grand Scenic, což by mělo být jako C-MAX s delším kufrem a proti němu je i Mondeo malé auto.

    Proč jsi nešel z C-MAXe do Mondea? Tam je přece v kufru více místa a starší Mondea jsou za hubičku!

    Galaxy se mi taky líbí, ale je to už hodně dodávka, ta citlivost na boční vítr tam už je hodně. Ten S-MAX je nejrozumnější řešení. Jeho vnitřní prostor ničím nenahradíš a ten kufr je taky super (objemově srovnatelný s Citroen Picasso >:D ).
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 18.04.08  07:38

    « Re: xenony

    Pouze z pohledu výhledu z vozu a sezení v něm. Mám pocit že sedím na zemi a tím, že jsou okna menší a v předu je střecha přetaženahodně na přední sklo, tak ano. Jinak samozřejmě Mondeo sedí líp a hlavně je díky délce a váze při vyšších rychlostech mnohem stabilnější a klidnější. A taky posilovač řízení u Mondea pomáhá míň jak u Fiesty. Někdy je to fakt dřina.

    S těma sedačkama fakt bojuju. Mám elektrické nastavování a tak buď je sedačka dole, hodně sklopený sedák dozadu a dostatečně vzadu, ale to nedosáhnu na rádio, vyhřívání sedaček atd. a jsem hrozně utopený a když ji dám tak vysoko jak bych potřeboval, tak se jednak sedák sklopí dopředu a sedačka se taky posune dopředu a já jsem narvaný pod volant (mám 190cm). Když zvolím použitelný prostor na nohy, tak už sedím hodně nízko. Já bych potřeboval podložit celou sedačku v uchycení k podlaze tak o 3-5cm.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 17.04.08  21:30

    « Re: xenony

    misoo, možná to myslel posazem a v Mondeu se sedí fakt úplně na zemi a když zvedneš sedačku nahoru, už to zas nemáš tak dobře po ruce.
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 17.04.08  21:24

    « Re: xenony

    Superkutile, neházej flintu do žita!! Já měl taky Mondeo s xenonama a taky jsem je už nechtěl, ale pak přišel MAX s xenonama a já jsem byl jak Alenka v říši divů! Mondeo je opravdu hodně hodně špatný s xenonama, MAX naopak absoltně neuvěřitelnej.

    A jak zvládám přechod?? Užívám si :-)))))
    - auto neposkakuje, sedí daleko líp a je stabilnější, nereaguje tolik na boční vítr.
    - je opravdu znatelně komfortnější se stejnými koly a pneu
    - má podstatně větší kufr
    - divte se, ale má o dost více místa vzadu pro nohy
    - mám motor 2.0TDCi, kterej s Focusem 1400kg doslova zametá
    - je tišší - menší aerdynamický hluk
    - je levnější
    - líp vyřešený zadní sedačky - míň zavazí při sklopení

    A proti Focusu combi??
    chybí mi xenony, sedí se níž, hůř vyndáš zadní sedačky, děti jsou utopenější, takže nevidí z okna (možná je to zas bezpečnější), MAX se mi líbí víc na pohled a Focus má imho obyčejnější image, ale to je subjektivní. Já ho prodával kvůli malýmu kufru pro dvě mimina.

    Jestli jsi někdy uvažoval o Maxíkovi, tak na něj klidně zapomeň, větší není, aby jakš-takš seděl (na Forda), musel znatelně přitvrdit, je o 130kg těžší. Leda že bys nepřežil bez předních senzorů, ty Focus nenabízí ;-)

    S-MAX je o dost lepší, ale stejně asi nejlepší je Galaxy - není o nic delší, ale ten komfort, to jsou panečku dálniční přejezdy...
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 17.04.08  11:31

    « Re: xenony

    superkutil: tebe sa zda mondeo viac motokara ako fiesta ?? :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 17.04.08  09:18

    « Re: xenony

    Ty jsi vyměnil C-MAX za Focus?!? A jak to zvládáš? Mám sice MOndeo, ale kamarádi už všichni mají MPV (Zafira, Scenic Grand, Mazda 5, 807, různé 4x4) a když jezdím s jejich autama, tak si v Mondeu připadám jak v motokáře (sedím na zemi, moc nevidím, cítím každou nerovnost). Jezdím ještě s Fiestou, ale tam to není tak hrozný. :-)

    Na Mondeu mám normální xenony (jen tlumené) a na dálkové mám H1. Předtím jsem měl přestavbu na xenony ve starém Mondeu (používalo samostatnou H7 na tlumené a H1 na dálkové) a současné Mondeo svítí s originál xenonny hůř jak staré s H7 i s přestavbou xenonů. Navíc na mě stále protijedoucí řidiči blikají a přitom já vidím mnohem hůř jak s halogeny.

    Byl jsem s tím i v servisu s tím, že je problém v motorcích nastavující náklon světel, ale vše zkontrolovali a chybu nenašli. Dnes už bych auto s xenony nechtěl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.04.08  09:00

    « Re: Otevírání kufru

    Mal som podobny problem s tym rozdielom, ze dialkovym som ho nakoniec vzdy zdolal. Stavalo sa, ze raz to fungovalo, raz nie. Nakoniec to vyriesila vymena zamku v ramci zaruky. Uz sa to tu tusim riesilo, ale problemom moze byt zatekanie do zamku poza plastovu listu nad EC. Vidiet to aj na z vnutra spinavych krytoch osvetlenia EC. Ten nepodareny plast celkom nedolieha na plech dveri.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.04.08  01:21

    « Otevírání kufru

    Tak jsem dneska přišel k autu (kombi), chci otevřít kufr a ono nic. Jen při zmáčknutí spínače tam lehce cvaklo a kufr se neotevřel. Totéž při pokusu o otevření pomocí DO. Nestalo se vám to taky někdy? Existuje nějaký jiný způsob, jak otevřít dveře kufru? Co může být v háji?
  • « 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 14.04.08  21:45

    « Re: trasenie volantu pri brzdeni

    na moje.auto ho dám jakmile nafotím :-)

    Když nemáte ty adaptipvní, máte někdo zkušenosti s přestavbovou sadou na xenony?? Svítí jako originál bi-xenony?

    Na minulém autě jsem bi-xenony měl(C-MAX) a docela mi to teď chybí
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.08  22:03

    « Re: trasenie volantu pri brzdeni

    Pokud máš na 95tkm původní kotouče tak už budou asi sjeté a bude to chtít nové. Já mám se sjetými kotouči takovou zkušenost, že rozvibrují volant spíš při slabém přibrždění. Vibrace při silnějším přibrždění by taky mohl způsobovat unavený silenblock na ramenu přední nápravy, i ten by měl možná jít vyměnit jako samostatný díl. Případně by to mohli být tlumiče, jejich účinost se dá změřit a dle toho rozhodnout o výměně.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.08  19:44

    « trasenie volantu pri brzdeni

    pani, potreboval by som poradit - v poslednej dobe sa mi pri prudsom brzdeni trasie volant. pneu mam nove a pri jazde je volant stabilny. mam najazdenych 95000km, budu to zvlnene kotuce ? Je to pri 95tkm bezne ?
  • « 00 Reagovat !

    foto misoo

    misoo 11.04.08  23:07

    « Re: Tak patřím sem

    gratulujem, dobra volba, pochval sa na moje.auto.cz ;-) :yes:
  • 00 Reagovat !

    foto Moik

    Moik 11.04.08  21:02

    « Tak patřím sem

    Tak a je to tady. Ode dneška jsem přesídlil do tohodle fóra, zatím si to teda užívám.

    Focus kombi Ghia 2.0TDCi

    Máte někdo ty adaptibilní světlomety??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  17:06

    « Re: DR vs. superkutil

    johny_b_sk: ano, máš pravdu. Děkuji za připomenutí. Kdybych se zase někdy neudržel, tak do mě prosím šťouchni.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  16:40

    « DR vs. superkutil

    Myslim, ze nie je potreba to dalej rozoberat. Plati to pre oboch.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.08  14:25

    « Re: Nový Focus

    Aby se auto dalo zařadit do N1, musí platit následující vzorec

    P-(M+N.68)>N.68, kde P-největší technicky přípustná hmotnost naloženého vozidla v kg,M-provozní hmotnost,N-počet míst k sezení s výjimkou řidiče. Pokud výše uvedená nerovnost není splněna, pak se vozidlo se vozidlo nemůže zařadit mezi N1.

    To je celé.

    Některá auta to splňují pouze v tom případě, že jsou homologovaná jen jako čtyřmístná - např. právě ta fabie.
  • « 00 Reagovat !

    foto superkutil

    superkutil 07.04.08  13:56

    « Re: Nový Focus

    Jo, to mi uteklo, myslel jsem že se dá dát přepážka jen do kombi protože vím, že se poslanci hádali, že krátká verze auta nic neuveze. Nu což, asi i poslanci přišli na to že ušetří a nebo konečně někomu došlo, že podnikatel nemusí být vždy řemeslník stěhující materiál a potřebující kombi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…