FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  09:47

    « Re: 1,6 diesel - spotreba

    Lubos1: inak ta spotreba na mazde je fakt brutalna, tolko som nedal ani na fabii 1.4mpi a ta fakt zrala :-) asi to velmi nesetrili, ked to bola predvadzacka, ja jazdim pianko kym je to v zabehu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  09:34

    « Re: 1,6 diesel - spotreba

    Lubos1: mne ukazuje PP priemerku 5.5 asi za 500km, v tom je aj mesto, zacpy na dialnici, dialnica, okresky, dediny. ked som si dal zmerat iba jednu cestu z viedne do bratislavy, tak mi vyslo 4.5. musim to este overit relnym meranim, idem si prave vyrobit spotreba.xls :-) pravdepodobne do focusov davaju motor uz s novym FW, ten nudzovy rezim by ma nepotesil.
    takze ak by to bolo realne, ja som spokojny, najma pri dnesnych cenach phm.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.05  08:53

    « Bez nadpisu

    to Lubos1:K te spotrebe u 1,6TDCI, ja ten motor mam v C-maxu a nez jsem najel 20000km tak jsem jezdil tak za 6,3l/100km kombinovane.Psal jsem to uz jinde, mel jsem parkrat problem pri prudke akceleraci mi sel motor do nouzoveho rezimu "engine system fault".Kdyz jsem byl na garanci, tak jsem jim to rekl a oni, ze se to se to muze stat a ze par pripadu uz meli.Nahrali novy software a motor mi pripada jak vymeneny.Jede to uplne jinak a ted mam spotrebu pri stejnem stylu jizdy 5,7l/100km(hodne dalnice v SRN kolem 160km za hodinu a pojizdky po Bruselu do prace,nakupy a atd), takze na to jak to honim mi ta spotreba pripada super!!!Bud je to tim softwarem nebo ze si motor uz sedl, ale nejspis oboji.Jinak spotreba mi podle PP sedi presne, co natankuji a spocitam, tak to sedi s PP.
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 07.04.05  06:16

    « Bez nadpisu

    bluedream: Ja mam najeto zatim jen 1100 km, coz se asi brzo zmeni, protoze planuji delsi cesty. Co se tyce koure po startu, myslim si, ze se situace truchu zlepsila. Stale ale doufam, ze bude lepe. Spotreba se pri jizdach z okoli Prahy na jeji okraj ustalila na 7,5 litru. Nejmensi spotrebu jsem mel nedavno pri ceste z Boziho Daru s boxem na lyze na strese, ktera byla 6.2 podle mereni v aute (vzdalenost 140 km). Taky se trochu snizila hlucnost motoru pri rozjezdu pri otackach motoru kolem 2000. Mel jsem ze zacatku pocit, ze pri seslapnuti plynu klapou ventily, coz asi nebude pravda, protoze u modernich motoru v poslednich letech jsem se s tim nikdy nesetkal.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 06.04.05  20:39

    « 1,6 diesel - spotreba

    to bluedream:
    ako si na tom so spotrebou? Viem, je to este surove, ale predsa...
    cital som niekolko testov a vacsinou sa na spotrebu celkom stazovali, nemohli sa dostat pod 6,5, pricom je deklarovana okolo 5.
    Asi v jednom alebo dvoch testoch si spotrebu pochvalovali, bola okolo 5,5 l.
    Ked som mal na par dni pozicanu Mazdu 3 s tymto motorom, tak mi ju dealer odovdzal s hodnotou 10,5 na PP :shock: , ale s tym, ze behali iba po meste a vobec to samozrejme nesetrili, ale aj tak sa mi to zdalo akosi moc.
    Ja som to vynuloval a pri normalnej jazde som sa dostal mimo dialnice na 5,8 (skoro ziadne mesto) podla PP. Ak PP klame ako na Mazde 6 (cca 1/2 litra), tak sa mi to zda celkom dost, kedze za skoro rovnako jazdim na Mazde 6 diesel (pp 5,9...skutocnost cca 6,4).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.05  19:08

    « Re: Kouř při startování

    jirkaf: uz to prestalo pri tom startovani? ja som za tyzden najazdil 1200km, uz sa blizim k hranici 1500, za ktorou uz obcas ukazem motoru "kto je tu panom" :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.04.05  16:55

    « Kouř při startování

    Dobrý den, přečetl jsem si Váš příspěvek a jsem docela překvapen. Mám se stejným motorem C-MAXe s s tímto jsem se vůbec nesetkal. Je fakt, že mám v garáži v zimě maximálně kolem nuly, ale při startování jsem se s podobným efektem vůbec nesetkal. Jestli mohu poprosit, dejte mi vedět, pokud zjistíte, že je to normální stav. děkuji Ondra
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  14:06

    « 1,6 TDCI

    to bluedream:U meho C-maxe mi menili olej ve 20200km.Ptal jsem se, zda to nevadi, ze jsem to o 200km presvihnul a oni rikali, ze ne.Ford udajne toleruje 500km(kdyby to bylo vice, mohl by nastat problem se zarukou, kdyby se ti vyskytl nejaky problem).Jezdit drive mi rekli, ze je zbytecne, ze tento limit je nastaven s rezervou.Olej mi dali Shell Helix Diesel 5W-30.Za tento olej byla cena na fakture 47eur za 3,8l.Takze plna syntetika.Servis jsem nechal delat v Bruselu, co davaji v CR nebo SR to nevim. ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  11:29

    « Re: Re: Re: Směr otáčení

    mitsi: ked som mal octavku I na leaseplan a zjazdil som predne gumy, tak mi v servise dali dopredu kludne ine pneu, s tym, ze na jednej osi musia byt rovnake a nerobilo to ziadne problemy, neriesil som to, povedal som si, ze vedia co robia :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  11:02

    « Re: Re: Směr otáčení

    SirAnton: Pokud to tam takto opravdu máš znázorněno, tak je to rozhodně špatně! Už cca 20 let (od masivního nástupu radiálních gum) se doporučuje přehazování výhradně mezi předkem a zadkem, tj. při zachování směru otáčení, nikoli křížem. V poslední době navíc převažuje názor, že ani to by se nemělo dělat: prostě u FWD sjedeš předek cca 2x rychleji než zadek, takže si po ojetí předních koupíš nové gumy - stejné jako máš vzadu. Otázkou zůstává, jak sehnat stejné přední gumy po určitém čase (při nízkém průměrném ročním km proběhu), když už se nevyrábějí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  10:56

    « Re: Re: Směr otáčení

    bluedream: Pravděpodobně to potíže činit bude, zj. na přední nápravě - nikoli z důvodu rozdílného obvodu, ale z důvodu rozdílného valivého odporu (potáhne to k jedné straně).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  10:09

    « .. olej & 1.6 tdci 80kW

    jirkaf: tak do je dost 4500 za momentak, to radsej kupim plnohodnotnu rezervu a klasicky kluc :)
    inak ma niekto skusenosti s motorom 1.6 tdci (1.6 hdi @PSA), ze aky olej je pre to najlepsi a ci mam prvu vymenu urobit skor ako je predpisanych 20.000km? alebo sa spolahnut na maunal, kupit hocijaky olej podla specifikacie keby bolo treba doliat a ist az na prvu prehliadku?
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 05.04.05  09:48

    « Bez nadpisu

    bluedream: Klic na kola je pripevnen na zvedaku. Oboji je schovano pod nahradnim kolem v kufru. Ja jsem si zatim koupil na kola universalni klic pro matice 17", 19", ....(takovy kriz se ctyrmi rozmery) za 99 Kc. Momentovy klic na kola jsem videl pouze za cca 4500 Kc, coz neni malo, proto jeho koupi jeste zvazuji.
  • « 00 Reagovat !

    foto modus-ponens

    modus ponens 05.04.05  09:24

    « Re: Směr otáčení

    to Mitsi: ja mam v manuale znazorneny sposob striedania kolies - je to tam do takeho cyklickeho kriza, takze lave koleso sa po case dostava na pravu stranu a naopak. :?:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  09:22

    « Re: Směr otáčení

    mitsi: a je v pohode vymenit na 50% opotrebovanu pneu za 100% s rovnakym vzorkom na jednej osi? nebude rozny priemer robit problemy najma vpredu?
    jirkaf: tak si pojdem kupit rovno nejaky momentovy kluc, lebo toho sa vzdy bojim, ze to neodhadnem a nieco poskodim. vlastne ani neviem, kde na kolesa kluc vo focuse mam :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.05  09:00

    « Směr otáčení

    Pokud radiální pneumatiku už jednou začneš točit jedním směrem, pak už se musí stejným směrem točit až do konce své životnosti, a to bez ohledu na to, zda má či nemá směrový dezén! Pozor tedy na myslou představu, že když není na boku vyznačen směr otáčení, může se guma točit, kam chce. Změna smyslu otáčení po určitém počtu najetých km totiž může způsobit destrukci kostry pneumatiky!!!
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 05.04.05  07:40

    « Bez nadpisu

    bluedreem: U predchoziho auta (Skoda Octavia 1.6) jsem mel taky dve sady
    pneumatik po 5ti kusech. Vzhledem k defektum na letnich pneumatikach jsem postupne zapojil vsech pet do provozu. Dalo se to udelat snadno, protoze letni pmeumatiky nemaji predepsan smer otaceni. U Fordu letni pneu taky nemaji predepsan smer otaceni a tak pokud dlouho nepichnu nastane asi problem s nestejnym sjetim vzorku. Presto se domnivam, ze si mohu dovolit jet i v tomto pripade podstatne rychleji nez 80 km/hod. Zimni pneumatiky maji asi vzhledem k vzorku predepsan smer otaceni a pri eventualni vymene muze navic nastat pripad, ze bude nutno nechat pneu otocit na rafku. Jeste bych chtel upozornit na mizernou kvalitu klice na kola dodavaneho s novym Fordem. Jako vzdycky jsem menil zimni kola za letni sam a originalni klic vydrzel prave pouze vymenu tech ctyr kol a je vice nepouzitelny. Doporucuji koupit si jiny klic na kola na matice 19 mm vyrobeny z poradne oceli nebo si nechat kola vymenit v servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.05  15:04

    « Re:

    pozriem aj ja dnes do kufru, ci sa tam zmesti aj vacsie koleso ako nudzove :-) podla mna plech na nahradne koleso urcite staci, aj tak s tym vzdy musis nieco urobit, ked mas defekt, nemozes jazdit na nerovnako opotrebovanych pneu na jednej osi. skor mi ide o ten limit 80km/h pri nudzovke, vzdy som mal v aute plnohodnotnu rezervu na plechacoch s letnymi pneu, na zimu som to nemenil.
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 04.04.05  14:26

    « Bez nadpisu

    to bluedreem: protoze mam provedeni kombi, kde je pod podlahou misto na plnohodnotne kolo o maximalnim rozmeru 16" x 205 mm, tak o zadne misto neprichazim. Podlaha je uplne rovna. Pro plechova kola mohu pouzit sroub na pripevneni nahradniho kola v originalnim provedeni. Pro hlinikova kola, ktera maji vyssi stred, je nutno umelou hmotu na nem o cca dva centimetry seriznout (uz jsem si objednal dalsi sroub). Umela hmota totiz musi po zasroubovani byt v rovine podlahy, protoze slouzi soucasne jako podpera krytu nahradniho kola.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 04.04.05  12:10

    « Re: ...

    to ani nie, ale ako som spominal, moc som na nich neodjazdil...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…