FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

Tailor 02.05.05  13:04

« Bez nadpisu

lubo1: Ja mam Ford Focum Kombi Ghia s motorem 2.0 TDCi. S autem a jeho jizdnimi vlastnostmi jsem velmi spokojen a mohu ho vsem doporucit. Jeho cena je srovnatelna s Octavii kombi TDi 2.0, pokud se dovybavi stabilizacnim systemem, radiem, hlavovymi airbagy, atd. Kufr je o 100 litru mensi, trochu kratsi, ale take nizzsi, coz ocenuji pri couvani s vozikem. Z Octavie, kterou jsem mel predtim na nej nebylo videt. Nahradni kolo se kombi vleze plnohodnotne bez zmenseni zavazadloveho prostoru (maximalne 16"). Protoze je to prvni auto, ktere mam, s naftovym motorem, mohu ho porovnavat pouze s benzinovymi motory. Od nich se vyrazne odlisuje hlukem a zapachem pri startovani. Spotreba na kratsi vzdalenosti je asi o 1 - 1,5 l (7.5 - 8 l /100km) mensi, na delsi vzdalenosti pak asi o 2 litry (7.0 l /100km).
    Tyto udaje jsou zatim v dobe, kdy mam ujeto teprve 2500.
    Bezkonkurencni je akcelerace a sila motoru. Na dalnici z Prahy do Olomouce bylo mozno krome nekolika useku se snizenou rychlosti nebo pokud si to vyzadala dopravni situace jet na sestku. Celou tuto vzdalenost jsem ujel za necele 2 hodiny pri otackach od 2000 do vyjimecne 3000 (180 km/hod). Pokud si chci trochu razantne zajedit v zatackach, mam co delat, abych se udrzel na sedacce. Bocni vedeni sedadel by mohlo byt o dost lepsi. Podelny stresni nosic ma z vyroby pouze dve polohy na pricniky, ktere maji sice optimalni polohu, ale pokud bych chtel posunout pricniky vice dozadu, bylo by potreba vyfrezovat pro novou polohu vybrani v podelnicich. Palubni pocitac na rozdil od Octavie neukazuje okamzitou hodnotu spotreby. Dosud se mi nepodarilo nastavit cas na radiu. To je zatim asi vsechno.

"-- skrytý --" 02.05.05  11:14

« Re: Tazka volba...

lubo1: ja som mal akurat problem s tesnenim vo "vani" na rezervu. to bolo vyriesene na pockanie, takze nic vazne, ale mam iba 4400 km.
    ked honda, tak preco nie accord kombi 2.2 iCTDI?
    u octavky som mal rovnaky problem. je ich vela a dost sa kradnu (najma silnejsie diesle).
    ked uvazujes o tolede, nie je lepsie pockat na noveho leona? toledo ma podla mna dost "kontroverzny" design.
    inak som s focusom velmi spokojny, citim sa v nom prijemne, zvonku vyzera dobre, pri jazde si uzijes aj zabavu aj dostatok komfortu, motor 1.6TDCi je tiez super. odhlucnenie je velmi dobre zvladnute (motor, podvozok, aero), niterier zatial nevrzga.
    niekto tu spominal statistiky predaja noveho focusu a vraj je aj samotny ford prekvapeny, ako dobre sa novy model predava.
    len skoda, ze 1.6TDCi a 2.0 TDCi splnaju iba EURO3 bez DPF, 2.0 TDI ma EURO4 aj bez filtra. celkom by ma zaujimalo o kolko tie motory presvihli limit, asi to nebolo vyrazne.

02.05.05  10:07

« Tazka volba...

Hi all, uz nejaky cas sledujem tuto diskusiu a paci sa mi, ako vam to tu fici. Dovod je ten, ze som momentalne pred investiciou do nejakeho priblizovadla. Ja sam so fanusik Hopdy (ale to je subjektivne, nejdem vas presviedcat o tom, ze Honda je naj..), ale kupodivu sa budem musiet honde vyhnut. Rozmyslam o nejakom priestrannom kombi a v uzsom vybere Octavia II, nove Toledo (aj ked je to taky hybrid :-) ), Focus II a Astra II. Pozeram po nejakom silnom TD (100 kw a viac) s dobrymi jazdnymi vlastnostami a zaroven velkym intereierom. Beham uz dlhsie okolo octavie, ale pri nej ma zacina odradzat cena a to, ze ju stretnut na kazdom rohu. paci sa mi to noce 103 kw TDIcko, ktore je aj v tolede, ale chyba mi sportovy charakter toho auto, ktory sa napr. snazi prezentovat toledo.
    ale nie o tom som chcel - co ma zaujalo, su parametre a cena focusu. o jazdnych vlastnostiach je zbytocne hovorit, focus je podla mna v tomto ohlade leadrom. novy TD 100 kw bol (ak sa nemylim) spraveny v spolupraci s PSA a dost ho vychvalili. mate s nim niekto skusenosti? papierovo podla grafu vyzera celko OK.
    coho sa ale trochu subjektivne bojim je to, ze nepoznam nikoho, kto by ford mal. viem, ze nemecky TUV focus chvali, ale predsa. ako ste vy majitelia s focusmi spokojny? Zaujimaji ma veci ako vrzganie interieru, hlucnost podvozku, drobne problemy (ako maju vsetci znami s 307ckami :-) ).
    Budem vdacnyza kazdy feedback, focus sa mi fakt paci. Urcite sa do neho pojdem dnes posadit, som zvedavy na subjektivny pocit v porovnai s toledom, ktore u mna momentalne tak trochu vedie (a nie len kvoly budikom a la Alfa Romeo :-) )...

"-- skrytý --" 30.04.05  20:01

« Re:

ja to vidim rovnako :-) dokonca by som povedal,z e I completely agree with you, ale tatto fraza je tu sprofanovana :))

29.04.05  20:01

« Bez nadpisu

Tak dnes som si bol u Forda v BA pozriet novy Focus II. Skvele auto. Veka miesta vyborne prepracovany interier, fakt dobre ceny za jednotlive vybavy. Neviem kde sa chytaju ostatne znacky. Octavia, 307, Megane, Stilo a spol.
    Ked sa rozhodnem pre nove auto, bude to Focus II( ak Honda s novym Civicom nepredvedie nieco lepsie).Ono presne takyto typ auta sa mi paci, tak troska sportovesi nadych, ale funkcnostou je to rodinne auto.
    Parada.

22.04.05  19:21

« polofunkční zadní stěrač

Byl bych vděčný za schéma zapojení elektriky zadního stěrače. Focu 98, combi. Nebo alespoň informace, proč by mohl občas jít a občas ne...

"-- skrytý --" 22.04.05  14:50

« ...

jirkaf: Ja som mal strop 650.000 SKK (auto stalo 653.000), co je asi 520.000 CZK. Ak by som na objednavku mal rovnaku zlavu (78.000 SKK) ako na skladove auta, tak urcite by som si zobral namiesto 15" alu diskov radsej ESP a priplatil 8900 za 6 bagov. Keby bolo keby.. :)

Tailor 22.04.05  14:09

« Bez nadpisu

to bluedream: Ja jsem mel podobny problem se starou octavii, kterou jsem koupil bez klimatizace. V dobe zaruky mi ji nechteli doplnit. Po ni pak za podstatne vic penez, coz jsem vsak uz neudelal. Kdyz jsem objednaval Ford Focus Combi, mel jsem vybranou variantu Trend podle nemeckych stranek s minimem doplnku. Skutecnost u nas byla ale jina. Opravdu vetsina mnou pozadovane vybavy byla nabizena az ve verzi Ghia, kde je nekolik zbytecnosti navic, ktere jsem nechtel, ale stejne jsem musel priplatit za automatickou klimatizaci a stabilizacni system. Vcetne nekolika malo doplnku (plnohodnotne nahradni kolo, hlinikova kola - standartni zelezna paprskova nebyla z vyrobnich duvodu k dispozici, metaliza, radio na mp3, vyskove nastavitelne sedadlo spolujezdce, priprava na mobilni telefon a tazne zarizeni) jsem se tak dostal na fakturovanou cenu 775 000 + 25000 na nektere doplnky navic. Cena vybavy Trend v Nemecku mi vysla o neco mensi

"-- skrytý --" 22.04.05  13:35

« Re: hlavove airbagy - TREND

Skusim sa spytat v servise, ked tam pojdem ako to je s tymi bagmi, mozno to bude zaujimat viacerych, ktori ich nemaju v zaklade a kupili "akciove" auto.
    Na "zapadoeuropskych" trhoch je situacia ina. Napr. v DE maju 6 bagov, ESP v zaklade od najnizsej vybavy. Cena je vsak vyssia ako na SK. Ale v DE su ochotni dat dost vyraznu zlavu, takze nakoniec to auto vyjde lacnejsie ako u nas. Ja som potreboval auto na leasing a tam pripadalo do uvahy len SK a ked na skladove auta davali zlavu cez 2000 EUR, nebolo o com.
    Ked budem za 4 roky kupovat nove, tak uz bude situacia uplne inde, ktovie ako na tom bude re-import, legislativa s prihlasovanim atd. V DE, NL, BE sa daju auta kupit velmi vyhodne, tak ak to pojde z hladiska legislativy, ludia to budu robit. Sam som o re-importe alebo kupe v AT. DE uvazoval, ale nakoniec zvitazilo komfortne riesenie "na istotu". Byvam vo Viedni, casto chodim na SK a platit rakuske poistne a dane sa mi nechcelo, takze preto ten leasing (nie som majitelom auta).

"-- skrytý --" 22.04.05  12:51

« Bez nadpisu

to bluedream:Nevim jak´Ford, ale ja chtel kdysi dodatecne airbagy do Fiata(take se od pohledu zdalo, ze na to priprava je) a neslo to.Udajne na to sevisy nemaji vybaveni.Rekli, ze se to musi ojednat rovnou z fabriky.K te vybave, ja mam Trend a mam 6airbagu,mlhovky,ovl. radia na volantu atd., jenze Trend prodavany v CR to ma az za priplatek.Uz jsem to rikal, porad se rozdeluje "vychod" a "zapad", je to hlavne kvuli kupni sile.To co ja mam v aute pro trh Belgii v Trendu tak v CR ma Ghia ;-)

"-- skrytý --" 22.04.05  11:49

« hlavove airbagy - TREND

mam vybavu TREND a tam bohuzial u nas nie su standardom hlavove airbagy (mam iba predne a bocne). rozmysali ste niekto dat si ich tam dodatocne namontovat? v strope su na to krytky a pokial su tam uz na to pripravene aj kable, tak tam staci hodit iba chybajuce airbagy.
    lenze to je potrebne rozobrat pravdepodobne stropne oblozenie a z takej intervencie nemam dobry pocit, keby vsak islo dodatocne dorobit, asi by som do toho siel, nech to ma 6 bagov ako kazde auto v tejto triede.
    z fabriky som si ich objednat nemohol, lebo som bral auto na sklade.

"-- skrytý --" 22.04.05  11:31

« Re: Dalsi poznatky

jirkaf: ja uz mam 3400km, citim ako si cele auto "sada". najpr islo trochu tazsie zaradit 3., teraz je to uplne bez problemov. spotreba sa u mna zaopak zvysila, ale to je tym, ze teraz autu v ramci zabehu castejsie "nalozim". ked dotankujem doplna, tak sem hodim realnu spotrebu.
    rychlost 160 aj mne pride optimalna, nastavim tempomat a o viac sa nestaram :-) teda v zmysle, ze motor utiahne bez problemov kopce atd.
    ja som od plnohodnotnej rezervy upustil, v nemeckom prospekte co mam doma som zistil, ze pri plnohodnotnej rezerve pridem o 105 l batozinoveho priestoru a ked pouzivam alu disky a rezerva je plech, aj tak mozem ist iba 80km/h.

Tailor 22.04.05  10:55

« Dalsi poznatky

to bluedream: Nahradni plnohodnotne hlinikove kolo 16" - 205 uz mam prisroubovane. Novy sroub stal 202 Kc a bylo potreba o 8 mm seriznout kridlovou hlavu z umele hmoty. Mam ujeto pres 2000 km s jizdnimi vlastnostmi jsem mimoradne spokojen. Pokud nejsou na silnici vyjete koleje, vubec si clovek neuvedomuje rychlost auta. Pri rychlosti kolem 160 km/h ve stare octavii jsem se citil jako zavodnik, ale ve fordu je to zejmena na 6. rychlost velmi prijemne a klidne cestovani. Kratce jsem vyzkousel 180 km/h na sestku a motor tocil 3000 otacek.
    Jinak po nastartovani auto porad smrdi, spotreba nafty je mezi 6,5 a 7,5 l/100km. Pri jizde zejmena po meste si musim davat pozor na razeni jednicky. Kdyz pritahnu trochu vic radici paku k sobe zaradi se zpatecka. Zatim se mi nepodarilo nastavit cas na radiu (mam Sony s MP3), kde je stale zimni cas.

"-- skrytý --" 19.04.05  09:41

« servis 1. krat

v piatok som si bol dat namontovat na focusa chromovu masku, ktora je az vo vybave ghia, ale k tmavomodrej metalize sa hodi ovela viac ako cierna.
    auto mi potom v servise umyli, aj podvozok a ked som si na parkovisku daval prave kupene poistne sroby k rezerve (velmi logicke, nie? :-) ale kam s nimi?), tak ta latka pod rezervou bola uplne mokra, zavolal som servisaka, ze to to je? auto isli umyt este raz, zistili ze bola trochu uvolonena jedna z plastovych zaslepiek vo "vani" na rezervu. spravili to na pockanie a to bol piatok, takze som s ich pristupom spokojny.
    este jedna vec z kategorie "observations". mam ostrekovace svetlometov a ked hladina kvapaliny poklesne pod urcitu hladinu, tak mi voda strieka iba na predne sklo, ale PP este nehlasi malo kvapaliny. je to logicke, ze takto setri kvapalinu, ale PP by mohol uz nieco zahlasit. je to OK? ale asi sa Ford spolahol na "ostrikovace strikaji, stirace stiraji.. dyt to nemusite hlasit, to preci vidi.." :)

"-- skrytý --" 15.04.05  01:22

« Bez nadpisu

IvanK: miesta je vzadu pomerne dost, urcite nie menej ako v OII, skor viac. Treba vyskusat, obrazky o tom vela nepovedia. Sedan je uz na trhu, uz je aj u predajcov.

14.04.05  16:37

« Re: ...

Ako je to u FII s miestom na zadnych sedadlach? Nesedel som v nom, sudim len podla obrazkov, ale vyzera to, ze je tam o nieco menej miesta nez v Octavii II??? Kedy ma prist na nas trh sedan? Diks :-)

"-- skrytý --" 14.04.05  12:28

« Re:

PeterJ: Novy Civic sa aj mne paci, som velmi zvedavy. To bol dalsi dovod, preco isiel aktualny Civic prec zo zoznamu.
    M3 ma mensi kufor a celkova dlzka auta je vacsia, takze priestor M3 je horsie vyuzity ako pri FII, je to mozno tymi naraznikmi, ale v meste je kazdy cm navyse citit. Inak ten kufor je rozdeleny na 300L + 25L prietor pre "bordel", bez toho rozdelenia je tusim 360L, ale nejak sa mi nezda ten rozdiel.
    Pri FII je moznost vyberu takej vybavy, aka vyhovuje, bez obmedzeni ako pri M3 (bud zaklad pre mna neprijatelny alebo draha max. vybava), interier zakladnej verzie FII posobi omnoho dospelejsie a aj v zaklade je FII vyborne auto, pre mna tiez nie je prioritou dat vsetky prachy na auto, preto som si stanovil strop.
    Tie bubny by nemali mat vplyv na brzdnu drahu, vacsina brzdnej sily je potrebna vpredu a focus brzdi aj s bubnami lepsie ako vacsina konkurencie. Skor je to o dizajne, ze to auto ma "iba bubny", mne to uz tiez prestava vadit a to som bol silny odporca bubnovych brzd :)

14.04.05  11:56

« Bez nadpisu

Skodu som vylucil ako prvu, hlavne co sa tyka kradnutiu. Rovnako som pristupoval aj minulemu vyberu.
    Mazda 3? Ano je to dobre auto, ma rovnaky podvozok ako FII. Ale batoz. priesto mi pripada dost maly, sice som este nevidel FII ale podla tech udajov je mensi o 85l.
    Co sa tyka ceny tak ja sa orientujem skor na zakl. vybavy a podla toho vyberam. Ono nie vsetci mame na tie predrazene vybavy a aj poistka sa zbytocne predrazi. Zatial patrim do tej strednej vrstvy na Slovensku, takze tak. A okrem toho vacsina ciest ktore s rodinou podnikam je BA a okolie, pripadne nejake to zahore a raz za dva tri mesiace ideme na Oravu. Vtedy ten batoz. priestor dost chyba.
    Bubnove brzdy mi as tak nevadia, nejazdim jak sumacher, aj ked v krizovych situaciach to by mohlo chybat, to uznavam.
    Inak klima byva teraz dost casto ako bonus v roznych akciach, a to je asi jedine co by som potreboval k zakl. vybave v tejto triede.
    A vlastne by som si chcel vybrat auto ktore mi vydrzi v normalnom stave aspon 10 rokov.
    Inak vcera som pozeral ako by mala vyzerat nova Honda Civic. Ak by to bolo aj seriove tak ako studia, no tak dalsi kandidat.
    Uvidime

"-- skrytý --" 14.04.05  10:59

« ...

PeterJ: ked mas 2 roky cas, tak to uz budes mat prehlad, ako na tom FII bude. Lacnejsi ako teraz asi nebude, uvadzacie ceny su teraz priblizne o 70.000 SKK nizsie, co je dost dobra ponuka. Ja som takto kupil 1.6TDCi za cenu 1.6i.
    Ale za 2 roky budu vychytane chybicky a budu dostupne aj dlhodobejsie skusenosti :)
    Inak japonci drahi nie su. M3 je teraz za dobru cenu, takisto Corolla. U mna nakoniec po niekolko mesacnej analyze +/- zvitazil Focus.
    Designovo sa mi pacil najviac Civic 3D 1.6i Sport (vyzera ako TypeR), dobry motor, vo verzii sport aj prijemny interier. Zo zoznamu vypadla preto, lebo z neho vypadli akekolvek 3D verzie. Cena so zlavou v CZ bola 580.000 SKK, potom uz bola iba bez zlavy za 630.000 SKK. Este jedna vec, Civic ma strasne velky polomer otacania (12.x), co je v meste dost velka nevyhoda.
    Dalsie auto v zozname bola OII, myslim, ze je to dobre auto, pre rodinu dost prakticke. Ja nie som ale fanusikom velkych previsov karoserie, jazdne vlastnosti sa tiez nechytali na M3 alebo FII. Takisto by som nemal radost, ze budem mat auto ako kazde piate na ceste. Predtym som mal sluzobnu OI a trochu by ma stvalo, ze teraz platim za auto tazke prachy a vyzera to ako keby som mal sluzobne :)) A to nespominam statistiky kradnutych aut :(
    Corolla je teraz za velmi dobru cenu, nevyhoda fakt maly kufor a po facelifte este viac konzervativny design. Podvozok vraj tiez "nic-moc". Je to ale kvalitne a spolahlive auto, takze by s tym nemali byt ziadne problemy.
    Teraz k M3, bol som uplne "na prasky" z verzie 2.0i Sport v ciernej farbe, uz som bol viac-menej rozhodnuty, lenze o par tyzdnov neskor vo mne zvitazil konzervativny pristup k rozpoctu a zdalo sa mi vela, dat za auto 800.000 SKK po zlave, nemam moznost si to dat do nakladov atd, tak som si stanovil strop 650.000 SKK. Za tu cenu by bola po zlave 1.6i Comfort + klima + CD. Lenze interier verzie Comfort na mna posobil velmi lacno, aj vnutorne klucky su zo sedeho plastu. Verzia Touring vyzera super, bola by za 690.000, v tom je uz vsetko, co clovek moze potrebovat, chybal mi tam akurat tempomat. Lenze dat takmer 700k za 1.6i motor, to bolo na mna vela a presiahlo to uz vyrazne moj limit.
    Tak som skoncil pri FII. Za 653.000 SKK som dostal 1.6TDCi Trend ( + klima, CD s ovl. na volante, tempomat, volant v kozi, vsetky okna el., ostrekovace svetiel, alarm..) Interier sa mi paci, mam rad cisty a minimalisticky design. Takisto dobre na mna posobi aj z vonku. Urcite ten design tak skoro "nezostarne". Jazdne vlastnosti super. FII je tak siroky, ako auta o 2 triedy vyssie, je tam skutocne dost miesta. Relat. velky kufor (385L) a male previsy karoserie. Jedina vec, ktoru musim "prekusnut" su bubnove brzdy vzadu, vsetko dokonale byt nemoze :-) S ESP su kotuce vsade, na sklade = so zlavou, ho s ESP vsak nemali. A v neposlednom rade statistika kradezi Fordov sa pohybuje na urovni japonskych znaciek.
    Myslim, ze som k vyberu pristupoval dost racionalne, proste FII ziskal najviac bodov a som s vyberom spokojny :)

13.04.05  17:09

« Bez nadpisu

Zdravim vsetkych. Vidi ze novy Focus uz ma prvych priaznivcov. velmi ma zaujima vas nazor, lebo by som si ho v buducnosti chcel kupit aj ja. teraz mam maleho Getza, na ktoreho nedam dopustit, ale predsa, to auto ma strasne maly kufor co nam ako malej rodine moc nevyhovuje. najprv som rozmyslal nad francuzmi(P307 R Megane Grandtour), ale po precitani reakcii majitelov tuna na forach som od toho upustil. Su to pekne auta, ale maju co dohanat v spolahlivosti. japonci su dobri, ale moc drahi na moje pomery. Takze pockam az Getzovi skonci zaruka a asi pojdem do FII. O dva roky dufam budu vychytane aj najmensie chybicky a mozno to aj o nieco zlacnie.
    Zatial vela stastnych km.