FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.05  01:05

    « Re: Re: Focus

    yoyo: ako otvoris iba vodicove dvere? s tym alarmom mas pravdu, mne sa ho podarilo aktivovat ked som odomkol kapotu bez centralu a fakt ma to nejak nevystrasilo :-) na fabii som mal od vyroby alarm, krory bolo pocut aj na pol kilometra, asi to bude to iste co na vw, fakt to bola sila.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:52

    « Re: Re: Focus

    ja som kupoval este v marci a uz som mal len velky poskladany do knizky...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:50

    « Re: Re: Focus

    kvak, pockaj tyzden :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:48

    « Re: Focus

    mm483, ono to je asi to silou dieslu v nizkych otackach. a silou zvyku. ja som jazdil na vw polo 1,6 55kW a potom presadol do 307sw 81kW. ocakaval som dynamiku, ale polo sa mi dlho zdalo byt rychlejsie. to najma pre rozdiel krutiaceho momentu - polo 120 Nm, 307sw 147 Nm. a vahou auta. :-) tiez sprevodovanie robilo svoje. i ked maximalka u 307sw len o 12 km vacsia...
    ti zo SR, co ste nedavno kupili auto: aky mate "technicak"? mate aj maly? ja len velky, poskladany do knizocky a mam ho nosit so sebou... prekvapilo ma to, lebo si nejako nepamatam z medii, ze toto ma byt. a znacky mi vybavoval predajca.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:36

    « dvojite uzamykanie

    ma hneva. naco mi je zamknut raz obycajne. a az potom vyradit z cinnosti vnutorne klucky a aktivovat alarm? u 307sw som bol zvyknuty na opacne poradie (a podla mna logicke). tiez ma prekvapila sirena alarmu. ved toho by som sa nezlakol ani ja! ako prerusovany klakson. u 307, vw som mal taku, ze ak sa mi podarilo aktivovat v garazi, myslel som, ze zosaliem. ale snad to nebudem potrebovat. :-) to iba tak.
    prijemna je funkcia odomykania len vodicovych dveri. prekvapila ma i funkcia otvarania okien cez dialkove.
    ale rad by som vedel, ci tu existuje i tzv. leaving-home funkcia, zapnutie tlmenych svetiel na dilaku. coming-home to ma.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  08:13

    « Re: Focus

    No ja ked som som ho prevzal som bol hrozne sklamany motorom (tiez TiVCT) a pripadal mi dokonca menej dynamicky ako 1.4HDi, ktory som mal predtym. Casom som si na motor zvykol a uz su moje pocity celkom fajn. Spotreba zacala klesat niekde okolo 10tis a som tiez spokojny. Aj maximalka je ok, podla GPS a dalo to 199kmh (na tacho bolo okolo 215kmh).
    Asi pre kazdeho, kto prejde z diesel na benzin je to trochu sok a zle pocity z motora, ale je to velmi subjektivny pocit a realne je to niekde inde... Treba si len zvyknut na iny styl jazdy...
    Dobre si spravil, ze si nevzal tu predvadzacku... Sam som bol na predvadzacej jazde a potom co mi predviedol predajca, som si povdal ze predvadzacku uz nekupim (a to som mal predtym 2 roky predvadzacku).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.12.05  11:24

    « Re: Focus

    a ja som cakal ze do vcera polnoci pokoris prvu tisicku kilometrov >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.12.05  23:57

    « Focus

    tak. a patrim medzi Vas. :-) dnes sa to stalo. 5-dv. HB, cierna panther, ghia, 1,6 Ti-VCT
    zatial som najazdil 100 km, mesto, mimo mesta, dialnica... cim dalej, tym viac sa s autom szivam a cim dalej, tym viac sa mi paci. najma motor. ma este extremne malo kilometrov, ale zda sa mi, ze sa zacina prebudzat...
    (dufam, ze ho nikto predo mnou nemasiroval, ako som niekde tu na fore cital, s odpojenou poistkou :-))
    trochu ma prekvapilo, ze nie je zospodu kryt motora, taktiez elektricke sklapanie zrkadiel (hoci podla zoznamu prvkov vybavy, by tam mal byt... no to by tam malo byt i to sony radio... zvlastne, ako sa tie prvky vybavy lisia od katalogu)
    udivuje ma i to, ze to nema ani nastavenie vysky sedadla spolujazdca.
    pekny vikend vsetkym prajem. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  22:37

    « Re: Re:

    SUPER! :D
    dakujem. co som sa ja nahladal... a pri tom som tusil, ze som to tu niekde videl... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.05  21:42

    « Re:

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  17:55

    « Bez nadpisu

    este ma zaujima, ci niekto mate krivky priebehu krutiaceho momentu a vykonu. 1,6 Ti-VCT. nikde na webe som to nevedel najst.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  17:54

    « Re: Focus 1,6 Ti-VCT

    vdaka za info, TTV.
    zajtra si idem po Ghia verziu, uvidime, aky voz to bude. uz sa tesim, ze budem prispievat do tohto fora a nie do 307 :-) ale snad to bude tak malo prispevkov - staznosti, ako prave na tom peugeot-ackom fore. >:D
    inak, tiez som mal zalusk na jednu predvadzaciu verziu v top vybave (Ghia + doplnky), ale predajca mi odporucil, aby som vzal radsej novy voz. vraj ten model bol poriadne pomasirovany aj novinarmi a tak...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  09:52

    « Re: Re: kryt motoru 1.6 TDCi 80 kW

    Ahoj, kryt tam neni a videl jsem ho namontovany jen u vybavy GHIA.Ja mam Trenda kupovaneho v Belgii a tez tam nebyl a neresim to.Zdravim ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.05  17:04

    « Re: kryt motoru 1.6 TDCi 80 kW

    zdravim, ja mam focus hatchback tiez s 1.6 TDCi 80kW, kupeny na Slovensku a kryt tam tiez nie je. pytal som sa na to hned ako som to preberal a vraj vo focusoch na tomto motore kryt nebyva, vraj kryt paradoxne zvysuje hlucnost. tiez sa mi to nepaci, ani neviem ci sa to da objednat ale urcite to bude stat 100-150 eur a za kryt to su podla mna vyhodene peniaze.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.05  14:09

    « Focus 1,6 Ti-VCT

    Ano mám skúsenosti ale upozorňujem vopred že moje auto bola predvádzačka ktorú som kúpil s 8350 km a štýl jazdy predo mnou je otázny. Pri režime 2500-3500 otáčkach príjemné nad 4000 začína príjemné jemné športové správanie motora určite nie na úrovni 2l ale pre mňa stačí.
    Len ako si už čítal v príspevku nižšie : spotreba keď som jazdil normálne tj. prehadzovanie pri 2500-3000 na diaľnici 130 +-10 a mesto sa podarilo posledne 7,5 ostatok si prečítaš v príspevku - otázke nižšie.
    Záverom na moju otázku ktorá je o pár príspevkov nižšie mi odpovedal že on jazdí 7.2-7,5 a moja nižšia spotreba ktorá prišla po mojej otázke vyvodzuje záver :motor je má veľmi citlivý pedál na ktorý hneď odpovedá ale aj spotrebou.
    Ináč som veľmi veľmi spokojný ale ak je spotreba dôležitá pre teba a nemáš problém s peniazmi tak 1.6 HDI hop pardón TDci (sú totiž totožné ale to už vieš asi) ten diesel má vlastnosti bežnej 1.6 benzínovej.
    Dúfam že ti to pomôže s pozdravom TTV ( jazdné vlastnosti chváliť je nepotrebné neviem si ich vynachváliť)
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.12.05  22:09

    « kryt motoru 1.6 TDCi 80 kW

    Ahoj, nedavno jsem poridil v zahranici novy Ford Focus Combi 1.6 TDCi 80 kw a na motoru pod kapotou není kryt s oznacenim motoru. Tzn. jsou videt kabely k vstrikovani, atd. Kdyz jsem to reklamoval nejdriv se tvarili, ze kryt objednaji, ale pak zacali tvrdit, ze u verze Trend je to obvykle.
    V navodu je zobrazen motor s krytem.
    Nemate nekdo tenhle typ motoru, dodali vam ho s krytem?
    Diky
    David
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.12.05  18:11

    « Focus 1,6 Ti-VCT

    zdravim!
    mate niekto tento motor? uvazujem nad Focusom s touto benzinovou "jednasestkou". ake mate skusenosti?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.12.05  12:12

    « Ford Focus WRC 06

    Ford Focus WRC 06 Plakát na plochu (wallpaper) na [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 01.12.05  09:07

    « Nastaveni napeti dobijeni dieslovych motoru

    to Bluedream: Jeste jeden dodatek vypadlo mi slovo "dobijeni" . Myslim si, ze se jedna o dobijeni baterie, coz by nemuselo byt stejne u ruznych motoru.
    Protoze pozvanka na servisni prohlidku byla poslana od prodejce, kde jsem auto koupil, myslim ze v tomto pripade zavisi dost na jeho peclivosti. Na druhou stranu, kdyby se vyzvami ze strany fordu prodejce nezabyval, mohl by podle meho nazoru prijit i o licenci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.05  19:32

    « Re: Servisni ukon - Nastaveni napeti dieslovych motoru

    ja som nedostal ani jeden list.. bud na mna kaslu, alebo je 1.6TDCi bez problemov.. hadajte ktora moznost je realnejsia? :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…