FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • 00 Reagovat !

    foto

    17.12.05  22:33

    « Bez nadpisu

    v současnosti jezdím s Focusem I 1,8 TDdi 66kw na zimu mám 175/65 R14 a na léto 205/50 R16... určitě je jen dobře, že se Ford konečně odhodlal sjednotit rozměr pneumatik s koncernem VW, protože pneu v jejich rozměru jsou víc prodávané a tím pádem i levnější... když jsem kupoval ALU a následně na ně pneumatiky, tak mě rozdíl v ceně dost mrzel...
    Focus II 1,6 Ti VCT 85kW - v pátek jsem se s ním byl projet, protože uvažuji o prodeji svého vozu a nákupu nového, ale ten motor... no nevím... je brzo na závěry protože jsem ho moc nevytáčel vzhledem k tomu, že vůz neměl najeto ani 900km... mohu však konstatovat, že moc nadšený nejsem, před Focusem I jsem měl Octavii 1,8 20V 92kW (bez turba), jela o hodně líp i bez toho turba a vzala si max 9l/100km... Prostě jsem od toho Fordova benzínu čekal víc...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.05  20:29

    « servisne intervaly

    existuje vo focuse II ukazovatel servisnych intervalov?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.05  20:28

    « Re: Re: Re: Focus

    bluedream, skusal si to odomykanie? urcite zavisi od toho, aky typ "bezpecnostnej sady" mas. ja mam SLG5.
    co sa stieracov tyka, senzor je v mojom pripade fajn. stiera vtedy, kedy by som chcel. mozno je to i vdaka nastavitelnej citlivosti.
    a kirimur, zalezi na tom, co chces s tym autom robit. mne ten motor staci... sice je este v zabehu, takze mu este nedavam zabrat, ale mam 1500 km, a paci sa mi. v tebou spominanom rozmere mam zimne pneu (michelin PA) a "plechace".. a zda sa mi vsetko OK. som zvedavy, ake budu letne P7. na 307sw som mal dunlop2000, boli dobre, len malo km vydrzali. a po nich som mal nokian nrzi. a tie boli este lepsie. komfortnejsie. a v dazdi tiez fajn.
    len spotreba ma mrzi... je o dost vyssia, nez papierova. dufam, ze po par kkm klesne :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.12.05  17:23

    « Re: Automaticke sterace

    co říkáte na Focuska II 1,6 Ti-VCD? není to slabý? na jakých kolech ho máte? originál 195/65R15 se mi pro tohle auto zdají moc měké... mám s nich takový bylonový pocit...
  • 00 Reagovat !

    foto Tailor

    Tailor 16.12.05  13:12

    « Automaticke sterace

    to Bluedream: Ja mam bohuzel automaticke sterace se senzorem a moje situace je o to horsi, ze stirace mohou zustat zapnute ale nestirajici pokud prestane prset. Nesmim nikdy zapomenout, kdyz v zime sednu do auta zkontrolovat sterace, jestli nejsou primrzle. Jinak musim priznat, ze ta automatika mi vubec nevyhovuje. Nekdy nestira, kdy by mela a nekdy stira zbytecne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.05  12:48

    « Re: Fiesta

    navi: ja by som radsej pouvazoval o focuse 1.4i, za 539.000,- mas focusa vo first edition akcii v dobrej vybave (klima, tempomat, hlinikove kolesa, vsetky okna elektricke, audio s ovladanim na volante a pod). a mas o hodny kus auta naviac. 1.4 benzin je na focusa zdanlivo slaby, ale isiel by som sa previezt vo fieste aj vo focuse a v realite ten rozdiel podla mna nespoznas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.12.05  12:29

    « Re: dalsie vytknutie

    ad stierace, ja nemam senzor, takze ked necham zapnute stierace tak mi to pri startovani samozrejme zacne hned stierat a pride mi to ok kedze su zapnute. ale vyzera to dost komicky ked svieti slnko a je sucho :-) samozrejme den predtym prsalo a zabudol som to vypnut. zadny stierac mi stiera podla rychlosti prednych iba pri cuvani, inak ma nejaku standardnu rychlost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.12.05  19:49

    « Fiesta

    Aj ked som mimo misu, ale ake ma kto skusenosti s Ford Fiesta 1.4TDci. Dobra kupa je to? Momentalne mam Ka-curu a chcem zostat pri Forde a na Focus nemam.Diky
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.12.05  15:10

    « dalsie vytknutie

    vcera v BA padal sneh, pripadne mrholilo. pouzil som stierace prvykrat a nepaci sa mi, ze ak ponecham packu stieracov v niektorej z funkcnych poloh, tak pri startovani zacnu stierat. obzvlast zadny stierac... som bol zvyknuty z 307... 8-s
    nuz, budem si musiet zvyknut stierace vypinat... :D
    btw. tiez vam zacne stierat zadny stierac podla prednych stieracov? neviem, ci mi zblbol, lebo ked som na dialnici predbiehal kamion, tak mi senzor zacal stierat na najvyssiu rychlost a sucasne zacal v kuse stierat zadny...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.05  09:43

    « Re: Re: Re: Focus

    tzv. "preprogramovanim" (trapny nazov).
    -> sucasnym stlacenim odomknutia a zamknutia na dialkovom (kluci) na dobu asi 4 sekund. auto zareaguje bliknutim a po tomto uz odomykas na dve doby:
    1. len dvere vodica
    2. aj ostatne (ak stlacis tlacidlo otvarania do 3 sekund druhykrat; ak to nestihnes, treba ho znovu stlacit dvakrat)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.05  01:05

    « Re: Re: Focus

    yoyo: ako otvoris iba vodicove dvere? s tym alarmom mas pravdu, mne sa ho podarilo aktivovat ked som odomkol kapotu bez centralu a fakt ma to nejak nevystrasilo :-) na fabii som mal od vyroby alarm, krory bolo pocut aj na pol kilometra, asi to bude to iste co na vw, fakt to bola sila.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:52

    « Re: Re: Focus

    ja som kupoval este v marci a uz som mal len velky poskladany do knizky...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:50

    « Re: Re: Focus

    kvak, pockaj tyzden :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:48

    « Re: Focus

    mm483, ono to je asi to silou dieslu v nizkych otackach. a silou zvyku. ja som jazdil na vw polo 1,6 55kW a potom presadol do 307sw 81kW. ocakaval som dynamiku, ale polo sa mi dlho zdalo byt rychlejsie. to najma pre rozdiel krutiaceho momentu - polo 120 Nm, 307sw 147 Nm. a vahou auta. :-) tiez sprevodovanie robilo svoje. i ked maximalka u 307sw len o 12 km vacsia...
    ti zo SR, co ste nedavno kupili auto: aky mate "technicak"? mate aj maly? ja len velky, poskladany do knizocky a mam ho nosit so sebou... prekvapilo ma to, lebo si nejako nepamatam z medii, ze toto ma byt. a znacky mi vybavoval predajca.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  22:36

    « dvojite uzamykanie

    ma hneva. naco mi je zamknut raz obycajne. a az potom vyradit z cinnosti vnutorne klucky a aktivovat alarm? u 307sw som bol zvyknuty na opacne poradie (a podla mna logicke). tiez ma prekvapila sirena alarmu. ved toho by som sa nezlakol ani ja! ako prerusovany klakson. u 307, vw som mal taku, ze ak sa mi podarilo aktivovat v garazi, myslel som, ze zosaliem. ale snad to nebudem potrebovat. :-) to iba tak.
    prijemna je funkcia odomykania len vodicovych dveri. prekvapila ma i funkcia otvarania okien cez dialkove.
    ale rad by som vedel, ci tu existuje i tzv. leaving-home funkcia, zapnutie tlmenych svetiel na dilaku. coming-home to ma.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.12.05  08:13

    « Re: Focus

    No ja ked som som ho prevzal som bol hrozne sklamany motorom (tiez TiVCT) a pripadal mi dokonca menej dynamicky ako 1.4HDi, ktory som mal predtym. Casom som si na motor zvykol a uz su moje pocity celkom fajn. Spotreba zacala klesat niekde okolo 10tis a som tiez spokojny. Aj maximalka je ok, podla GPS a dalo to 199kmh (na tacho bolo okolo 215kmh).
    Asi pre kazdeho, kto prejde z diesel na benzin je to trochu sok a zle pocity z motora, ale je to velmi subjektivny pocit a realne je to niekde inde... Treba si len zvyknut na iny styl jazdy...
    Dobre si spravil, ze si nevzal tu predvadzacku... Sam som bol na predvadzacej jazde a potom co mi predviedol predajca, som si povdal ze predvadzacku uz nekupim (a to som mal predtym 2 roky predvadzacku).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.12.05  11:24

    « Re: Focus

    a ja som cakal ze do vcera polnoci pokoris prvu tisicku kilometrov >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.12.05  23:57

    « Focus

    tak. a patrim medzi Vas. :-) dnes sa to stalo. 5-dv. HB, cierna panther, ghia, 1,6 Ti-VCT
    zatial som najazdil 100 km, mesto, mimo mesta, dialnica... cim dalej, tym viac sa s autom szivam a cim dalej, tym viac sa mi paci. najma motor. ma este extremne malo kilometrov, ale zda sa mi, ze sa zacina prebudzat...
    (dufam, ze ho nikto predo mnou nemasiroval, ako som niekde tu na fore cital, s odpojenou poistkou :-))
    trochu ma prekvapilo, ze nie je zospodu kryt motora, taktiez elektricke sklapanie zrkadiel (hoci podla zoznamu prvkov vybavy, by tam mal byt... no to by tam malo byt i to sony radio... zvlastne, ako sa tie prvky vybavy lisia od katalogu)
    udivuje ma i to, ze to nema ani nastavenie vysky sedadla spolujazdca.
    pekny vikend vsetkym prajem. :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.05  22:37

    « Re: Re:

    SUPER! :D
    dakujem. co som sa ja nahladal... a pri tom som tusil, ze som to tu niekde videl... :roll:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.12.05  21:42

    « Re:

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…