FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.03.06  11:19

    « Re:

    blesk999: tych bubnov v zadu sa asi netreba bat, lebo tak ci tak na zedne kolesa niesu az take naroky. Hlavne tazisko je v predu a aj brzdny ucinok je navacsi v predu a zadok len dobrzdieva.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.06  10:55

    « Bez nadpisu

    to yoyo:
    ako si inak spokojny s jazdnymi vlastnostami FoFo oproti 307? (tlmenie nerovnosti, rychle pejazdy zakrut, citlivost na ocny vietor na dialnici...) Ako hodnotis FoFo s tym 16V 115k a variabilnym casovanim ventilov? oproti 110k v 307?
    Ta korozia je na castiach ktore su dost hrube na to aby neprehrdzaveli pocas zivotnosti auta do takej hrubky aby to ovplivnilo ich funkcnost. To je zial ekonomika. Tam kde to z tohoto dovodu ide daju len jednoduche lakovanie, a beznu konstrukcnu ocel. Je to v podstate bezne u vsetkych automobiliek. Pre nich aj tie naklady pra korun za kvalitnu praskovu farbu vo viacerych vrstvach su vela (lebo nie su nevyhnutne a neovplyvnuju nijako funkcnost auta).
    Trochu ma zaraza preco ma FoFo s 115k motorom a ABS vzadu len bubny (opat ekonomika). Ako FoFo s tym brzdi? Lebo auta co som skusal s kotucmi vzadu a s bubnami v rovnakom prevedeni boli na tom vzdy o dost horsie. (Fabia, Nissan Almera N15...). To ma bubny vzadu aj FoFo Sport a Ghia s tymto motorom? Na druhej strane aj dost tazke sportove limuziny od USA vyrobcov maju vzadu bubny
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.06  19:21

    « Re: Spatne zrkadlo a dalsie

    Uz som pozrel servis tu vo viedni, stalo by to 260 EUR, v Bratislave 150 EUR, tak som zajtra objednany do Summitu v BA. A na to vrzganie sa spytam aj ja, mne to robilo tesne po nastartovani, ked mrzlo a vsade bola namraza, trvalo to iba par sekund, tak som to neriesil..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.06  19:17

    « Re: Spatne zrkadlo a dalsie

    Tak presne s vrganim som bol v servise aj ja. Zacalo to uplne z nicoho nic. Hovorili, ze bola nevhodne zvolena nejaka vazelina alebo tesnenia a casom sa to vysusilo a vrzgalo. Tiez menili tycky riadenia. Zasah do mechanizmu riadenia, alebo zavesenia kolies vyzaduje vacsinou znovunastavenie geometrie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.03.06  19:09

    « Spatne zrkadlo a dalsie

    To spatne zrkadlo odrazili aj mne, stalo okolo 4.200 Sk bez DPH v BA v Summite.
    Chcem sa spytat niekoho kto sa rozumie do aut. Z nicoho nic mi zacalo skripat nieco pod kapotou ked som tocil volantom. Bol som v servise, opravili mi to, uz je to OK. Vymenili mi tycky riadenia a vyladili geometriu. Bohuzial nerozumiem co sa stalo. Vie mi niekto povedat o co ide, ako spolu suvisia tie tycky riadenia a geometria? Stalo sa to uz niekomu? A hlavne nepoznate nejaku literaturu, kde by bolo popisane ako to cele funguje (motor, prevodovka...). Nasiel som jednu knihu, ale je pre mechanikov a ide prilis do detailov. Dakujem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.03.06  23:58

    « a zase do servisu

    cez vikend mi v brne niekto ukopol spatne zrkadlo, nepodarilo sa mu to uplne odpopnut, ale aj tak som zvedavy kolko bude stat oprava, nemam cas ist s tym do bratislavy takze otestujem cenovu hladinu servisu vo viedni.. achjo.. pristihnut ho pri cine, tak sa dotycny vala v krvi a skonci niekde u kolegov na traumacke..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.03.06  20:47

    « Re: Re: Re: 16" alebo 17" alu disky

    mal som 15" , určite sa ti to nevyzuje, to je len počiatočný pocit, teraz 16" kompromis medzi komfortom a tvrdostou, 17" ucítiš všetko na ceste- viď kvalita našich ciest
    focus 2 combi, 1,6TDCI 80kW, 1 rok, 40tis.km
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.03.06  20:40

    « Re: 16" alebo 17" alu disky

    1
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.06  13:06

    « Re: Re: HRDZA

    tie bubny budem musiet riesit rovnako... extra cez tie letne 16" to je otras... tiez som ostal paf, preco i ta cast nemoze byt natreta tak, ako ostatne. nic ine tam hrdzu nechyta. asi to bude tak, ako si pisal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.06  11:34

    « Re: HRDZA

    neviem ako je to s prvkami napravy, ale hrdza je len na jednej casti a asi je to cast ktora sa vymiena castejsie.. ale dobre to nevyzera, to je jasne. co sa tyka bubnov, ja si ich necham na prehliadke znovu prelakovat na cierno, hrdza nevyzera dobre.
    ja si myslim, ze 16" mi na leto budu stacit.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.03.06  08:59

    « HRDZA

    vcera som iba tak nahodil letne, bol som zvedavy ako voz bude vyzerat... a pri odmontovani som narazil na plno hrdze... bol som sokovany, ved ten voz je uzivany 4 mesiace (najazdenych 10.100 km ) a vyrobeny bolo v septembri 05. preto chcem vediet, ci ta hrdza je "OK" alebo to mam nejako riesit... je to len povrchova korozia, ale ako dlho jej potrva, kym sa "prehryzie" hlbsie???
    nafotil som to mobilom, kvalita fotiek je tak-tak. tu su linky:
    vidno skaredy bubon, ktory by mal byt ciernej farby... a prvky zadnej napravy...
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]

    a tu detail bubnu. konretne lavy (zadny :-)). pravy je na tom rovnako... a vsetky plechace vyzeraju ako ten na fotke. su tiez od decembra...
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]

    inak so 16" to auto vyzera smiesne. chce to aspon 17". a znizit podvozok. najkrajsie vsak 18"...
    edit: komu by nesli priamo tie linky, klik sem
    [odkaz]
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.06  09:00

    « Bez nadpisu

    Ja sem tam prave seděl u prodejce a byl jsem z toho dost překvapenej, seděl jsem dost zpříma. No co, stejně asi nejvíc budu sedět vepředu :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.03.06  08:43

    « Bez nadpisu

    reno, je to tak. mam 185 cm a ked sedim vzpriamene, tak sa dotykam. preto vzadu malo sedim... :-) ale ak sa uvolnim, schulim do klbka :-D tak sa to da...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  23:53

    « Re: misto vzadu

    reno: ja mam tiez ako ty 181cm a vzadu nemam problem, mozno je to tym ako sedim, keby som si sadol viac do praveho uhla tak sa tiez hlavou dotykam. ja som si dozadu do focusa sadol az po 10 mesiacoch :-) ak nepocitam testy u predajcu, a bol som dost prekvapeny kolko tam je miesta..
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  18:35

    « misto vzadu

    Ahoj, jak se Vam sedi vzadu ve FFII hatchback. Mě se to zdá docela divný, mám 180cm (nic moc) a hlavou těsně škrtám o strop. V kombi je to bez problému, asi pujdu do něho. Jak je to u Vás?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  13:26

    « Re: Re: Re: Re: 16" alebo 17" alu disky

    yoyo: ano ta cena je aj s gumami, ale aj cena tych originalov pre A4 bola komplet s gumami. teraz ako sa oteplilo, uz vidim ako v servisoch vytahuju von celkom pekne komplet disky, po ceste do prace mam asi 3 pneuservisy a 1 dealera ford, tak tam snad nieco najdem, strop mam 800 EUR, viac do toho nechcem davat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  12:12

    « Re: Re: Re: 16" alebo 17" alu disky

    bluedream: hej, kupil... ale uz ako vybavu auta. extra som kupoval plechace, kedze zimne pneu mi ostali po starom aute a disky mali inu (iny) roztoc.
    ta cena je fakt vysoka, nie je uz i s pneu? asi tak mesiac dozadu som pozeral na e-pneu.cz na nejake "ine" obutie a vybral som si tam 17" mille miglia s pneu a cenovo to vychadzalo na cca 1200 EUR. ale hovorim, uz s pneu (215/45 r17). sice disky boli v akcii, na druhu stranu, kedy na tom portali akcie nie su...
    oplati sa trochu porozhliadnut, napr. pred rokom som kupoval letne gumy na predosle auto a nasiel som v astre (BA) vypredaj - nokian nrzi 205/55 r16 (skoda, ze rychlostny index az W, ale zasa extra load) za 2.500/ks (+ DPH). v testoch tie pneu boli v strede pola a kedze nepretekam, stacili mi. dokonca boli makksie, komfortnejsie nez original (dunlop). a nechapem, ako je mozne, ze ta pneu vydrzala toto ([odkaz] disk je v cudu, guma je neposkodena...
  • « 00 Reagovat !

    foto impaler

    impaler 01.03.06  11:04

    « Re: Re: Re: 16" alebo 17" alu disky

    ruším příspěvek, blbě jsem čet...sorry
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  09:30

    « Re: Re: 16" alebo 17" alu disky

    ja som bol na 95% rozhodnuty pre 16", potreboval som ale pocut aj nazor ostatnych. kupil som to s 15" alu a zda sa mi, ze pre focusa s tymto podvozkom to nie je optimalne obutie, bojim sa obcas aby sa to pri ostrejsom vybrati zakruty "nevyzulo". takze som na tie 15" prezul zimne pneu a bude to namiesto zimnych plechacov :)
    yoyo: kupil si original ford 16" alu? volal som do ford.sk, ale tam je to sialene drahe, cena vysla okolo 1200 EUR, to sa mi zda dost, ked kolegyna kupila original zimne 16" alu na A4 priamo u audi.at za 800 EUR. tak sa radsej pozriem tu vo viedni, na focusa to drahsie nemoze byt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.03.06  00:40

    « Re: 16" alebo 17" alu disky

    taktiez by som isiel na tvojom mieste do 16"... i ked 17" su krajsie, obzvlast so znizenym podvozkom, ale tu u mna vitazi uzitok nad krasou... :-)
    :arrow: (cena pneu a "komfort" pruzenia... na SK cesty)
    mam letne 16", ale este na aute neboli... len zimne 15" plechy. som zvedavy, ako to bude nielen vyzerat, ale najma jazdit.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…