FORD FOCUS II

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > FORD

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  13:11

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: test ziaroviek

    O xenonoch trochu viem, kedze ich moj kod kalibruje na vyrobnej linke v Saarlouis. Takze su tam krokove motory, riadene samostatnou jednotkou, ktora ma senzory naklonu na napravach a vyhodnocuje zmeny a podla toho riadi motory a tym naklon samotneho xenonu v svetlomete.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  13:01

    « Re: Re: Re: Re: Re: test ziaroviek

    mm483: zo zakona musia byt xenonove svetlomety vybavene ostrekovacmi, aby necistoty nerozptylovali svetlo do oci oprotiiducich. s tym automatickym riadenim sklonu mas pravdu, to este budem musiet overit, ze kde su schovane tie gyroskopy. pozeral som jednu diskusiu, pokial su to original ford svetlomety, tak to staci iba vymenit, pokial na aute uz su spominane ostrekovace aby to splnalo zakon. tvrdil to chalan priamo z fabriky v saarlouis, kde bol vyrobeny mimochodom aj moj focus :-) (podla VIN kodu).
    samozrejme, ze dobastlene xenony v klasickej parabole je dost velka neohladuplnost voci ostatnym, takze toto u mna neprichadza do uvahy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  12:33

    « Re: Re: Re: Re: test ziaroviek

    skor teraz rozmyslam, ze kupim kompletne originalne xenonove svetlomety, kedze ostrekovace tam uz mam.
    S tym xenonom to asi take jednoduche nebude, to nie je len vymena svetlometov, xenony maju navyse jednu riadiacu jednotku pre riadenie naklonu a senzory na napravach. Viem, ze tuneri dorabaju xenony, ale orignal risenie je zlozitejsie. A trochu mi uchadza suvislost medzi ostrekovacmi a xenonmi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  12:25

    « Re: dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    misov: su to *.. a ze japonci sa nekradnu.. mal si to na leasing? mama mi nedavno hovorila, ze jej kolegovi ukradli auto tesne po skonceni leasingu.. som si myslel, ze tieto praktiky skoncili koncom 90-tych rokov..
    inak ja mam 1.6TDCi 80kW, som velmi spokojny, FORD SUMMIT v BA je korektny ako predajca tak aj servis, mam najazdenych 30.000, dlhodoba spotreba 6.19, jazdim skor svizne, v servise som bol akurat na prehliadke, opravy: raz mi to niekto na parkovisku trochu oprel do predneho blatnika a raz mi niekto odkopol spatne zrkadlo (asi si viete predstavit ako som bol nas*aty, stalo ma to 160 EUR uplne zbytocne). takze problemy s autom ako takym nie su. rozmyslal som, ze co by som si kupil teraz, ale nic lepsie ako focus ma nenapadlo :-) dokonca by vyhral aj nad novym civicom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.03.06  12:12

    « Re: Re: Re: test ziaroviek

    pokial je to cena za 1 ziarovku, tak to zas tak lacne nie je. asi bude lepsie kupit to na benzinke. mne sa ten oranzovy pas vpredu celkom paci, len keby tie ziarovky mali lepsiu reakcnu dobu, videl som uz aj non-led smerovky, ktore maju dost dobru "reakcnu dobu".. ale to su detaily.. skor teraz rozmyslam, ze kupim kompletne originalne xenonove svetlomety, kedze ostrekovace tam uz mam.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.06  21:48

    « Re: Re: test ziaroviek

    blesk: vdaka za tip :-) na tu cerpacku skocim pozriet. hladal som nejakeho predajcu na webe, nasiel som len conrad.sk s veeelmi zaujimavymi cenami (Az sa mi verit nechce)
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
    [odkaz]
    prekvapenim pre mna je cena tych DIADEMov... za kus???
    skoda, ze v prednych smerovkach to nejde iba tak vymenit... treba rozobrat reflektor a vybrat ten nepekny oranzovy pas. rozobrat kvoli nemu reflektor velmi nechcem, takze aspon tie zadne vymenim...
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.06  15:47

    « dlhodobe skusenosti - 1.6 Tdci

    Cafte,
    Kedysi davno (no nie az tak ;) ) som sa rozhodoval aj medzi focusom a corollou. Vyhrala to corolla, s ktorou som bol maximalne spokojny, ktoru mi ale nedavno nejaky parchant slohol.
    Znova som pred vyberom a rad by som pocul, ako sa tento focus ukazal ohladom spolahlivosti, kvality, servisu, zaujima ma hlavne diesel. Pocul som, ze sa daju ziskat vyrazne zlavy, aj preto mi tato moznost opat vrta v hlave
    Vdaka za info
    miso.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.06  11:45

    « Re: test ziaroviek

    yoyo: presne to som potreboval vediet, vcera som googloval a nesiel som zhruba podobne vysledky, najlepsie su vzdy Silvestar alebo VisionPlus. Tak do nich pojdem a uvidim kolko vydrzia na focuse. A kupim aj tie "biele" ziarovky do smeroviek, fakt by to vyzeralo lepsie :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.06  11:26

    « Bez nadpisu

    Osram Silverstar som kupil do Manzelkinej Almery N15 a musim uznat ze naozas to svieti vyrazne dalej a intenzivnejsie (svetlo je tiez belsie). Pri jazde pred manzelkinou almerou bolo svetlo v spataku az neprijemne silne (rozhodne silnejsie ako bezne H4 co tam boli).
    Za co sa kde daju kupit tie Osram Silverstar, mam skusenost ze ceny su aj dva krat take v niektorych obchodoch. Forstinger (kory ma inak velmi lacne AL disky) ma asi vsetko ostatne predrazene (napr oleje). H7 Silverstar od Osram tam stoji cez 800,- Sk/1 ks! H4 cca 570,- Sk. Ja som kupoval H4 na OMV Gagarinova v BA za 540,- sk 2ks. Kde maju H7 za dobru cenu? (pre moju O2).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.06  11:12

    « test ziaroviek

    ziadna novinka, ale i tak:
    [odkaz] (je to v nemcine)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.06  15:44

    « Re: Re: Re: Re: Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem

    prave ta zivotnost ma odradzuje od ich kupy a aplikacie...
    a co sa tych hmloviek tyka, myslim, ze predosla generacia fofo mala prave tie vykonnejsie, preto som nad nimi uvazoval... asi si to vsak tiez rozmyslim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.06  21:21

    « Re: Re: Re: Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem sam?

    yoyo: 35W a 55W bude urcite velky rozdiel aj v tvorbe tepla, ja by som to neriskoval, aj tak hmlovky pouzivas len raz za cas. lenze stretavacky pouzivame denne a tam by sa zislo aby to lepsie svietilo. s tymi silvestarami je jeden problem, ze vydrzia iba 230h, co je polovica oproti "obycajnym".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.03.06  00:34

    « Re: Re: Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem sam?

    som sa rozpisal o zadnych svetlach... v tych by som chcel vymenit ziarovky smeroviek za biele/strieborne. od philips, ci osram. zadne skupinove svetlo je potom bielo-cervene. nie bielo(-s-nadychom-oranzovej)-cervene :-)
    inak, potom napis, ako to svieti s tymi silverstarami. som zvedavy, ci to bude naozaj lepsie svietit.
    neviem, ci som sa tu uz pytal na predne hmlovky. su to H8 s 35W. a H3 s 55W maju rovnaky konektor. co myslite, zlepsil by som nieco ich vymenou? alebo iba dos..l? z casu na cas sa silnejsie hmlovky zidu, ale menit potom komplet svetlo, parabolu a kabelaz kvoli vyssiemu teplu nechcem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  16:37

    « Re: Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem sam?

    ked sa trochu otepli, tak to vyskusam, hodim si tam OSRAM Silvestar ziarovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  16:12

    « Re: Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem sam?

    este som to nerobil, ale tiez som si to omrkaval. aj som si to chcel skusit, najma po tom, ako som dostal pokutu za to, ze mi na 307SW nesvietilo jedno zadne svetlo a nebol som schopny to miesto opravit, lebo som ani za nic nemal sil na uvolnenie skrutiek. az doma som to "blickami" zvladol a odvtedy ich vozil v kufri.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  16:08

    « 98 - 95

    pri vjazde do garaze mam taky mensi "hrbol", taky mensi kopcek/stupanie. ked som auto zabehaval, tankoval som 98 a bol som prekvapeny, ako motor NEPROTESTUJE pri vjazde. teraz tankujem 95 a motor zacal trosku protestovat - treba viac pridat plyn.
    v com to moze byt?
    motor ma nabehanych 11.000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.03.06  16:05

    « Re:

    blesk999:
    jazdne vlastnosti - 307SW sa mi zdala byt pohodlnejsia, robit dlhsie trasy (Blava - Poprad) som necitil ani na chrbte, ani som nebol unaveny. na FoFo (ghia) si akosi neviem nastavit sedadlo... casto sa stane, ze vstavam unaveny. alebo starnem :-) hoci s autom je vacsia zabava jazdit, na pohyb volantu reaguje presne. ide tam, kam natocis volant, co mi spociatku i robilo problem, zdalo sa mi citlive az priliz.
    prejazdy cez nerovnosti su lepsie, podvozok nebucha. len uvidime, ako sa bude chovat pri takych 80.000 km. auto sa zda byt menej citlive na bocny vietor, 307SW je predsa len vyssia a dlhsia a citit to.
    rychle prejazdy zakrutami som este neskusal, najma kvoli zime. ocakavam, ze pojde ako po kolajniciach. 307SW v zakrutach tiez nebola zla, myslim, ze za tym bola viac zatazena zadna naprava. drzalo stopu dobre.
    a motor? no, kedykolvek mozem, jazdim na spotrebu. pri 307SW mi stacilo na dialnici ist 110, na okreskach 90 a vsetko s lahkou nohou a defenzivne, aby som dosahoval vyrobcom uvadzanu kombinovanu spotrebu, pripadne to bolo i menej. pri 1,6 TiVCT som sklamany. aby som sa zmestil do 6,4 l, tak musim jazdit vsade 90. a to sa mi nechce. je pruznejsi, ale i tak v nizsich otazkach sa mu moc nechce. vie sa uspokojit s menej benzinom, ale chce to vela usilia. a dialnicnych (samozrejme, ze na nemeckych dialniciach ;-)) 180 dosiahne hravo.
    brzdy su fajn. nastupuju pozvolnejsie, ale inak to brzdi dobre. mal by som mat i brzdovy asistent. auto vsak mohlo mat i automaticke vystrazne rozsvietenie vsetkych smerovych svetiel. ale rucnou zadne kolesa nezablokujes. :-) mozno pri kotucoch to je ine.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.06  12:14

    « Vymena ziaroviek - servis alebo to zvladnem sam?

    Vymienal niekto z vas uz ziarovky vo svetlometoch? V navode pisu, ze treba vybrat cele svetlo. Je to jednoduche? Ked si predstavim, ze to niekde v dazdi na benzinke rozoberam...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.06  12:11

    « Spotreba 1.6 TDCi 80kW po 30.000km

    moja spotreba za celych 30.000km je 6,19 l/100km, merana metodou plna-plna. nie je to sice slubovanych 4,9 ale ja zas nejazdim na spotrebu tak som s tym pocital.
    ako ste na tom vy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.03.06  12:04

    « Re: Re:

    blesk999: ano, aj ghia a sport s tymto motorom maju bubny, pokial nema ESP. kotuce ma standardne iba kombi.
    all: uz mam nove vonkajsie spatne zrkadlo na vodicovej strane a vsimol som si, ze ked si to nastavim podla seba, tak to zrkadlo uz vycnieva z toho plastoveho krytu, neviem ci to bolo aj predtym, ale vsimol som si to az teraz. mate to aj vy tak?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…